Ben ne yaptım da olmuyor:(

Hepımizin bı anda buhran gecirdiği zamanlar oluyor... Üstelik bu kdar dua ediyorum nıe kabul olmuyor seklınde dusundukce dahada kotu oluyor insan.
Ama yine donup dolaşıp Allahın karsısında buluyoruz kendımızı
Bence daha cok dua etmemiz gerekiyor kı Rabbım gecıktırıyor..
İşte tamda bu noktada bırbırımze destek olmamız lazım. Seytanın tuzaklarına dusmeyip buraya gelip gerekirse benım ıcın dua edermısınız arkadaslar deyıp ferahlamak ıcın bırbırımızden dua ıstememız lazım.
Bazen bendende cok oluyor hemen ozelden bır dua arkadsıma yazıp nolur bana dua et diyorum ertesı gun bı bakmısım son gaz aynı morrmenekseyım 😘😘
İnşAllah bir gün ikimizde buraya çok farklı konular için yazarız ❤️

İnşAllah bir gün ikimizde buraya çok farklı konular için yazarız ❤️
Emın ol yazacağız canım ❤️ er yada gec yazacağız.. Inan bana pes etmek yok daha cok dua etmek var. 💕 Allah buyuk bır ol demesine bakar hersey
Bız yeterkı onun yolundan gıdelım, buyuk bır sabırla tevekkulle.. Allah gorur cabamızı nıyetımızı ❤️

Öncelikle herkese merhaba, bir çoğunuz beni az çok tanıyorsunuz genel de dua grupları zikir gruplarında bulunurum ve Ya açardım fakat bugün size içimi dökmek istedim beni en iyi siz anlarsınız diye düşündüm..Bu sene bu Ramazan ayında öyle bir dileğim için salavatı tecrifye başlamak istedim ve burdan yardım istemiştim sonra burdan çok güzel bir arkadaşımla tanıştım Morrmeneksee Morrmeneksee bir çoğunuz tanır zaten ben onun sayesinde Ya Fettah grubuna dahi oldum aslında oda benle tanıştıktan hemen sonra dua grubu açtı ikimizde birbirimizi birden çok güzel yerlerde bulduk birbirmize gaz vererek Ramazan ayımızı çok dolu dolu geçirdik çok güzel geçti ilk defa bir Ramazan da içim bu kadar rahat huzurluydu mutluydu ki Ramazan’dan hemen önce çok mutsuzdum... salavatı tecrifye okudum, bol bol tövbeler ettim, 7 gece ayetel kursi yaptım, 313 ayetel kursi okuduk grupça, cumartesi duası yaptım, Latif hatimi yaptım aklıma daha gelmeyen çok şey okudum bir dileğim için tam dileğim gerçek oldu dedim tam duam kabul oluyo dedim o kadar mutluydum ki size anlatamam çünkü duama kabul olmaya doğru yol almıştı ilk defa bu kadar inanmıştım olucak diye ta ki bugüne kadar... bugün içinde öyle büyük bir hayal kırıklığı, kırgınlık, kızgınlık var ki bunları yazarken göz yaşlarında engel olamıyorum içimde hep ‘neden’ Allahım neden’ diye sorup duruyorum Ya bikere de istediğim olsaydı herkes gibi nolucaktı.... belki bu dediklerim yanlış bilmiyorum ama şuan hissetiklerim büyük hayal kırıklığı kelimeler boğazıma düğümleniyor içimdeki Ümit yavaş yavaş bitiyo bitsin istemiyorum ama elimde değil ümidim elimden kayıp gidiyo ve ben artık bir şey yapmak için gücüm kalmadııı biliyorum herkes vardır bir hayır dicek Allah Ümit kesilmez dicek zamanı var dicek ama benim sabrım gücüm hiç bir şeyim kalmadı siz söyleyin ben ne yapayım ? İçim paramparça ben aslında sadece bu duamın olmamasına kırgın da değilim benim ettiğim çok dualarım oldu ama hiç biri olmadı aslında bunların hepsi bugün ki halim o birikmişlerin, olmayışların kırgınlığı... her kes yazıyo ettiğim her duam kabul oluyo o kadar özeniyorum ki Allahım ben ne yaptım da olmuyo diyorum size soruyorum benim niye olmuyo 1 olmaz 2 olmaz 3 olmaz bikere mi olmaz ?
Her nasip vaktine esirdir, vakti gelmeyince bülbül bile ötmez Allah hayirlisini versin biz kulluk görevlerimizi yapiyoruz canım yapmaliyiz da duadan ibadetten uzaklasmamak lazim niyetlediklerimiz olmuyor diye her seyin bir zamani vardir Alalh geciktiriyorsa güzelleştiriyordur aksi taktirde haşa Allah la pazarlık ediyo gibi bi mantik olur Allah korusun hadi dua ettim kabul olsun kabul etmedi dua etmiyorum ibadet etmiyorum gibi Allah esirgesin kalbini bozma kotuyu dusunme bu vesveselerden kendini arindir canim

