Tüp Bebek Merkezleri Dr Göğşen Önalan - Başkent Üniversitesi Hastanesi hasta yorumları

Benimle gülen,benimle üzülen ,desteğini hiç bırakmayan Canm doktorum ,hatta amcam,Abi'm,Göğşen hocam...7 aylık evliyken başladım bu formları okumaya,2-3 yıldır çocuğu olmayanları okuyup "nasıl dayanıyorlar bu acıya"derdim içimden...İlk tüp bebeği tutmayanları okuyup ağladım onlarla birlikte.Ben Naapardım,yaşayamazdım heralde dedim içimden.Sonuçta 5 yıllık evliliğime 3 aşılama 3 tüp bebek sığdırdık.Hem de ne çalkantılı ne zor bi 5 yıl...20 bin masraflı trafik kazalarımız,birden bire işsiz kalışlarımız ,ailelerimizin bozulan sağlık durumları..Hep dedim ki"bebeğim öyle bi zamanda gelecek ki'iyi ki şimdi gelmiş'diyeceğim "yılmadık ,eşimle kenetlendik birbirimize,ve her şeye rağmen bebeğimiz için mücadele ettik.En sonuncuda eşime dedim ki "tutmassa ne yapacağız?" paramız yok,borcumuz çok...Eşim dedi ki"yine deneriz,yine,yine..tutana kadar "...Veee sonunda 3. Denememiz Göğşen hocamın rahmime yuvarladığı embriyo ile bebeğim hayata tutundu !!! Hocam Sımsıkı sarıldı bana...bu iş bitti Merve dedi...Artık hamilesin ! Benle birlkte transfer olan 2 arkadaş da benle aynı gün keseyi gördüler.yine buradan tanıştığım bir arkadaş aynı günlerde aşılama yapmıştı ve o da bugün 2 kese gördü:) Hoplaya zıplaya çıktık hastaneden gözyaşlarıyla...Ve bebeğim öyle zor bi zamanda geldi ki...En büyük yaşama sebebim oldu.ve diyorum ki "iyi ki şimdi gelmiş" 5 yıldır hep buraya bu cümleyi yazmanın hasretini çektim :Evet...Hamileyim!!! Gebeyim! Güzel günlere,mutlu zamanlara,bebeğimin rızgıyla doğacağı nasipli günlere gebeyim!!!

Gözlerim dolu dolu okudum yazınızı ve inanın umut oldunuz şu sıkıntılı günlerime. Umarımm sağlıkla alırsınız bebişinizi kucağınıza

Ah pitipity canim yaaa bu yaziyi yazmani okadar cok istedigini biliyorum.yanina geldigimde o bebek yuzune dogmustu ama ben yine soylemek istemedim olsun ondan sonra dedim.
En sonunda Allah nasip etti.
Inan bu haberi ilk duyanlardan biri olarak okadar sevindim okadar mutlu oldum ki
Simdi kalp atisini sabirsizlikla beklersin sonra usg de bebegini gormek istersin ,saglikli mi diye 2 li 3lu tarama sonuclari ogrenmek,sonra hareketlerini hissetmek bazen hissetmediginde ters giden bisey mi var diye bi tekmeyi beklemek cevrene anlatilan dusukle sonuclana gebeliklerde psikolojinin bozulmasi filan filan... Diye sirasiyla butun heyecanlari tadacaksin hepsi cok guzel duygular. Bende soyledigim soylemedigim okadar cok sorunlar yasadimki kalpini duyamadik 4.5 ay suren bi kanama ile dusuk tehlikesi ,gecmek bilmeyen kusma (halada var) ,ağrı ve asiri beni delirtecek kadar koku hassasiyeti. Kötü cikan 2li tarama ile acep bebek down serdromlu mu?
aldirirmiyim dogururmuyum dusunceleri....v.s Simdi ise idrari damla damla yapmak idrar kacirma, 3 4 saatlik uyku geceleri cin carpmis gibi evde gezmeler ,asiri bi istahsizlik 8.5 ayimiza geldik. Hic of demedim hep sukur dedim.
Merve Allah yolunu acik etsin saglikla bebegini kucagina almayi nasip etsin.
Senin gonlun cok iyi dualarin kabul oldu
Umarim canigonulden isteyen evlat sahibi icin yanip tutusan herseyini verebilecek kadar cok isteyen kadinlarin basina.

Son düzenleme:
Canm nasıl geçti görüşmen? ne dedi Dr ?İnşallah her şey yolunda gider:) hangi aşamadasın?
göğşen bey gerçekten çok iyi kalpli ve nazik bi insan.. beni üzmemeye çalıştı ama durumumu pek parlak bulmadı.. rahim filmimde geçmişte görmüş olan 3 doktordan farklı bişey gördü ki o da tek yumurtalığımın daha önce geçirmiş olduğum çikolata kist operasyonundan kaynaklanan bi şekil ve yer bozukluğu oldu sol yumurtalığım diğerine oranla çok yukarda ve uzakta.. o taraftan zaten gebelik elde edemezmişim geçen sene kendiliğinden olan gebeliğime mucize gözüyle baktı o yüzden.. rezervlerim çok azalmış biraz geç kalmışız dedi.. ve hemen rapor çıkartıp tüp bebeğe başlayalım dedi.. bugün dün aldığı kan sonuçlarımı değerlendirdi sonuçlar iyi çıktı ve adetimin 5. gününde yani bugün iğnelere başlıyorum canım..

