Dua kardeşliği

Evet belki farkına varmamışımdır.
Saol cutemum bir süre farmasinin söylediği duaları okuyalım bakalım. Düzelme olmazsa , bir de oraya götürürüz.

Rica ederım bende okuyacagım ancak ben calıstıgım ıcın cocuugm suan yanımda degıl aksamları yapıcam
ınsallah faydasını goruruz ozeldende paylasırız ınsallah nasıl gıdıyorlar dıye

ben yeniden ya latifi okumaya basladım sayıalrı unuttugum ıcın abstan basladım :KK16:

Rica ederım bende okuyacagım ancak ben calıstıgım ıcın cocuugm suan yanımda degıl aksamları yapıcam
ınsallah faydasını goruruz ozeldende paylasırız ınsallah nasıl gıdıyorlar dıye

kızlar bende okumaya başladım. bugün 838 "ya evvel ya ahir"i bir şişe suya okudum. oğlum gelince içireceğim.
siz neler okuyacaksınız?

kızlar bende okumaya başladım. bugün 838 "ya evvel ya ahir"i bir şişe suya okudum. oğlum gelince içireceğim.
siz neler okuyacaksınız?

Kekemelik İçin Okunacak Dua
Taha suresi 27. ayet kekemelik çeken, konuşması zor olan kişiye 7 gün boyunca 21 defa Besmele-i Şerif ile başlanarak okunur ve ağzına üflenir. Arapçası Besmele-i Şerif ile aşağıda yazdığım gibidir. Vesselam

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ
وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِي

Okunuşu: Bismillâhirrahmânirrahim. Vehlul Ukdeten Min Lisâni

Kişi, kendi üzerinde deneyecek ise "Rabbişrahlî sadrî, ve yessirlî emrî, vehlül ukdeten min lisânî, yefkahû kavlî." şeklinde de okuyabilir
darksea, ben bunuda okumak ıstıyorum annemde soylemıstı bana bunu gecen gun bu dırek agzına uflenecegı ıcın uyurken yapmalıyım dıye dusundum
ben ısteyım boyle acık ofıs okuyup suya ufluyemem dıye baslamadım

Allah kabul etsın ınsallah
okulamı gıdıyor oglun?
cok onceden konusmustuk senle bu mevzuyu benım oglumda gec konustu etraftakı cocuklara gore de o donemlerde

darksea, ben bunuda okumak ıstıyorum annemde soylemıstı bana bunu gecen gun bu dırek agzına uflenecegı ıcın uyurken yapmalıyım dıye dusundum
ben ısteyım boyle acık ofıs okuyup suya ufluyemem dıye baslamadım

Allah kabul etsın ınsallah
okulamı gıdıyor oglun?
cok onceden konusmustuk senle bu mevzuyu benım oglumda gec konustu etraftakı cocuklara gore de o donemlerde

oğlum henüz 4 yaş 1 aylık.
kreşe gidiyor. geçen yıl ikinci yarı dönem başladı. ilk başaldığında hiç konuşmuyor gibiydi....
şimdi herşeyi konuşuyor ama çoğu harfi çıkaramadığından bazı kelimeler ya yanlış ya da eksik....
sabah kreşe başlarken öğretmeni anlattı. dün isim şehir oynamışlar. hepsine sadece benim oğlan doğru cevap veriyormuş. düşünüp düünüp söylüyormuş....
maşallah çok zeki ama konuşmada halaa çok tembel. doğru söylediklerini bile aceleye getirip kısaltıyor.
mesela çok güzel peçete dediğihalde onu konuşma sırasında peçe diye geçiştiriyor :KK50:

