Doğumumda eşimin ailesini görmek istemiyorum

Şöyle planladım ne olursa olsun bize bir çöp almadınız, paramız yok dediniz üstüne para istediniz nerden çıktı diyeceğim. Doğumda geliyorsa gelsin kimseye gelsin gelmesin demiycem çocuğuma da baktırmıycam. Teşekkür ederim

Hep ben hep ben diyorsunuz, eşiniz destek olacak mı bu söyleyeceklerinize? Sizin değil eşinizin de çocuğu. Size o kadar tavsiye verildi ama kafanızın dikine gidin. Bize bir çöp bile almadınız deyince sen istemedin ki demeyecekler mi, oğullarına onaylatmayacaklar mı bunu? İstedin de yapmadık mı diyecekler? Günün sonunda sen annemlere iki parça eşyayı layık görmüyor musuna gelecek konu. Her türlü haklıyken haksız olacaksınız.

Bence kocanızın sabrını zorlamayın bulunmaz hint kumaşı değilsiniz. Kendiniz yazdınız 30 sene bağlı olduğu insanları mı beni mi seçer diye. Çocuğunuza hiç güvenmeyin yerinizi garantilemez. Milleti çıldırtırsanız kapıyı gösterirler.
Sizi devreden çıkarıp alır çocuğu gider ailesini ziyarete, bal börek olurlar siz de dış kapının mandalı olursunuz. Kendiniz etmiş kendiniz bulmuşsunuz, nişanda düğünde hiç bir şey istememişsiniz bunun acısını kendinizden ve kocanızdan çıkarın ailesinden değil. Ayrıca niye ısrarla anlamak istemiyorsunuz size ne eşyalarını değiştirmelerinden? Ne haddinize kadının eşyalarını gözetlemek? Kim bilir kaç yıllıktır eski eşyaları, niye çok görüyorsunuz yaşlı başlı insanlara?

Kazık kadar erkek kadın tüm eşyalarınızı alacak paranız yoksa evlenmeyin. Bu ne ya evlerimde çöpleri yok, hiç olmazsa perdeleri ödeselerdi vs. neredeyse el açacaksınız. Çocuk doğunca da takı takmadılar, hediye almadılar, hep benim ailem yaptı aldı getirdi diyeceksiniz. Ben fikrimi değiştirdim, o koca çok bile size.

Ev eşyalarını eşinle sen alican insanlar size yardım etmek zorunda değil benim tarafim aldı diyorsun ama sizin taraf aman nişan bozulmasın diye herşeye evet demişler almışlar siz imzayı attım rahatım diyorsun ama ne imzana nede çocuğuna güvenme ev konusunda ağzını acamamis eşin yarın öbür gün seni savunabilir mi aman nişan bozulmasın diye ugrasmisiniz ama yarın babanızın kapısına çocukla gidersiniz bu kafayla giderse yaşta 18 galiba bu arada

Siz bence bir uzmandan yardım alın.Kendiniz çok hırpalarsınız yarın doğacak çocuğada yazık olur.
Geçmiş geçmişte kalmış.Bu kadar düşünecek bu kadar kuracak ne var ortada.Geçmiş bitmiş doğacak çocuğunuz ile ilgili videolar onun bakımı büyümesi uyku yemek problemleri ile başetme vb.ile uğraşın kv kp ile uğraşacağınıza.
Evlenme dönemleri yaşananlar yaşanmış bitmiş.Haklıda olabilirsiniz.Konu bu değil ama bitmiş artık kapatın.Şu anda siz yazıyorsunuz size bir tabak kaldırtmayan insanlar, size bir saygısızlıkları yok el bebek olmuşsunuz ...torun göstermemekten bahsediyorsunuz durumunuz gerçekten normal değil.Bakın böyle giderseniz yuvanızda huzur kalmaz yazık hepinize...

Aynen bugün çocuğumu görmesinler dediği aileye dogumdan sonra istediği, beklediği takıyı takmayınca iyice düşman olur. Ben zaten hayatımda istemiyorum onları, takıları da eksik kalsın demez yani. Torunlari oldu da hiçbir şey yapmadılar diye başlar bu sefer konular.

