Ben ne yaptım da olmuyor:(

Olmadığı zaman malesef ki şuan gibi niye olmadı derim hep şuan da olduğu gibi... Ama bugün çok daha farklı çok daha böyle içiniz yanar ya benim duam kabul olmadı diye içim yanıyor göşyaşlarım su gibi akıyo içim paramparça hem kırgınım hem niye diyorum hem bi yandan ağlıyorum hem bi yandan zikir çekiyorum hem bir yandan dua ediyorum yine anlayabiliyormuyum ? ..

Ben anlıyorum sizi bazen çok zor gelir onada şükür edebilmek ama ettiğiniz anda da kapılar tek tek açılır. Lütfen dediğimi kulak arkası etmeyin. Hep en istediğim şey olmadığında demek hayırlısı bu çok şükür Allahım duamı böyle kabul ettiğin için derim. Bakarım ileride gerçekten öyle olmaması benim için iyiymiş şimdi daha daha çok daha güzeli olmuş. O yüzden bazen Rabbim bekle kulum diyor duymazdan gelmeyin.

Kuzuuu seni gıyaben tanıyorum gruplarımızdan. Hani bir söz var ya ettiğin her duan kabul olsaydı ne kiymeti kalırdı dua etmenin. Can ben son 1 senede herşeyimi kaybettim, eşimi, evimi, ruh sağlığımı. İnan burda herşeyi yazmak olmuyor, istersen özelden konuşalım ben aylardır bir çocuğumla (Allah ona sağlık uuzun hayırlı ömürler versin)aile evinde kalıyorum öyle boşanıp gelmek de misafirliğe gelmek gibi olmuyor. Çektiğim sıkıntıları, ailemin beni sözde düşündüğünden, düşüncesizce yaptığı davranışlarından evladım birşey istediğinde yapamadığım için geceyi bekleyip sessizce ağlayışlarımdan. İş bulamayışımdan mı yazsam hangisini yazsam buraya. Ama hiç pes etmedim. Hiç bir zaman umudumu kesmedim. Biliyorum ki bu yaşadıklarım gerçek benim doğuşumun doğum sancıları. Allah büyüktür minik bir karıncanın sesini duyan duasını yaşadan Rabbim beni mi göz ardı edecek? Elbette güneşli günler benim için de gelecek. Lütfen karamsar olma duada istikrarlı ol, Allaha güven.

Kuzuuu seni gıyaben tanıyorum gruplarımızdan. Hani bir söz var ya ettiğin her duan kabul olsaydı ne kiymeti kalırdı dua etmenin. Can ben son 1 senede herşeyimi kaybettim, eşimi, evimi, ruh sağlığımı. İnan burda herşeyi yazmak olmuyor, istersen özelden konuşalım ben aylardır bir çocuğumla (Allah ona sağlık uuzun hayırlı ömürler versin)aile evinde kalıyorum öyle boşanıp gelmek de misafirliğe gelmek gibi olmuyor. Çektiğim sıkıntıları, ailemin beni sözde düşündüğünden, düşüncesizce yaptığı davranışlarından evladım birşey istediğinde yapamadığım için geceyi bekleyip sessizce ağlayışlarımdan. İş bulamayışımdan mı yazsam hangisini yazsam buraya. Ama hiç pes etmedim. Hiç bir zaman umudumu kesmedim. Biliyorum ki bu yaşadıklarım gerçek benim doğuşumun doğum sancıları. Allah büyüktür minik bir karıncanın sesini duyan duasını yaşadan Rabbim beni mi göz ardı edecek? Elbette güneşli günler benim için de gelecek. Lütfen karamsar olma duada istikrarlı ol, Allaha güven.
Allah yardimcin olsun insallah en kisa zaman da toparlarsin herseyini ❤️

😢 Rabbim yar ve yardımcın olsun tez zaman da kötü günlerin bitip çok güzel günlere geçersiniz inşAllah sen ve oğlun 🤲❤️

Bak sana bir şey anlatacağım konu sahibi. Bundan 5 yıl önceydi. Kuzenimle konuşuyorduk. Ev sahibi olmak isteğini ve tam bir ev beğendiklerinde nasıl 2 saatle istedikleri evi kaçırdıklarından bahsetti. Parayı bir şekilde denkleştirmişler ama kıl payı kaçırmışlar, ev sahibi evi başkasına vermiş. ( O detayı çok hatırlamıyorum.) Kuzenim de çok inançlıdır ama ilk kez o zaman isyan eşiğine geldim dedi bana. Neyse, bu olaydan 2 ay sonra eşi işten çıkarıldı ve bu sebeple epey zor günler yaşadıklarından bahsetmişti.

