Düğün Düğün Gününüze Gidelim Bakalım Neler Yaşanmış...

Askisi

Kizimiz ile cekirdek aile
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2007
1.684
4
Eeeeeeeeee anlatin bakalim, dugun gununuze geri donelim neler yasadiniz...:nazar:

sabah kalkar kalmaz ağlamaya başladım ve passiflora içtim yaklaşık yarım şişe kadar ondan sonrasını hatırlamıyorum:roflol:
ha değdi mi ağlamana o kadar kepazeliğe derseniz şimdi neden o kadar ağladım diye kızıyorum kendimesırnaşık şey

sabah kalkar kalmaz ağlamaya başladım ve passiflora içtim yaklaşık yarım şişe kadar ondan sonrasını hatırlamıyorum:roflol:
ha değdi mi ağlamana o kadar kepazeliğe derseniz şimdi neden o kadar ağladım diye kızıyorum kendimesırnaşık şey

:roflol::roflol: kizzzzz koptum yaaaa...yarim sise passiflora icilirmi yawwwww...kafamçokkarıştı passifloranin faydasini gördünmü bari kizzzz??

Ben anca seneye anlatirim neler yasadigimi..:lepi:

kınadan ve sabahlamadan dolayı sabah 7,30 da yatmıştım kiiii istanbuldaki canlarım geldiler 9 da kalktım
duşa girdim şofben bozulmuş kafamçokkarıştı komşuya indim sağolsun valla o olmasa napardım bilmem
sonra bir sürü insan falan geldi onlarla görüştüm, arkadaşlarımla konuştum bi ara odama kapandık.
kuaföre gittik 1 saat sonra çıktık ve kociş tutuldu kaldı zor çözdük :roflol: stüdyoya resim çekinmeye kaydirigubbakcemile
sonra eve gittim koca karılar sinir etti beni :kızgın: zaten canm yanıyor babacım yok diye bir de bir sürü şey söylediler "baban da görseydi, kşke görebilseydi" falan diye... yengelerden biri sağolsun susturdu onları kızdı biraz da... çok fazla kötü olmuştum çünkü...
neyse sonra odama gittik beni kapattılar kızlar kaydirigubbakcemile sonra paracıklarını alıp beni yolladılar -tatlicadiarzu- arkadaşlarıma dedim vedaşlaşmayalım daha kötü olurum diye, vedalaşmadık.....
tam o kırmızı örtü gibi şeyi kafama kapatacaklar örtü kayboldu :roflol: neyse duvakla halletik ve büyüklerimin ellerini öptüm.. çok zor anlardı...
en sonunda indik aşağı arabaya. en yakın arkadaşlarından biri şofördü, çocuğa o acıyla "senden bu kadar nefret edeceğimi hiç düşünmemiştim kerim" dedim çocuk şok oldu :roflol:
yolda kötü oldum, çok kötü oldum ama çok ağlamadım.. çok ağlarsam annecim de üzülür dedim..
salonun kapısına geldiiiiik, kocişi gördüüüüüm, öyle güzel gülüyodu ve neşeliydi ki "ah yavruuum" dediiiiiim ve yengemden cimciği yedim :roflol: sornası düğün işte :roflol:

:roflol::roflol: kizzzzz koptum yaaaa...yarim sise passiflora icilirmi yawwwww...kafamçokkarıştı passifloranin faydasini gördünmü bari kizzzz??

Ben anca seneye anlatirim neler yasadigimi..:lepi:

passifloranın faydasını görmem mi hiç bişey hatırlamıyorum o yüzdensırnaşık şey düğünde kim vardı abimle dans etmişim onu bile hatırlamıyorumsırnaşık şey ama sonradan da hiç ağlamadım yani eğer kendiniz ağlarım diyosanız düğünü zehir etmeyin bence ben şimdi pişmanım hem o kadar çok ağladığıma hemde o kadar çok passiflora içtiğimeşakkıdı

bizim düğün cumartesi günü akşamdı ve eşim anadolu yakasında bense avrupa yakasında oturuyorduk.o güne dair tek hatırladıgım eşimi kuaförde 1.5 saat beklememdi sinirden kulaklarımdan çıkan dumanı bütün kuaför elemanları görebiliyodu.düğün akşam 7 başlıyodu ama biz 8 de orda olabildik çünküü benim canım kocacım ogs yi başka araçda unutmuş ve fatih sultan mehmet köprüsünde nakit gişesinde trafiğe takıldık biz düğüne gittiğimizde insanlar kendi aleminde düğünü yapıyolardı

