Evlilikte ara vermek

Çok sagol deneyimini paylaştığın için

Ben bunu yapmam uzak mesafe ilişkisi bana göre değil ayrıyız buluşup seks falan yapmam

Çünkü o bir umuttur o kişiyle bitmişse sebebi vardır

Ben eşim bana teklif etse ayrılalım sevgili gibi takılalım olmaz derdim ne malum başkasını bulana kadar benle ihtiyaç gidermedigi sonuçta o istedi ayrılmayı veya ara vermeyi ikisi aynı onu anladım bugün kk kadınları sağ olsunlar kendime geldim
Bu bir yılda hiçbir şekilde iletişim kurmayacak mısınız peki?

İlişkiye başladığını nasıl öğreneceksiniz ki? Dürüst olacağına inanıyor musunuz?

Evliliğini kurtarmak isteyen bir dünya çözüm yolu bulur. 1 sene ara verelim deyip kestirip atmış. Siz aynı öneriyi yapsanız acaba tepkisi ne olurdu? Buna da tamam der miydi hemen?

Siz durumu kabullenmiş, koşullarınızı buna göre ayarlamaya başlamışsınız. Açıkçası çok üzüldüm. Lütfen biraz değer verin kendinize.
Aynen öyle

Ya ama kolay olmuyor 1 aylık sevgililer bile ayrılınca triplere giriyorlar koskoca 15 sene

Kendime hep geçecek geçecek diyorum

Hala evde bir ay içinde toparlanıp gidecek

İşin kötüsü evide hazır 😅

Bu hikayede yanan ben oldum

Bir de diyorum belkide haklı canından bezmiş olabilir belkide çoktan bitmişti çocukların büyümesini bekledi baktı ki olacak gibi değil bunalmış sevgisi kalmamış e niye kalsın ki

Emannnnnnnnnn offf giderse gitsin be

Ben bir an önce ohhh be dünya varmış diyeceğim levele yükselmek istiyorum 🤨

Hatırladım seni .sen o kocayı kaptırırsın haberin olsun🤣🤣etrafımda senin kocadan bekar olsa ben kaparım şahsen🤣🤣.işin şakası bi yana yani etrafa bekarım desin vs bu çok gerçekçi bakış açısı değil.genelde erkekler ister bunu hayatlarında başkası vardır denemek ister.sizin durumda adam gerçekten aileci ve babası iyileşince evine döner.öyle bir sene kalmaz.
Teşekkür ederim iltifatlarınız için,
Çok sagol deneyimini paylaştığın için

Ben bunu yapmam uzak mesafe ilişkisi bana göre değil ayrıyız buluşup seks falan yapmam

Çünkü o bir umuttur o kişiyle bitmişse sebebi vardır

Ben eşim bana teklif etse ayrılalım sevgili gibi takılalım olmaz derdim ne malum başkasını bulana kadar benle ihtiyaç gidermedigi sonuçta o istedi ayrılmayı veya ara vermeyi ikisi aynı onu anladım bugün kk kadınları sağ olsunlar kendime geldim

Yani ben aslında eşimden değil ailesinden ayrılmak /boşanmak istiyorum. Ailesi ile evlenmişim çünkü (ailesi kötü insanlar değil bu arada ama melek olsa kanadı çarpar) . Ben ailesi ile evlenmek istemedim ki, evlilik paketinden çıktılar. Evlilik paketi düşünün %10- %20 eş, geri kalan %80 -90 ailesi. Gerçekten bilmiyordum bunu evlenirken. Bilseydim evlenmezdim, takılalım derdim. Ama nereye kadar takılacaksın ki. Üzün süre evlenmeden sevgililik dönemi yaşayanların sonu ya evlilik ya da ayrılık oluyor gibime geliyor. Var mı ömür boyu evlenmeyip sevgili kalan? Neyse ben biraz yalnız başıma kafamı dinleyip bir kafamı toparlayım da bakarız sonrasına.

Teşekkür ederim iltifatlarınız için,

Yani ben aslında eşimden değil ailesinden ayrılmak /boşanmak istiyorum. Ailesi ile evlenmişim çünkü (ailesi kötü insanlar değil bu arada ama melek olsa kanadı çarpar) . Ben ailesi ile evlenmek istemedim ki, evlilik paketinden çıktılar. Evlilik paketi düşünün %10- %20 eş, geri kalan %80 -90 ailesi. Gerçekten bilmiyordum bunu evlenirken. Bilseydim evlenmezdim, takılalım derdim. Ama nereye kadar takılacaksın ki. Üzün süre evlenmeden sevgililik dönemi yaşayanların sonu ya evlilik ya da ayrılık oluyor gibime geliyor. Var mı ömür boyu evlenmeyip sevgili kalan? Neyse ben biraz yalnız başıma kafamı dinleyip bir kafamı toparlayım da bakarız sonrasına.
Ya ben evlenirken eşimin ailesi de problemliydi ve benim ailem dedi yazık etme kendine..Dedim ki ben sevdigim adamla evleniyorum ailesi ile değil...Bu arada farklı şehirlerdeyiz yani..Ama gercekten ailenin onemi cok ama cok büyükmüş..Bekarlara tavsiye olsun bakis acilari değişsin diyecegim de kimse yasamadan inanmiyor boyle olduguna malesef.

