Dokuz aylik bebegim var eşim yardm etmiyor kowdum bosaniyoruz ne olur okuyun dostlar

Insallah kardesim evet karaimdakini degistirmektwnse kendimi degistirmek daha kolay farkindayim. Bana inat yapmicaksin diyor kendi dedikleri olsu diye tutturmucaksin diyor.cok fazla bunaltmicaksn ayni seyi defalarca sormucaksn ustume gelmiceksin diyor.takintilarindan vazgeciceksn diyor oyle Or ki.birak isten gelince koltuga uzanip dinlenim hemen ben yemek yapicam cocuga bak ben disari cikicam sunu yap vs Demeni istemiorm dior donmek icin sartlari varmis eskisinden farkli biri olursam donecekmis.telefonda oynamama twkintilisin takintili olmuccaksin dior.kendi hatalarini kalbimi lirdiini gormuyor. Ben de ona son kez deneyelim dediklerini yapmaya calisicam
Ama sen de emen degismemi bekleme bana yardimci ol.eger bu sefer de kavga dowus cocugun yaninda birbirimize girersek kendi ellerimle goturecegim seni adliyeye anlasmalu bosanacagim dedim

ERKEKler neden keddi hatalarini gormuyor Bu kadar deger verdigimiz tepemize cikarttigimiz icin mi? Her seferinde affettigimiz icin mi? Ya da anasi bir bayan narindir sana karin Allahin emanetidir oglum krmicaksn diye ogretmedigi icin mi? Bosayip surunurmem gerekirken hep kararimdan vazgecip eve dondugum degerimi fark
Ettiremedigim icin mi?

Evet maalesef öyle erkekler..seni anlıyorum hemde çok iyi anlıyorum çoğu şeyi fazlasıyla yaşadım.anlatmaktan utandım çoğu kez insanlara Allaha sigindim.çünkü yapabileceğim herseyi kısıtladi mesela onca emek vererek okudum ama işe bile girmemi istemedi.az kavga etmedim.bu en basiti..resmen ona mecbur olmami istiyor.okadar çok şeyi görüp görmezden geldimki.buda benim sınavımdi belki.evet onlar psikologa gitmez, kendileri yapar ama sen yapamazsın gibi bir tavır icindedir.hep sana düşer görev. Elbette yapan bakan yardimci olanlarda var ama malesef bazı eşler böyle. O Yuzden sana sen degismeye calis gibi seyler soyledim.Onun telde oyunu vs gorme mesela.Sabır biraz daha sabır geçicek öyle düşün. Hatta zamanla utanip kendiside düzelir daha ilgili olur inşallah. .

Bakış açınız çok yorucu. Kimsenin hanesinin icindekilerini , yuttuklarini bilemezsiniz.

Kendini en çaresiz, en dertli insan olarak görmeyi bıraktığında
her şey düzelecektir diye umuyorum.
Allah yardımcınız olsun..

aılem evi terketti (( sonunda kaprislerimden bıktılar.. ama iyi haber eşim döndü.. geçici olarak. ayın 1inde eşim işe başlıyor. su an ben işteyim o çocuğa bakıyor. bakalım neler olacak anem geri dönecek mi, ya da duzgun bı bakıcı bulabilcek miyim? eşimi mecburn alttan aluyorum cunku tek kaldım. Bana önerileriniz neolur?

