Duam olmuyor

Allah dua edin icabet edeyim diyor ama illa bu dünyada vereyim demiyor ki .Ya bu dünyada verir yâda ahirette verir ya da olmaması senin için hayırlıdır başka bir şeye çevirerek verir

Platonik değil bilmiyorum her şey çok güzel ilerliyordu birden bire engelledi beni sonra arkadaşıma aileme mesaj atmış beni sormuş nasıl iyi mi diye aklım çok karışık sürekli dua ediyorum inşallah olur diye
26 27 yasındayım Ben bu konularda dua ederken çok korkarım.
Kendi kendıme yanlıs dua edersem, bilmeden felaketi kendim çağırırsam diye.

Siz ınsallah olur dıe nasıl dua edebiliyorsunuz anlamiyorum cıdden.
Sadece sıze ozel değil yanlıs anlamayın bu sıra daha gencecık kızlar ilişkisi için illa o olsun o olsun dıe dua arayısına giriyorlar uzuluyorum..

Sizin gönlünüzde ki kişi hayırsız bır ınsan olabılır bilemezsiniz.
Bu yüzden daima Allahın katında hayırlı ve Salih olan eş için dua edilmeli ve istemeli.
Belkıde Allah o kısıyı sakıncalı gordugu ıcın nasıp etmıyordur böyle dusundunuz mü hiç?
Biraz dolu tarafından bakmak gerekıyor bu konularda ozellıkle.

26 27 yasındayım Ben bu konularda dua ederken çok korkarım.
Kendi kendıme yanlıs dua edersem, bilmeden felaketi kendim çağırırsam diye.

Siz ınsallah olur dıe nasıl dua edebiliyorsunuz anlamiyorum cıdden.
Sadece sıze ozel değil yanlıs anlamayın bu sıra daha gencecık kızlar ilişkisi için illa o olsun o olsun dıe dua arayısına giriyorlar uzuluyorum..

Sizin gönlünüzde ki kişi hayırsız bır ınsan olabılır bilemezsiniz.
Bu yüzden daima Allahın katında hayırlı ve Salih olan eş için dua edilmeli ve istemeli.
Belkıde Allah o kısıyı sakıncalı gordugu ıcın nasıp etmıyordur böyle dusundunuz mü hiç?
Biraz dolu tarafından bakmak gerekıyor bu konularda ozellıkle.
Haklısınız ama onun doğru kişi olduğunu düşünüyordum yirmi beş yaşıma gireceğim Ocak ayında hayatımda olmasını çok istediğim bir insandı.

Haklısınız ama onun doğru kişi olduğunu düşünüyordum yirmi beş yaşıma gireceğim Ocak ayında hayatımda olmasını çok istediğim bir insandı.
Siz öyle düşünüyosunuz.
Önemli olan Allahın katında hayırlı olup olmaması.
Biz insanız, bilemeyiz, ama Allah bilir.

SEn o olsun dıyorsun
Allah sana onu verır duana icabet eder
Sonra evlenırsın ama bi bakmıssın evliliğin tam bir felaket olur. Cok buyuk imtihanın olur.

AMa sen Allahın katında ıyı, hayırlı, Salih bır eş dilersin ki
Rabbim sana oyle bır eş nasip eder.
Dogru dua etmek o kadar onemlıkı. Kendı nefsımızın ıstedıgı dua degılde tamamen Allaha sığınarak hem dünya hem ahiret hayatı ıcın ıyılık ve guzellık ıstersek, biz kullar ıcın Rabbim en güzelini nasıp eder insallah

İyi günler bu siteye üye oldum bir şey sormak istiyorum olmasını istediğim bir duam var ama ne yaparsam yapayım olmuyor 41 fetih ve Yasin sürelerini okudum ya Latif esmasinin hatmini yaptım evliyalarin dilek duasını yaptım 313 Kevser Fatiha Ayetel Kürsi okudum ama bir türlü duam kabul olmadı artık dualarım kabul olmuyor diye düşünmeye başladım şimdi de 7 gün 786 besmele ve Hz . Yunus duasının harmoni yapıyorum ama aklımda neyi yanlış yapıyorum diye sürekli düşünmeye başladım bana yardım edebilir misiniz çünkü artık çok bunaldım kilmadigim hacet namazı kalmadı etmediğim dua kalmadı pes etmek üzereyim artık .
Belki de okumayı bırakmanız ve o durumu da akışına bırakmanız gerekiyordur.
Cooook istenen şeyler, cogu kişide cogu zaman, düşünmek cabalamak bırakıldığı zaman gerçekleşir.
Duam olmadi demek cok kötüdür, bundan sakının lütfen. Allah'ın bir bildiği vardır.
Fazla zorlamayin.
Takdiri de kendinizi de fazla zorlamayin.
Kabul olunursa belki de umdugunuz gibi iyi güzel olmayacaktir, Allah'tan daha iyi bilemeyiz.
Tamamen herkes icin gecerli mucize dua diye bir sey yoktur.
Kendinizi biraz serbest bırakın.
Kendinizi biraz dinlendirin.
Sonra yine başlarsınız duaya zikire.

