Doktor-Mühendis olmuyor muymuş?

Bu arada bşy daha diyeceğim. Çok yakın bi akrabamız kız Dr oldu. Kendi gibi Dr ile evlendi. Düğünleri evleri vs herseyi muhteşemdi. Sonra adam kadını aldattı. Baska başka Kadınlara gitmekten bu Dr kadına da hastalık bulaştırdı. Kadın şimdi kanser olma riski ile karşı karşıya.
Yani o anneye söyleyin Dr olması değil dürüst , efendi , ahlaklı , namuslu, Sadık , sorumluluk sahibi biri olması önemli.
Inşallah ders alır
o da bir şey mi ortaokulda arkadaşımın kadın doğumcu doktor babası evli hastasıyla yakalandı.karısı da doktordu yediremedi kendine hemen boşandı.diğer kadında boşanıp bu kadın doğumcu adamla evlendi iyyyy .boşadığı kadın doktor aldığı kadın ılkokul mezunuydu.

Ya da ÖSS deki başarı insanı evlilik hayatında Mutlu huzurlu yapmıyor

Ülke olarak gidişatımız neden böyle

Toplum psikolojimiz mi çöktü herşey sınavlarda başarı ve ona endeksli para mı

Kurtar bizi Astoria hepimize toplu terapi yap

Para da değil burada biraz daha statü gibi. Yani genel olarak tıp fakültesi mezunlarında bunu görüyorum ben maalesef, benim erkek arkadaşım da doktor bu arada yani çamur attığımdan ya da kıskandığımdan falan değil. Gerçekten yani "En iyi meslek bizimki ve en zeki grup biziz, Türkiye'nin en zekileri ve en başarıyı hak edenleriyiz" tarzı bir algı var ve ben bunu Türkiye'dekiler dışında başka hiçbir meslek grubunda görmedim.

ya bu ülkede doktor ve muhendislik dısında meslek yok mu? kendimi cok kötü hissettim biz neyiz simdi

Doktorlar ve doktor olmayanlar olarak ayrıştırıyorlar .Çünkü tıp okuyan çok zeki ,çünkü tıp okuyan kutsal bir görev yapıyor ,çünkü tıp okuyan insan hayatı kurtarıyor.Onun dışında bir öğretmenin çocuk yetiştirmiş olması önemli değil,bir psikologun terapi yapmasi önemli değil vs vs örnekler uzar gider .

o da bir şey mi ortaokulda arkadaşımın kadın doğumcu doktor babası evli hastasıyla yakalandı.karısı da doktordu yediremedi kendine hemen boşandı.diğer kadında boşanıp bu kadın doğumcu adamla evlendi iyyyy .boşadığı kadın doktor aldığı kadın ılkokul mezunuydu.
Reziller.
Bu benim Bahsettiğim adamda sonradan evlendi hem de kimle biliyor musun hastanede çalışan sekreterlerden biriyle. Karısı da tanıyormuş ilişkileri belki de evlilik sırasında da vardı.

Para da değil burada biraz daha statü gibi. Yani genel olarak tıp fakültesi mezunlarında bunu görüyorum ben maalesef, benim erkek arkadaşım da doktor bu arada yani çamur attığımdan ya da kıskandığımdan falan değil. Gerçekten yani "En iyi meslek bizimki ve en zeki grup biziz, Türkiye'nin en zekileri ve en başarıyı hak edenleriyiz" tarzı bir algı var ve ben bunu Türkiye'dekiler dışında başka hiçbir meslek grubunda görmedim.
Babaannem başka bir dille yetişmiş kökenden. Kadın evlendiğinde Türkçe dahi bilmezmiş, bırakın okumayı.
3 rakamlı ile 2 rakamlı sayıları çarpardı çocukken oyun oynardık ki şu an 80 küsür.
Ama dışarıdan baksan asla beğenmeyeceğimiz bir konum.
Gen aktarımı ile önce babaya( matematik öğretmenliği) sonra nerdeyse bütün torunlara sayısal zeka bırakmış.

Öyle çok ki zeki ama hakettiği eğitimi alamayan kadın-erkek. Biz hala diploma alanları sınıflandırmakla uğraşıyoruz çünkü herşey para.

Babaannem başka bir dille yetişmiş kökenden. Kadın evlendiğinde Türkçe dahi bilmezmiş, bırakın okumayı.
3 rakamlı ile 2 rakamlı sayıları çarpardı çocukken oyun oynardık ki şu an 80 küsür.
Ama dışarıdan baksan asla beğenmeyeceğimiz bir konum.
Gen aktarımı ile önce babaya( matematik öğretmenliği) sonra nerdeyse bütün torunlara sayısal zeka bırakmış.

Öyle çok ki zeki ama hakettiği eğitimi alamayan kadın-erkek. Biz hala diploma alanları sınıflandırmakla uğraşıyoruz çünkü herşey para.

