Doktor kilo vermek için glifor verdi ama..lütfen yardim

Değerlerinizde ilacı vermeyi uygun bulduğu bir şey mutlaka vardır.
Yani kaldı ki sadece diyabetlilere verilen bir ilaç değil
Koskoca doktor al bunu zayıfla demez asla
Ciddi bir kilo kaybı var ortada metabolizma da etkilenmiş doğal olarak
Kaç mg verdi? Ve yarımla mı başlattı?
Kullanım şeklide önemli
Bende diyabet var. Ben de alışamadım mg düşürdük sorun kalktı
Belli ki size de ağır gelmiş, doktorunuzla tekrar görüşün
Ve yemek arasında alırsanız daha az yan etki yapar
Bol su tüketin

Selam sevgili kk üyeleri. Uzun zamandır yazmıyordum ama belki hatirlarsiniz. 130 kilodan 67 kiloya kadar düşmeyi basardim .üzerine estetik operayonlar germe operasyonları. .Bunlar için bi gün ayrı başlık açıp bilgi vericem. Çünkü ben bu ameliyatları olmadan olan birini bulamamistim..neyse konuya geleyim ben şimdi bi on kilo daha vermek için yola koyuldum. Boy 170 yaş 23 bu arada.bi buçuk aydır sağlam spor yapıyorum gundr 10 km yürüyüş ve bir buçuk saat ağırlık çalışıyorum ama çok yavaş kilo kaybı oluyo.endokrinoloji ye gittim. Şekerim ölçüldü. Doktor değerlerin normal ama metabolizmanı çok yavaslatmisin dedi ve glifor verdi. Bu kilo vermeni de sağlar dedi.ama ben ilacı kullanmaya başlayınca fena kabiz oluyorum.milleti ishal yapmış bu hap beni tam tersi .Karnım taş gibi oluyo. .Bu konuda bilgisi olan var mı. Ne yapmalıyım bu geçici bir etki mi sizce??
Canım glifor u ben de kullanıyorum polikistik over hastasıyım doktor yumurtalıkları uyardığı için verdi bana. 3 aydır kullanıyorum günlük 1000 mg alıyorum. İlaç bende bi kaç gün kabız yapıyor sonra ishale dönüyor. Bir arkadaşım da insülin direnci için kullanıyor onun bağırsaklarını çok bozuyormuş düzenli içemiyor lavabodan çıkamıyorum diye. Senin günlük dozun kaç? Bu arada hastalığım göbek yapıyordu 3 ayda kendiliğinden eridi baya göbeğim. Bir süre daha kullan vücudun tepki vermiş olabilir.

Ahhh şu doktorlar. Kullandığınız ilaç bir hastalık tedavisi için kullanılan ilaçtır. Eğer şeker hastası değilseniz (başka hastalıklara kullanılıyor mu bilmiyorum) bu ilaç vücudunuzun şeker dengesiyle oynar. Benim doktorumda böyle demiş ve vermemişti bu ilacı. Zayıflayacaksan iradenle zayıfla, sağlam yerleri bozmaya gerek yok demişti.
Arkadaşım yıllarca bu ilacı kullanır ama verdiği 1-2 kilonun dışında hiç bir ilerleme kaydedemedi.
Bence sağlığınızla oynamayın.
Ayrıca bu ilaç rapora bağlı bir ilaçtır. Yani şeker hastası değilseniz bu ilacı alamazsınız. Önce kanda şekere bakıyorlar sonra rapora bağlayıp veriyorlar. Eczaneler de size vermezler reçetesiz.

Bende seker hastasi degilim ama polikistik overliyim ve sanirim 8 senedir glifor kullaniyorum yumurtlamami duzenliyor ki hamileligimin 10.haftasina kadar da kullanmami soylemisti dr, dusuk olmasini onler diye
Kabizlik bende yapmamisti sabahlari yulaf ezmesi, kayisi falan tuketin

Banada doktor verdi yağ yakıcı olarak bulantı yapıyor ve bu şekilde 5 kilo verdim kiloyu sabit tutuyor almadığım zaman tabi tekrar kilo alımı başlıyor birde uykusuzluk sorunun varrsa akşam içtikten sonra uykusuzluk sorununuda çözüp rahat uyutuyor ben çok memnun kaldım

Banada doktor verdi yağ yakıcı olarak bulantı yapıyor ve bu şekilde 5 kilo verdim kiloyu sabit tutuyor almadığım zaman tabi tekrar kilo alımı başlıyor birde uykusuzluk sorunun varrsa akşam içtikten sonra uykusuzluk sorununuda çözüp rahat uyutuyor ben çok memnun kaldım