Şimdi ilk düğünden başlayayım kaydirigubbakcemile3

Perşembe akşamı ilk düğün diğer ilçedeydi. Sabah kalktım kahvaltı yaptık. Ev zaten acayip kalabalıktı. Sonra beni almaya geldiler. Kocişim ve teyzesi ailesi :1closedeyes:
Ben de teyzemle gittim.

Orada kuaföre gittik çıktı eve gittik akşam 7 idi. Bizimkiler geldi bu sırada. Sonra herkes salona gitti. Biz de gittik düğün başladı bitti. Bizimkiler ilçe çıkışında beni bekledi. Ben gelinliği çıkardım. Kocişim ve ailesi beni bizimkilere teslim etti kaydirigubbakcemile3 Sonra evimize geldik. Uyuduk.

Cuma günü kına gecesi vardı. Kalktık kahvaltı yapıldı. Gelinliği yıkadık. Akşam evde kına gecesi yapıldı. Komşular geldi. Kocişim ve ailesi 2 araba geldiler. (Bu arada iki ilçe arası 1 saat) Eğlendik oynadık. Bizim kınada bid eğişiklik vardı. Kına da limonata felan dağıtılır. Biz votka portakal karışık kokteyl yapıp dağıttık. Millet bayılmıştı kaydirigubbakcemile3

Cumartesi günü 2. ve son düğünüm... Sabah erkenden kalktım. Eve şöyle bi baktım. Bu son gecemdi diye... Sonra kahvaltı yapıldı vs vs aynı şeyler. Saat 3 gibiydi kuaföre gittim. Kuzenim ve arkadaşım yanımdaydı. 6 da kuaförden çıktık. Babam aldı beni kuaförden. Çünkü kocişim evimizdeydi ailesine ve akrabalarına evimizi gösteriyodu.

Biz eve gittik. Kocişim ve akrabaları ailesi geldi. Ben kocişim ve teyzesi fotoğrafçı arkadaşımla birlikte önceden ayarladığım yere gittik. Orman içinde denize sıfır bi yerdi burası. Mükemmel fotoğraflar çıktı. Hep endişem vardı çünkü fotoğraf benim için çok önemliydi. Ama tam istediğim gibi oldu çekimler :lepi:

Ardından düğün yerine gittik. Arkada bekledik çünkü erken gitmiştik kaydirigubbakcemile3

Sonrasında da ilk dansımızla düğünü başlattık :asigim:

Beni ogle vakti gelip aldilar, tabi biz annemle sabahtan beri agliyorduksenağlama. Kayin pederim geldi oda kapisina, ciktim odadan ve baktim karsimda esim onu gorunce cok mutlu oldum, e tabi ayrilikta var, annemi optum aglamak yok dedim, babiskomu optum ve ciktim esimin elini tutarak evden. Sonra kuafore gittik basladilar iste hazirliklara, esimde berbere gitti. 10 kisi vardik kuaforde, ve ilk benim isim bitti sayilirdi..oturdum bekledim ama zaman gecmek bilmiyo, heycandan olucem, yerimde duramiyorum..esim de gelinligi hic gormemisti, ben oyle istemistim, ilk kuaforde gordu beni gelinlikleyerimseniben Geldi esim, cicegimi getirdi, ve ciktik. Dogru resimciye, resimlerimizi cektik, ve salona gittik. Allah im heycanliydim hemde cok, ve hangi muzikle dans etmisiz bilmiyordum taaaa ki dugun kasetini izleyinceye kadar! dugun sonrasi, eve gittik, imam nikahi kiyildi, ve herkes gitti...:asigim::nazar:

