Dt_noxeee'nin Diyet Günlüğü

canım ben de 28 yaşındayım, bebeğim daha 3 aylık. boyum 1.65.doğum yaptığımda 88 kiloydum. şimdi 70. ilk zamanlar kilolar kolaycacık gitti. ama şimdi takıldı gitmiyo.bana da bu halimde bile iyisin vermene gerek yok diyen insanlar var ama neyseki eşim onlardan biri değl. evlendiğimiz zaman ki halime dönememi dört gözle bekliyo. gaz da veriyo bana. ben de 60 olmayı hedefliyorum. sonra da bölgesel zayıflamaya gitmeyi düşünüyorum çünkü benim üst bacak ve kalçam ne yaparsam yapayım istediğim şekle gelmiyo. neyse ben bi 60 oalyım da gerisi çok da önemli değil. zaten eski kıyafetlerime yavaş yavaş girebildiğimi görmek inanılmaz bi mutluluk. hiç bi çikolata abur cubur bunun yerini tutamaz

arada karanfil zencefil tarçın çayı içtim yanında da 10 kadar badem.

öğlen yemeği niyetine de meyve yedim. çünkü canım başka bişeyler yemek istemedi.

aynen dediğin gibi eski kıyafetlerin içine girmek kadar güzel bişey yok.. benim de henüz hiç giymediğim bu kış için aldığım 40 beden bi kabanım var.. amacım onun içine rahatlıkla girmek.. bende evlendiğim zaman ki kilomu istiyorum yani 64ü.ama eğer olursa tabi ki 60ı görmeyi çok isterim

arada karanfil zencefil tarçın çayı içtim yanında da 10 kadar badem.

öğlen yemeği niyetine de meyve yedim. çünkü canım başka bişeyler yemek istemedi.
bedem ve fındık gibi kuru yemişler doymamış yağ içerdeği için kilo yapmaz hatta tam tersi sağlığa da çok faydalıdır. ben de bulduğum zaman yerim hiç kaçırmam

benim bugün yediklerim

sabah
yarım kk kadar peynir
1 tatlı kaşığı lor peyniri
yarım bazlama
şekersiz çay

ara
1 elma

öğleyin 1 kase tarhana çorbası
yarım porsiyon yeşil mercimek yemeği
1 dilim tahıllı ekmek
2 yk yoğurt

canım senin menün çok güzel. ben bu kadar çok yönlü beslenemiyorum. oğluşum sağolsun izin vermiyo. hep kucağımda. zaten bu kadar sağlıklı beslenmeyi benim canım da istemez. ben abur cubur ve hamur işine çok düşkünüm. onlar olmayınca da canım bişey yemek istemiyo. bademi televizyonlarda çok duydum. diyette öeriyo hep doktorlar. seviyorum da iyi gidiyo öyle atıştırmalık olarak.

15 ekim 2011... 69.6 kg.

sabah peynir, 2 zeytin, 1 yumurta, bir dilim ekmek, biraz helva ve domates yedim. öğlen bi kaç tane lahana sarması yedim. akşam türlü, domates, bir dilim de ekmekk yedim. ha pardon bi de burger kingde sufle yedim.

16 ekim 2011... 69.6 kg

kahvaltıda bi tane peynirli gözleme gibi bişey yedim, biraz helva, peynir ve domates yedim.

dt_noxee günaydın... evedi wın da problemimiz olduğu için maalesef hafta sonu giremedim.. hafta içi gayet düzenli giden diyetim hafta sonu hanımlar günü sayesinde sekteye uğradı. tatlılar börekler derken emeklerim yazık oldu

neyse artık battı balık yan gider durumlarına girmedim ama allahtan..

bu arada dikkatimi çekti her sabah kahvaltısında helva var.. çok mu seviyorsun yoksa süt indirsin diye mi yiyorsun??

günaydın canım . helvayı her sabah yemiyorum. bu haftasonu iki gün de kayınvalidemlerde kahvaltı ettik. o yediriyo süt yapıyomuş diye. ben de çok severim hayır diyemiyorm.
haftasonları genelde benim de diyetim sekteye uğruyo ama her pzt. de yeniden başlıyorum. bu sabah da bi kalktım eşim nutellayı bitirip kavanozu tezgahın üzerinde bırakmış. ben de kalanını sıyırdım. hiç dayanamam nutellaya

17 ekim 2011 ... 69.6 kg.

kahvaltı klasik; yulak kepekli omlet, peynir, zeytin, domates, yeşil çay.. (öncesinde bir tatlı kaşığı kadar nutella)

17 ekim 2011 ... 69.6 kg.

kahvaltı klasik; yulak kepekli omlet, peynir, zeytin, domates, yeşil çay.. (öncesinde bir tatlı kaşığı kadar nutella)

kahvaltın çok ideal.. zaten hep derler ya kaçamakları en erken saatlerde yapın diye.. laf aramızda ben de nutellaya dayanamam.. bu arada eşine teşekkür et.. sana iyilik yapmış kavonozu bitirmekle

kahvaltın çok ideal.. zaten hep derler ya kaçamakları en erken saatlerde yapın diye.. laf aramızda ben de nutellaya dayanamam.. bu arada eşine teşekkür et.. sana iyilik yapmış kavonozu bitirmekle

evet sağolsun yoksa ben itinayla bitirirdim onu

öğlen lahana sarması ve yoğurt yedim. arada bir bardak süt ve badem yedim. akşam da menüde patatesli tavuk yemeği var.

18 ekim 2011...69.6 kg.

kahvaltı yine aynı. kahvaltıdan sonra bi de muhallebi yedim.

dünden beri biraz sütüm azalmaya başladı gibi geliyo. onun için elma kompostosu yaptım şekersiz. aralarda opnu içicem bol bol. onalrı yazmıyorum artık.

öğlen yine muhallebi yedim. çok seviyorum napim

arada badem ve biraz da peynir yedim.

akşam taze fasulye yedim. sonrasında da ay çekirdeği yedim. iki tane de mandalina yedim.

19 ekim 2011... 69.6 kg.

kal geldi kiloma

kahvaltı yine aynı.omlet peynir zeytin yeşil çay..

canım sütün azalmaya başladıysa sıvılara daha ağırlık verebilirsin.. çorbaları öğünlerine ekle mesela.. doyurucu da olur hem.. bi de çok çok su içmeye çalış

19 ekim 2011... 69.6 kg.

kal geldi kiloma

kahvaltı yine aynı.omlet peynir zeytin yeşil çay..

insan bazen bi kiloya sabitlenip kalıyo.ben de aylardır 68lerdeyim...

bugün sağlam yedim valla.

öğlen patatesli köfte, biraz patlıcan kızartması, bi kaç lahana sarması ve muhallebi

akşam da taze fasulye, biraz patlıcan kızartması ve yine muhallebi.

üstüne de azcık doğumgünü pastası yedim.

yarın tartıya çıkmaya korkuyorum valla.

20 ekim 2011... 69.7 kg.

tartı mı bozuldu nedir:)

kalkınca yeşi çay içip biraz beynir yedim. biradan kayınvalideme kahvaltıya gidicem çünkü. orda da neler yerim Allah bilir artık.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…