dubleks ev için yardım kızlar :)))))

mirage1983

Ikizanasi :)
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2009
9.147
3
40
selam kızlar ben 4+1 dubleks evde oturuyorum alt katta 3+1 oda var üst kattada 1 oda 1 banyo wc var ben önceden üst katı salon olarak kullanıyrdum yeni yatak odamı çıkardım yukarıya ama gardolap eğimli olduğu için sığmadı giyinme odası yapmayı planlıyorum
size sorularım
1-alt katta mutfağım ufak arka odaya aktarabilirim tesisat çekerek şu an buzdolabım sığıyo ama alanı daraltıyo sizce böylemi yapayım
2-mutfağımın diğer odaya bakan duvarını kırıp daha az masrafla bu işi bitirebilirim ama bunuda pek eşim istemiyor oda odadır ufakta olsa diyor
3-yatak odam yukarıda eğer bebek olursa bebek odası aşağıda olucak yatak odamada parkyatak denilen yataktan alabilirm sizce yatak odası yukarıda olursa sorun olurmu
4-yukarı çıkan merdiven oturma odasından çıkıyor oda yer kaplıyor bayağı ben merdiveni holden çıkarırsam nasıl olabilir çok masraf olurmu bide masrafı geçtim merdiveni çıkarttğım odanın tavanını nasıl kapatırım bilen varmı ne olur yardımm kızlarrr

valla öyle sorular sormuşsun ki evi görmeden yorum yapmak hem zor hemde cevap vermemiz için teknik bilgimiz olması lazım. umarım yardımcı olacak birileri çıkar.

çekmeye makinada telefonda yug :)) şu an yok evde pcden çekiyim ama eklemeyi bilmiyorum kuzuuuu yardım ederseniz eklerim :)

kızlar evim bi ara satıştaydı o linki atıyorum şimdilik son hali evin bu değil yatak odasıyla salon yer değiştirdi salon aşağıya yatak odası yukarı çıktı şimdi biraz daha anlaşılır oldu galiba
http://www.sahibinden.com/ilan/emla...ediye-uygun-4-1-super-dubleks-89330949/detay/

-yemek odası mutfağın yan tarafında olan oda kapının hemen yanından kirişe kadar olan yer kırılırsa yemek odasıyla mutfak birlikte olmuş olucak
-tek çetyat olan odada mutfak tezgahının hmen arkasında kalan oda oluyor mobilyacı direk arka odaya alabiliriz dedi tesisat için uygunmuş

-şimdi yatak odası yukarıda yemek masasının olduğu yere giyinme odası düşünüyoruz terasa çıkış yatak odasından olucağı için cam tula ile odayı bölmeyi düşünüyoruz

Son düzenleme:
poffff çok karışık oldu dimi ((( yardım edemedinizz bide böyle tadilat yapan olmadı galiba ((

canım benim fikrim yatak odanızla cocuk odasının yanyana olması yönünde.yani yatak odasının aşağıda kalıp.yukarıdaki odayı oturma odası ya da salon yapsanız.evet mutfağın biraz küçükmüş.yanındaki odayı da mutfağa katarsanız genişler.aşağıda 3 odaydı sanırım.kalan 2 odayı yatak odası ve çocuk odası yaparsınız.salonu da yukarı alın.teras da vardır muhtemelen.kullanım açısından daha iyi olur.tabi bu durumda oturma odasını yapamayacaksın.benim fikrim bu yönde.

yatak odası dublex tarzı evlerde genelde yukarıda olur. bence de mantıklısı budur. oturma odan yukarda zor omuyormu? çay kahve servisleinde, sanırım üst katta pencerede yokyanılıyormuyum?

evet dün gece o aklıma geldi yatak odası yukarıda iyi olucak ama bebiş gelirse ozman herşey gene karışmış olucak ama koca beni artık evden atıcak galiba yatak odasının 3.yer değişimi olucak :))) ama bebek aklıma gelmemişti teras yukarıda canım dediğin gibi yada çocuk ve yatak odasını yukarıda yapabilirim 30 m2 kadar yukarıdaki alan 2 ye bölüp tek odasını bebek tek odasını yatak odası yapsam nasıl olur oturduğum odayada küçük park yatak koysam nasıl olur

yatak odası dublex tarzı evlerde genelde yukarıda olur. bence de mantıklısı budur. oturma odan yukarda zor omuyormu? çay kahve servisleinde, sanırım üst katta pencerede yokyanılıyormuyum?

oturma odası yukarıda bayağı zor oluyor kuzu çay kahvede bayağı in çık yapıyorum zaten o yüzden değiştirdim üst katta pencerede var teras çıkış kapısıda var canım ferah bir teras katı oluyor bencede şimdi güzel oldu ama biz bebek düşünüyoruz bayağı bir zmandır :))) nasip daha olmadı ama şimdi bebek gelirse zor olurmu altüst diye düşünüyorum yada bebek olana kadar giynme odası yapmamak aşaıda 1 odayı giyinme odası yaptım bebek gelince ona göre düzen kurmakmı mantıklı valla ev acayip gerdi beni

canım ebnce yukarıya kendine güzelce yatak odası yap, beben gelincede bebek odası yaparsın, hiç boş alan yokmu kıyafetler için değerlendirebileceğin yukarıda.

