Dualar - Kişisel Gelişim - Olumlamalar

Allahümmec alni ve nuru Yusuf ala vechi femen reani yuhibbuni mehabbeten.

Anlamı: Ey Allahım, yüzümde Hz Yusuf a.s nuru ışığı olsun. kim beni görürse sevsin.

uygulama 7 gün boyunca beş vakit namazdan sonra 7 defa okunur.Daha sonra avuç içine nefes edilir.sonra yüz ve vücut ovulur.

Okumadan önce alkolsüz parfüm sıkın.

Erkekler için her dolunayda (15.ay hicri takvime göre) önce aya bak sonra duayı 7 defa okuyun.

Bayanlar için:KK70:oğum günlerinde gece yarısı suya 7 defa okuyun sonra okuduğunuz suyla banyo yapın.

bismillahirrahmanirrahim

"Yâ bâisu entellezi teb’as esirri hayâtike ilelgûlubi vessudûri ve entellezi evcedte ruha nevhâhitike liintizâmil’umûri ve entellezi sahhahte zamâire esrâri ehlilkeşfi birruhi ve beaste rusulike ve enbiyâike biizhari sirrilgadri ve keşfi bilâike es’elükallahümme bibestı velâyetike fi gulûbi evliyâike ve bisirri nübüvvetike fisuduri enbiyâike en tec’aleni men’uten ilâ eğmâli ve ef’ali müntemiran bigudratike fi ehvali ğaliben alâ emri baliğan alâ mebleğıl buluği fi zikri fâniyen bivezâifi hamdi ve şükri âyiben ileyke fisirri ve cehri âhizen ılmi ve ameli ve eyyedeni bigudratike fi icâratil kemâli ve enâletidderacati inneke entallâhurraûfu bil’ıbadi ve muidu ecsâmehüm ilel meâd."

bu duayı hergün okuyan kimse her ne türlü olursa olsun tüm kalpleri mıknatıs gibi kendine çeker ve bütün işleri düzene girer istenilen vakitte okunur ve okuma sayısı yoktur..

Alıntı

RESULİ EKREM ALEYHİSSATÜ VESSELAM.EBU KATADE NİN GENC KALMASI İÇİN ŞÖYLE DUA ETTİ;
ELAHA LLAHÜ VECHEKE ALLAHUMME BARİK LEHU Fİ ŞARİHİ VE BEŞERİHİ.. MANASI :ALLAH (CC)YÜZÜNÜN GÜZELLİĞİNİ ARTTIRSIN,ALLAH IM SAÇINI VE VUCUDUNU KENDİSİ İÇİN MÜBAREK KILSIN..

KENDİMİZ İÇİN DE SÖYLE OKUNUYOR:

-- > EFLEHALLAHÜ VECHİ ALLAHUMME BARİK Lİ Fİ ŞARİHİ VE BEŞERİHİ..

BEN BU DUAYI YUZUMU YIKARKEN OKUYORUM,AYNAYA KARŞI OKUYORUM İNANIN İNSANLAR SANKİ BÜYÜLENMİŞ GİBİ BAKIYORLAR,TECRÜBEM SABİTTİR....

alıntıdır

Son düzenleme:
Bismillâhirrahmânirrahîm

Yâ bâisü entellezî teb'as esirri hayâtike ilelgulûbi vessudûri ve entellezî evcedte rûha nefhâtike liintizâmil'umûri ve entellezî sahhahte damâiri esrâri ehlilkeşfi birrûhi ve beaste rusulike ve enbiyâike biizhâri sirrilgadri ve keşfi bilâike
es'elükallahümme bibestı ve lâyetike fî gulûbi evliyâike ve bisirri nübüvvetike fî sıdûri enbiyâike en tec'alenî men'ûten ilâ eğ'mâlî ve ef'âlî müntemiran bigudratike fî ehvâlî ğâliben alâ emrî bâliğan alâ mebleğilbulûği fî zikrî fâniyen bivezâifi hamdî ve şükrî âyiben ileyke fî sirrî ve cehrî âhizen ılmî ve amelî ve eyyedenî bigudratike fî icâratilkemâli ve
enâletidderacâti inneke entallâhurraûfu bil'ibâdi ve muîdu ecsâmehüm ilelmeâd.