@mutlumuyumki tintinn L lachicaguapa @Facelessman Peri anne Parcali Bulutlu Birgaripinsan M Minel_ask akrepistan Baviren Gameking M melo34 @Yaseminys @Nastasya ivanovya @Sinem989 @Tweety @Delibilearasiralafanlar @Memees @morportakal @Mola1502 @DRNNFRYSMN @Blueberrytimes @tristris @Endop @2014prenseslerim2015 @Peynirdelisi mor delisi @Aysglsmt @Kestanesekeriiim @Mazikeen @The Calender @Birakitamolsa @Endop @Zibidi_ @ikikerekiki @A_a_h @Silent_women @miyaww__ @Beruska @LaLaLa34 @betheone @eskudo @ferayegul @insaatci @Coconutoil @serkaps @yesilimtrak @Burka @EliFFKeReMM @Nikki heat @ordanburdanbirisi @esmaam @violin35 @Sailor Saturn @hurmelek @SEN_KOLIK @Anamnez @deniz_gunes @Spizella @Eflatunhilaf @Sevimlipanduf @Veritas34 @pinartn @ntprt @Oglusumubekliyorum @Akanseneler @mutlumuyumki tintinn L lachicaguapa @Facelessman Peri anne Parcali Bulutlu Birgaripinsan M Minel_ask akrepistan Baviren Gameking M melo34 @sevil4321 @renksizgokkusagi @Muevete @mi-nick @Katredmr @hkn_ays_ask @nomunomuchua @saadet26 @inci_ser @Sisyphe @Blueberrytimes @erlenmayer @benlacivert @mamamio @elvan7 @AngelicaPickles @ayluni @gulumsecdd @sivribiber @dogadostupanda @xAnteros @IKokunhuzur @ema1 @Meleknaz @Sinsi_poncik @Ece efsa @nilts @begonyas @yingandyang @dejavu_one @eftelya2015 @gulendam_34 @Benim adim karpuz @ATTRAENTE @office @jaippur @Miss Ness @Zehrahazal @sevde_ @Monsterrmilk @bir keyifli hatun @nurcuk34 @leylunehar @choccywhoccydoodah Kitsunee @zumruduankakusu @omdeca @Upthestorm @milas1625 @Robirobi @Nuraydan @Alya elif @DenizinYosunKokusu @HappyLifeXx @sivaz @Jameya @sabirli ol @lightpinklady @mehlikasu @son izci @TurkuaZveMoR @ferayegul @Argenta @BeautyBlackCat @tiyatral_34 @Minikkuala @Krew @Erenanasi @meha123 @cokofesttt @tuuba__89 @hicmakam @

Allah askina napiyosun banada anlat
Etrafimdan uzaklastirmak istediklerim var
Bak annem babam bile dayanamadi diyorsun esin el adamiyken diye katlansin
Alttan al sakin ol esinle arani iyi tut
Oda giderse yalniz kalacaksin
Kaldiki yalniz kalmak istemiyorsun
Bu yuzden tercihini iyi yap ya esinle iyi ol
Yada yalniz bir hayat kur
Esin giderse ailen gelmez bunu unutma

Insaardan beklenti icinde bulunmak herkesi mutsuzlastırır. bircok kadın tek başına cocuk buyutebiluyo.annenizden esinizden beklentileri azaltrsanz daha mutlu olursunuz.

Anneniz, babanız, eşiniz, eşinizin ailesi kendi hatalarını görmüyor ama siz????
Bu durumda sürünen sanki siz olacaksınız gibi, eş ailesinin yanına döner arada bir bebeği görür yeniden evlenir bu sefer hiç görücem diye uğraşmaz.
Sizin yanınızda aileniz de yok, siz düşünün ne yapacağınızı

tüm sayfada ki yorumlarınızı okumadım ama son yazdıgınız eşinizin geldigi.
peki sizin ayrı kalma süresinde hayatınızda neler oldu.
eşinizin varlıgı yoklugu sizin için aynı mı yoksa eşiniz olmadan asla mı.
ilk yorumumda psikolog destegi almanı gerektigini yazmıştım gittiniz mi
yoksa şimdilik üstünü mü örttünüz yaşantınızın.

Annenle babanla biraz zaman geçtikten sonra arayı düzeltmeye bak, çok stres yaptığını, maddi olarak zorlandığını, bunun da seni gerginleştirdiğini falan söyle. Onlar biliyor diye düşünme, söyle. Bazen insan bildiği şeyleri de duyma ihtiyacı hisseder.

Eğer bakıcı bulma düşüncen varsa kendini değiştirmek zorundasın. Çünkü yanlış anlama ama, daha annen baban sana katlanamıyor, elin kadını hiç katlanamaz. Bazen inan ki sükut altındır. Evet hem çalışıp hem ev hanımlığı yapmak çok zor, çalışan çoğu kadın yaşıyor bunu. Evim hiçbir zaman tam anlamıyla toplu olmadı, ama doğumdan sonra daha beter oldu inan ki. Her hafta silip süpürmeme rağmen, çok daha kirli çok daha dağınıktı. Çünkü her şeyi tek başına üstlenmesi çok zor. Eşinle güzellikle konuşup görev paylaşımı yapabilirsin mesela, istediği görevleri onun seçmesini sağlayabilirsin. Basit, yormayacak işleri vererek başlar, zamanla arttırırsın iş yükünü. Böylelikle seninki de hafiflemiş olur hem.