canım ebnce yukarıya kendine güzelce yatak odası yap, beben gelincede bebek odası yaparsın, hiç boş alan yokmu kıyafetler için değerlendirebileceğin yukarıda.

kuzum raf sistemi mutlaka yapılması lazım başka türlü olmuyo yapı marketlerde raf sistemi falan ucuzundan hallederim ama herşey ortada kalmış olucak toz tutucak diye giyinme odasına ihtiyaç var ama şöyle bir şey var eve bir 20 m2 kalan çatıda pencereden olan tarafta orayıda odaya çevirebilme ihtimalim var:44:

Bence yukarıyı çamaşır odası yap . ütü vs. tüm çamaşırların orarda olsun . biz de dublex de oturuyorduk çok rahat oluyor .

Canım büyük ihtimalle tavanda oluşacak delik kapanmaz çünkü beton dökümü şantiyede yapılıyor ve taşıyıcı olarak yapılıyor.Yani üstünden insan geçecek onu kapatsanız bile görünüş olarak oradan yürümek geçmek tehlikeli olabilir..

Arkadaşım, benim evim 5+1 (220 m2) yeni taşındım ve yerleştiriken kafayı yedim resmen. Önemli olan evin büyüklüğü değil kullanışlı olması. En sonunda şöyle yaptım, belki sana fikir verir:

üst kat: (2 oda) yatak odası (duvar eğimli ama dolap sığıyor) + oğlumun park yatağı, diğer oda ise oturma odası.
alt kat: (3+1) salon, eşimin giyinme odası, oğlumun yatak odası, çalışma odası

Çocuk düşünüyorum demişsin, mutlaka odalarınızın yakın olması gerekiyor, zaten ilk başta da aynı odada oluyorsunuz. Oğlum 1,5 yaşında ama ben odasını ayıramadım hala. Kışın üst katta beraber yatıyoruz. Yatak odasının yukarıda olması çok iyi oluyor banyo da var, sessiz sakin, misafir gelse de düzenin çok bozulmuyor. Gündüz oğlum aşağıda kendi odasında uyuyor, gece de yukarıda yanımızda. Şimdi sıcaklar bastırdı yukarıda yatılmıyor, klima da yok, ben ve oğlum çocuk odasında aşağıda yatıyoruz olayı şimdilik böyle çözdük ama odasını tamamen ayırmak gerektiğinde napacağımı bilmiyorum.

Bu yüzden iyi planla. Evin içinde alt kat üst kat değişimi taşınmak gibi zor oluyor.

Sormak istediğim bir kaç soru var... Üst katta iki oda birbirinden bağımsız mı? Yoksa oda içinden geçip mi diğer odaya geçiliyor?

Son düzenleme:
canım üst katta bir oda var demişsin o odayı da salon olarak kullanmışsın.Ben tam anlayamadım ters dubleks mi eviniz?? :26:

canım aynı senin dediğin gibi şu an benim evimde üst katta tek oda var benim ama bende sen gibi yapıyım şu an giyinme odası aşağıda bebek gelene kadarda böyle devam etsin olmadı senin gibi üst kata park yatak alt katada çocuk odası yaparım oda ayırırkende olmadı giyinme odası yapmıyım yatak odamı aşağıya indiririm zaten zavallı yatak odası artık inmez yeni yatak odası alırım fikir için saol kuzumm

Ay pardon bir oda varmış yukarda... Benim fikrim üst katı yatak odası yapmanız yönünde... Özel dolap yaptırırsanız gardrop sorununu da çözmüş olursunuz... Benim arkadaşım yaptırdı mesela üstü eğilimli dolap... Aşağıda merdivenin indiği odayı yemek odası olarak düzenleyebilirsiniz.. Yemek masasını merdivenin olduğu yere getirip isterseniz mutfağıda ona göre düzenleyip aradaki duvarı açtırıp amerikan mutfak mantığı yapabilirsiniz... Aşağıda ki odalardan birini oturma odası,birini çocuk odası bir diğerinide misafirler için düzenlerdim... Eğer dolabı yukarda istemiyorum derseniz aşağıdaki odanın birini giyinme odası düzenleyebilirsiniz hem giyinme odası hem ütü odası gibi de kullanabilirsiniz...Ama şu an ki gardrobunuzdan farklı toparlayıcı dolap kullanmanızı tavsiye ederim ikeanın modelleri gibi... Kapalı dolap olsun ki dağınık olmasın oda... Zaten çocuğunuz2 yaşına kadar yanınızda olacaktır taşınabilir beşik alırsanız yatak odanızla aşağıda kullanabilirsiniz.Daha sonra odasına geçer...

Son düzenleme:
canım üst katta bir oda var demişsin o odayı da salon olarak kullanmışsın.Ben tam anlayamadım ters dubleks mi eviniz?? :26:

yok tatlım 4.katta evim terasa çıkıyor diye salon yapmıştık yatak odasından geçecek elen misafir terasa diye ama şimdi yatak odasını çıkardık cam tula yapılacak herhalde gelen yatak odasını görsün istemiyoruz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…