Arkadaşlar merhaba

Eşimle artık birbirimizi yıpratan bir evlilikten kurtarmak için bir sene ayrı yaşamaya başlıcaz .

Doğru bir kara gibi geldi başta , sürekli kavga etmeye başladık o eve gelice gitsin gidince gelsin istiyorum.

Sanırım o da ben ne dersem yapan taraf oldu kovsam gidiyor gel desem geliyor.

İkimiz de araştırdık ben manipüle eden karakterim o ise bagımlı bir karakter .

Benim korkum bir sene uzun ya ayrılırsak o bana karar ne olursa olsun sağlıklı karar olacak diyor ama benim manipüle yönüm gene devreye girip durdurmak istiyor

Psikoloğa da gittim yok abi manipüle etmek benim karakterim olmuş .

Bana bir akıl verin lütfen

Namaza başlıcam ruhumu arındırmak için

Ama yalnız kalmaktan da deli gibi korkuyorum

Aranız da evliliğe ara verip daha sağlam başlayan var mı .

🙏
Sevgililikte de evlilikte de ara vermeyi doğru bulmuyorum. Hele de evlilikte ara vermeyi ilk kez duydum. Açıkçası bana sağlıklı bir karar gibi gelmedi çünkü bu işin sonunda tamamen ayrılmanız yüksek olasılıklı. E siz ayrılma taraftarı da pek değilsiniz gibi.

Sevgililikte de evlilikte de ara vermeyi doğru bulmuyorum. Hele de evlilikte ara vermeyi ilk kez duydum. Açıkçası bana sağlıklı bir karar gibi gelmedi çünkü bu işin sonunda tamamen ayrılmanız yüksek olasılıklı. E siz ayrılma taraftarı da pek değilsiniz gibi.
Değilim ama ona da engel olamam

Şeytan erkolar. 😖
Adam evini dahi tutmuş, bu birkaç ay öncesinin planı değildir, uzun bir süredir kafasında her şeyi planlamış kurgulamış yaşadığı ülkenin boşanma hukukunu araştırmış, süreyi bile ona göre belirlemiş, gayet planlı projeli ilerliyor, erkekler şeytan mıdır değil midir tartışılır ama erkekler böyle tekliflerle gelince kadınlar biraz şeytani düşünse iyi olur, fazla iyi niyetli olmak suistimale açık olmak demek çünkü.

Neden bes ay değil de bir yıl. Bu süre zarfında başka biri ile olursa kiskanmayacak misiniz? Boşanmaya kılıf bulmuş planını uygulayacak gibi görünüyor. Umarım hakkınızda en iyisi neyse o olur. 🩷

tep evini dahi tutmuş, bu birkaç ay öncesinin planı değildir, uzun bir süredir kafasında her şeyi planlamış kurgulamış yaşadığı ülkenin boşanma hukukunu araştırmış, süreyi bile ona göre belirlemiş, gayet planlı projeli ilerliyor, erkekler şeytan mıdır değil midir tartışılır ama erkekler böyle tekliflerle gelince kadınlar biraz şeytani düşünse iyi olur, fazla iyi niyetli olmak suistimale açık olmak demek çünkü.
Kesinlikle katılıyorum. 1 yıl rastgele söylenmeyecek kadar uzun bir zaman dilimi. Ben aldattığını düşünüyorum. Hali hazırda bu evlilikte aldatıyor olduğu kanıtlansa ve boşansalar, veya sadece boşansalar (aldatma yoksa bile) adam neleri kaybeder, bunu değerlendirmek lazım.

Konu sahibi sizin bunalmışlığınızı da anlıyorum. Bireysel terapi alıp yaşadıklarınızı ayrıştırın. Bazı insanlar üstüne düşündükçe kendilerini mutsuz eden meseleleri halı altına süpürme eğiliminde oluyor. Annem böyle biri mesela. Hastalık sahibi oldu.

Konuşmak, duyguları yaşamak ve tepkileri yerli yerine koymak lazım. Öfkelenmek de bir duygudur ve yerli yerinde olmalı. Öfkenizi yaşıyorsunuz, tepkinizi ortaya koyuyorsunuz diye manipülatif biri oluyorsunuz, öyle mi? Newton'un üçüncü yasası der susarım.

Neyse siz dinleyin kafanızı ama halı altına süpürmeden, yapın çayınızı kahvenizi gerekirse saatlerce düşünün. Kendinizi bulmak, kendinize değer vermek adına yapın bunu. Özşefkati araştırın. Bir uzman ile ilerleyin. Bu dağınık bir dolabı birden bire açıp her şeyin altında ezilmek yerine birinin size yardımcı olarak, yavaş yavaş toparlamanızı sağlamasına benzetilebilir.

Terapiyi, onarılmak için falan değil kendinizi tanımak, kendinizi anlamak ve değer vermek için alın.

