Dokuz aylik bebegim var eşim yardm etmiyor kowdum bosaniyoruz ne olur okuyun dostlar

Oncelikle esiniz bakici tutmak zorunda degil
Tek basinizda gayet iyi kalabilirsiniz
Cocugunuza siz bakmak zorundasiniz anneniz ve esiniz ancak cok az yardimci olabilir.Ilk 2 yasa kadar anne faktoru cok onemli ,
Adamin bir keyfi var izgarasini cok gormussunuz. Toplumumuzda belli kodlamalar vardir Anne olmanin getirdigi bunlari yapicak ilk kisi sizsiniz.He bu kodlamlari kadin yuklenilmesini dogru bulmuyorum am durum boyle ,70 yasinda kadindan is beklemek nedir ayip yahu bebek bile baktirilmaz. Kimse sizin koleniz degil. Esinizi biktirmissiniz cok normal yani. Isteklerinizi gulunc buldum. Kendinize gelin .
hatalarımı fark etmeme vesile oldunuz Allah razı olsun duanızda bana da yer verırsenız sevınırım

Ben de fenayim.kapris yani.ddogumdan sonra insandaki kotu huylar
Dhaa kotu oluyormus belki bir iki sene.depresyondan cikamiyorsun ozellikle
Destekcin yoksa.evlat dunyanin en guzel seyi ama
Tek basina
Kesinlikle
Guzel degil.esim de bunlara sabretmek istemyor zorluklara
Gogus germyor
Sorununuz daha ziyade psikolojik bence. Sanki bakış açınız ve tavırlarınız, zorlukları x5 şiddetinde hissettiriyor gibi...

70 yasinda yillardir depresyonda bir kadin...
Siz isteyken bakip corba yapiyor. Siz tesekkur yerine silmedi supurmedi diyorsunuz. 70 yasindaki annem evimi supurse utanirim.
Ikinizin maasi yetmeyen seyi adamdan talep ediyorsunuz
Surekli bir kovma ve yalvarma durumunuz var. Cok uclardasiniz

Evet esinizin sorumsuzluklari var haklisiniz. Ama ben anlasamamanizi size bagladim. Hep mi boylesiniz yoksa lohusalik devam mi?

Isi birakamayacaksaniz, bakici tutamayacaksaniz neye gore cocuk yaptiniz? Bebek arabaniz veya mama sand yok mu?
Ben arabanin tekerlegini siliyorum. Bebegi oturtuyorum. Mutfakta yanimda duruyor ufak tefek isler halloluyor. Yemek yapiyorum mesela.

Adam sorumsuz haklisiniz da kim bilir kac kisi yapayalniz bakiyor bebeklerine. Bu kadar buyutulecek bir konu degil
hatalarımı fark etmeme vesile oldunuz Allah razı olsun duanızda bana da yer verırsenız sevınırım
bu sabag ben de bebegı erken kalkınca annemlerı uyandırmamak ıcın mama sandalyesıne koydum mutfakta hem kendıme ekmek arası bısı hazırladm hem de kek cırptım.ama max 30 dk durdu yanı sonra kolllarını uzattu al benı ak benı dıye
hep boyle takıntılı ınatcıydım.ama deprefıs mutsuz soylenen fevrı degıldım.. ama takıntılarm vardı ve kendı fıkırlerınde dıretırdım benım dedıgım olcak dıye esım de 1 kez dahı benım dedımı yapamzdı ınat ederdi