Günde birkez okunur. ilk günden itibaren etki ediyor. Bir kardeşime tecrübe ettirdim. telefonları susmamaya başlamıştı

abdestli ve kıble yönünde diz üzerinde okunmalı. makbul olan yatsı namazı saatınden sonra.

Alıntı

Amin inşAllah canım :KK70: Rabbim dilimizden ve kalbimizden onun güzel EsmalırInı eksik etmesin.Evet kesinlikle katılıyorum ben bir ara sürekli estağfirullah zikrini çekerdim her şeye bu zikirler tepki vermeye başladım :KK70: ve de haklIsın dua ederkende bOyle zaten aceleci davranmamak gerek :) hemen olmadI dememek gerek :) ben genel olarak baktım konuya ama ayrı bişi sormak istiyorum güzellik için okunacak esmalar var mı bildiğin?

Zeynepcim güzellik için bir kaç farklı şey paylaştım dilediğini okuyabilirsin. Esma olarak Ya Nur çekmeni tavsiye ederim.

En- Nur esması ; Sürekli okuyanlar yüzlerindeki pozitif enerjinin hasıl ettiği huzurla halk arasında çok sevilen,sayılan ve arana birer kişi haline gelirler.
Herkes tarafından sevilip sayılmak ve anlamsız gem ve kederden kurtulmak için bu ismin zikrine devam etmek yeterlidir.Çünkü üzülmek bir şeyi değiştirmez, ancak çok defa üzülmmemek insanın elinde olmayan şeylerdendir.:EN-NUR isminin zikri (256) adettir. Sen gün içinde sayısız da okuyabilirsin.

Zeynepcim güzellik için bir kaç farklı şey paylaştım dilediğini okuyabilirsin. Esma olarak Ya Nur çekmeni tavsiye ederim.

En- Nur esması ; Sürekli okuyanlar yüzlerindeki pozitif enerjinin hasıl ettiği huzurla halk arasında çok sevilen,sayılan ve arana birer kişi haline gelirler.
Herkes tarafından sevilip sayılmak ve anlamsız gem ve kederden kurtulmak için bu ismin zikrine devam etmek yeterlidir.Çünkü üzülmek bir şeyi değiştirmez, ancak çok defa üzülmmemek insanın elinde olmayan şeylerdendir.:EN-NUR isminin zikri (256) adettir. Sen gün içinde sayısız da okuyabilirsin.

Çok teşekker ederim canım kusuruma bakma zahmet verdim sana.Allah razı olsun :) Bu duaları regleykende okuyabilirim değil mi ?çok soru soruyorum dimi:rolleyes:

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

yahu bu olumlama işini bi tek ben mi yapamıyorum :44: o kadar pozitif düşünüyorum falan filan tık yok.
bu arada asıl aramasını istediğim kişi aramadı demişsin.
Hz.İsanın bi sözü vardı o geldi aklıma "VAZGEÇTİĞİN TOPRAKLAR SENİNDİR"

Çok teşekker ederim canım kusuruma bakma zahmet verdim sana.Allah razı olsun :) Bu duaları regleykende okuyabilirim değil mi ?çok soru soruyorum dimi:rolleyes:

Canım benim ne demek olur mu hiç öyle şey elbette sor. Ne demişler bilmemek değil öğrenmemek ayıptır. Allah senden de razı olsun canım sayende unuttuğum şeyleri hatırlamış oldum :) Canım bu duaları regl döneminde de okuyabilirsin hiçbir sakıncası yoktur. Merak edenler için de konusu açılmışken yazayım esmaları ve duaları regl döneminde okuyabilirsiniz arkadaşlar. İçinize sinmezse regl zamanının bitişini bekleyebilirsiniz bu dönemde bol bol esma çekin, salavat getirin, tövbe istiğfar çekin

yahu bu olumlama işini bi tek ben mi yapamıyorum :44: o kadar pozitif düşünüyorum falan filan tık yok.
bu arada asıl aramasını istediğim kişi aramadı demişsin.
Hz.İsanın bi sözü vardı o geldi aklıma "VAZGEÇTİĞİN TOPRAKLAR SENİNDİR"

Olumlamalar da dualar gibi istikrar ister ve inanç da en önemli unsurdur. Belirtileri özellikle 21 günden sonra başlar bunun biyolojik bir açıklaması vardı beynin algılaması uyarılması gibi süreç 21 günde tamamlanırmış.

