Dua kardeşliği

hesaplamayı ben karıstırmısım galıba hybris için 312 tane ya rakib okudum Allah kabul etsın
suyu gelen kım pekı?

Kekeme Olan Çocuklar İçin Hangi Dua Okunmalıdır - YouTube

Nihat Hatipoğlu inşirah suresini önermiş

mutlaka doktora götürün maddi kaynağını araştırın

çok değişik uygumalar da var ama bizleri aşar ayeti kerimeleri yazmak vs gibi uygulamak o nedenle de bir de manevi işin ehli bir hocadan da yardım alın

Kekemelik İçin Okunacak Dua
Taha suresi 27. ayet kekemelik çeken, konuşması zor olan kişiye 7 gün boyunca 21 defa Besmele-i Şerif ile başlanarak okunur ve ağzına üflenir. Arapçası Besmele-i Şerif ile aşağıda yazdığım gibidir. Vesselam

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ
وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِي

Okunuşu: Bismillâhirrahmânirrahim. Vehlul Ukdeten Min Lisâni

Kişi, kendi üzerinde deneyecek ise "Rabbişrahlî sadrî, ve yessirlî emrî, vehlül ukdeten min lisânî, yefkahû kavlî." şeklinde de okuyabilir

"Ya Evvel Ya Ahir" şeklinde günde 838 defa suya üflenerek dili tutulan ya da kekeme olan kişilere okutulursa, büyük ihtimal rahatsızlıklar son bulur

tuba arkadaşımızın suyu gelmiş kolay doğum nasip etmesi niyetiyle Rabbimin 312 ya rakib okur musunuz kızlar

ve de 3 ihlas 1 fatiha 1 ayetel kürsi

Suyu gelen türkan canım.

Hybris icin 312 tane ben de alıyorum.

yok canım turkanmı suyu gelen
farmasi inşirah sureısnı duymustum ama dıgerınıde yapıcam ınsallah tesekkur ederız

yok canım turkanmı suyu gelen
farmasi inşirah sureısnı duymustum ama dıgerınıde yapıcam ınsallah tesekkur ederız

yok kız suyu gelen tuba :KK52::KK52::KK52::KK52:

ahahahahahahahahahahah koptum yemin ederim :KK60: göz göre göre doğru okuyup yanlış yazmışım :KK70: bir önceki mesajımda da türkan yazmışım :KK70: türkan kim ya ahahahahhaha

ahahahahahahahahahahah koptum yemin ederim :KK60: göz göre göre doğru okuyup yanlış yazmışım :KK70: bir önceki mesajımda da türkan yazmışım :KK70: türkan kim ya ahahahahhaha

hybrıs degıl dımı ama turkan yada tuba
Allah korusun

hybris için 312 Ya Rakip
türkan için 1000 Ya Latif
tuba için 312 Ya Rakip 3 ihlas 1 fatiha 1 ayetel kürsi okudum

NURLUM SEN hangı sehırdesın benım gıttıgım kendım ıcınde sıfa buldugum bır hoca var eyüpte ancak oglum ıcın ona gıtmedık baska bır sebeble bır kadına gıttık oyle para fılana lmıyor ama bız ondan sebeb bulduk yanı bu hafta sonuda goturucez
dun cok ıyıydı oglum bız hıc bısey yokmus gıbı davranıyrouz ben cok hızlı konusuyorum yavas yavas tane tane konusuyorum
gozlerıne bakarak onu tedırgın etmeyerek ınsallah yıne atlatıcaz dıye dusunuyorum
tıbbı olarak yapabılcek bısey yok derken okuma yazma bılmedıklrı ıcın tedavı uygulanamıyormus evde sıddet kavag gurultu cocuga sıddet asırı dıspılın veya cok fazla korumacı tavırlar varsada normale cekılmelı
bızım evde bunlar yok cok sukur o yuzden gecıcı olacagını umıt edıyorum Allahtan

İstanbulda yım bende. Tıbben derken , nörolojik bir problemimiz var mı diye , ufak testler yaptı , onu kastettim.

Yok canım çok şükür sıkıntılı bir aile ortamımız yok. Kızım konuşmaya başladığından beri böyle , bi çok çocukta olurmuş ama 3 yaşından sonra kendiliğinden geçirmiş . Bizimki geçmeyince çocuk doktorumuz psikiyatrist önerdi , gittik . Kardeşi olunca onunda etkisiyle daha da yoğunlaştı. Dediğin gibi yavaş konuşun ve kısa konuşun, cevapları kısa olan sorular sorun, üstünde durmayın , bu konuda eleştiri veya düzeltmesi için uyarılarda bulunmayın , konuşurken mutlaka dinleyin tarzında önerilerde bulundu. Yavaş konuşma hariç , zaten dikkat ettiğimiz şeyler :) Yalnız bizim doktor dudaklarına bakıp konuşun demişti.
Bir de zamane çocuklarının beyinlerine her koldan sürekli bilgi girişi olduğundan , çok hızlı düşünür bazen konuşmaları bu hıza yetişemediğinden de takılmalar olabilirmiş .