Canim benim, yine guzel guzel kelimeler dokmus yureginden :) senin sayende gogsen bey ile tanistim, her asama da kendinle beraber benimde islemlerimi soniclarimi gunu gunune takip edip,beni hic yalniz birakmadin. Ilaclardan transfere, belirtilerden soniclara kadar hep birlikte olmak beni umutlandirdi. En dipte oldugumda, vazgectim dedigimde ayaklandirdin. Korkuyorum dedigimde "sacini basini yolarlar" dedin de kendime geldim. Once Rabbime sukurler olsun. Sonra sen sebep oldun gogsen beyi tanidim. Gogsen bey zaten ne diyeyim ki?? Ilaci yollarken "ayetel kursi oku yolluyorum "diyen bir adama ne diyeyim ben? Reklami sadece hastalari olan birisi. Hic bir sosyal medyada elinde bebeklerle fotograflarini goremeyeceginiz, whatsup profil fotografinda bile takim elbiseli doktor olmak uerine, dalgalar uzerinde ucan herhangi bir maceraci... Dusunun ki bir hasta doktora tup bebek dye israrla gdiyor. Ama o doktor hayir 1 kere asi yapalim once diyor.... ( oncesnde baska hastanede basarsz asilamam oldgu halde) Daha erken donemlerdeyim. Ama bu duyguya bile sukur. Oncelikle de sana cooook tesekkur ederim mervem... Sayende mutluyum.senin gucun ile guclendim. Rabbim sevindirsin guzel yuregini...

Bizim minik kusumuz mervecigimiz bi tane
Sende duygularini roman gibi dile getirmissin bu sayfadaki herkes mi edebiyat mezunu yahuu.
Bu is yaptim bitti demekle olmuyor ben butun usulleri yaptim oldu veya olmadi diye eyvallah demiyor
Bi hastasinin hcg degeri yuksek ciktiginda nasil seviniyor negatifse uzuluyor Iste buna YUREK DERLER.
bu iylige ve guler yuze karsilik suyunu cikaran okadar cok kisi var ki!
Kadinin kendine saygisi yok ki dr una olsun.
Oraya muyneye geliyorsun ilk basta kisisel temizligini bi yap.
Ben 3 yildir gidiyorum 1 gun onceden dusumu almis bile olsam saclarim yapiliysa boyundan altimi temizlerim mutlaka yedek corap goturur degistiririm.(kullan at terlik bile var orda) cunku ayakkabida kalan ayaklarin kokusunu, bel alti kokusunu ben biliyorum arkadan odaya girince.
Lutfen bayanlar temiz olalim dikkat edelim.

Allah yardımcın olsun bol kalıtelı yumoslar çıksın
amin canım inşallah.. sayıca az yumurtam biz iğnelere reglnin 5. günü başladık biraz geç kaldık heralde çünkü sağ tarafımdaki foliküller tedaviye hiç cevap vermedi solda 3 tane vardı onlar da artmadı şu an hepsi 17 mm olmuş yani bi sürpriz olmazsa sadece 3 yumurtam toplanacak biraz ağladım üzüldüm ama hayırlısı olsun tabiki inşallah bundan sonrası beklenilen şekilde olur :) çok teşekkür ederim

Ben de buradayim.
3senedir çocuk sahibi olmak istiyoruz ancak Göğşen beyle tanişali 1sene civarinda oldu öncesinde devlet hastanesinde 3aşilama geçirdim olmadi. Göğşen bey sadece rahim filmime bakip polip var hamile kalmiş olsan da çocuk tutunamazdi zaten dedi ayrica tek tüpümün kapali oldugunu da göğşen bey söyledi. Öncesinde en az 5ayri doktora gittim ve bunlarin hicbiri söylenmemişti. Göğşen bey 2aşilama yapti ama onlar da olmadi simdi ilac tedavisine başladim perşembe ya da cuma yumoşlar toplanacak.
Ben doktoruma güveniyorum Rabbim bir seyleri vermek ister ve birilerini vesile kilar ben o kişinin göğşen bey oldugunu düşünüyorum insallah öyle de olur.
Rabbim isteyen herkese burada "hamileyim"yazmayi nasip etsin hayirlisiyla saglikla insallah.
Umudumuzu kaybetmedik o bebişler gelecek.:)))

Canim benim aglayip yumileri uzme bak bendende 3 tane cikti simdi 1 tanesi benim oldu oyle dusun cook mutlu olll.
10 20 cikanida duyduk ama olmayinca olmuyor.

Ins canim sen iste dile Allah gonlunun muradini verir. Umudunu yitirme
Ben 2 cocuk icin 5 yil ugrastim
2cat, 1 asi, 3 tup yaptirdim sonuncusu tuttu
Guzel haberlerinide yazmak nasip olur buraya.

Canim benim aglayip yumileri uzme bak bendende 3 tane cikti simdi 1 tanesi benim oldu oyle dusun cook mutlu olll.
10 20 cikanida duyduk ama olmayinca olmuyor.
aynen öyle canım sayısı değil kalitesi önemli diyo herkes inşallah kalitelidir seninkisi gibi.. Bana bakma iğnelerden heralde aşırı bi duygusal haldeyim kirpiğimin ucunda bi damlayla yaşıyorum bikaç gündür sevinsem ağlıyorum üzülsem ağlıyorum, dua ediyorum ağlıyorum çok komiğim :) allah da bebişini sana bağışlasın sağ sağlim doğur büyüt inşallah Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah

Etrafimizdaki kimse bizi anlamiyo burada birbirimizi anlayip birbirimize umut, destek oldugumuz için mutlu oldum.:))
Yeri geliyo eşinize dahi anlatamadiginiz konular oluyo burada konuşmak insani rahatlatiyo.
Bir sey sormak istiyorum. Ben gonal f ve orgalutran kullaniyorum ve 1haftadir baş agrisi var ilaçlar yapiyor diye düşünüyorum artik.bunu yaşayan oldu mu?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…