Bir de çoğumuz inanmayarak, nasılsa değişen bir şey olmayacak diyerek maça 1-0 mağlup başlıyoruz aslında. Dilde olumlama olsa da beyinde olumsuzu barındırıyoruz dolayısıyla da amaca ulaşamıyoruz.

Son yazdıına katılıyorum vazgeçtiğim toprakların hepsi aradı ama şöyle de bir durum var Allah bu son topraktan vazgeçmeme izin vermiyor :KK9::KK9: Tam tamam artık benden bu kadar daha yapacağım şey kalmadı kaç ay oldu demeye başladığımda ya rüyamda uyarılıyorum, ya karşıma vazgeçmemi engelleyecek bir yazı çıkıyor ya da başka şey .. Bu kez dualarıma ölümüne saldırıyorum :KK1::KK1:

Her gun soyle:
Seni seviyorum
Seni kabul ediyorum
Seni affettim
Beni affet
Sana tesekkur ediyorum

Not : İçinizden Allah cezanı versin bin beter ol inşallah demeyin sakın :KK9::KK9:

“Yâ men leccemel mütekebbirîne bi licâmi azametihî sellim sellim yâ hâfız.”
Anlamı: “Ey muhafaza eden Allah’ım, kibirlenenleri, azametinin gemiyle dizginle, bize selamet ver, bizi selamete çıkar.”

“Allahümme rabbizitni ilmen ve fehmen ve imanen.”
Anlamı: “Allah’ım! Zihnimi aç, ilmimi artır, fehmimi aç, imanımı genişlet.”

Sınava Girerken Şu Ayet Okunur:

“Rabbi edhılnî müdhalen sıdkin ve ahricni muhrace sıdkin ve’c’al li min ledünke sultânen nasîrâ.” (İsra, 80)
Anlamı: “Ya Rabbi! Beni doğru bir giriş ile girdir ve yine doğru bir çıkış ile çıkar. Katından bana yardım edici bir kuvvet ihsan eyle.

Sınav İçin Sıraya Oturunca Şu Ayet Okunur:

“Rabb’şrah li Sadri ve yessir li emri,va’hlül ukdeten min lisani, yefkahü kavlî.”
Anlamı: “Ya Rabbi! Göğsümü ve gönlümü genişlet, işimi kolaylaştır, dilimin bağını çöz, sözümü anlaşılır eyle.”

Kalemi Eline Alınca
Yâ hayyü yâ kayyûm.bi rahmetike esteğıysü.

Anlamı: Ey Hay ve Kayyum yüce rabbim,rahmetinle senden yardım istiyorum.girdiğim bu imtihanda beni muvaffak eyle…

Sınav Başlayınca da Şu Dua Okunur:

“Ya Hayyu Yâ Kayyûm, Bi Rahmetike esteğisû.”
Anlamı: “Ey Hayy ve Kayyum olan Allah’ım, Senin Rahmetine Sığınıyorum.”

“Rabbi yessir velâ tuassir Rabbi temmim bi’l-hayr”
Anlamı: “Rabbim kolaylaştır, zorlaştırma. Rabbim! İşimi hayırla tamama erdir.”

“Fatiha suresi ne için okunursa ona fayda verir. Onda her çeşit deva vardır.”(Aclûni, Keşfü’l-Hafâ, II, 106-108; Dârimî, Fedailü’l-Kur’ân 12.).

1. “Allahümme elhimni ilmen a’lemu bihi evamirake ve nevahiyeke; ve’rzukni fehmen a’lemu bihi keyfe ünacike Ya Erhamer-rahimin.”

Anlamı: Ey merhametlilerin en merhametlisi Allah’ım! Senin rahmetinden niyaz ediyorum ki; Peygamberlerine verdiğin anlayış ve hafıza kabiliyetinden ve yakın meleklerine verdiğin ilham kabiliyetinden bana da ver.