Bence büyütücek bir durum yok biraz sakin olun..aç mezarı yoktur derşer ya derdi veren allah dermanıda verir.benzer sorunları bende yaşadım ve yaşamaya devam ediyorum.şuan 2 aylık bir bebeğim var sanki sadece benim çocuğum eşim sadece arada eline alır babam diye sever o kadar bana hiç yardımcı olmaz hiç bir işime yaramaz çocuk bakımından evin işelerine kadar demek istediğim bir çok kadın böyle şeylere maruz kalıyor..ama biraz güçlü olup sabırlı olmasın.size tavsiyem evliliğinizi bir kez daha gözden geçirin konuşun arabulucularla falan çünkü hayat kolay değil tabii bir de küçük bir bebeğin sorumlulu ve geleceği var hemen silip atmayın derim..ananelerimiz annelerimiz neler çekmiş dimiiii.. Bizim jenerasyon herhalde hemen silip atmaya meyilli..ama ben evliliğin bu kadar kolay bitmesi taraftarı değilim..düşünün tekrar konuşun derimm.allah hepimizin yardımcısı olsunn...
tekrae konusup bır anlasma zemınıne varmaya calısacagız.
esım ıs bulyursa :KK43:/( ben de hemen sılıp atmakan korkuyorum sınırım gecınce her sey keske guzel olsa dıorm.

70 yaşnda depresyon ilaçları kullanan bi kadından annenizden beklentiniz ne kadar yüksek ! Şmdi sizn ona bakmanız lazm alınganlığı kavga etmeside yaşlandıkça çocuklaşır alttan almak idare etmek zorundasınız.

Çocuğnz içn ne kadar sağlıksız bi ortam kavga gürültü üzüldüm bebeğinize..

Kadın sığınma evine gidin orda size bütün imkanları zamanla sağlayacaklardır.

Evlilikte biri ateşken diğeri su olmalı.. sakinliğnizi bebeğiniz içn korumalısınız ..
Mesela mangal yeyip gelmek istemiş ve inat yapmışnz resmen kavga etmişnz burda sizi suçlu buldm bi iki saat idere edebilrdinz.

Kocanız suçlu öfke kontrolü Yok ama sizde masum değilsinz yıkıcı değil yapıcı olun. Evden kovmak yerine sorunu çözümü çocuk içn neye karar vereceğinizi konuşmayı teklif edin.
bırımız atesken dıgerımız su olmayı (su ben oluorm :KK43: ) ınsallah basarabılırız. yıkıcı degıl yapıcı olmam lazm

Biraz sinirleriniz bozulmus. Anneniz 70 yasinda ne isi bekliyorsunuz ki. biraz şımarıklık yapmissin. benim de esim 5 dk bakar en fazla . bende tektim boyle dusunmedim . bu benim bebegim dedim ve 2 yasinda ki oglumla birlikte baktim. annem mecburen gitti anneannem hastalandi. her isimide tuttum. 40 i cikmadan eve temizlikci bile almadim . hurafe felan ama almadim yinede.
sınırlerım cok bozuk ama ınsAllah duzelecegım Allahtan umıdımı kesmeyecegım

Çok stresli asabi yapınız var okurken ben ile gerildim
Yaptıklarınuz çok gereksiz erkeklerden anneaolmasını beklemeyin
Anneniz çocuğunuza yarım güngbakıp ev temizlemek zorunda değil minnettarmolmanız gereki 70 yaşındaybir kadındankbahsediyorsunuz
İnsanları germişsiniz
Çocuğa asla hazır değilmişsinsiniz onunoannesi sizsiniz çocuğun zorluğu hiç bitmez sorumluluk çünkü Bende tektim en kolay zamanı şimdi
Çocuğa bakmak annenin görevi bundan siz sorumlusunuz
Ben gece eşimi bir kerekkaldırmadım sabah işe gidiyor diye. 3.5 ay sonra bende başladım
Erkekler kadınlar gibi değildir
Bizim ülkede var çocuğa aikeabüyüklerine baktırmak 4 yıldır yalnızım insanların neden korktuklarını anlamam eşinizden özür dileyin doğurdunuz diye herşeyi yapma hakkınız yok çocuk zor gelmiş.
Rabbim bana zor gelen cocugumu, cocukla bırlıkte yurutmekte zorlandıgım evlılıgımı duzeltmek ıcın yardım eder ınsallah

