Domuz yağı ve yanık

Kuyum

Üye
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2017
208
84
32
31 aralık akşamı kızgın yağ elim kolum olmak üzere döküldü bu konuda merakı olanlar için her gün burda bir resim paylaşacağım kolumun durumu ile ilgili.
Domuz yağı buldum kullanmaya başladım.cildi çabuk yeniliyormuş. 2-3 gün bandajlı kaldıktan sonra alttaki halde oldu elim. Sürekli su topluyor.

Eklentiler

• Yanık 1.jpeg
    20,8 KB · Görüntüleme: 3.890
  • Yanık 2.jpeg
    19 KB · Görüntüleme: 3.440
Bugün domuz yağı kullandığımın 1. Günü ve durum bu

Batikonla 1 gün su toplaması gidene kadar kuruttum yarayı sonra tekrar domuz yağı sürdüm gerilmemi çok azalttı ağrım hafifledi.batikonla ilk bir dezanfekte ediyorum üstüne domuz yağını sürüyorum.

buda bugün kü hali günde 2 defa bir sabah bir akşam batikonla temizleyip üstüne domuz yağı kullanıyorum.
Konuyla ilgili sormak istediğiniz birşeyde olursa yazmanız yeterli.

Bu yanan bölgedeki deri kalktı ve şiddetli ağrım oldu doktora gittim ve bana bir ilaçlı gazlı bez aldırdı.
Eğer kullanmazsan eklem yerin gerilecek elin içe doğru çekme yapar ve öyle kalır dedi . Bende istediği gazlı bezi kullandım ve hiç bir ağrım sızım kalmadı lekelerin çoğuda azaldı sadece orta kısımda var.

Ayyy çok fena vallahi. Allah yaşatmasın benim en büyük korkularımdan biridir yanık.
Çok çok geçmiş olsun , inşallah çabucak atlatırsınız bu acılı dönemi. Yemek yaparken falan mı döküldü ki

Çok geçmiş olsun . Kırmızı kantaron yağı öneririm , yanıklarda çok etkili .

Daha yeni iyleşti arkadalar ama hergün doktorun verdiği ilaçlı gazlı bez kullandım sardım öyle geçti
Kullanmadığım hiç bişey kalmadı

Eklentiler

• 1516779119908-2107365583.jpg
    23,2 KB · Görüntüleme: 3.530
Gerçekten bir sürü şey kullandım sonunda ağrım çok olunca doktora gittim gazlı bez çabuk iyileştirdi gerilme kalmadı.
Teşekkür ederim hepinize

Gerçekten bir sürü şey kullandım sonunda ağrım çok olunca doktora gittim gazlı bez çabuk iyileştirdi gerilme kalmadı.
Teşekkür ederim hepinize
Tekrar çok geçmiş olsun , doktorun önerisi yanında kırmızı kantaron mutlaka kullanın izleri yok ediyor . Güneşten mutlaka koruyun ve sık sık sürün bir kaç ay sonra Allah ın izniyle iz kalmaz ya da belli belirsiz hale gelir .

Domuz yağını bilmiyorum ama
Madecassol ve kantaron yağı çok basarili
Çok geçmiş olsun

Ya arkadaşım domuz yağından medet umulurmu haram olan bi hayvanın yağı bi sürü yanık kremi var belki mikrop bile kapabilirdin geçen bi videoda domut etinin üstüne kola döktüler bi sürü kurt çıktı öyle bi hayvan bu

Size ne ya yok kola dökmüşte kurt çıkmışmış anca siz inanırsınız böyle şeyleri bende diyordum bu konuya nasıl saldıran olmamış diye

Neyse konu sahibi gecmiş olsun bepantenin hücre yenileyici etkisi var onuda kullanabilirdin gecmiş olsun geçmiştir ama hortlatılmış konu

Son durumu bu geçti ama leke kaldı biraz sağolasınız

Eklentiler

• 1523878037109-871745282.jpg
    43,7 KB · Görüntüleme: 1.756
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…