2. “Allahümme’rzukni fehme’n-nebiyyine ve hıfza’l murseline ve ilhame’l-melaiketi’l-mukarrebine bi rahmetike Ya Erhamer-rahimin”

Anlamı: Ey merhametlilerin en merhametlisi Allah’ım! Senin rahmetinden istiyorum ki; Peygamberlerin anlayışını ve onların hafızası gibi hafızayı ve kendine yakınlaştırdığın meleklerin ilhamını bana lutfet.

3. “Allahümme ekrimni bi nuri’l- fehmi ve ahricni min zulümati’l-vehmi ve’ftah li ebvabe rahmetike ve’nşur aleyye min hazaini ilmike Ya Erhamer-rahimin”

Anlamı: Ey merhametlilerin en merhametlisi Allah’ım! Bana anlayış nuru ihsan et. Beni vehim karanlıklarından kurtar. Rahmet kapılarını aç ve ilim hazinelerinden bana lutfet.

Bu üç dua sabah akşam üç defa okunur. Öğrencilerin derslerini daha iyi anlaması için, sınava hazırlananların hazırlıklarına destek olması için, unutkanlıktan korunmak ve buna benzer şeyler için faydalıdır.

Dersler, İmtihan, Ezberleme Hafiza için
Allâhümme Salli Alâ Seyyidinâ Muhammedin ve âlihi ve sahbihî vesellim. Biadedi mâ fî cemîil Kur'ân-ı harfen harfen, Ve biadedi külli harfin elfen elfen.

Hâfız Ebûl Hasan İbn-i Mahmud Şâzelî Rahimehullah buyurmuştur ki; Şeyh-ül Meşayih Ebû Abdullah Hüseynî Harrânî bana Kur'ân-ı Kerîm' in ezberimde olup olmadığını sorduktan sonra, her Kur'an-ı Kerim'i okuyuşum sonrasında şu şekilde salavât getirmemi tavsiye ettiler.

Dersinde ve İmtihanlarda Başarılı Olmak için
Allahümme ya müfettıhal ebvabi iftah lena külle hayral bab*Allahümmerzukna rizkan vasian ve umran taviylen vallahü nes'elü en yüvafikana li hıdmetil ılmi ved dini ven necahı fil imtihan *innellahe la yuhlifül miad*ve billahit tevfik .

Zorlukla Karşılaştığınca Okunacak Dua
"Allâhümme lâ sehle illâ mâ cealtehü sehlâ, ve ente tec'alül'hazne izâ şi'te sehlâ."
Allâhım! Senin kolaylaştırdığından başka hiç bir kolay yoktur. Sen, dilediğin zaman,zor olan şeyi kolay kılarsın."

Yeni İşe Başlarken Okunacak Dua
"Rabbenâ âtinâ min-ledünke rahmeten ve heyyi'lenâ min emrina raşedâ. Rabbi'ş-rah lî sadrî. ve yessirlî emrî"

Derse Başlamadan Önce
Allahümme ahricna min zulumatil vehmi ve ekrimna bi nuril fehmi veftah aleyna ebvabe fadlike venşur aleyna hazaine rahmetike ya erhamer rahımiyn.

Hafızayı Kuvvetlendirmek İçin
"Allahummerzukna hıfzal mürseliyn ve ilhamel enbiyai ve fehmel evliyai bikeramike ya ekremel ekramiyn vebirahmetike ya erhamerrahimiyn."
Seher vaktinde 70 kere 1 ay okumaya devam edilirse Allah'ın izniyle devam edenin hafızası kuvvetli olur.

İmtihanlarda muvaffakiyet için tavsiye:
İmtihan binası uzaktan görüldüğünde küçük parmaktan büyüğe doğru sırayla “kef, ha, ya, ayn, sad” harfleri okunarak eller yumruk yapılır, her bir harf bir parmağa denk gelecek şekilde. Binaya girilene kadar konuşulmaz. Binaya girince büyük parmaktan küçüğe doğru “ha, mim, ayn, sin, kaf” okunarak yumruk açılır.

