Dokuz aylik bebegim var eşim yardm etmiyor kowdum bosaniyoruz ne olur okuyun dostlar

Ne yazsam hata olacakmış gibi hıssettıgımden basta yazmak istemedim..ama sunu söylemek gerekirse konuyu okuduğu mda hatanın tek taraflı değil iki taraftan kaynaklı oldugunu hissettim.sız kendı hatalarınızı düşünür ve çözüm odaklı düşünürseniz esınızede bu noktada bir konuşma yaparak ben hatalarımı farkettım kendimi duzeltecegım ama sende su konularda bana yardımcı ol haksızsın derseniz belki bırseylerı toparlayabılırsınız Annenıze inanın ihtiyacınız yok kendinize güvenin yapamıyacagınız hiçbirşey yok..sadece azcık daha fedakarlık..
hatalarımı fark etmeme vesile oldunuz Allah razı olsun duanızda bana da yer verırsenız sevınırım
esıme kendı hatalarımı duzeltecegım ıle ılgılı bır konuşma yaptım. uzaktayken ayrıkykn yazsmalar whatsaplar görüşmemek mesafeer cok kavga çıkıyor bu yüzden telefon gorusmelerımı en aza ındırgeyecegım. esım de kendı hatalı olduğu konuları duzeltmelı bıraz sorumluluk almalı.

Sinirli insanlarla kim birarada olmak ister ben sinirli insanlarla görüşmem bile insanın enerjisini çekiyolar. İnsanları kendinizden uzaklaştırırsınız
altı yldır cabuk sınırlenen evet sınırlı bır ınsanla beraberım.ınsan sevdıgıne katlanıyor. bırakmak istemiyor sınırını bıle cekıyor

Hangi zorluklar?

Allah size, cocugunuza saglik vermis sukredip biraz daha caba gosterin.

Bu bahsettiginiz donemde esiniz ve iliskiniz de yiprandi.
Esinizle ne kadar ilgilendiniz, nasil davrandiniz bilmiyorum ama erkekler de dogum sonrasi ilgi bekliyor. 6 sene yalnizliktan sonra sizi cocukla paylasmak (daha az zaman gecirmeniz vs) zor olmus olabilir onun icin. Değişen cok sey olmustir ve kabullenememis olabilir.

Siz anlayışli olmazsaniz esiniz de olmaz. Ne kadar agresif yaklasirsaniz o kadar zorlasir durum.
hatalarımı fark etmeme vesile oldunuz Allah razı olsun duanızda bana da yer verırsenız sevınırım
eger esım dönerse agresıf yaklaşmamaya anlayuslı olmaya calısacagım yoksa dedıgınız gıbı durum daha da zorlaşır.
ve evet doğru doğum sonrası ofke sıddet agresıflık erkeklerde artıyor cınse lsoguma olyuor ılgısızlık oluyor bayanda esıne tam ılgı veremiyor erkekler buna katlanmıyor.

altı yldır cabuk sınırlenen evet sınırlı bır ınsanla beraberım.ınsan sevdıgıne katlanıyor. bırakmak istemiyor sınırını bıle cekıyor
Sinirliyse o da doktora gitsin iki taraf sürekli sinirli kavga halinde güzel bi ilişki yaşanmaz. 2 aydır hiç görüşmediniz mi nerde kalıyomuş. Düşünsenize sizi eşiniz evden atsa geri döner misiniz adam kaç kere atılmış

Eşin tabiki yardım etseydi ama biraz abartmıyor musun?
Benim eşim de çalışma saatlerinden dolayı hiç yardımcı olamadı bana. Oğlum 3 buçuk yaşında ve hep yanlız baktım.3 Buçuk senedir oğlumdan ayrı geçirdiğim saat toplasan 24 saati geçmez. Kimbiliir kaç kere hastalandım. Ben de yalnız baktım. Zorlandığım zamanlar oldu, ama bi şekilde geçiyor o zor dönemler. Biraz büyüdüğünde rahatlayacaktın. Türkiyede baba figürü hep aynı zaten, ancak severler, bakımını üstlenen erkek çok çok azdır sanırım. Ha savunmuyorum böyle olmamalı ama böyle yani. Bir de oruçluymuş ki senin duşunu alamazken yemek yapamadığını farzediyorum keşke iftarını yapıp gelmesi için sabretseymişsin mesala. Bazı şeyleri de güzellikle tatlı dille halletseydin rica etseydin. Çok fazla restleşmişsiniz. sürekli kovma falan olmamış. Bence ortada boşanacak kadar büyük bir şey yok. Ama zaten sevgin bitmiş eşine. Boşanmaktan ziyade hqyat standartlarını düşünüyorsun. İnşallah hallolur bi şekilde.
hatalarımı fark etmeme vesile oldunuz Allah razı olsun duanızda bana da yer verırsenız sevınırım. neden sevgımın bıtıgını duşundunuz cok merak ettım fıkırlerınızı paylaşmanızı rıca edebılır mıyım? bazen bunu ben de sorguluyorum cunku evet bazen evımde ıstemıyorum soğuyorum restleşiyorum.

