Dokuz aylik bebegim var eşim yardm etmiyor kowdum bosaniyoruz ne olur okuyun dostlar

Kusura bakmayın ama, annenizde, sizde çekilecek tipler değilsiniz. Herkesten bi beklenti içindesiniz. Doğurduğu çocuğa mis gibide bakar insan. Nice anneler var tarlada doğuruyor, ne lohusalık yaşıyor, neden evini ihmal ediyor. Eskiden nasıl büyütmüş analarımız 8- 10 çocuğu...Hiç duymadım tek çocuk için eve yatılı bakıcı alındığını...Ayrıca sen bakıcıylada kavga edersn...

Merhba bebegimi emzirmekten kestim iki haftadir ilac kullaniyorum..esimle yollarimizi ayiriyoruZ.adli tatil bitince bosanma harci yatirip anlasmali icin gun alacagiz..annemler kendi evlerinde gunduz cocuga bakiolar tam gune gectim calisiyorum..tam maas aliyorum anneme para yrdimi yapiorum.kirayi esimle ortak oduyoruz kiram yuksek.hayatimda ilk defa yalniz kalmayi ogrendim.sanirim biraz olgunlastim.oglumla geceyalniz uyumayi ogrendim:ikimiz de bibirimize daha cok alisiyiruZ.ailemle birlikte yasamadigimiz icin aram daha iyi.iki haftada bie cumartesileri tam gun temizlikxi aliorm onun disinda yapanildigim
Kdr yapiorm evde yemek yoksa anneme gecip oglumla yiyip yatmay eve donuyoruz.ayni seyleri yasamis biri olarak beni anladihiniz icin tsekkur ederim.tek pismqnligim internettwn tanisip evlenmek.arkadaslar sakn bu hataya dusmeyin. Bakin sonum ne oldu internetten evlenen bosanir

Merhaba devletn ucretsiz terapi destegini nasil alabilrm? Alo 153 den almistm bir ara ama memnun kalmadim

bak görüyo musun ne güzel kendi tedavini kendin bulmuşsun.
ve inanmayacaksın ama yine aynı durumdayız evi ocağı terk etti ben şükrediyorum gittiğine çünkü bir asalak besliyordum evde bak aynıyız dedim ama tek bir farkla benim eşim ne bana ne eve ne çocuğuna tek bir kuruş dahi para yardımı yapmıyor bırak kirayı faturaları...
neyse ki ben huzurluyum artık..
rabbim senin ve bebeğin için een hayırlı olanı versin :)

Amin canim.. Rabbim bizim gibi yalniz annelere yardimcisi olsn evladimizi daha iyi babalarla buyutmeu nasip etsin diyicem ama benimki evlenirsen cocugunalirim dior.uvey babada qsla buyutemeZsn diyor cnku ben asla evlenmicem senden dilim yandi dior.aman bunlari dusunmekcicin cok erkn.bu ay v gecen ay bizim baba da yardim etmedi ama issiz.700 issizlik maasiylw anca kredisini oder tel faturasini oder. Normalde bebegi istiyor katlanamadigi kisi benmisim... benle ayni evde yapamiyormus. Onu ofkelendriyomusum.

Yazılanları çok okumadım ama ikinizde çok sinirlisiniz , keşke bir psikolog yardımı alsaydıniz.ama iyi bir psikolog, biraz kendinizi torpulemeniz lazım gibi geldi. Yani bu sınırlı hallere kimse katlanamaz bir yerde patladı zaten.
Uzun yıllar evli bir çiftin hikayesini dinlemiştim. Diyordu ki ben onun neyi sevip neye kızdığıni biliyorum. O da benim. Yerine göre sustum idare ettik.
Şimdi herkes birbirini idare ettiği için evlilikler yürüyor.
Tamam esinize haklı demiyorum , yanlış anlama. Ama bebeğe gece tek ben baktım diyorsun. Yani yüzde 90 bütün anneler , kendi bakıyor zaten :)
Annenizde çok destek olamamış, ondan da rahatlayamamissiniz.

Bence bir süre ortak ev kullanın , boşanmadan ev arkadaşı gibi. Dicem ama olur mu bilmiyorum , vazgeçtim.
Hakkınızda hayırlısı olsun.
Küçük not , kimseden beklenti içine gitmeyin sizi mutsuz eder

tesekkur ederım ... tavsıye edebılecegınız ucretsız ya da cuzı ucretlı psıkoterapı alabılecegım ıstanbulda bır yer varmı acaba?