Zekanın inkişafı için tavsiye:
Her namaz sonrası: 140 defa “ Ya selam, Ya alim, Ya hâdi ”- başta sonda üçer
salavat...

Bir kimse ezberlediği dersleri veya başka şeyleri unutmaması için bu duayı okursa çok faydasını görür ve hafızası kuvvetlenir
Elhamdülillahi müzekkirilhayri ve failihi kolay gelsin

Sınavda Başarılı Olmak için...
Keyfe faddalnâ ba'dehum alâ ba'din (Bak nasıl bazılarını bazılarına üstün kıldık) ayeti sınav gecesi 2970 kere tekrar edilir

EZBER YAPMAYA BAŞLAMADAN ÖNCE
Ezber yapmaya başlamadan önce;
Rahman suresinin ilk 5 ayetini,
Kıyamet suresinin ilk sayfasının son dört ayetini ve
Buruc suresinin son iki ayetini okuduktan sonra
Allah(celle celalüh)'a hamd,
Efendimiz (aleyhissalatu vesselam)'a salavat getirirseniz kolay ezber yaparsınız
Son olarak da yatmadan önce Bakara suresinin 163. ve 164. ayetlerini okumak da fayda sağlıyor...

Unutkanlıktan kurtulmak ve zekanın açılması için bu dua okunur.
(Bismillahirrahmanirrahim),
Ferdün, Hayyün, Kayyumun, Hakemun, Adlün, Kuddüsün.
İyyake na'büdü ve iyyakenesta'in.
İnna fetehna leke fethen mubina) Dokuz defa okunacak.
(Ya kebirü entellezi la tehdil ukulü livasfi azameti.) Bin defa okunacak.
Sonra evvela: (Subhane rabbiyel a'la.) denecek.
Sonra, (Sübhane minennaril eflaki, biezkaril emlaki kema tüskinül arza biezkârizzâkirîne, kale li ezkâri himiletin lil mahmuline, ve meskenetin lil miskinine, ve muherriketin lil mutehharrikine, sübhane men hüve külle yevmin hüve fi şe'nin.) okunacak.
Bundan sonra ihtiyaç neyse o söylenecek ve şunlar okunacak.:
Ya ğıyasel müsteğisine vela havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim
*Ayrıca 7 gün, günde 998 kere "Ya Hafız" esması okunur.

Hafızayı Kuvvetlendirmek için dua çok tesirli

Bismillahirrahmânirrahıym
*Errahmân *Allemel kur'ân *Halekal insan * Allemehull beyân *Eş şemsu vel kameru bi husbân *Ven necmü veş şeceru yescüdân *Lâ tüharrik bihi lisâneke li ta'cele bih *İnne aleynâ cem'ahû ve kur'aneh *Fe iza' kara'nâhü fettebı kur'âneh *Sümme inne aleynâ beyâneh *Bel hüve kur'ânun mecîdü *Fi levhın mahfuz *Rabbi zıdnî ilmen bi câhi sahibi ulûmil evveline vel âhirin.

ayeti kerimelerini bir tas zemzem suyuna okuyup üç gün sabahları aç karnına içmek hafızayı fevkalade kuvvetlendirir.
*Allahummerzukna hıfzal mürseliyn ve ilhamel enbiyai ve fehmel evliyai bikeramike ya ekremel ekramiyn vebirahmetike ya erhamerrahimiyn."
Seher vaktinde 70 kere 1 ay okumaya devam edilirse Allah`ın izniyle devam edenin hafızası kuvvetli olur.

*Rabbi zidni ilmen ve fehmen ve el-hıkni bi's-salihin. Rabbişrahli sadri ve yessir şi emri vahlü'l-ukdeten min lisani yefkahu kavli. Ya Hafız, Ya Rakib, Ya Nasır, Ya Allah. Rabbi yessir ve la tüassir, Rabbi temimim bi'l-hayr.
(Rabbim! İlmimi ve anlayışımı artır ve beni salih kullara dahil eyle. Rabbim! Göğsümü aç, işimi kolaylaştır ve dilimdeki bağı çöz ki sözümü anlasınlar. Ya Hafız Ya Rakib. Ya Nasir, Ya Allah. Rabbim! Kolaylaştır, zorlaştırma; Rabbim! (işimi) hayırla tamama erdir.)