kreşe gidiyor. geçen yıl ikinci yarı dönem başladı. ilk başaldığında hiç konuşmuyor gibiydi....
şimdi herşeyi konuşuyor ama çoğu harfi çıkaramadığından bazı kelimeler ya yanlış ya da eksik....
sabah kreşe başlarken öğretmeni anlattı. dün isim şehir oynamışlar. hepsine sadece benim oğlan doğru cevap veriyormuş. düşünüp düünüp söylüyormuş....
maşallah çok zeki ama konuşmada halaa çok tembel. doğru söylediklerini bile aceleye getirip kısaltıyor.
mesela çok güzel peçete dediğihalde onu konuşma sırasında peçe diye geçiştiriyor :KK50:
benım oglumda normalde (erken dogdu) buna ragmen dogudu ay sırasıyla soyluyorum 6 aylıkken emekledı 10 aylık yurudu 14 aylık oturdu fakat neredeyse konusması 2 yasını buldu yanı hıcmı soylemıyordu evet soyluyordu ama cumle kurmuyordu ben baya ugrastımıllakı sızde ugrasmısınızdır mesela oglumdan 7 gun buyuk kuzenı var neler neler soyluyordu bızımkı dogru duzgun cumle kurmuyordu erkekler gecıkır vs dedıler bekledık bızde ama tamamen acılması sacılması benım evlenmek uzere oldugum tarıhe denk gelıyor
sımdı bı uyanıyor uyandıgı gıbı bıseyler anlatmaya baslıyor anlatıyor anlatıyor kocamda dıyor bı anasından bı oglundan cekıyorum susun bıraz :KK9: ıste gecen senede uzerıne dolap dusmustu o zaman konusmada takılmaya basladı 1 ay gıbı bır surede duzeldı bu sene benım sahıt oldugum boyle barız bı oldayda yok ama gene takımaya basladı gıbı ama bazı kısıler mesela dıyorkı ne dıyor ben anlamıyorum bız anlıyoruz bu beraber yasadıgımız ıcınmı suanda kusursuz mu konsması gerek bılmıyorum
hele benım gıbı devrık devrık cumleler kuran anasından oturu duzgun cumleler beklemıyorum :KK12:
ben yurt dısında dogdum orada buyudum bellı bı yastan sonra geldım buraya buanda sukur ama dımı :KK16:

pekı dr fılan goturmusunuzdur ıllakı konusmaması sadece tembellıktenmı mesela? kresten sonra cok guzel ılerlemıs buarada masallah ınsallah bulbul gıbı şakırlar cocuklarımız

pekı dr fılan goturmusunuzdur ıllakı konusmaması sadece tembellıktenmı mesela? kresten sonra cok guzel ılerlemıs buarada masallah ınsallah bulbul gıbı şakırlar cocuklarımız

çocuk psikiyatristi, psikolog ve konuşma terapistine götürdüm.
ilk dedikleri uyaran eksikliği. geçen sene kreşe başlatmama neden olan sebep de bu zaten, hiç konuşmayan bir baıkcımız vardı.
hani bebekler e böyle agucuk gugucuk yapar seversin ya o bile yoktu. e bizde eşimle çok konuşan tipler değiliz ama baktım iş kötüye gidiyor oğlumla özel konuşmaya başladım...
3,5 yaşındada konuşma terapistine götürdüm. o da çocuğu ve bizi gözlemleyip suçu bana yükledi :KK50:
leb demeden leblebiyi vermişim falan filan.......

ama benim oğlum da erken doğdu ve doğar doğmaz 3 iğne antibiyotik verdiler. onun bir etkisi var mıdır diye düşünmekten alamıyorum kendimi. ve benim doğumumu yapan doktora saydırıyorum bir güzel :KK47:

siz neler okuyacaksınız?

Ben ikisini de okumayı düşünüyorum. Hatta dün farmasinin yazdıklarını eşime okuttum . Eşimde ayrıca okur sanırım.

Allah şifalarını versin , hiçbir kuzuyu sıkıntıda bırakmasın inşallah .

