♥Dua Kardeşliği♥

kızlar bilmeyenler gerekirse 1 er tane ile dahil olsunlar ben okuyayım onların yerine ama yeter ki duaya ihtiyacı olup, okuma hevesi olan insanların hevesini kırıp uzaklaştırmayalım derim. İbadet ve din bu değil.

Olmaz derseniz de müsaadenizle ben de liste dışı kalmak isterim bu şekilde okuma yapmak içime sinmez. Benim derdim varken bir başkasının derdini es geçmek benim ibadet anlayışıma çok ters.

Din bu değil ibadet bu değil demeyelim. Sonuçta ortada dinimize aykırı bi durum yok. Herkes kendi doğru bildiğini yapsın. Karar verilir sonuca göre kalan kalsın ayrılan ayrılsın.

Eğitimini almış bi bilene danıştım kızlar, yine de oylama sonucuna uyarım 🥰

Eklentiler

• 0DEB0E9F-5872-4440-802C-971756ADC13B.jpeg
    0DEB0E9F-5872-4440-802C-971756ADC13B.jpeg
    76,3 KB · Görüntüleme: 35
Gruba sanırım en son dahil olanlardanım. O yüzden ben ayrılıyorum. C ChillOutt Allah dularınızı kabuk etsin. Kırgınlık olmamıştır diye umuyorum.

Gruba sanırım en son dahil olanlardanım. O yüzden ben ayrılıyorum. C ChillOutt Allah dularınızı kabuk etsin. Kırgınlık olmamıştır diye umuyorum.

Olur mu canım benim neden kırgınlık olsun. Bu şekilde okuma yapmak benim içime sinmeyeceği için ayrıldım ben. Sen çıkma canım bizim eski topikte mealden okumak isteyenlerle okuyacağız ki herkes mutlu olsun. Benim derdim varken bir arkadaşımız okuyamazsa üzülürüm ben :KK43: bu sebeple çıktım sadece. Lütfen çıkma ve devam et Allah dualarınızı kabul etsin inşallah. :KK200:

Olur mu canım benim neden kırgınlık olsun. Bu şekilde okuma yapmak benim içime sinmeyeceği için ayrıldım ben. Sen çıkma canım bizim eski topikte mealden okumak isteyenlerle okuyacağız ki herkes mutlu olsun. Benim derdim varken bir arkadaşımız okuyamazsa üzülürüm ben :KK43: bu sebeple çıktım sadece. Lütfen çıkma ve devam et Allah dualarınızı kabul etsin inşallah. :KK200:
Allah kabul etsin canım. Allah yardımcın olsun bakalım son olarak neyr karar verilirse 🤗

C ChillOutt gibi düşünüyorum ben de.
Arapça bilmeyen arkadaşlar gruba dahil olamayacaksa benim de gönlüm mutmain olmayacak.
Benim inandığım din kolaylaştırınız, zorlaştırmayınız buyuruyor.
Neyin hatim olarak kabul olup olmayacağını
da ancak Rabbimiz bilir.
Kimi tecvidle,mahreçle okur,duası kabul olmaz,diğeri içten Allah der,makbul olur.
İki ayrı gruba bölünelim.
Kimsenin hakkı kimseye geçmesin.
Arapça okumak isteyenler bir grupta hatim etsin,biz diğer grupta.
K Khvekokusu20

Son düzenleme:
Kızlar oylama sonucuna göre karar veriyoruz cogunluk okunsun demiş, dua gruplarındaki bu polemigi ben anlamıyorum lütfen dua/hatim ederken kabul olmaz diye düşünmeyelim de ben bunu yapıyorum Rabbim kabul edecek diye kalbimizi ferah tutalım, ben arapcam cok iyi degilken Latin harfleriyle de okudum 41 yasin i serif ve cok faziletlerini gördüm, kimse cıkmasın herkes nasıl biliyorsa öyle okusun diyorum duaların yada hatimlerin kabul olup olmayacağını biz bilemeyiz ancak Allah bilir

Kızlaaaar sizi bi ziyaret edeyim dedim ☺️ ne güzel kurmuşsunuz başlayın işte bende Arapça bilmiyorum ama 1 kere internetten dinliyorum sonra okuyorum bide Yasin suresi yıllardır dinliyoruz neredeyse ezberledik En azından şöyle yapın tavsiyem bu tabiki kaç kişiyseniz her gün birine değilde mesela 41 adeti bölüşün isim isim gruba toplu niyetle okuyun derim. Tabi yinede siz bilirsiniz Yasin Kuran’ın kalbidir❤️ Allah dualarınızın karşılığını versin🤲🏻

Ben kimse cıkmasın diyorum kızlar, yarın listeyi olusturacagım herkes kalıyor değil mi

Canım istersen 41 yasin yerine salatı tefriciye okuyalım 4444 adet. Herkes kendi fikrinde çok diretiyo. Şüphete suizana düşmeden salavatı tefriviye başlayalım. Mealden okuyacak olanlarda arapçadan okuyacak olanlarda acaba kabul olur mu olmaz mı şüphesine düşerek okumamış olurlar. Daha kapsayıcı ve daha kolay bi dua uygulaması olur.

X