Doktor kilo vermek için glifor verdi ama..lütfen yardim

sensoylehayat21

Guru
Kayıtlı Üye
27 Mayıs 2012
505
30
Selam sevgili kk üyeleri. Uzun zamandır yazmıyordum ama belki hatirlarsiniz. 130 kilodan 67 kiloya kadar düşmeyi basardim .üzerine estetik operayonlar germe operasyonları. .Bunlar için bi gün ayrı başlık açıp bilgi vericem. Çünkü ben bu ameliyatları olmadan olan birini bulamamistim..neyse konuya geleyim ben şimdi bi on kilo daha vermek için yola koyuldum. Boy 170 yaş 23 bu arada.bi buçuk aydır sağlam spor yapıyorum gundr 10 km yürüyüş ve bir buçuk saat ağırlık çalışıyorum ama çok yavaş kilo kaybı oluyo.endokrinoloji ye gittim. Şekerim ölçüldü. Doktor değerlerin normal ama metabolizmanı çok yavaslatmisin dedi ve glifor verdi. Bu kilo vermeni de sağlar dedi.ama ben ilacı kullanmaya başlayınca fena kabiz oluyorum.milleti ishal yapmış bu hap beni tam tersi .Karnım taş gibi oluyo. .Bu konuda bilgisi olan var mı. Ne yapmalıyım bu geçici bir etki mi sizce??

Ben bu doktorları anlamıyorum. Diyabet problemi olmayan bir hastaya nasıl diyabetlilerin kullandığı ilaç verilir. O ilaç sonradan ne gibi problemlere yol açar acaba?

Kilo kaybı bazı dönemler özellikle çok miktarda kilo kaybedildikten sonra durur. Birkaç ay sonra düzenli diyet ve spora devam edilirse normale döner zaten. Yazık değil mi bedeninize, o kadar sağlıklı yaşamaya başlamışken kimyasallar sokmak niye?

Merhaba, benim seker hastalıgım yok, insülin direncim var. Bir dönem glifor kullandım. İnsülin direnci olan hastalara da verilen bir ilaç glifor sadece seker hastalıgı için değil. Herhangi bir yan etkisi olmamıştı bana ilacın ama bünyeden bünyeye değişiyor. Bazen kötü etkiliyor kullananları.

Ben şu an glifor kullanmıyorum çünkü doktor yediklerine dikkat ettiğim ve kilo verdiğim sürece kullanmama gerek olmadığını söyledi. Glifor zayıflatan bir ilaç evet ama zayıflama amaçlı verilmemesi gerekilen bir ilaç. metabolizman zayıf bu ilacı al zayıflarsın demek ne kadar dogru anlamadım üstelik değerler normalken. Benim değerlerim normale indiğinde doktor ilacı kesmişti sizin doktorunuz ilaca başlatmış.
İsterseniz başka bir doktora görünün ya da ilacın kötü etkilerini anlatıp doktorunuza kullanmak istemediğinizi söyleyin.

herkeste doktor kesilmiş. Glifor sadece şeker hastalığında verilmez, insülin direncinde de verilir. Ayrıca son dönemlerde FDA'den zayıflatma konusunda endikasyon alacağı da söyleniyor. Zaten doktor yazabilmiş ve bu arkadaş eczaneden para vermeden alabiliyorsa ilacın endikasyonu vardır. Belli değerler tutmazsa Sgk ödemiyor o zamanda bu ilacı eczaneden parayla alıp kullan diyebilir gerçi. İlacın yan etkileri arasında ishalde kabızlıkta var, açıp prospektüsünü okursanız bilginiz olur. Sizi rahatsız ediyorsa doktora kullanmak istemediğinizi söyleyin.

Bende kullanıyorum zaten bende kronik kabizlik var birde ustune o ilac daha da arttirmisti.. Yalniz benim 1 ay sonra eski duzenime döndüm.. Hoş eski duzenim de cok ii deil ama iste bi tik daha iyi oldum herkese ayni etkiyi yapmiyor maalesef.. baskalarinda mide bulantisi olmus bende hic olmadi mesela... ilac sizin icin gereklimi degil mi onu bilemem ama en azindan bir ay kullanmayi deneyin derim ben etkileri kayboluyor..

Değerleriniz normal ve hala kilo veremiyosanız size ya yeni testler yapması ya diyetisyene sevk etmesi gerekirdi.

Tekrar gidip sevk isteyince bence

Sonzamanlarda doktorlar diyetisyenler kilo vermek istiyorum diyene ya şeker ilacı yada tiroit ilacı veriyo

Sonrası sağlam vücut için çok kötü

resmen hormon düzenini kendi elleriyle bozuyorlar
halbuki zaten o kadar kilo vermiş biraz farklı bir yeme düzeni ve spor deneme belki metabolizma hizlanacak

Sonzamanlarda doktorlar diyetisyenler kilo vermek istiyorum diyene ya şeker ilacı yada tiroit ilacı veriyo

Sonrası sağlam vücut için çok kötü
Aslında ben hap bile istemedim sadece durumu anlattım. Ağrı kesici bile almam kolay kolay .ama metabolizmamin yavaş olduğunu nerden anladı onu çözemedim. Ha kendine de sordum ama açıkçası çok ilgilenmedi

Canım cok fazla kilo kaybetmişsin.Metabolizmanın kendini korumaya alması gibi birsey bu.Ben senin kadar kilolu degildim 3 sene once diyetisyene gittim.Duragan donemlerde özel cay kurleri ve haftalik bir diyet veriyordu.1 hafta normal diyetim,1 hafta o diyeti yapiyordum 1 ay boyunca .Kilo vmeye devam ediyordum.Simdi de gidiyorum diyetisyenime.Dogum kglerinimi vmek icin.Durdugunda danısiyorum o bana oneriler sunuyor ve vermeye devam ediyorum.
Bence bir diyetisyene git,sonuclarin normalse kesinlikle ilac kullanma

T
Teşekkür ederim ilgilendiğiniz için. aslında 2 yıldır kilom sabit 2 yil sonra ilk kez yeniden diyete başlıyorum ama dediginiz doğru olabilir bi de diyetisyene görünmekte fayda var

Glifor bagirsaklari calistirdigi icin ishal yapar , çok aşiri rahatsizlik duyuyorsan gunde 1 kere kullanabilirsin mg ı yüksek zaten. Ben gunde 1 tane iciyorum . Yanizayiflama hapi degil zaten herhangi bi zararida yok , oldugunu dusunuyorsan icmezsin olur biter.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…