Kuzenim faize bulaşmak istemiyordu. 3 yıl önce faizsiz bir şekilde evlerini aldılar.

Demem o ki; bazen bir olayın gerçekleşmemesi, gerçekleşmesinden daha hayırlıdır. Allah, gaybı bilendir. Umudunu yitirme, kalbini de karartma. Yaratıcı biz kulları için neyin fayda sağlayacağını, neyin zarar vereceğini neyin zor durumda bırakacağını bildiğinden, ya istediğimizi vermez ya uygun zamanda verir ya da zaman içinde bir bakmışsın duan değişmiş. Şu anki mutsuzluğunla yazdıklarım sana basmakalıp gelecektir ama bunları içselleştirdiğin takdirde, zehirli düşünceler seni etkilemeyecektir.

Valla kızlar her bıriniz ne guzel seyler soyluyosunuz bende arada bır girip okuyup şükrediyorum.. Duamın henuz gerceklesmemıs olmasına bıle sukredıyorum 🌸gecıkıyorsa guzellesıyordur...
Gecıktırıyorsa yaradan benı imtihan edıyordur dua etmeme fırsat verıyordur 💕

Bak sana bir şey anlatacağım konu sahibi. Bundan 5 yıl önceydi. Kuzenimle konuşuyorduk. Ev sahibi olmak isteğini ve tam bir ev beğendiklerinde nasıl 2 saatle istedikleri evi kaçırdıklarından bahsetti. Parayı bir şekilde denkleştirmişler ama kıl payı kaçırmışlar, ev sahibi evi başkasına vermiş. ( O detayı çok hatırlamıyorum.) Kuzenim de çok inançlıdır ama ilk kez o zaman isyan eşiğine geldim dedi bana. Neyse, bu olaydan 2 ay sonra eşi işten çıkarıldı ve bu sebeple epey zor günler yaşadıklarından bahsetmişti.

Kuzenim faize bulaşmak istemiyordu. 3 yıl önce faizsiz bir şekilde evlerini aldılar.

Demem o ki; bazen bir olayın gerçekleşmemesi, gerçekleşmesinden daha hayırlıdır. Allah, gaybı bilendir. Umudunu yitirme, kalbini de karartma. Yaratıcı biz kulları için neyin fayda sağlayacağını, neyin zarar vereceğini neyin zor durumda bırakacağını bildiğinden, ya istediğimizi vermez ya uygun zamanda verir ya da zaman içinde bir bakmışsın duan değişmiş. Şu anki mutsuzluğunla yazdıklarım sana basmakalıp gelecektir ama bunları içselleştirdiğin takdirde, zehirli düşünceler seni etkilemeyecektir.
Umarım bi gün yaşadığım bu günleri unutturacak çok güzel günler yaşarım 🤲

Ya mesela yanlış değilsem yanlışsam beni düzelt senin ablandı her halde bir dua grubunda duasını okumuştum istediği şey Allah yolunda olmak eşiyle beraber gibi bir duaydı o kadar hoşuma gitmiş ki dedim ki Allahım bigün benim de tek derdim senin yolunda gitmek olsun başka bir derdim olmasın ama hiç bir duam kabul olmuyo ve bu beni çok üzüyor...
Bazıları duasının kabul olmasıyla sınanır
Bazıları olmamasıyla sınanır
Her türlü her halimiz bir imtihan
Rabbim bütün imtihanlarımızdan hayırlısıyla rızasıyla çıkmayı nasip etsin.

ettiğin dualar hangi musibetten korudu hangi belayı def etti bilemeyiz.
Bir de ben şunları okudum ama dileğim olmadı diye bir şey tövbe haşa pazarlığa girer. Dediğim gibi okuduğun tefriciye hangi belaya sadaka oldu bir rabbim bilir 🤗🤗