Biraz sabir biraz sakinlik cok sinirliyseniz dr a gidin minicik doz ilacla cok rahatlarsiniz
paxil 20 mg kullanıyorum pek rahatlama olmadı yanına bir ıkı ılac daha ekledı ama emzırmeyı bırkama konusunda kararszım:/ ılac benı pek rahatlatmadı ne yalan soylım asabıyet hormonlar devam ediyor bekı emzirmekten.

Yanlis doktora gitmissiniz siz. Annenin seni sevmedigini soylemesi bile sacma...
70 yasinda ve hasta diyorsun ne yapabilir ki senin icin? Senin bakimina muhtac degilmis en azindan kendine bakiyor.

Ayrica;

Hic anne sevgisi gormeyenler, kimsesiz ya da annesini kaybetmis babasiyla buyuyen cocuklar var.
Ve ben iclerinden mukemmel annelik yapan 3 tanesini taniyorum..

Destek almis olmaniz guzel. Biraz da siz cabalayin eminim cozeceksiniz sorununuzu. Hersey sizde bitiyor unutmahin. Destegi ne kadar iyi bir doktordan alsaniz bile siz iyi olmak istemezseniz yardimi dokunmaz.

Allah kolaylik versin.
cok doğru soyluyorsunuz her sey bende bitiyor bazen duygularım cok değişiyor cok artıyor ne kadar değişmek istesem de umutsuzluğa kapılmaktan kendımı alamıyorum.
ben ıyı olmakj stemedıgım surece ıyı olamıyorum.

Ya canım bikere sende anksiyete durumu var, psikiyatri ye gitmeni öneririm hem de hemen.herseyin bukadar agir gelmesinin sebebi bu bence.lohusalik filan tetiklemis psikolojinizi altüst etmiş.sigınma evin de bir gün kalsan eşinle geçirdiğin günlere sukredersin.benim bir tanıdığım anlatmıştı çok mutsuz olursun.bence sen eşine adım at,barismaya çalış.yanlis anlama ama ben sizi çok huysuz geçimsiz buldum.
esıme adım attım kendımı değiştirirsem ancak o gun donecegını barışacağını soyluyor.

Ne yapman konusunda şuan için aklıma birşey gelmiyor ama bebeğim her şeye tanık oldu dedin ya işte orda o bebek için çok çok üzüldüm. Keşke ailelerini seçebilse şu melekler, yazık o yavruya nasıl bir psikoloji ile büyüyecek. Benim de 6 aylık yavrum var 3 yaşındaki bebeğin başına gelenleri duyduğumda dayanamadım ilk kez kızımın yanında ağladım, o anda gülüyordu ve bir anda bana dikkatli dikkatli bakıp ağlamaya başladı. Düşünün ne kadar etkilenip herşeyi anlıyorlar. Yapmayın yavrunuza bunu. Bebeğinizi etkileyecek herşeyden ve herkesten uzak durun lütfen. Allah yardımcınız olsun

Biraz sabır zor ama sabırlı olmaya çalış geçici bu zor zamanlar öyle düşün. Bu zor dönemleri atlattığinda herşey daha kolay olacak. Eşinde de hata var yardimci olmali sana ama boşanırsan yıpranan daha da zorlanacakk olan sen olursun gibi. O yüzden biraz daha ılımlı olup hep daha kolay iyi günlerin yaklaştığını düşün. Annenle de arani açma yaşlı insan sonuçta geçmiste iyi bir anne olmamış olabilir ama artık geçmişi bırak malesef bütün anneler dört dörtlük olamiyor. Bundan sonra çocuğun için güçlü ve iyimser olmaya çalış en azindan elenden geleni yap sen ılımlı oldukça umarım eşin ve annen de daha anlayışlı olurlar. Kolaylıklar diliyorum.