Öğrenci Kardeşlerimin Dikkatine!!!!
33 kere " Sübhânallâh " 33 kere " Elhamdü lillâh " 34 kere " Allahü Ekber "
bu tesbihi sınavdan 1 gece önce ve sınav zamanına yakın okunuyor.toplu olarak okunursa faydasını sizde hissedersiniz.zamanın durduğuna bir çok kez şahit oldum

ZAMANI DURDURMAK İÇİN
33 kere " Sübhânallâh " 33 kere " Elhamdü lillâh " 34 kere " Allahü Ekber

Ilminizin artmasini istiyormusunuz?
Her konu hakkinda bilginizin,ilminizin artmasini istiyor ve gerekli beyin devrelerinizin açilmasini istiyor ayrica algilama ve hifzetme kapasitenizinde güçlenmesini istiyorsaniz buyrun;

Rabbi zidniy ilma (300)

Ya aliym(sayisiz

not:3 gün içinde tesiri ifşa olmaya başliyor.

Zihin Açıklığı İçin Dua..

ve minellahil ianeti vet-tevfik ve biyedihi ezimmetit tehkık umme ekrimna fehmen nebiyyin ve hıfzel murselin ve ilhamel meliketi vel mukarrebin

Okuduğunu unutmamak için kitabı açıp okumaya başlayacağın anda

Allâhümme aleynâ bi hıkmetik. Venşür aleynâ rahmetek. Yâ zelcelâli vel ikrâm.

Anlamı: Allahım hikmet yağmurlarını indir.Ey Celal ve ikram sahibi Allahım üzerime rahmetini yay..

Duasını okumalısın.okuman sona erince de

Bismillâhi ve sübhânellâhi vel hamdü lillâhi ve lâ ilâhe illallâhü vallâhü ekber.velâ havle velâ kuvvete illâ billâhi adede külli harfin kütibe ve yüktebü ebedel âbidiyne ve dehred dâhiriyn.

Anlamı: okumamı Senin adın ile bitirdim.seni tesbih eder ve sana hamd ederim Allahım.sen en büyüksün.güç ve kuvvet ancak senin verdiğin yardımladır.

Diyerek okumanı bitirirsen keskin zekalı olunur,okunulan unutulmaz..

Bu ismi okumaya devam ettiğinizde zihniniz inanılmaz şekilde açılıcak ve hafızanız kuvvetlenecek

"Yâ Gayyumu felâ yefutu şey'un min ılmihî ve lâ yeûduh"
Her kim bu ismi şerifi her gün 27 kere okursa ve buna 40 gün devam ederse cenabı hakk o kulunun kalbine inkişaf verir

Her işittiğini veyâ okuduğunu ezberleme duası
Aşağıda yazılı âyet-i kerîmeleri her gün bir bardak suya 40 kere okuyup nefes ettikten sonra içmeye müdâvenet eden kimsenin hâfızası çok kuvvetlenir. Her işittiğini veyâ okuduğunu ezberler
Okunacak Ayetler
Fe fehhemnâhâ Süleymâne ve küllen âteynâ hukmen ve ılmen ve sehhârnâ mea Dâvudel cibâle yusebbihnâ ve’t-tayra ve künnâ fâilîn. Allâhümme zidnî ilmen.

1-Bir öğrenci derse girerken besmele ile 7 defa “Rabbi yessir, ve lâ tüassir, Rabbi temmim bil-hayr” duasını okursa dersi kolay anlar, sınavı kolay geçer.

2-Yine aynı konularda “Allâhümme-rzukna hıfzal murseliyn, ve ilhâmel enbiyâ-i ve fehmel evliyâ-i bi keremike yâ ekramel ekramiyn, ve bi rahmetike yâ erhamer-rahimiyn” duasını okumakda çok faideli ve tecrübe edilmiştir.

3-2 numaradaki duayı 41 gece gece yarısından sonra 41 er defa okuyan kimse unutmayı unutur. Hafızası çok kuvvetli olur.