Istediginiz kadar yazın, bir insanın karakterinde mızmızlık , dünyayı taşıdığı hissi , çaresizlik varsa düzelmesi çok zor.
Bir iki gün sabreder yine başlar sanki bütün dünyayı o taşıyormuş gibi sizlanmaya , yormaya ve yorulmaya.

Anneniz babanız evi terketmiş size dayanamamış kendi beyanınız. Ben şaşırıyorum artık insanlara siz ne yapıyosunuz?
Yalnız kalmaya mahkumsunuz ve hakediyosunuz bu kadar huysuz olunmaz.

naber kız KOWDUM KOWDUM!!!
sonunda kaldınız mı eşinize.. dikkat edin gitmesin yine
birde yardım alırsanız şöyle sağlam süper olur

Öyle tabii ama olsun nerden ne kapsa kardır sonuçta.

karşındakine inat gitme yaıyorum mesela.
mesela pazar gubu kocam geldı hadi bebeği dışarı çıkartalım dedik besıktasa kahvaltıya ındık bebek arabası ve bebekle oturacaj yer bulamadık çocuk acıktı oglen saatı gelmısı hadı kahvaltıdan vazgeçtik oglen yemeği yiyelim dedik. girdik bir restorana ıkı döner ıkı ıcecek ıkı cola 100 tl hesap geldı bbeege de köfte almıştım ortaya salata esım zengın sofra sevıo dışarı çıkınca borsuru sey soyledı. ben kredi kartımdan son kalan lımıtımden odedım. sonra aksamuztu oldu eve donduk. esımbizi bıraktı anasına dondu. annem sordu ne yaptınız dedi ne yapalım anne gittik restorana yemek yedık dedım hanı cebımızde para yok dıosunuz hangı parayla yemek yıosunuz dedi kredi kartıyla yedik dedim ben ıstesem 50 lıra vermezsın kredi kartından yemek yıorsun dıye elestırmeye başladı. mesela ben alttan alıcagıma sana ne bızım paramızdan kazanıoruz harcıyoruz sen ne karışıyorsun ıstıyosan bkma çocuğa ben kreşe veririm filan demeye başladım. kavga cıktı kustu eşyalarını topladı gıttı bu sekılde... millet anasına babasına bkar ev alır kıralarını oder sen bes kuruş vermedıgın gıbı kendıne harcıyosun dıye soylendı ben de benım arkadaşlarımın anası babası da kızlarına ev araba alıolar ddım. böyle restlesttık habıre.

Burda siz haklısınız ama bende bana dayanamadılar kaçtılar diyince başka bir şey sandım ama haklısınız

Eşinize ailen akrabalara altın takmamış onlarda benim çocuğuma takmadı. 5 altıncık oldu, bundan dolayı ailene linkiyim diyorsanız, ondan sizden kaçıyor olabilir

Aslında şükredecek o kadar sebebiniz varken siz şükürsüzlüğü seçiyorsunuz. Burada açılan konulara göre kıyas yaparsak; sağlık probleminiz yok, karı koca çalışıyorsunuz, sağlıklı bir evlada sahipsiniz. Anneniz babanız yanınızda (anneniz 70 yaşında olmasına rağmen size yardımcı olmak için çocuğunuza bakıyor). Hayattan daha ne bekliyorsunuz merak ediyorum. Biraz bardağı dolu tarafından görmeye çalışın.

Birçok kişinin evinde yatılı çocuk bakıcısı yok, çalışan insanlar mecburiyetten bakıcı tutuyor yada aile fertlerine baktırıyor. Ev hanımları zaten kendileri bakıyor evlatlarına.

Siz artık annesiniz, küçük bir çocuk gibi davranmayı bırakın artık.

Takildim canim sana moralim bozuktu benimde biraz
Hicbirsey tek tarafli degildir tabiki karsindakide hatali ama sen gene sabret

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…