Rüya gibiydi herşey.Çok eğlendim dğünümde.Ama gelin almadaki atmosfer çok kötüydü.Çok zor bişey:a015: senağlama

benim düğünden öncesi normaldi ama düğün sonrası eve gittiğimizde gördükki ne elektirik ne su var.ikiside kesilmiş.ertesi dün akşam üzeri gelmişti:çok üzgünüm:eek: gün çok yağmur yağdı,bizim binaya yıldırım düşmüş:roflol::roflol:çok kısmetli bi gelindim...

ayrı şehirlerde olduğumuzdan benim memlkette düğün istanbulda nikah yapıldı.cuma akşamı kınadan sonra bütün kızlar evde açtık müzik oynadık sabaha kdar uyumayan tek kişi bendim evçok kalabalıktı zaten sanah 10 gibi kuaföre gittiik bana glene kdar herşey güzeldi tam bana geldi elektrikler kesildi beya bi bekledik busefer yapıldım bekliyorum damat bey gelmedi oda ist.gelen akrabalarını almaya gitmiş gelin arabası bozulmuş(yeğeni süsletmeye götürdüklerinde içinde otorup klimayı açınca akü bitmiş:) neyse tamiranye götürüp yaptırmışlar tabi ben duman kuafördekiler bile güldüler halime gelin ayakkabımın tokaları koptu koaförde neyse sonra düğünü yaptık çok eğlendik allaha şükür düğünden sonra eve geldik yemek yedik dul aldım üzerimi değiştiridm takılarımı annemlere teslim ettim gece2de yola çıktık nikah için sabah8den-9akdar uyudum sadece sonra ist. kuaföre gitttik orda beklerken eşim damatlık pantolonunu bulamayıp beni arar deli oldum meğer benim memlekette üzerini değişitirtken unutmuş allahtan aldığı yerden aynısın gidip aldı nikah oldu bitti annemler evime geldi butün akarabalrımda orda vedalaştım eşimle evde öyle sap sap baktık birbirimize evlendik dedik bukdar.....

ben sadece kabarik bir sacla kuafore gidip orda sac ve makyaj yapilirken uyudugumu hatirliyorum
kadin sacima dokundukca mayistim kaldim
:roflol::roflol:

benim düğünden öncesi normaldi ama düğün sonrası eve gittiğimizde gördükki ne elektirik ne su var.ikiside kesilmiş.ertesi dün akşam üzeri gelmişti:çok üzgünüm:eek: gün çok yağmur yağdı,bizim binaya yıldırım düşmüş:roflol::roflol:çok kısmetli bi gelindim...

:roflol::roflol::roflol:a.s.

Aaayyy bayıldım:roflol:
kısmetli gelin seni:lepi:

anlatiyim canimcim...
sabah 7 de kalktik (5 buçuk da uyumustuk) kuafore gittik
12 de eve geldik..annem agliyordu zaten. gelenler olmustu, akraba falan...
odama geçtim gelinligimi giydim, hazirlandim, beni gorenler daha çok agladilar, sonra foto çekindik ailemle, kizlarla..sonra salona oturdum herkes etrafimda
ve basladim aglamaya..agladim...agladim..agladim...hiçkira hiçkira agladim...
konvoy sesini duydum daha çok agladim, kusak bagladi babam bayilacaktim
herkesle vedalastim, babamin ve abimin koluna girip indim, asagida oglan evi halay çekiyordu
ben gelin arabasina bindim
belediye ye gidildi, nikah kiyildi superdi o an
sonra fotograf çekinmeye gidildi, o da guzeldi
sonra konvoy yapildi, gezdik, dolastik, çok guzeldi
ve salona gittik...dugun yapildi gece 1 e kadar guzeldi
ve dugun bitince yine vedalastim ailemle, ve eve gidene kadar agladim, çok hemde
iste boyle canim yaa çok guzel ama çok duygulu, çok zor bir gun

Ne güzel tatlı heyecanlarınızı paylaşmışsınız canlar.
20 gün sonra bende anlatırım

X