Duam olmuyor

saharay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2021
97
100
27
İyi günler bu siteye üye oldum bir şey sormak istiyorum olmasını istediğim bir duam var ama ne yaparsam yapayım olmuyor 41 fetih ve Yasin sürelerini okudum ya Latif esmasinin hatmini yaptım evliyalarin dilek duasını yaptım 313 Kevser Fatiha Ayetel Kürsi okudum ama bir türlü duam kabul olmadı artık dualarım kabul olmuyor diye düşünmeye başladım şimdi de 7 gün 786 besmele ve Hz . Yunus duasının harmoni yapıyorum ama aklımda neyi yanlış yapıyorum diye sürekli düşünmeye başladım bana yardım edebilir misiniz çünkü artık çok bunaldım kilmadigim hacet namazı kalmadı etmediğim dua kalmadı pes etmek üzereyim artık .

Belki olmaması sizin için en hayırlı olandır

Kendimi öyle teselli ediyorum ama etrafıma baktığımda herkes mutlu namazımda niyazimda bir insanım çok şükür ama bakıyorum insanlara benim kadar cabalamayan namazlarına dikkat etmeyen insanlar çok mutlu artık bir noktadan sonra isyan etme noktasına bile gelmiştim. Bir ara hocaya bile gittim bana kısmetin kapanmış dedi ama o kadar dua ettim ki bunlara da inanmak istemiyorum.

Hoca büyük saçmalamış. Herşey nasip kısmet olmaması daha hayırlıdır ondan olmuyordur belki zamanı vardır belki de sizin imtihanıniz bu

Aslında beklentiye girmeden ibadetlerimizi etsek ne kadar güzel olur ya da ibadetlerimizin karşılığında vermediğinde bi hayır vardır diyebilsek Mehmet Akif ne güzel demiş oysa

İnşallah öyledir ama bir yerden sonra insan acaba diyor iki farklı hocaya gittim ikiside aynı şeyi söyledi aileye yapılan bir tılsım varmış haneden bana yansimis dedi o da kismetimi kapatmis. O kadar yoruldum ki yine de bıkmadan usanmadan dua etmeye çalışıyorum.

Biz bilemeyiz Allah bilir neyi kabul edip etmeyeceğini.
Haşa hesap sorar gibi benim neden kabul olmuyor demeyin lütfen. Elbette vardır bir hayrı.
Olur ki hoşunuza gitmeyen bir şey sizn için hayırlıdır. Yine olur ki sevdiğiniz birsey de sizn için şerdir.
Allah bilir siz bilmezsiniz...ayetini hatırlayın her zaman.

Tekvir suresini okuyun gece yatmadan once.
Bu tarz seylerın yapıldığını dusunuyorsanız hocaya hacıya gıtmeden kendı ımkanlarınızla Allaha danısabılırsınız.
Gecen burdan 1 arkadasa da tavsiye etmistim.
Tekvir suresi ıle istihare yapın.
Oyle bır sey varsa Allahın ıznıyle rüya ıle bildirilr size.

Ne zamandan beri yapıyorsunuz pekı.

Bak canım ben herşeyi yapıyorum.ama duam kabul olmuyor diyorsun.belki böylesi senin hakkında daha hayırlıdır bir şey isterken Allah'ım hayirliysa bana nasip et dersen o senin hakkında en hayırlısını bilir birde Allah sevdiği kulunun duasını hemen kabul etmezmis onun çokça ondan istemesini istermiş bunu bir yerde duymuştum

İki üç aydır pes etmeden yapıyorum ben bile zamanı unuttum artık belki diyorum buradaki arkadaşların dediği gibi hayirlisi değildi ama yine de ümit etmeden duramıyorum

İnşallah dediğiniz gibi olur o eski halim pek yok isyan etmeyi bıraktım çok şükür ama olsun o kadar çok istiyorum ki.

Acaba tekbir suresi ile nasıl yapılıyor usulünü söyler misiniz ?

Platonik değil bilmiyorum her şey çok güzel ilerliyordu birden bire engelledi beni sonra arkadaşıma aileme mesaj atmış beni sormuş nasıl iyi mi diye aklım çok karışık sürekli dua ediyorum inşallah olur diye

Sevgili icin dua etmek helal degildir zaten. Hem bunu bilmiyorsunuz hem dua ediyorum olmuyor diyorsunuz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…