dua etmeyi bilmemek

coco-star

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2024
16
5
30
selam arkadaşlar. ben galiba dua etmeyi bilmiyorum.

mesela içimin daralması, doğru karar alabilmek ve istediğim gibi biriyle tanışıp evlenebilmek gibi durumlar için dua etmek istiyorum ama genelde allahım bana nasip et diyorum sadece sanırım bu yeterli değil.
Bu gibi durumlarda nasıl dua edilmeli?

Allah senin kalbinden geçeni biliyor, niyetini biliyor.. Kurduğun cümlenin pek bi önemi yok.
O yüzden şöyle mi demeliyim, böyle mi istemeliyim diye düşünme😘

Ben hep muhabbet eder gibi dua ederim bir şeyler isterim. İstediğim şeyleri de Allah bana verir. Abartı bir şey hiç istemedim ama genel kendi sağlığım ailemin sağlığı. Ya da arada kaldığım şeyler için Allah'ım bana lütfen yol göster diyorum mutlaka bir rüya görüyorum onun yorumuna bakıp öyle yapıyorum yapacağım şeyleri.

selam arkadaşlar. ben galiba dua etmeyi bilmiyorum.

mesela içimin daralması, doğru karar alabilmek ve istediğim gibi biriyle tanışıp evlenebilmek gibi durumlar için dua etmek istiyorum ama genelde allahım bana nasip et diyorum sadece sanırım bu yeterli değil.
Bu gibi durumlarda nasıl dua edilmeli?
Hasbünallahü ve Nimel Vekil, kişinin kendi gücünün sınırları olduğunu ve yapabileceklerinin, imkanlarının kısıtlı olduğunu anlatırken, Allah-ü Teala'nın sonsuz güç ve kudrete sahip olduğunu anlatır. Bu duayla beraber kişi tüm sıkıntılarını ve zorluklarını Allah-ü Teala havale eder ve ondan yardım ister.

Ben dua ederken sözlerin çok önemli olduğuna inananlardanım yanlış kelimelerle dua ettiğimde yaşadığım olumsuzluklardan Gerçekten bunun farkına vardım Tamam Tabii ki İçimizden geldiği gibi edeceğiz duayı ama kelimeler gerçekten çok önemli mesela hayırlısını dilemek hayırlının Zor Mu Kolay Mı olduğunu bilmediğimiz için hayırların en kolayı en güzeli demek gerekiyor diye düşünüyorum
Ayrıca Esma okumak insanın baştan aşağıya çok değiştiriyor Esma okurken başlarda sıkıntı çekebiliyor insan mide bulantısı baş ağrısı bir şeylerin bozulması Ben önceden bu olumsuzlukları yaşayınca o Esma'nın gelmediğini zannediyordum Oysa ki Esma okudukça çakralar açılıyormuş ve içimizdeki o bölümler temizleniyormuş Bu yüzden böyle etkileri varmış bunu öğrendikten sonra Esmaları daha istekli okumaya başladım ve hepsini sıkıp usanmadan 21 güne tamamlamaya çalıştım ve gerçekten çok olumlu çok güzel değişiklikler oluyor hayatımızda

Dua ederken 'kolaylıkla,afiyetle' demek gerekiyormuş. Çünkü sadece hayırlısı dersek belki o hayır bize zor gelecek bir imtihan olur,bilemeyiz. O yüzden kolaylıkla,güzellikle afiyetle olmasını dileyin.

X