Düğün mü nikah mı???

Ben dugun yaptım ama eşimin birikimi vardı, ailesi destek idi ve yapmak istiyorlardı. Kendi düğünümde sonra gittiğim düğünlerde gercekten iyi geçtiğini anladim, benim için ve düğün sahibi herkes icin hiç bir sorun yaşanmayan çok güzel 2 gündü
Fakat şu anki ekonomik koşullarda 2. Kez düşünürdüm diye düşünüyorum. Kınaya gelinlik ile çıkıp nikah arti yemek düşünebilirsiniz kişi başı 1000 tl çok fazla

Nişan,nikah,kına,düğün hepsi yemekli alkollü davullu zurnalı yaptık.

Anneciğim öyle istedi,kırmadık,pişman değiliz. Misafirleri bilmiyorum da biz çok çok çok eğlendik. Yedik içtik dans ettik.

Ancak kişi başı 1000 lira nedir?

Eskiden daha mı ucuzdu yoksa bizim mi çok paramız vardı bilemedim, çok üzüldüm.

Allahım yardımcınız olsun mutluluklar versin inşallah arkadaşım.

yorumları okumadım illa ki yazılmıştır.
milleti eğlendirmeye para harcamayın.
balayına gidin arabanızı değiştirin hangisini yaparsanız kendinize yapın.

Bence hiç gerek yok dugune

Kokteyl madem kişi başı 200 lira onu tercih edin hem daha az para ödersiniz.

Düğün ne ya hiç sevmem Nisan,kına ,düğün gibi organizasyonları takı içinde çifte nikah yaparsınız iki memlekette takacak olan takar bitti gitti. Evleniyorsunuz diye ne diye milleti eğlendiriyorsunuz. O borçları siz ödeyeceksiniz sonra

Yahu komik de duruyor. Sürekli kıyafet değiştirip animatör gibi milleti eğlendirmek. Herkesin yüzünde memnuniyetsiz ifade, gelin koreografiden yorulmuş. Çok avam duruyor.

Ay bir de bu var ya gelin Kendi kinasinda sönük kalıyor

Dört sene evvel evlendimm.
Kınamı küçük mütevazı bir yerde sadece yakın olduğum birkaç akraba, birkaç komşu ve arkadaşlarımla yaptım. O güzel bir kına oldu ki çok samimi bir ortam oluştu. Herkes deli gibi eğlendi.
Akabinde sadece nikah yaptık, o da çok güzel geçti. Düğün yapmadığım için asla pişman değilim.
Şu an düğün salonu fiyatları adeta şahlanmış. Gidip o parayı vermenin inanın hiçbir anlamı yok, nişanlınızın dediği gibi balayına ya da araba için o parayı ayırmanız çok daha mantıklı olacak.

Geçen sene organizasyonlu kına ve düğün yaptık. Pahalıya patlamadı çünkü bütçemize göre seçtik. Açıkçası ben nikahı düğünde istiyordum öyle yaptım nasıl istiyorsanız öyle olmalı

Ben az kalabalıklı bir kına yapmıştım. Sonra sahilde bir restoranla anlaşmıştık. Orada nikah yapıldı. Nikah sonrası ise davetliler tebrik edip gitti, sadece yakın arkadaşların ve kuzenlerin kaldığı bir kokteyl yapmıştık, müzisyen arkadaşlarımız sahne almışlardı. Hem eğlenirken rahat ettik hemde düğün yemeği işine girmemiş olduk. Düğüne vermediğimiz parayla da ben kendime araba aldım. Bana düğün saçma geliyor zaten ama tercih meselesi tabii.

Ben sizin yerinizde olsam, sadece düğün yaparım. Çünkü belli ki bir eğlence, organizasyon yapmak istiyorsunuz. Kına yapsanız da düğün için yok yakın arkadaşlar, vs. iş çıkacak. Kınayı atlayın ve abartıya kaçmadan düğün yapın ve tek düzgün bir organizasyon olsun.

Çünkü o yakın arkadaşlarla ve aileyle olayı çok gerginlik yaratan bir şey, kim yakın kim değil karara varmak zor. Nikaha insanlar gidecek, orada konuşulur sonrasındaki aktiviteye davetli olmamak çok ayıp mesela.

Nikah yapıp geçmek, sonrasında öyle mi şöyle mi düşünceye dalmayanlar için anlamlı. Gerçekten salonda toplanıp sonra dağılacak şekilde yapmak lazım nikahı.

Başka biri daha yazmış, yarım yarım bir sürü şey yapana kadar bir kere düzgün bir şey yapın.

Ben nişan, kına yapmamıştım. Çevremde de kına yapan yok. Kına bana çok boş geliyor ama belki anlamını, adetini bilmiyorumdur.

Bisey dicem düğün yapanlar yapma diyorlar ya ben ilk evlendiğimde düğün yapmadım cok içimde kaldı , ikinci kez evleniyorum düğün olacak yer tuttuk kişi başı yemekli 450 civarı tutuyor 40-50 kişilik kır bahçesinde anı olsun gelinlik damatlık olsun bir kaç saat diye karar verdik
1000 kişi başı cok daha uyguna bulursunuz gezin arayın konuşun her yerle büyük yer düşünmeyin orta halli kır bahçeleri oluyor çokta güzel

Bizim aile geniş anma babamın ikinci derece bi sürü akrabası var. Eski komşular iş arkadaşları derken çok kalabalık oluyor herkesin katıldığı bir nikah ve sadece kadınlarla bir kına olsun istiyorum. Babam düğün diye tutturdu. Daha konuşmaya dün başladık ben şimdiden gerildim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…