En hayırlı vakitte rabbim gönlündekini yaşatmayı nasip etsin 🤗🤗

Canım benim yaaa .Daha duaların yeni bitti.Sabret biraz..Ama oldu diye hayal et..Negatif düşünceler negatiflik verir...İnan bana ne kadar olumsuz olursan olumsuzluğu çekersin..
Benim imkansız dediğim duam kabul oldu..Ama hemen değil hatta olumsuz olma diyorum ama bende çok olumsuz yaptım duamı çünkü benim için imkansızdı..Yinede kabul olmayacağını düşünsemde yinede içimden hep dua etmek geldi..Öyle ki artık dileğim umrumda bile değildi sadece dua etmek ona sığınmak istedim..Ve ettikçe ve dilim alıştıkça daha çok etmeye başlamıştım..
Sonra o imkansız dediğim dileğim(taş konuşsa şaşırmam dilegim olsa şaşardım)o derece zor olan dileğim kabul olmuştu hemde istediğimden bile daha mükemmel haliyle
Ama inan Allaha sığınmaktan onun beni duyduğunu bilnek dileğimin olmasından daha çok mutlu etti beni.Artık hep dilimde dua esma ..
Sende lütfen vesveseye kapılma ..Sabırlı ol ..Asla duayı terketme..Allah vazgeçmeden inananları sever..
Ben mesela morrmenekşenin azmini inancını çok sevdim.Dua ediyor şükrediyor vazgeçmiyor başkalarınada vesile oluyor..Dileğini Allaha teslim etmiş başkaları içinde uğraşıyor.Lütfen sende öyle ol.Daha çok gençsiniz..Üzülmek ve umutsuz olmak yakışmaz gençlere..
Allah hepiniz için en güzelini en hayırlısını nasip etsin...🤲

Öncelikle herkese merhaba, bir çoğunuz beni az çok tanıyorsunuz genel de dua grupları zikir gruplarında bulunurum ve Ya açardım fakat bugün size içimi dökmek istedim beni en iyi siz anlarsınız diye düşündüm..Bu sene bu Ramazan ayında öyle bir dileğim için salavatı tecrifye başlamak istedim ve burdan yardım istemiştim sonra burdan çok güzel bir arkadaşımla tanıştım Morrmeneksee Morrmeneksee bir çoğunuz tanır zaten ben onun sayesinde Ya Fettah grubuna dahi oldum aslında oda benle tanıştıktan hemen sonra dua grubu açtı ikimizde birbirimizi birden çok güzel yerlerde bulduk birbirmize gaz vererek Ramazan ayımızı çok dolu dolu geçirdik çok güzel geçti ilk defa bir Ramazan da içim bu kadar rahat huzurluydu mutluydu ki Ramazan’dan hemen önce çok mutsuzdum... salavatı tecrifye okudum, bol bol tövbeler ettim, 7 gece ayetel kursi yaptım, 313 ayetel kursi okuduk grupça, cumartesi duası yaptım, Latif hatimi yaptım aklıma daha gelmeyen çok şey okudum bir dileğim için tam dileğim gerçek oldu dedim tam duam kabul oluyo dedim o kadar mutluydum ki size anlatamam çünkü duama kabul olmaya doğru yol almıştı ilk defa bu kadar inanmıştım olucak diye ta ki bugüne kadar... bugün içinde öyle büyük bir hayal kırıklığı, kırgınlık, kızgınlık var ki bunları yazarken göz yaşlarında engel olamıyorum içimde hep ‘neden’ Allahım neden’ diye sorup duruyorum Ya bikere de istediğim olsaydı herkes gibi nolucaktı.... belki bu dediklerim yanlış bilmiyorum ama şuan hissetiklerim büyük hayal kırıklığı kelimeler boğazıma düğümleniyor içimdeki Ümit yavaş yavaş bitiyo bitsin istemiyorum ama elimde değil ümidim elimden kayıp gidiyo ve ben artık bir şey yapmak için gücüm kalmadııı biliyorum herkes vardır bir hayır dicek Allah Ümit kesilmez dicek zamanı var dicek ama benim sabrım gücüm hiç bir şeyim kalmadı siz söyleyin ben ne yapayım ? İçim paramparça ben aslında sadece bu duamın olmamasına kırgın da değilim benim ettiğim çok dualarım oldu ama hiç biri olmadı aslında bunların hepsi bugün ki halim o birikmişlerin, olmayışların kırgınlığı... her kes yazıyo ettiğim her duam kabul oluyo o kadar özeniyorum ki Allahım ben ne yaptım da olmuyo diyorum size soruyorum benim niye olmuyo 1 olmaz 2 olmaz 3 olmaz bikere mi olmaz ?