Sizin acilen bir sakinleşmeniz ve psikiyatriye görünmeniz şazım sinirleriniz laçka olmuş, mantıklı düşünemiyorsunuz 70 yaşındaki kadından neler beklemişsiniz yani. Hem çocuğa baksın çocuk uyuyuncada ev işi yapsın:olamaz: yahu kadın ne yapsın becer ve hareketleri yavaş kıpır kıpır bir bebeği gece nasıl zaptedecek bir de bunu nasıl beklersiniz şok içinde okudum.
İnsanlardan çok beklentiniz var etrafınızda kimseniz kalmamış kv yardımcı olmuyor mu desem anlaşılan eş tarafı ile görüşmüyorsunuz
psikiyatrıye gorundum ılac verdı emzırmeyı kesmemı ıstedı sanırım baska secenegım kalmadı sınırlerım gercekten lacka duzelmek ıstıyorum.

Ne kadar beklenti okadar hayalkırıklıgı.anneniz haklı.kadın yarım gün bakmıs corba yapmıs.70yasında olmasına ragmen szden az söylenmiş vs.sizde cok sımarıksınız.ne sanıyordunuz cocugu.herhalde gecede acıkacak herhalde gece uyanıcakvs.ordan ahkam kesiyor gbi gözükebilir ama ailem uzakta farklı ve yakın olmayan ilde.kv delerde uzak.cocugum dogdu evde tek basıma baktım.lohusalık ne bilemedim kime yapcaktımki.ve ilk cocugum.yeri geldi eşim il dısına görevli gitti.ev de 40ım cıkmamısken tek kaldım.yıllardr kırklı kadın tek kalmasın derler kaldım mecburdum.sizin gbi ay korkuyorum vay yatılı bakıcı demedim.bu cocuğa beraber karar verdik ama özellikle ilk üç ay zaten cocuk okadar anneye muhtacki onun kokusuna vs.geceleri uyumadım baktım hala bakıyorum.yani esiniz yardımcı olmalı.o konuda haklısınız ama onun dısında herkesten cok beklentilisiniz.kendi sorumluluklarınızı hakkıyla yerine getirin problem kalmaz.eşiniz mangal konusunda haklı.neyse bu sebeplerden bosanma olmaz.barısın ve daha ılımlı olmaya calısın.yazık bebeginize bukadar kavga görmesin
bebegımın daha fazla kavga gormemesı ıcın ınsallah elımden gelenı yapacağım ve beklentılerımı azaltıp kendı hatalarımı duzekltmeye calısacagım

sizin acilen üzerinizden atamadıgınız lousalık deprosyonu için doktora gitmeniz gerekiyor.
öyle seans başı bilmem nekadarlık degil devlet hastanesi de olabilir.
ruh saglıgınız çökmüş .eşim yardım etmiyorsa yapmam otururum yanına yemek yoksa birlikte aç kalırdım
ev pis ise birlikte pislikte yaşardım
ütüsüz gömlekle.işe gitmeyi seviyorsa yapmaz öyle gider böyle böyle çocukla ilgilenmek zorunda kalırdı.
siz sakin sessiz dediginiz haliniz sadece çözülecek olayların olmadıgı durumlarda ki haliniz farkında degilmişsiniz.
ruh saglıgım gercekten coktu psikiyatrı ıle gorustum hatta ıkı farklı doktor ıle ılac tedavısı verdıler :KK43:( emzırmeyı kes dedıler