Kesinlikle katılıyorum. 1 yıl rastgele söylenmeyecek kadar uzun bir zaman dilimi. Ben aldattığını düşünüyorum. Hali hazırda bu evlilikte aldatıyor olduğu kanıtlansa ve boşansalar, veya sadece boşansalar (aldatma yoksa bile) adam neleri kaybeder, bunu değerlendirmek lazım.
Süreyi görünce ilk aklıma gelen planlı bir durum olduğuydu, neden 3 ay 6 ay değil 1 yıl, altında bir hinlik aradım yalan yok ve hemen yurtdışında çiftlerin ne kadar ayrı kalırlarsa direkt boşanabileceklerine baktım Google’dan, Madamgazel’de süreyi eşinin belirlediğini söyleyince, 1 yılla ilgili de benim söylediğimi doğrular şekilde yazınca şahsen ben masumane bulamadım teklifi.
Aldatıyor mudur bilemem ama boşanmak istediği ortada, bunun için alıştırma yapıyor belki 1 yıl dolmadan birkaç ay sonra ben yapamıyorum boşanmak istiyorum diyecek, hazır evi de ayırmışken ikisi de bireysel yaşamayı benimsemişken boşanmanın daha kolay olacağını düşünüyor olabilir.

Benim korkum da o ama onu da zehirlemek istemiyorum çok egoistçe olur

Başkası olmadan ayrı evlerde bir süre kafamızı dinlememiz

Eğer başkası gibi bir olay olursa o da ben de dürüst olacakmışız çünkü o zaman aşk ve sevgi gerçekten bitmiş olacak demekmiş

Çok zor ya kendimi zor tutuyorum boşver demek için ama o kararlı ben de saygı duyuyorum
Sanki kafasında bitirmiş de alıştırmaya çalışıyor gibi geldi bana

Konu sahibi sizin bunalmışlığınızı da anlıyorum. Bireysel terapi alıp yaşadıklarınızı ayrıştırın. Bazı insanlar üstüne düşündükçe kendilerini mutsuz eden meseleleri halı altına süpürme eğiliminde oluyor. Annem böyle biri mesela. Hastalık sahibi oldu.

Konuşmak, duyguları yaşamak ve tepkileri yerli yerine koymak lazım. Öfkelenmek de bir duygudur ve yerli yerinde olmalı. Öfkenizi yaşıyorsunuz, tepkinizi ortaya koyuyorsunuz diye manipülatif biri oluyorsunuz, öyle mi? Newton'un üçüncü yasası der susarım.

Neyse siz dinleyin kafanızı ama halı altına süpürmeden, yapın çayınızı kahvenizi gerekirse saatlerce düşünün. Kendinizi bulmak, kendinize değer vermek adına yapın bunu. Özşefkati araştırın. Bir uzman ile ilerleyin. Bu dağınık bir dolabı birden bire açıp her şeyin altında ezilmek yerine birinin size yardımcı olarak, yavaş yavaş toparlamanızı sağlamasına benzetilebilir.

Terapiyi, onarılmak için falan değil kendinizi tanımak, kendinizi anlamak ve değer vermek için alın.
Halı altına süpürdüm hep evlilik böyle zannettik ama olmuyor bir yerden patlayıp çıkıyor birikmişler

Bitiyor ve ben sadece izliyorum

Açım var bunu yaşıyacam ama ilk işim terapi almak orası kesin

Adam evini dahi tutmuş, bu birkaç ay öncesinin planı değildir, uzun bir süredir kafasında her şeyi planlamış kurgulamış yaşadığı ülkenin boşanma hukukunu araştırmış, süreyi bile ona göre belirlemiş, gayet planlı projeli ilerliyor, erkekler şeytan mıdır değil midir tartışılır ama erkekler böyle tekliflerle gelince kadınlar biraz şeytani düşünse iyi olur, fazla iyi niyetli olmak suistimale açık olmak demek çünkü.
Evi vardı zaten kiraya veriyorduk bir oda diye biz oturmadık kiradaydı arkadaşına kiralamıştı o çıkacak bu geçecek

Plan proje bana göre değil di hiç bir zaman parçalar kafam da yerine oturuyor bana öyle bir anlattiki evliliği kurtarmak için çabalıyor gibi geldi

Evi vardı zaten kiraya veriyorduk bir oda diye biz oturmadık kiradaydı arkadaşına kiralamıştı o çıkacak bu geçecek

Plan proje bana göre değil di hiç bir zaman parçalar kafam da yerine oturuyor bana öyle bir anlattiki evliliği kurtarmak için çabalıyor gibi geldi
Evlilik kurtarmak için 1 yıl, bakın yıl ya, ayrı kalmak isteyen biri seviyor mudur sizce? Kesinlikle altında bir şey var, ya bi süre özgürce yaşayıp döneyim diye düşünüyor(anladınız onu) , ya da boşanmanın temellerini atıyor. Sevgiliyken bile ara vermek saçma sapan bir şeyken evlilikte aşırı aşırı anlamsız. Çocuklarınız açısından hele ki. Bi orda bi burda sürünecekler, boşanma durumu olsa normal olur deriz ama hem boşanma yok hem çocukları sefil edeceksiniz durduk yere. Kabul etmeyin bu durumu, direkt boşanmak isteyin siz

X