Ben öğretmenlik mezunuyum cok şükür 5 yıldır görevimi yapıyorum atandim.. 3.sene kusuratlarla atanamadim düşünsene senden onceki atanmis.. Bu sure icerisinde babam rahatsızlandı ve vefat etti.. Öyle cok dua ettim ki iyiki o sure icinde atanmamisim babamin son zamanlarında yanında olamazdim.. Tabi o zamanlar farkına varamiyodum bunun cok üzülüyodum.. Vardır mutlaka olmamasinda bi hayir..

Aslında bu hayatta dua edebilmek ve huzurunda secdesinde olabilmek maksat. Çünkü hayat beşere göre kalıcı gelir. Ama Allah' a Tealanin ve Peygamberlerinin nezdinde dünya sadece bı uğrama mola yeri ağacın gölgesinde dinlenmiş kadar geçen zzaman.
Biz çok anlamlar yükledik çok mutlu olmak istedik ama inanmak sinanmaktir. Sınavla Allah'a yaklaşmak tır Maksat ben olmak değil Kul olmaktır bu dünyada.
Dua kabul olur ama ya öbür dünyada ya bu dünyada..
Allah'ın emirlerine güzelce riyaet etmek ve kul olmak gaye başka birşey değil onu sevebilmek Onu tanımaya çalışmaktan dediklerine kulak asmaktan geçer.Cok kısa bı hayat için kendini üzme bugün duan kabul olur yarın Ölüm bizi bulur ve sen o duanı yaşayamadan gitmiş olursun. sonsuzlukta hesap derdine düşersin. Rabbim ferahlik versin 🤗 Onun kapısında olmak bile büyük bı nasip ve nimet ♥️

Ya mesela yanlış değilsem yanlışsam beni düzelt senin ablandı her halde bir dua grubunda duasını okumuştum istediği şey Allah yolunda olmak eşiyle beraber gibi bir duaydı o kadar hoşuma gitmiş ki dedim ki Allahım bigün benim de tek derdim senin yolunda gitmek olsun başka bir derdim olmasın ama hiç bir duam kabul olmuyo ve bu beni çok üzüyor...
Tabiki insan üzülmez mi ama hiç bir zaman kalbimizi bozmamak lazım bak mesela bende senelerce çocuk için bu yolda devam ediyorum ama hiç pes etmedim vardır bir hayır diyorum her zaman

Yorgunkus Yorgunkus mutlaka oku mutlaka. Aslında her burdakı herkesın dediği seyı ozetlemıs hoca burda

Peki olmadığında da şükür ve dua ettin mi hiç?

Yani o olay için dua ettim ettim olmadı. Tam olacakken olmadı hemde. Rabbim verdiğinden çok vermediğinede çok şükür dedin mi?
Mesela bir bela geldiğinde sevindin mi? Belki saçma gelecek ama Allah beni unutmadı, seviyor diye sevinirim ben genelde başıma bişey geldiğinde.
O yüzden belkide her istediğimin en sonunda ve en güzelinin olması.