Gerçekten işe kendini değiştirmekle başla . Beklentilerini azalt yoksa kendini daha çok hırpalarsın.Yazık ediyorsun kendine terapi almaya başla devletin var .Baş edebilirsin, yanlız gayet güzel büyütülüyor kimseye ihtiyaçın yok.Çok şükür sağlığın yerinde psikolojik olarak çöküntü içindesin bunu aşmaya çalış.İyi olacaksın.Sen çalışmasan çocuk biraz daha büyüyene kadar olmazmı. Hem kendini hem çocuğunu toparlarsın.Eşinin kazandığını yetirmeye çalış.Çok yüklenme kendine yavruna odaklan İnan ki çok hissediyor bebeğin ondan daha huysuzlanır.Sakin ol .Dünyanın en güzel duygusu olan anneliği tatmışsın.Çok Şanlısın oğluşunla çok güzel günler göreceksin.Hele büyüsün paylaşımlarınız olmaya başlasın.O zaman çok rahat edeceksin.Namazlarını kılmaya başla mücadele et.Kocandan annenden beklenti içine girme.Benim kızım da 9 Aylık hiç kimse yardım etmedi bana ne anne ne koca bişeyde beklemiyorum.İnşallah atlatacaksın...
cok tesekkur edşyorum beklentilerimi azaltmak ve ıse kendımı degıstırmekle baslayacagm baska carem yok. saglıgım yernde ama psikolojımyernde degıl:KK43: esım ısten cıkarıldk bense yarım gun calısıyorm bu ay kırayı nıle odeyemedık durumlar ıyıce sarpa sardı.Ama allah buyuktur ınsallah oglumla cok gyzel gunelr gorecegm buna ınanmak ıstıyorum. hıssetıgını bılıyorum emzırıyorum cok uzuluyorm emzırmek de hormonları alt ust edıyormus

9 ay boyunca yardimsiz bebek bakilirsa normal olarak psikoloji biter anneniz bakmak zorunda degil ama torununu seven her anneanne babaanne bakar yer pisken cocugun emeklemesine gonlu el veren bir anneannede olamaz yani isin acigi veya kizi gripse anne bu gece alirmisin dediginde bakamam diyende esinizde cok ilgisiz tek basinizami yaptinizda kendi keyfine gore hareket ediyor gercekten isiniz zor sizinde sinirler yipranmis fena sekilde onu kovdum bunu kovdum yazmissiniz biraz sakinlesip karar verin
ısım cok zor lutfen sızd e dua edın

Tüm yorumlari okuyamadim ama destek almaniz sart..
70 yasinda bir anneden sizcede fazla sey beklemiyormusunuz?Sadece iki saat icin esinize olan tutumunuzda ısrarcı ve şımarikca...Ramazan ayin da esinizi kv ye gondermeniz düşündürücü...
Daha fazla yazmak istemiyorum ama 32 yasinda bir kadin olmaniza karsın annenizden tokat yemeden once tartismada ki tutumunuzu az cok kestirebiliyorum...Elinizde olmayabilir bazi davranislarinizin sebebini altinda yatan ruh halini en iyi uzman yardimiyla cozersiniz...
Burada size ahkam kesmek istemem ama cok daha zor sartlar yasayip cevresindeki insanlarin yetemedigi annelerde var,siz bu durumu cok abartmis ve kontrol edememissiniz....tek tavsiyem psikologa gitmeniz....
ılac tedavsı verdı doktor emzırmeyı kesmemı soyledı. davranıslarımın altında yatan sebebı nelkı psikiyatr da degıl en ıyı psikolog cozebılır omun ıcın pazartesi gunu mor catı dernegınden randevu aldım