4-Ders çalışmaya başlamadan evvel “Allahümme Yâ men teleccemel mütekebbiriyne bi licamı azametike sellim sellim Yâ Hâfız” duasını 11 defa okuyan kişi ezberlemek istediğini kolay ezberler ve zor unutur.

5- Sınava girmeden önce 7 defa salatı nariye (bkz. Salavatı Şerifeler bölümü) okuyup dua eden kimse meleklerin ve ruhanilerin desteğini alır ve onların ilhamıyla doğruyu bulur.

6-Sınav sabahı salatı nariye 70 defa okunup peygamberimiz hürmetine diye dua edilirse sınav başarılı olur.

7-7 ayetel kürsü okunur. Her birinden sonra bir yöne üflenir. Birincide ön, 2.de sağ, 3.de üst, 4.de sol, 5.de sol taraftan dönerek arka, 6.da alt ve yedincide avuç içine üflenip içine çekilir. Böyle yapılırsa kopyada yakalnılmaz.

8-Kuru üzüm, incir, hurma, kuş üzümü sürekli yenirlerse zihni, beyni ve zekayı güçlendirir.

9-“rabbi-şrahli sadriy ve yessirlî emrî, vahlul ukdeten min lisanî yefkahü kavlî” ayeti kerimesini 11 defa okuyup sözlü imtihana kalkan kimse sorulara çok kolay cevap verir.

10-Ayrıca öğrencilerin başarılı olmaları için yazılıp asılacak, okunaca daha bir çok formül mevcuttur.

Devlet Katındaki İşlerinizin Kabulu için
Yüksek mertebedeki bir kişinin yanında işin olupta bu işini çok çabuk bir şekilde halletmek istersen 41 defa şu isimleri oku:
Kavfü kavfü elkavfü elkavfü lefüfü lefüfü afüfü afüfü ecîbû yâ huddâme hâzihil esmâi vakdû hâceti ve leyyinû kalbe fülâne hattâ yakdî hâcetî.
Okuduktan sonra o kişinin makamına git. Allah'ın izniyle senin istediğini yerine getirir.

Ben üniversite sınavına girmeden önce annem pirinç tanesine 184 defa ya Mukaddimu esmasını okumuştu ve sınavsabahı bana yutturmuştu.Ayrıca ben sınavdayken Yasini şerif-Fetih ve İnşirah surelerini okuduğunu söylemişti.başarılı oldum Allaha şükür.Bunları uygulayabilirsiniz
Ya Fettah(489) Ya Mukaddim(184) adet okunması çok makbuldür.
Sayılarla ve saymakla meşgul olan herkes Allah’ın Muhsi İsmi şerifinden yararlanmalıdırlar.Saymanlar,veznedarlar,hesap uzmanları,matematikciler ve bu konuda sıkıntı seken kimseler kendine “Yâ Muhsi Celle Celalühü ” zikrini her gün 209 defa zikretmeye adet edinirlerse yardımını göreceklerdir.

Zeka Şekeri
Bir şekere 36 defa "Bismillahirrahmanirrahim.La ilahe illallahü Ya Hayyul Gayyum.Ya Alim Ya Latiyf Ya Allah.Allahumme Salli Ala Seyyidina Muhammedin Ve Ala Ali Seyyidina Muhammed."
Okunursa o kişinin zekasında patlamalar olur,beyninde açılımlar yapar,zihninde şimşekler çaktırır.Allah'ın izni ile okuduğu herşeyi ezberler.

kaynak:Büyük dua kitabı
oww maşallah canm teşekkür ederim not alıyorum hemen :KK16:

rica ederim canım elimde olan tüm sınav - ders çalışma - hafıza güçlendirme dualarını paylaştım. Bunu not almak zahmetli olur bence çıktı al :)

tamam canm öyle yaparım :KK1: birde şu kalpleri kendine çeker dediğin duayı merak ettim ben sen yaptın mı aşk anlamında mı her anlamada mı?:KK9:

Canım benim ne demek olur mu hiç öyle şey elbette sor. Ne demişler bilmemek değil öğrenmemek ayıptır. Allah senden de razı olsun canım sayende unuttuğum şeyleri hatırlamış oldum :) Canım bu duaları regl döneminde de okuyabilirsin hiçbir sakıncası yoktur. Merak edenler için de konusu açılmışken yazayım esmaları ve duaları regl döneminde okuyabilirsiniz arkadaşlar. İçinize sinmezse regl zamanının bitişini bekleyebilirsiniz bu dönemde bol bol esma çekin, salavat getirin, tövbe istiğfar çekin

Hmm o zaman dualara ve esmaya direk başliyimde bir tanesi abdestli okunacaktı bir taneside namazdan sonra okunacakktı onları sonra artık :KK70: tekrar teşekkür ederim Allah hepimizden razı olsun :)))

99'luk tesbihin püskülünden tutulur.
Niyet edilir. "şu, şu işim olacaksa, tesbih, ileri geri hızlı sallansın!" denir.
Sonra üç İhlas, 1 Fatiha okunup bütün ölmüşlerin ruhlarına bağışlanır.
Tesbihi tutan elin kolu, dirsekten kıvrılarak ve hiç bir yere temas ettirilmeden tutulur.
Tesbih sallanırsa, dilek olacak demektir.

Arkadaşlar defalarca denediğim bir yöntemdir. İşin en ilginç yanı şudur mesela tesbihe daire çizerek sallan diyorum daire çiziyor, sağa sola sallan diyorum sağa sola sallanıyor. Farklı zamanlarda aynı soruları soruyorum cevap hiç şaşmıyor. Bu işin sırrını hala çözebilmiş değilim. Ayrıca unutmadan %100 kesindir diyemem ama genellikle doğru sonuçlar çıkıyor. Bir de sayısal sorularda bu istihare yapılmaz. Örneğin şu işim 1 haftada olacak mı ? sevdiğim 1 ay içinde dönecek mi gibi ..

tamam canm öyle yaparım :KK1: birde şu kalpleri kendine çeker dediğin duayı merak ettim ben sen yaptın mı aşk anlamında mı her anlamada mı?:KK9:

Canım bir kaç kez okudum sonra unuttuuuuuum gitti :KK9: Okuduğum süre zarfında 2 arkadaşımdan ilan-ı aşk almıştım :) Ama bu okumalar geneldir daha çok yani sizi gören tanıyan herkesin kalplerini çekersin bu ille de duygusal anlamda olacak diyemeyiz. Ha yok ben filancanın kalbini isterim dersen okumanın başında ve sonunda '' Allahım şu kişinin sevgisini benim üzerime çek, kalbini benim sevgimle doldur ... '' tarzında niyetlenerek oku, bir de şunu unutmamak gerek sen birinin niyetine okumasan dahi Allah senin gönlünden geçeni senden iyi bilir ve o kişi senin için hayırlıysa ya da senin nasibinse evirir çevirir onu sana paket yapıp gönderir :KK9:

Hmm o zaman dualara ve esmaya direk başliyimde bir tanesi abdestli okunacaktı bir taneside namazdan sonra okunacakktı onları sonra artık :KK70: tekrar teşekkür ederim Allah hepimizden razı olsun :)))

Canım abdestli ya da namaz ardından okumak tavsiye edilen şeklidir ama şart değildir bence. Gönlüne yattıysa dualar bence oku derim. Allah sarhoşun duasını bile kabul edecek kadar merhametlidir çünkü. Yeter ki sen onu an ona yönel :)

Canım abdestli ya da namaz ardından okumak tavsiye edilen şeklidir ama şart değildir bence. Gönlüne yattıysa dualar bence oku derim. Allah sarhoşun duasını bile kabul edecek kadar merhametlidir çünkü. Yeter ki sen onu an ona yönel :)

Ne güzel dediniz "Allah sarhoşun duasını kabul edecek kadar merhametlidir" maşAllah..Haklısınızda okuyayım şimdi sonra o şekilde de okurum inşAllah :)

Bu aralar çok üzüldüğüm şeyler var,elimde değil..içim eziliyor düşündükçe..teşekkür ederim arkadaşım..en-nur okumaya başlayqcağım...

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

X