Her nasip vaktine esirdir, vakti gelmeyince bülbül bile ötmez Allah hayirlisini versin biz kulluk görevlerimizi yapiyoruz canım yapmaliyiz da duadan ibadetten uzaklasmamak lazim niyetlediklerimiz olmuyor diye her seyin bir zamani vardir Alalh geciktiriyorsa güzelleştiriyordur aksi taktirde haşa Allah la pazarlık ediyo gibi bi mantik olur Allah korusun hadi dua ettim kabul olsun kabul etmedi dua etmiyorum ibadet etmiyorum gibi Allah esirgesin kalbini bozma kotuyu dusunme bu vesveselerden kendini arindir canim
Haşa pazarlık falan yapmak değil de zaten ne haddimize ama sadece işte olmayınca o kırgınlık elde değil.. inşAllah bir gün 🤲

Ben öğretmenlik mezunuyum cok şükür 5 yıldır görevimi yapıyorum atandim.. 3.sene kusuratlarla atanamadim düşünsene senden onceki atanmis.. Bu sure icerisinde babam rahatsızlandı ve vefat etti.. Öyle cok dua ettim ki iyiki o sure icinde atanmamisim babamin son zamanlarında yanında olamazdim.. Tabi o zamanlar farkına varamiyodum bunun cok üzülüyodum.. Vardır mutlaka olmamasinda bi hayir..
Hep hayırlısını isterim tabiki ama bugün içimde çok farklı hisler var elimde olmayan Allah affetsin bu isyanımı verirse de o vermesede o onun yanında her şey çok kolay o görüyo her şeyi.. 🤲

Mesela kendimden örnek vereyim önceki sene Fettah esması çektik yine bu aylarda. Benim duam ev almak içindi. Dua bitti biz evi bulduk krediye başvurduk onaylandı. Evi falan topladım. Evin iskanında sıkıntı varmış dediler vazgeçtik. Sonradan öğrendik ki baya eksiklikler varmış. Neyse başka ev bulduk o eve çıkan kredi bu eve çıkmadı ve sebebi yok neden anlamıyoruz dedi bankadaki çalışan biz de vazgeçtik. Ve iyi ki de vazgeçmișiz iş yerimiz kapandı, ihalesi bizde olan bir yer satıldı ordan gelen gelir gitti. Yani krediyi ödemekte zorlanacaktık anlayacağın. Haaa demek ki her şer de vardır bir hayır dedik. Rabbim ısrarla dua eden kullarını severmiş. Sen dua etmeye devam et emin ol en hayırlısı seni bulacak.

Haşa pazarlık falan yapmak değil de zaten ne haddimize ama sadece işte olmayınca o kırgınlık elde değil.. inşAllah bir gün 🤲
İnanmaktan vazgecme canim her duanin vakti var ben de duasi gec kabul olanlardanim ama mutlaka kabul olmustur gerceklestikce farkina variyorum Allah insanin hayatinda her seyi oyle guzel siralamaya koyuyor ki bazi yasananlar yasanacaklara zemin hazirliyor sennbu yolda pişirlyorsun ogreniyorsun sinaniyorsun ve gerekli olgunluga erisiyorsun duan gercekleatiginde de demek bu yuzdenmiş diyorsun cok sukur diyorsun ne cok sey yasadim ogrendim bu yolda diyorsun inancin daim olsun kalbin mutmain olsun canim 🥰

Peki olmadığında da şükür ve dua ettin mi hiç?

Yani o olay için dua ettim ettim olmadı. Tam olacakken olmadı hemde. Rabbim verdiğinden çok vermediğinede çok şükür dedin mi?
Mesela bir bela geldiğinde sevindin mi? Belki saçma gelecek ama Allah beni unutmadı, seviyor diye sevinirim ben genelde başıma bişey geldiğinde.
O yüzden belkide her istediğimin en sonunda ve en güzelinin olması.
Olmadığı zaman malesef ki şuan gibi niye olmadı derim hep şuan da olduğu gibi... Ama bugün çok daha farklı çok daha böyle içiniz yanar ya benim duam kabul olmadı diye içim yanıyor göşyaşlarım su gibi akıyo içim paramparça hem kırgınım hem niye diyorum hem bi yandan ağlıyorum hem bi yandan zikir çekiyorum hem bir yandan dua ediyorum yine anlayabiliyormuyum ? ..

