dubleks ev için yardım kızlar :)))))

yukarı çıkan odayı yemek odası olarak kullandım fakat hoş olmadı canım şimdi köşe koltuk gene merdivenli odada american mutfağıda açıp yemek odasını koysam çirkinmi olur acaba ozman aşağıda 1 oturma 1 salon 1 çocuk odası olmuş olucak eğer bebeğimde olursa şimdilik yanıma alırım sonrada olmadı salonla yatak odasını gene yer değiştiririm yada merdivenli odayı çocuk odası üst katıda yatak odası yapsam nasıl olur hem 2 yaşından sonra odayıda ayırsam seslense duyarım ayyy ne planlarr inş.planlara bebeğimde artık gelir allahım nasip eder

Merdivenli oda neden olmadı yemek masası koyduğunda... Benim arkadaşım o şekilde kullanıyor çokta hoş oldu... Ama senin söylediğin gibide olabilir mutfakla merdivenli odayı birleştirip amerikan mutfak gibi yapabilirsin... Bence güzelde olur... Çocuk odası merdivenin olduğu yer olmaz gibi geldi bana açıkcası... Bebeğin için aşağıdaki odalardan birini ayarla kendi odasında kalabilecek yaşa kadar sizinle yatar zaten...Büyüdüğünde tekrar bu çıkmaza düşmemiş olursun

Arkadaşım senin kafan karışmış odalar hakkında. Evinin şeklide standart değil. Ama sana nacizane tavsiyelerim olabilir.

Ben 3 katlı teraslı bahçeli verandalı bir evde oturuyorum. Oyle villa dediklerinden değil. Şehrin dışında kırsalda bir ev. Şehrin göbeğindeki apartman katından bu eve taşındığımda benimde aklım seninki gibi biraz karışmıştı. Seni bu yüzden anlıyorum ama sakın ol. Boyle evlerde neye ihtiyacın olduğun yaşadıkça ortaya çıkar.

Öncelikle mutfak ve yemek masan aynı katta olmalı mutlaka. Ama oturma odan üst katta olabilir. Akşam çay servisi yapmak için elektrikli semaver veya çaycı alırsın bir dolabın olur çay bardaklarını koydugun çayını kaşığını koydugun. Sorun çozulur. Ben 3. katta boyle yapıyorum. Terasta çay içmek her seferinde merdiven çıkılmaz. pratik değil.

Çocuk odası mutlaka seninle aynı katta olmalı. Birincisi bebekken aynı odaya alabilirsin ama ilk okul oncesi cocuklar farklı katlarda olmaktan genelde korkuyorlar. cunku bizim evlerin kendilerine ozgu sesleri oluyor, golgeleri oluyor. Apartmanda bir ses duysan komsudan geldi dersin, mustakilde binada rüzgar sesi olur, bahçeden kedi geçer gölgesi olur....... Cocuklu arkadaşlarımın tecrubeleri ve yegenimle yasadıklarımın sonucunda sana cocuk odasının senin odanla aynı katta olmasını tavsiye ederim.

Merdiven konusunda duvarı suslemek istiyorsan fotograflarını cerceveletip aile albumu haline getirebilirsin duvarı. cerceveleri yukarı dogru yukselerek aski merdivenle uyumlu, paralel dursunlar.

sana kolay gelsin. alışınca merdivenli evden vaz gecemiyceksin :)

Evimizin şekli hemen hemen aynı benimde oturma odamdan çıkıyor merdiven ama güzel duruyor ben seviyorum,ayrıca yatak odam yukarda benim bir oda daha var çocuk odası yaptım orayıda gardropum sığdı.tavanlar yüksek,aşağıda mutfağın yanında küçük bir oda vardı duvarını kırdırdım yemek odası yaptım mutfaktan geçiiiyo.seninde madem yukarda banyon da var,orası tamamen bağmsız bir yatak odası olsun,salon olunca servis sorunu olur getir götür eziyet yani.bebeğin olursa da belli bir süre oda yappmassın park yatakta yatar yanında ,sonra büyüyünce alttaki küçük odayı yaparsın ona,birde bebefon alırsın duyarsın sesini ağlarsa filan.bence evinde kırma dökme yapma gayet güzel görünüyor.ben beğendim,benim mutfağım biraz küçüktü yemek odasıyla birleşince çok güzel oldu.ama senin mutfağın büyük gerek yok diye düşündüm.

Evet canım ben de eğer çocuğun odasını ayırabilirsem artık yeni bir yatak odası almayı planlıyorum yoksa o yatak odası yukarıdan aşağıya mümkün değil inmez çok zor iş :)) Dolabımın taşına taşına denge ayarı bozulmuş zaten taşıyan adamlar abla bir daha bu dolabı kımıldatırsan bu dolaptan hayır gelmez dediler :)) Bir park yatak alırsın durumu kurtarırsın uzun bir süre, sonra da bakarsın duruma göre, kolay gelsin.

kızlar son durum yeni yatak odası aldım :))) inş.beğenirsiniz
Sarayland - Furniture & Design - YATAK ODALARI - İstanbul Yatak Odası

mutfakla yemek odasını birleştirme kararı alındı

salon yukarıya çıkacak

bide boya badana inş.güzzel olucak yatak odası kurulunca evin tüm resimlerini koyucam inş.güzel olucak ve inş.sonrasında bebeğimde gelir :))) allahım nasip eder

................................................................

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…