İzlemenizi tavsiye ederim 💝☘️

Canım benim yaaa .Daha duaların yeni bitti.Sabret biraz..Ama oldu diye hayal et..Negatif düşünceler negatiflik verir...İnan bana ne kadar olumsuz olursan olumsuzluğu çekersin..
Benim imkansız dediğim duam kabul oldu..Ama hemen değil hatta olumsuz olma diyorum ama bende çok olumsuz yaptım duamı çünkü benim için imkansızdı..Yinede kabul olmayacağını düşünsemde yinede içimden hep dua etmek geldi..Öyle ki artık dileğim umrumda bile değildi sadece dua etmek ona sığınmak istedim..Ve ettikçe ve dilim alıştıkça daha çok etmeye başlamıştım..
Sonra o imkansız dediğim dileğim(taş konuşsa şaşırmam dilegim olsa şaşardım)o derece zor olan dileğim kabul olmuştu hemde istediğimden bile daha mükemmel haliyle
Ama inan Allaha sığınmaktan onun beni duyduğunu bilnek dileğimin olmasından daha çok mutlu etti beni.Artık hep dilimde dua esma ..
Sende lütfen vesveseye kapılma ..Sabırlı ol ..Asla duayı terketme..Allah vazgeçmeden inananları sever..
Ben mesela morrmenekşenin azmini inancını çok sevdim.Dua ediyor şükrediyor vazgeçmiyor başkalarınada vesile oluyor..Dileğini Allaha teslim etmiş başkaları içinde uğraşıyor.Lütfen sende öyle ol.Daha çok gençsiniz..Üzülmek ve umutsuz olmak yakışmaz gençlere..
Yaaa o güzel kalbinizden öperim benden büyüksünüz herhalde abla diyim gerçekten neden bilmiyorum nerde sizin mesajlarınızı görsem işime bir umut doğuyo mesajlarınızı okumak çok iyi geliyo üç dört defa bu yazdıklarınızı tekrar tekrar okudum 🤲❤️ Şeytan benimle uğraşıyor ama kazanamıycak ben elimden geleni yapıcam duamı edicem ta ki Rabbim kabul edeceği güne kadar beni de Morrmeneksee Morrmeneksee dualarınızda unutmayın ❤️ Bide özel değilse o olan duanızı çok merak ettim özelden yazarmısınız eğer burdan yazmak istemiyorsanız veya özel değilse tabi? 😊❤️

Canım namestemm ya ❤️❤️Allah razı olsun guzel dusuncelerın ıcın..
Ben elimden geleni yaptım gerısı Rabbıme kalmıs verırse şükür vermesse de şükür olsun ona. Hep derım ben bılmem benım ıcın hayırlı olanı hayırsız olanı ben kendimi Allaha bıraktım en guvendıgım yere.. O ne nasıp ederse o olur. Ben kul olarak elimden geleni yaptım yapmayada her daım devam edecegım ınsallah ❤️
Sızlerde her daım yanımda olacaksınız ❤️

Biliyorum canım.Seni görmedim tanımıyorum ama ilk mesajından (Salatı tefriciye sayfasında) beri içimde bir yakınlık oldu.Kalbinin temizliğini hissettim.
Benim sizlerden az küçük kızım var..Onada sizlerden bahsediyorim.Onuda dualara yönlendirmrye çalışıyorum..Gerçrkten çok seviyorum sizleri..Allahım sizlere hayırlı gönlünüze göre eşler ve kendi ayağınız üstünde duacağınız güzel işler nasip etsin..
Morrmeneksee Morrmeneksee Yorgunkus Yorgunkus

Biliyorum canım.Seni görmedim tanımıyorum ama ilk mesajından (Salatı tefriciye sayfasında) beri içimde bir yakınlık oldu.Kalbinin temizliğini hissettim.
Benim sizlerden az küçük kızım var..Onada sizlerden bahsediyorim.Onuda dualara yönlendirmrye çalışıyorum..Gerçrkten çok seviyorum sizleri..Allahım sizlere hayırlı gönlünüze göre eşler ve kendi ayağınız üstünde duacağınız güzel işler nasip etsin..
Emın olun sızde benım ıcın sayılı kısılerden 1 tanesısınız hep derim ❤️
Kızınızlada ınsallah tanısırız benden cokk selam iletin hem dualarımdasınız ❤️❤️

Biz de seni çok sevdik o güzel kalbini ne istesem hep yardım ettin hep dertleştin Allah razı olsun Allah ailenizle hep yüzünüzü güldürsün ablam❤️

X