Mesela kendimden örnek vereyim önceki sene Fettah esması çektik yine bu aylarda. Benim duam ev almak içindi. Dua bitti biz evi bulduk krediye başvurduk onaylandı. Evi falan topladım. Evin iskanında sıkıntı varmış dediler vazgeçtik. Sonradan öğrendik ki baya eksiklikler varmış. Neyse başka ev bulduk o eve çıkan kredi bu eve çıkmadı ve sebebi yok neden anlamıyoruz dedi bankadaki çalışan biz de vazgeçtik. Ve iyi ki de vazgeçmișiz iş yerimiz kapandı, ihalesi bizde olan bir yer satıldı ordan gelen gelir gitti. Yani krediyi ödemekte zorlanacaktık anlayacağın. Haaa demek ki her şer de vardır bir hayır dedik. Rabbim ısrarla dua eden kullarını severmiş. Sen dua etmeye devam et emin ol en hayırlısı seni bulacak.
Ya tabiki mesela şuan bazı dualarım kabul olmadı diye şükrediyorum ama bu sefer o kadar çok olsun istedim ki çok dualar ettim çok içten yalvar yakar ha belki yine var bir hayır ama benim o içimdeki hayal kırıklığı kırgınlık elimde olan bir şey değil .. ilk defa duam kabul oldu diyebiliyodum oda çok kısa sürdü..

İnanmaktan vazgecme canim her duanin vakti var ben de duasi gec kabul olanlardanim ama mutlaka kabul olmustur gerceklestikce farkina variyorum Allah insanin hayatinda her seyi oyle guzel siralamaya koyuyor ki bazi yasananlar yasanacaklara zemin hazirliyor sennbu yolda pişirlyorsun ogreniyorsun sinaniyorsun ve gerekli olgunluga erisiyorsun duan gercekleatiginde de demek bu yuzdenmiş diyorsun cok sukur diyorsun ne cok sey yasadim ogrendim bu yolda diyorsun inancin daim olsun kalbin mutmain olsun canim 🥰
🤲❤️

Hep hayırlısını isterim tabiki ama bugün içimde çok farklı hisler var elimde olmayan Allah affetsin bu isyanımı verirse de o vermesede o onun yanında her şey çok kolay o görüyo her şeyi.. 🤲
İnsanoğlu cnm Hepimiz ara ara o düşüncelere kapılıyoruz normal.. Sen içini ferah tut dua etmeye devam et💙

Ben hep hayırlısı ile olsun diye dua ediyorum zaten hiç bir zaman hayırsızsa bile olsun diye dua etmem hayırlıysa eğer duamı kabul et diye dua ederim ama malesef ben bugün sizi gibi çok şükür duam kabul oldu diyemiyorum hiç bir duama ve bu beni üzüyor elimde olan bir şey değil.. herkesin derdi farklı tabi bende dualarımın kabul olmamasıyla imtihan ediliyorum demekki 🤷‍♀️
Yaşadığını bilemeyiz herkesin içindekini Allah bilir anlıyorum hissettiklerini. Sınavlarla ilgili ayetlerin Türkçelerini okusan biraz daha rahatlarsın belki. Hastalık ölüm para parasızlık ve evlatla sınanıyorsunuz der ayetler. Rabbimin her duayı kabul etmesi de bir sınavdır. Verilen nimetlere karşı sergilediğin tutum önemlidir. Verilen şeylerden sonra Rabbini unutmamak daha doğrusu. Peygamberlerin bile yıllarca süren sınavları olmuş, hatta bizlerden daha zorlu. Ben teslim oldum demek lazım, bazen dediğimize inanıyoruz ama kalbimizin en ücra köşelerini en iyi Allah bilir. Bilmediklerimizden yine Rabbimize sığınırız🤲🏻 Üzülme demiycem demeyle olmaz bilirim. Ama seni mutlu eden şeylere odaklan olmayandan ziyade. Rabbim kullarını terk etmez

X