Çok dua ediyorum diyorsunuz olması için ama belki sizin gibi biri daha aynı şekilde dua ediyordur kısmeti icin başkasının kaderinde olamaz mı o adam? Allahım hakkında hayırlısını ver diye dua etmek daha doğru gibi

İnşallah hayırlısı ile olsun onun içinde çok dua ettim eğer ben değilsem onu gerçekten çok sevecek biri karşısına çıksın diye o konuda içim rahat ama bir türlü onu icimden atamadım

Platonik değil bilmiyorum her şey çok güzel ilerliyordu birden bire engelledi beni sonra arkadaşıma aileme mesaj atmış beni sormuş nasıl iyi mi diye aklım çok karışık sürekli dua ediyorum inşallah olur diye
Belki bir rahatsizligi var
O yuzden uzaklasti yada basinda birsey var bence hersey olacagina varir

Kendimi öyle teselli ediyorum ama etrafıma baktığımda herkes mutlu namazımda niyazimda bir insanım çok şükür ama bakıyorum insanlara benim kadar cabalamayan namazlarına dikkat etmeyen insanlar çok mutlu artık bir noktadan sonra isyan etme noktasına bile gelmiştim. Bir ara hocaya bile gittim bana kısmetin kapanmış dedi ama o kadar dua ettim ki bunlara da inanmak istemiyorum.
gittiginiz hoca çok alakasız bir şey söylemis. Kısmet kapalılıgı diye bir sey yok. Kısmetin zamanının gelmesi diye bir sey var. Duaları edip sonradan şüpheyle "olmuyor" diye düsünürseniz olmaz. Allah'a güvenip en yakın zamanda olmasıni isteyerek duanızı edip akışa bırakın.Her şeyin bir vakti vardır 🍀

İyi günler bu siteye üye oldum bir şey sormak istiyorum olmasını istediğim bir duam var ama ne yaparsam yapayım olmuyor 41 fetih ve Yasin sürelerini okudum ya Latif esmasinin hatmini yaptım evliyalarin dilek duasını yaptım 313 Kevser Fatiha Ayetel Kürsi okudum ama bir türlü duam kabul olmadı artık dualarım kabul olmuyor diye düşünmeye başladım şimdi de 7 gün 786 besmele ve Hz . Yunus duasının harmoni yapıyorum ama aklımda neyi yanlış yapıyorum diye sürekli düşünmeye başladım bana yardım edebilir misiniz çünkü artık çok bunaldım kilmadigim hacet namazı kalmadı etmediğim dua kalmadı pes etmek üzereyim artık .
Olmuyorsa ya hayırlı değildir ya da daha iyi şeyler olacağı içindir .hakkınızda hayırlısı olsun 🤲🏻

Allah’ın işine karışamayız öyle değil mi?
Olmuyorsa; vardır yaratıcının bir bildiği.
İstediğiniz esmayı ve zikri çekin, olmayacaksa olmaz. Niyet, ve edilen duanın hayırlı olup olmadığı en önemli şeydir bence. İnsanın yapabileceği ve elinde olanlar sınırlıdır. Bir yerde durmamız ve üstün güce teslim olmamız gerekiyor. Şu kadar zikir çek, istediğin olur , olaylarına pek inanmıyorum ben.

Ooo bayağı yanlış yollardasın. Çok fazla dini bir yorum yapmak istemiyorum haddim değil. Umarım yaşın ilerledikçe doğruyu görürsün.

Diğer taraftan Olmasını istediğin şey çalışarak yapılabilecek bir şeyse zaten dua ile olmaz.
Yok aşk meşk mevzuları ise karşıdakinin gönlü yoksa duayla kimsenin gönlünü çeviremezsin. Herkesin bir yerde bir kısmeti vardır. Elbet sen de birlikte yaşlanacağın doğru insanla karşılaşırsın.

Ilahi zamanlamaya gonulden inanan bir insanim.. ne yasiyorsak yasamiz gerektigi icin yasiyoruz.. bence hayati akisina birakmali, bir dilek ya da niyette bu kadar takili kalmamalisin..senin icin en guzel olmasi gereken en dogru zamanda olsun🙏

Merhaba,öncelikle tabiki Allah hakkınızda hayırlısını versin.Ama bu şekilde dua etmenşn doğru olmadığını öğrendim.Senin için hayırlı olan belki senin istemeyeceğin birşeydir.O yüzden diğer yorumlara katılmıyorum.Takılı kalmamak gerek evet ama birşey istiyorsak Allahtan 2 ay dua ettim yada 3 Ay dua ettim olmadı değil.ısmarlama iş değildirki dua belki kabul oldu ama zamanını bekliyor belki Allah seni imtihan edecek bilemezsin.Ki bence direk birşey dilemek doğru değildir.Önce Allahın rızasını kazanıp onu hoşnut etmek sonra istekte bulunmak bana göre doğru olan.Rabbim zaten karşılksız bize dünya nimet vermiş

Artı bu işler duayla olmaz diyenlere de katılmıyorum asla.PEygamberimiz ayakkabı bağacığını dahi Allahtan dilememizi buyuruyor.Kaldıki kalplerimizin sahibide o

X