Diğer yorumları okumadım ama doğum sobrası bir anda duygular ve sorumluluklar değişince oluyor böyle bende de oldu benim tek şansım annemin ve kv yanımda olmasıydı eşim evde ama çocukla çok ilgilenmezdi yada ben yemek hazırlayıp toplarken bakardı o kadar.. psikolojik destek alın inanın bizim büyürtüğümüz kadar büyük sorun değil bınlar biz bu psikolojiyle anlayamıyoruz içinden çıkamıyoruz bu durumun.. eş ve aile ilişkilerinize bi yorum yapamıyorum
su anda ılac tedavısıne basladık psikolojık destek ıcın de
En büyük dert sizde değil emin olun. Babaya güvenerek çocuk yapmak zaten yanlış. Baba ne kadar anlayışlı da olsa iş annede bitiyor. Siz zaten sinirli olduğunuzun farkındasınız. Ramazanda erkeklere zaten yaklaşılmaz. Siz daha da üstelemişsiniz. İki oğlum var. Hamlelik lohusalık nedir iyi bilirim ama siz ya çok abartıyorsunuz ya da sizin psikolojik sorunlarınız var. Bence eşinizden de ailenizden de gidip özür dileyin. Önce kendinize sonra onlara hatanın kendinizde olduğunu itiraf edin. Düzelirse ne ala... Düzelmezse de kendi ayaklarınız üzerinde durmayı öğrenmek zorundasınız. 32 yaşındasınız. Sizin yaşınızda bir çok kişinin annesi hayatta değil bile. Siz sağ olan annenizin kıymetini bilin.
ınsallah artık annemın kıymetını bılecegım...

ılac tedavsı verdı doktor emzırmeyı kesmemı soyledı. davranıslarımın altında yatan sebebı nelkı psikiyatr da degıl en ıyı psikolog cozebılır omun ıcın pazartesi gunu mor catı dernegınden randevu aldım
tek sorun sizde değil zaten, ama iyi yapmışsınız, siz sizdeki mutsuzlukları çözün gerisi gelir zaten.Mutlu olursunuz umarım.iyi geceler.

Kadinin en buyuk dusmani kadin.ilm yorumlardaki acimasizlik yargilama...yazik ki ne yazik..

Halinize cok uzuldum.ancak yasayan bilir.yeni bir hayata alisma doneminizdr cok yanliz kalmissiniz.care ne olur bilmem ama bolca dua edin.rabbim yardimciniz olsun
benı anladıhınız ıcın Allah sızden razı olsun ınsallah hayatımın gerı kala alısma donemınde daha mutlu olacagm Rabbımden umut kesmıcem rabbım yardımcımız oldun

70 yaşındaki kadından çok fazla iş beklemişsiniz. Sen yarım gün işteyken bebeğinle ilgilendiğine sevinmeliydin. Yok süpürmedi yok silmedi yok yapmadı etmedi.. Yemek yapmayı bilmez, yok oturur şunu izler. Ne yapacaktı ki başka?
Herkes kötü bir sen masum gibi anlatmışsın ama o öyle değil işte..

Ben lohusa depresyonuna girfim dogumdan sonra cok zor baktim çocuğa aşırı derecede zorlandim ama anneyiz bakmak zorundayiz. Fevri davraniyosun guzel kardesim kocanin ustune o kadar gitme.
sızın durumunuz nasıldı yanı benım durumla benzıyormu sızce lohusa deoresyonu mu bu

Bebekle tuvalete gitmek, iki büklüm mama hazırlamak vs bu yazdıklarınızı yaşayan tek anne değilsiniz ki. Bunu bilmek belki biraz rahatlatır sizi. Bebeğim 11 aylık koca evin temizliğini kanguruya koyup yapıyorum. Çevremde anne kardeş kimse yok. Beş dk bile bebeğimi bırakıp bir yere gidemem. Doğumdan sonra ağır bir dönemden geçiyor kadınların çoğu. Sizinki de öyle bir şey sağlıklı düşünemiyorsunuz şu an. Herşeye bu kadar olumsuz tarafından bakmayın. Eşinizden bir beklentiniz olmazsa incinmezsiniz de yaşadıklarımdan bunu söyleyebilirim. Zor bir durum evet ama herkesten bunkadar beklenti içinde olmak yerine politik davranıp çevredekileri biraz idare ederseniz siz rahat edersiniz. İnanın eşi bebeğin bakımıyla ilgilenen kadın sayısı çok az. Annenizi de olduğu gibi kabul etmelisiniz 70 yaşında kadın elden gelen birşey yok çünkü
annemı ıdare edıp esıme karsı da polıtık olmaktan baska sansım yok. yoksa rahat edemem dedgınız gıbı

X