Kedi kopek gibi diye tasvir ettiginiz evlilige cocugu tasma olarak mi gordunuz anlamadim ki.
Isterseniz 20 yillik evlilik birliginiz olsun bir seyler iyi gitmiyorsa o evlilige cocuk getirmenin anlami yok.

tesekkur ederım ... tavsıye edebılecegınız ucretsız ya da cuzı ucretlı psıkoterapı alabılecegım ıstanbulda bır yer varmı acaba?
Malesef yok . Ama kitaplar okuyarak , internetten yazılara bakarak, sizde kendinizi iyilestirebilirsiniz.
Pozitif düşünmeye çalışın, bardağın dolu tarafına bakın. Bu hayatta zengin fakir çevremde herkesin ufakta olsa bir dedi var. En azından buradan pay bicin. Kimi borç içinde , kiminin kv, kiminin kendi ailesi , kiminin kocası, çocuğu, kiminin hastalığı vs dertleri var. Ama sen elinde olanlar bakarak haline şükret hergun.
Sağlıklı bir çocuğun var . Burda birisinin yazısını okumuştum , çok etkilenmiştim. Çocuğu doguyor ve bazi sebeplerden 1 sene kuvezde kalıyor . Annesinin o çabası , hep yazmış buraya da . Sonra çocuk ölüyor. Allah rahmet eylesin. Çok üzülmüştüm. Hepimizin ki dert evet ama beterin beteri var.
Kendinizi motive edin , ben sağlıklıyım , çocuğum saglikli, isim var. Gibi

çocuk uyuyunca uyuyacaksın çocuk ayıkken onunla ilgileneceksin bazen uyumayıp iş yapacaksın sadece sizde çocuk yok herkesin var iki tane çocuğum var biri 6 biri 3 yaşında ben hala geceleri kesintisiz uyumuyorum uyanıyorlar çok çok fevri gördüm sizi anneye bağırıp evden kovmalar eşe bağırıp evden kovmalar iyki onlar sizi kovmuyor.... kocan sorumsuz ama inanın erkeklerin çoğu öyle anne olmak başka bişe sabredeceksiniz yalnızlıktan korkup kavgaya bu kadar cesaretlisiniz bence psikolojiniz bozuk doktora görünün

öfff hadi oradan deseydin. bırak çocuğa temelli alıp bakmayı bir saat bırak işim var sen ilgilen de 61. dakikada neredesin diye seni aramazsa gel yüzüme tükür.
benim oğlum 37 aylık 3 yaşı bitti yani. belki toplasan 3 senede 2 gün anca bakmıştır toplamda. o da benim mesaim olduğunda mecburiyetten.
öyle çocuğu alırım filan demelerine bakma yani onlar rahatına düşkün olur.
boşandığınız gibi kendine birini bulma çabasına da girer merak etme erkekler öyle.
biz de ömrümüzü çocuklarımıza adarız. yani şahsen ben öyle yapmayı düşünüyorum. bırak boşanınca başka biriyle ilişki kurmayı şuan bana erkek cinsinden bir komşu ne bileyim bir akraba selam verse kafasına bi tane geçiresim geliyo öyle soğudum...

32 yaşındaki bir kadın bebeğine 2 saat bakamıyor yalnız yatamıyor tuhaf geldi. tamam benim eşime desem yemeğe gideceğim demez eşinizde bir tuhaf ama. yatılı bakıcı çok iyi maaş almama rağmen ben bile tutamam. yaşlı anneniz bebeğinize bakmaya çalışyor bir de yemek temizlik mi istiyorsunuz. yatılı bakıcı isteyeceğinize iki haftada bir temizlikçi alın daha ekonomik olur. bilmiyorum ben sizi haksız buldum konunuzda. tamam loğusalık anlıyorum ama bunun çözümü ben kapris yapayım herkes çeksin değil ki doktora gidin ben sizin durumunuzu iyi görmedim açıkçası. hepimiz bebek büyütüyoruz zor zamanlarınız geçmiş artık. bence bahane aramayın insanlara hem ihtiyacınız var hem kötü davranıyorsunuz

valla yorumları tam okumadım ama konuya girerkerken benden daha çaresiz kimsenin olduğunu düşünmüyorum diyerek zaten kişiliğinizi belli etmişsiniz. siz bence olayları abartan dünya yıkıldı altında kaldım diyen birisiniz. her şeyde birilerinden bişeyler bekleyen yoğun beklenti içinde olan birisiniz bazen bencilsiniz bence. konuya gelelim annen gelmiş 70 yaşına o kadından ne bekliyorsun. kadın nerdeyse mezara gidicek. o haliyle çocuğa bakmış yine. hala kadından yemektir temizliktir bekliyorsun bencilsin kusura bakma. kendin için bir şeyler beklerken karşındaki içinde aynını düşün.

annen için bu kadar abarttığına göre çocuk ve eşin içinde abarttığını düşünüyorum. anneysen doğurduysan sorumluluğu bileceksin. hepimiz uykusuz kaldık zorlandık. 2.5 yaşında hala zorlanıyorum ama bunu kabullenmen lazım önce

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…