Glifor bagirsaklari calistirdigi icin ishal yapar , çok aşiri rahatsizlik duyuyorsan gunde 1 kere kullanabilirsin mg ı yüksek zaten. Ben gunde 1 tane iciyorum . Yanizayiflama hapi degil zaten herhangi bi zararida yok , oldugunu dusunuyorsan icmezsin olur biter.
Günde yarım almaya başladım bakalım 425 mg yapiyor

Yağ yakıcı mi allah allah.benim babam şeker hastası hem de öyle böyle değil şekeri fena yüksek. O yıllardır kullanıyo ama hala 115 kilo hiç zayiflamadi

Değerlerinizde ilacı vermeyi uygun bulduğu bir şey mutlaka vardır.
Yani kaldı ki sadece diyabetlilere verilen bir ilaç değil
Koskoca doktor al bunu zayıfla demez asla
Ciddi bir kilo kaybı var ortada metabolizma da etkilenmiş doğal olarak
Kaç mg verdi? Ve yarımla mı başlattı?
Kullanım şeklide önemli
Bende diyabet var. Ben de alışamadım mg düşürdük sorun kalktı
Belli ki size de ağır gelmiş, doktorunuzla tekrar görüşün
Ve yemek arasında alırsanız daha az yan etki yapar
Bol su tüketin
Yarım sabah yarım aksamla başlattı. 850 mg.sadece sabahlari atmayı deniycem bi de bakalim inşallah sonuç verir

Değerleriniz normalmiş diyabet ilacı ne diye verdi ki bu doktor?? Kimyasallara bulaşmayın hiç iyi bi diyetisyene gidin derim..
Bi arkadaşımın anne ve babası diyet yapıyordu doktor kontrolünde epey kilo kaybettikten sonra kilo verememeye başlamışlar.. diyetisyen bu defa 1 haftalık şok diyet uygulayarak metabolizmayı tekrardan canlandırmış ve kilo vermeye yeniden başlamışlar.. şok diyet dediğimde çorba salata ve bol sıvı..

Gencecik yaşınızda kullanmayın lütfen o ilaçları

Selam sevgili kk üyeleri. Uzun zamandır yazmıyordum ama belki hatirlarsiniz. 130 kilodan 67 kiloya kadar düşmeyi basardim .üzerine estetik operayonlar germe operasyonları. .Bunlar için bi gün ayrı başlık açıp bilgi vericem. Çünkü ben bu ameliyatları olmadan olan birini bulamamistim..neyse konuya geleyim ben şimdi bi on kilo daha vermek için yola koyuldum. Boy 170 yaş 23 bu arada.bi buçuk aydır sağlam spor yapıyorum gundr 10 km yürüyüş ve bir buçuk saat ağırlık çalışıyorum ama çok yavaş kilo kaybı oluyo.endokrinoloji ye gittim. Şekerim ölçüldü. Doktor değerlerin normal ama metabolizmanı çok yavaslatmisin dedi ve glifor verdi. Bu kilo vermeni de sağlar dedi.ama ben ilacı kullanmaya başlayınca fena kabiz oluyorum.milleti ishal yapmış bu hap beni tam tersi .Karnım taş gibi oluyo. .Bu konuda bilgisi olan var mı. Ne yapmalıyım bu geçici bir etki mi sizce??

Valla babamin diyabeti var onun kullandigi ilac bu sizin kabizliginizla alakasi varmidir bilmiyor yan etkilerini bir okudun derim, ama kabizligi gectim seker rahatsizliginiz yoksa doktor neden verdiki bunu size. Bence siz bunu kullanmadan baska bir doktora gorunun endokrin her kisinin harci degil bazilari cok sacma teshisler koyabiliyorlar ve hormonal seyler insan vucudunda cok hassas emin olmadan kullanmayin. Gidin baska doktora diyetisyene falan birde normal bir hastada degilsiniz ..

Boyut nedeniyle islenemiyor diyo ama ben yazayım. Biyokimya: kreatinin: 0.75 t.kolesterol: 181 trigliserid : 69 HDL kolesterol : 58 LDL kolesterol : 109 aspartat transaminaz: 23 alanin aminotransferaz: 17 HORMON: serbest t4: 1.02 tsh: 2.39 kortizol: 10.84 total testesteron: 15.21 insülin :3.89 glukoz tolerans açlık :82 glukoz tolerans 60 dk:84 glukoz tolerans 120dk:98

X