Önemli olan sinirli olmak değil
Sinir en çok sahibine zarar verir
Sinirlerine hakim olamamak büyük sorun
O zaman etrafında kimse kalmaz işte
Bir çekerler, iki çekerler üçüncüye çekecekleri şey belli :)

70 yaşındaki anneniz den çok fazla beklenti içerisine girmişsiniz. Eşinizle yatakları ayırmakla hata etmişsiniz. 32 yaşındaki birinin 9 aylık kendi bebeğiyle başbaşa kaldığında bu kadar kriz geçirmeside bana abartı geldi. Yaşadıklarınızın birçoğunu hatta daha fazlasını yaşayan anneler var. Olaylara verdiğiniz tepkilerle, etrafınızdaki insanları da uzaklaştırmışsınız. Biraz daha sakin olmaya çalışın.
olaylara verdıgım tepkileri artık kontrol etmem lazım yoksa dedıgınız gıbı etrafımda kımse kalmaz cocugu bırakıp markete bile gidemem

Çok kaprislisin biraz sirkeler kendine gel beklenti içine dalıp olmayınca veryansın ediyorsun.
Bende çocuk büyütüyorum tek basıma su anda da kızımı emziriyorum ilk degil sonda olmıycam annen yerine bakıcı tut temizlik içinde birini al haftada bir
75 yaşında ki kadın temizlik yapsın yemek yapsın cocuguma baksın oh ne güzel yazık değil mi
Ben çocuk bakamam ne demek maden bakamayacaksın neden doğurdun üstelik böyle sorunlu bir evlilik varken
Baba çocuğa bir anne kadar iyi bakamaz yaradılışlarında yok en fazla oyun oynar 1-2 saat

Bence sen psikyatriye git canım lohusalık depresyonu bazen bir seneyi bulabiliyor önce bi destek al sakinleş eşinlede konuş birde böyle bi şans vermeyi dene çünki boşanınca hayatın dahada zorlaşacak bu halinle onu hiç kaldıramayacaksın öyle değilmi?
boşanırsambu su ankıpsikolojim ile hic bakamayacagmı düşünüyorum ben de...

paxil 20 mg kullanıyorum pek rahatlama olmadı yanına bir ıkı ılac daha ekledı ama emzırmeyı bırkama konusunda kararszım:/ ılac benı pek rahatlatmadı ne yalan soylım asabıyet hormonlar devam ediyor bekı emzirmekten.
Hemen olmaz sabir lutfen ben yillarca kullandim

sıkayet etmemeye olumlu yanlarını görmeye calısaagım annem yaoabıldgı kadarını yapıor ona söylenmemem lazım.
yemek temızlık haftasonu halletmeye calısacagım
Senin adına sevindim biraz sabır hepsi geçecek hayat kimse için kolay değil sağlıcakla kalın

olaylara verdıgım tepkileri artık kontrol etmem lazım yoksa dedıgınız gıbı etrafımda kımse kalmaz cocugu bırakıp markete bile gidemem
Allah tez zamanda sizi feraha çıkarsın inşallah. Hatalarınızı anlamanıza sevindim.

Bende bu ilaci 2 sene kullanmistim cok etkilidir dünya yansa sinirlenmezsin ama tam etkiyi 6ay sonra gösterir.bu arada hem görumceniz kücucuk kız hemde her bebek banyo yaparken aglar.benimki ortaliği yikiyo görümcenden özur dilemen lazim

Üyenin birine "çalışmıyor, sürekli evde oluyor olsam ben de bakarım " demişsiniz, sonrasında da psikolog işe başla dedi gittim başladım iyi geldi diye bir cümle kurmuşsunuz.Eğer evde olduğunuzda, sorunsuz bebeğinize bakabiliyorsanız, şu şartlarda işi bırakın bence.Her şeyden önce siz anne olmayı özümsememişsiniz gibi geldi bana, bir an önce bitmesini istediğiniz bir eziyete dönüşmüş sanki annelik.Eşinizin yardım etmesi gerekiyor, o noktada haklısınız, ben de eşimle bunun çok mücadelesini verdim, ama o da yarım saat oynamak dışında ki o da yaparsa pek bir şey yaptı diyemem. küçük bebeğim doğduğunda büyük bebeğim daha iki yaşına bile girmemişti. Biliyorum bebek bakmak gerçekten zor olabiliyor ama siz sanki biraz abartmışsınız durumu.Kendinize bir çeki düzen verin bence, bebeğinizi hayatınızın bir parçası kabul edin, dokuz aylıkmış bebek, yanınızda oynarken işlerinizi yapabilirsiniz, kusursuz olmasına gerek yok her şeyin.Ekonomik durumunuz el vermiyormuş, yatılı bakıcı filan biraz abartmışsınız sanki.Biraz sakinleşir, yaşamaya başlarsanız inanın her şey yoluna girer.Eşinizin ayrılacağını filan da sanmıyorum bu arada. Gelir merak etmeyin.
konustuk ben duzelirsem geleck ınsallah.. bıraz sakınlesmem hayatı yasamam alzım

X