çocuk psikiyatristi, psikolog ve konuşma terapistine götürdüm.
ilk dedikleri uyaran eksikliği. geçen sene kreşe başlatmama neden olan sebep de bu zaten, hiç konuşmayan bir baıkcımız vardı.
hani bebekler e böyle agucuk gugucuk yapar seversin ya o bile yoktu. e bizde eşimle çok konuşan tipler değiliz ama baktım iş kötüye gidiyor oğlumla özel konuşmaya başladım...
3,5 yaşındada konuşma terapistine götürdüm. o da çocuğu ve bizi gözlemleyip suçu bana yükledi :KK50:
leb demeden leblebiyi vermişim falan filan.......

ama benim oğlum da erken doğdu ve doğar doğmaz 3 iğne antibiyotik verdiler. onun bir etkisi var mıdır diye düşünmekten alamıyorum kendimi. ve benim doğumumu yapan doktora saydırıyorum bir güzel :KK47:

antıbıyotık derken neden boyle baglıyorsun arastırdınmı etkısı olabılırmı?
benımde oglandakı takılmayı ben kendıme yukluyorum cunku ne bagrısma ne cagrısma var evde yada korkutma yok fakat dedıgım gıbı ben turkceyı sonradan ogrendım rus gelın tatyana gıbı konusmuyorum tabıkıde ama cok devrık ıs yerındede bır ara cok taktılar fakat duzeltemıyorum ben buyum mısalen

neredeydın sunu verıcektım dıyene
geldım sıgara ıcmıstım dısarıda :)
hep bu tarz hep bu tarz pazara gıttım marul alcaktım yogurt aldım marketten :KK9: duzeltemıyorum kendımı daha bugun telefonda bırıne xxxx.cutemom ben bırde hızlı konusuyorum aklıma bısey gelıyor hıphızlı hale getırıp hepsını aradan cıkarıyorum
bende krese vermek ıstıyorumda cok gec kaldım ben ozel kresler yarım gun almıyor alıyorda sen goturucen yada oglen cıkıcaksa alıcaksın ama yakınlarımızda yok
spor kulubu var bırde meb desteklı bır okul fakat suanda yer yok bakalım

Ben ikisini de okumayı düşünüyorum. Hatta dün farmasinin yazdıklarını eşime okuttum . Eşimde ayrıca okur sanırım.

Allah şifalarını versin , hiçbir kuzuyu sıkıntıda bırakmasın inşallah .

bırde ınsan evladına hıc dayanamıyor senelr once abımın oglunun hıpermetrop oldugunu ogrenmıstık 8 aylıktı gozluk kullanmaya basladı ama nasıl uzulmuslerdı ben o zaman anne degıldı anlayamamıstım
gecen sene oglanın ılk kekelemesıne sahıt oldugumda dunyalar basıma yıkıldı sanmıstım evlada dayanılmıyor hıc asla
benım abım takılıyor hala ama kendını kontrol edebılıyor fakat kucukken cok ayal edıyorlardı ben 9 yas kucugum abımden cok uzulurdum mesela
Allah sıfa versın ınsallah

forumda acılan neredeys eher konumda ne kadar karısık yazıyorsun dıyenler var :KK49: farması hosgeldın dualar ıcın tesekkur ederız :KK16:

forumda acılan neredeys eher konumda ne kadar karısık yazıyorsun dıyenler var :KK49: farması hosgeldın dualar ıcın tesekkur ederız :KK16:

merhaba canım ne demek Rabbim inşaallah kuzucuklarınıza acil şifalar versin

ve hiçbirimizi evladıyla imtihan etmesin AMİN

Günaydın kızlar , dun aksam yatılı mısafırım oldugu ıcın su duaları yapamadım bu aksam baslıyacagım ınsallah

Günaydın kızlar , dun aksam yatılı mısafırım oldugu ıcın su duaları yapamadım bu aksam baslıyacagım ınsallah

ben yaptım. allah kabul eder, şifa verir inşallah yavrularımıza. önceden okuduğum suyu da akşam içirdim.
bugün yine işteyken bir şişe suya okuyup götürecem eve :))

ben yaptım. allah kabul eder, şifa verir inşallah yavrularımıza. önceden okuduğum suyu da akşam içirdim.
bugün yine işteyken bir şişe suya okuyup götürecem eve :))

Allah kabul etsın ınsallah suyun suresı varmıydı su kadar gun dıye
agzına uflemeyı pekı uyurkenmı yaptırdın?

X