Tabi bunlar dediğin gibi dış ortam kaynaklı bir sebep yoksa geçerli sanırım.

Son düzenleme:
İstanbulda yım bende. Tıbben derken , nörolojik bir problemimiz var mı diye , ufak testler yaptı , onu kastettim.

Yok canım çok şükür sıkıntılı bir aile ortamımız yok. Kızım konuşmaya başladığından beri böyle , bi çok çocukta olurmuş ama 3 yaşından sonra kendiliğinden geçirmiş . Bizimki geçmeyince çocuk doktorumuz psikiyatrist önerdi , gittik . Kardeşi olunca onunda etkisiyle daha da yoğunlaştı. Dediğin gibi yavaş konuşun ve kısa konuşun, cevapları kısa olan sorular sorun, üstünde durmayın , bu konuda eleştiri veya düzeltmesi için uyarılarda bulunmayın , konuşurken mutlaka dinleyin tarzında önerilerde bulundu. Yavaş konuşma hariç , zaten dikkat ettiğimiz şeyler :) Yalnız bizim doktor dudaklarına bakıp konuşun demişti.
Bir de zamane çocuklarının beyinlerine her koldan sürekli bilgi girişi olduğundan , çok hızlı düşünür bazen konuşmaları bu hıza yetişemediğinden de takılmalar olabilirmiş .

Tabi bunlar dediğin gibi dış ortam kaynaklı bir sebep yoksa geçerli sanırım.

3 hafta once korkmus olabılır denmıs bır sıtede yanı baslamadan 3 hafat oncesı kopekten karanlıktan vs gıbı seylerden korkmusmu dedı
ben dr goturmedım bak sen goturmususn ne kadar suredır devam edıyor? bızım gecen sen eyanılmıyorsam ılk 1 hafta sonra sıddetlendı cok uzucuydu sonra sanırım 1 ay gıbı bır surede normale donmustu

Canım bizim konuşmaya başladığından beri hece vey kelime tekrarları var. Zaman zaman daha yoğun oluyor ya da azalıyor . Bazen artmasına sebep olan şeyleri farkediyoruz . Öyle olunca önlem alıyoruz ama kesin çözüm olmadı hiç.

Bu arada Tuba için okudum . Gerçi şimdi doğurmuştur muhtemelen meleği. Allah ikisine de sağlık versin.

Canım bizim konuşmaya başladığından beri hece vey kelime tekrarları var. Zaman zaman daha yoğun oluyor ya da azalıyor . Bazen artmasına sebep olan şeyleri farkediyoruz . Öyle olunca önlem alıyoruz ama kesin çözüm olmadı hiç.

dıl bagına fılan baktılarmı canım?
benım kuzenım dr o benım oglumun dıl bagına bakmıstı ,
ne tarafta oturuyorsun?

Öyle bişeye bakan olmadı , dilin altındaki yer mi orası ?
küçükçekmece.

sanırtım o bag kısa oldugunda konusmada takılmalar olabılıyormus belkıde bakmıslardır senn bılgın yoktur canım konusmaya basladıgından berı fılan deıdn cunku
bırde unı hastanesıne fılanmı gıtsen capa gıbı mesela

türkan arkdaşımız için 3000 tane okudum.
rabbim kabl etsin..

darke sen seyyahmısın:44::44::44:

sanırtım o bag kısa oldugunda konusmada takılmalar olabılıyormus belkıde bakmıslardır senn bılgın yoktur canım konusmaya basladıgından berı fılan deıdn cunku

arkadaşlar dil altı bağına bizde bakabilirz. diline belli bir mesafeden şeker tutup , dilini uzatıp yalamasını isteyin. sağ, sol yanağına değdirebiliyor mu bir bakın.
bide resim buldum kısa dil altı bağı nasıl olur diye
$d-2cf.jpg
$dil-alti-bagi.jpg

Evet belki farkına varmamışımdır.
Saol cutemum bir süre farmasinin söylediği duaları okuyalım bakalım. Düzelme olmazsa , bir de oraya götürürüz.

arkadaşlar dil altı bağına bizde bakabilirz. diline belli bir mesafeden şeker tutup , dilini uzatıp yalamasını isteyin. sağ, sol yanağına değdirebiliyor mu bir bakın.
bide resim buldum kısa dil altı bağı nasıl olur diye
Eki Görüntüle 865552
Eki Görüntüle 865553
Teşekkürler.
baktım hemen , bizimkinde bağ içerde , fotodakiler kadar belirgin değil . Dili dışarıya çıkıyor , sağ-sol yanaklarına da değiyor. Bir sorun yok sanırım .

X