Her şey para da değil öyle olsaydı konuda bahsedilen mühendis 15 bin lira aldığı için problem olmazdı. Tıp mezunundan fazla para almasına rağmen sorun ediliyorsa problem başka bir şey.

ya bu ülkede doktor ve muhendislik dısında meslek yok mu? kendimi cok kötü hissettim biz neyiz simdi

Doktorlar ve diğerleri :)
Mühendis sanki kapıcı gibi bahsedilmiş
Hele ki maddi durum özel sektördeki çoğu mühendis çoğu doktordan daha fazla kazanıyo
Doktorlarında hepsi astronomik rakamlar kazanmıyo isim yapıcak tanınmış cerrah olucak vs
Doktorlara saygım sonsuz gerçekten zor bi iş ama illa doktora doktor diye bi şart olmamalı hele iki tarafta nöbet tutan branştaysa devletteyse o evliliğin yürümesi mutluluk imkansıza yakın

Herkesin bakış açısı farklı ama memurları çok zenginmiş gibi gören bi kesimde var "... memuru" değil memur olsun yeter süper zenginsin :) hayır değil

Burda bi hanım vardı eşi mühendis ama devlette kardeşinin eczanesi varmış eczacı kardeşi fakir memur kocayı süper zengin görüyodu

Halbuki eczanenin gelirleri inanılmazdır her ilaçta %25 kar ve malfazlası var yani siz bi ilaç siperiş ediyosunuz 3 tane parası ödüyosunuz 5tane bedelsiz geliyo rakam arttıkça mfde artıyo

Aaa ayşenaz gelmiş. Doktor olan ayşenaz. Ayşenaz doktor. Hem de doktor inanır mısınız. Fotoğraftaki de doktor. Zaten Ayşenaz o da. Arkadaşı da doktor. Yaşasın doktorluk. Özlemiştik ayşenaz'ın doktorlu konularını. Hoşgeldin tekrar doktor ayşenaz.

İsmide aylenaz değil ki :)
Belki ayşenaz diye bi arkadaşı vardır dr olucaktır idolü o dur
Saçlarıda kalın telli ama fotodaki saç tüy boşver :)
Doktor açığımız var haylide olsa kamu hizmeti veriyo burda

Her şey para da değil öyle olsaydı konuda bahsedilen mühendis 15 bin lira aldığı için problem olmazdı. Tıp mezunundan fazla para almasına rağmen sorun ediliyorsa problem başka bir şey.
Bence kadın ilerde çok daha fazla paralarla çalışacak, ama mühendis bu konumlarda kalacak sıkıntısı var.

Sassy banli olmasaydi kesin yazardi konuya , sevgilisi de muhendis ve stajyer olarak bile amerikada 9 bin usd maas aliyor , turkiyede kac doktor o maasi aliyor bi arkadasinizin annesine sormak lazim , iyi bir muhendis , isinde basariliysa , kafasi calisiyorsa , iyi bir okuldan mezunsa cok iyi kazaniyor

Aaa ayşenaz gelmiş. Doktor olan ayşenaz. Ayşenaz doktor. Hem de doktor inanır mısınız. Fotoğraftaki de doktor. Zaten Ayşenaz o da. Arkadaşı da doktor. Yaşasın doktorluk. Özlemiştik ayşenaz'ın doktorlu konularını. Hoşgeldin tekrar doktor ayşenaz.
Peki ya Sinan :KK68:

Türkiye'de sosyal ve ekonomik kıyas bir bitmedi gitti maalesef..
Ekonomik kıyasın sonu yoktur.Misal kızı bir doktorla evlendi diyelim eşi göz doktoru 20 bin kazanıyor fakat annesinin kendi tanıdığının vıdısının dıdısının da doktor eşi var.Onun eşi de beyin cerrahı o da ayda 100 bin kazanıyor. Şimdi kızına her gün bak sen evlenemedin böyle bir adamla mı diyecek yani???
Peki doktor ama aile hekimi olursa?? Ne sen kim kızıma talipsin diye adamı rencide mi eder ihtisaslı değil diye??o_O
Şaka bir yana mesela benim en sevdiğim doktorum Aile Hekimim. Ben hayatımda bu kadar kibar, anlayışlı bir doktor görmedim. Ve İhtisası yok okey ama tam beyefendi. Sabah eğer bekleyen hastalar var ise odasına girmeden herkese günaydın nasılsınız diyor o kadar yani..
Yani demem şu ki Meslek = İyi, kibar, nazik, dürüst,özverili, sevecen, ahlaklı insan demek DEĞİL.
Kızının sevgilisini bence küçümsemesin Allah öyle bir doktor koca verir ki kızına, kızım keşke evlenmeseydi diye her gün ağıtlar yakar mazallah..:KK43:
Burada iş kızda bitiyor. Ben doktor olsaydım ve erkek arkadaşımı çok ama çok sevseydim rest çekerdim.
Benim kuzenim daha önce evlenip 1 çocuğu olan bir adamla evlendi ve kuzenimin ilk evliliği idi. Teyzemler istemedi ama kuzenim rest çekti. Ya bu adamla evlenirim ya da hiç evlenmem ama vebali sizin boynunuza kalır. Hakkımı helal etmem dedi. Teyzemler de böyle deyince ağlaya ağlaya da olsa kabul etti. Şimdi damat da damat diye adama bayılıyorlar.:KK9::rolleyes:
Yani kırmadan rest çekecek..:super:

İsmide aylenaz değil ki :)
Belki ayşenaz diye bi arkadaşı vardır dr olucaktır idolü o dur
Saçlarıda kalın telli ama fotodaki saç tüy boşver :)
Doktor açığımız var haylide olsa kamu hizmeti veriyo burda

Bence yaptığı çok büyük bir iyilik. Sonuçta doktorlar da dertli ve mutsuz olabilir. Kadınlar kulübü olarak ayşenaz sayesinde doktorlar adına üzülüp, çözüm üretiyoruz. Her şey para değil tamam mı?

Annesinin ayıbı gerçekten çok büyük. Benim kız kardeşim eczacı eşi gardiyan iki yıllık evliler daha eşi çook iyi bir insan el üstünde tutuyor kardeşimi çokta mutlular çok kibar düşünceli saygılı birisi var mı bunlardan daha ötesi bir anne daha ne isteyebilir

X