Benim anlatmak istediğim çok başka detaylı okursanız anlayabilirsiniz. Napsaydık ayaklarımızı yere vura vura biz zorlanıyoruz sizde bizim ailemizsiniz ucundan tutun diye ağlasamıydık kör müydü gözü boş evde oturduk kendisi gidip hâlâ bizim borçların üzerine ekleterrek eşyalar aldı. Aramızın bozulduğuna da şahit oldu ama umrunda olmadı. Onun zamanında bizim huzurumuz umrunda olmadıysa ben de işleri yoluna soktuktan sonra onları yanımda istemiyorum o kadar basit.

Benim çok hassas olduğum konular vardır bu maddi değil, manevi olarak. O bencillik yaptı yeni evlenen çifte yardım edilir kaldı ki annesi babası olarak 1 tane lamba alsaydı o kadar mı gelmedi içinden yardım etmek ? Bencil işte kendi evini düşündü. Kimse ona ömür boyu bana çalış demedi bu geçici bi süreçti o zor Zamanda yanındayım hissini verseydi bende çalışıyorum para kazanıyorum onun eşyasına destek olmazsam benim ayıbım olurdu kusura bakmayın anlamıyorsunuz nereye dikkat ettiğimi

maddiyat konusunda hassas degil misiniz yani ?

Aynı şeyi yüz kere yazdım fikir alışverişi yapıyoruz sohbet ediyoruz tabiki herkes yazacak fikrini de ben demiyorum her şeyi yapsın diye. Biz Türk toplumunda yaşıyoruz Amerikada değil diyorum. Herkes kız olsun erken olsun çocuğunu evlendirirken destek olmuyor mu yaa niye bu zorunda değil kafası ya hayata yeni atılan genç insanlar her şeye yetişmek zorunda mı ? Napalım evlenmeyelim mi sevdik evlenmek istedik. Onlara güvenerek çıkmadım yola zaten bilenler yazıyor kendim çalıştım destek oldum eşime kendi evimin eşyasını kendim aldım. Kız ailesi almıyor mu kızına çeyiz çocuk yaşta başlıyor anneler kızlarına tencere almaya gidiyor kredi çekiyor yine de alıyor yapıyor. Bu hanım efendi de yedi içti gezdi evini dizdi diyorum bende anneyim azıcık yardımcı olayım aileyiz biz demedi diyorum. Niye benim annrm kendi evinde olmayan şeyi benim evime aldı da eşimin annesi de anca kombinlerini bana anlattı diyorum

maddiyat konusunda hassas degil misiniz yani ?
Evet mesela zor zamanlar da en basiti yanınızda olmayan bir dostunuzu düşünün
Zorunda mı değil ama beklersiniz elinden gelen var ama yapmadığını sonra dan anlarsınız ne hissedersiniz ona karşı

Anne baba da olsa size para vermek zorunda değil,ödeyebileceğiniz kadar düğün masrafı yapsaydınız,şimdi de zor durumdayız diyorsunuz harcamanızı gelirinize göre yağın sanki herkesin anne babası mı para veriyor

Zorunda mı değil ama beklersiniz elinden gelen var ama yapmadığını sonra dan anlarsınız ne hissedersiniz ona karşı
gayet maddi beklentiniz var gibi cunku size karsi davranislari gayet iyi .ve evet evlenenler kendi basinin caresine bakmali esya alamiyorsa ona gore plan yapmali koca koca insanlara yardim edilmez hediye verilir .onlarda dugunde 4 bilezik hediye etmisler iste daha ne olsun.

Yoo hiç de yardım falan edilmiyor o köylü geleneği,gençler artık kendi yapıyor herşeyi

Ha bu doğru bunun farkındayım kimse bana AA evet sana çok ayıp ettik bizi affet diye gelmeyecek eşimde ailesi de aksine şuanda herkes ağzımın içine bakıyorken eee hadi ordan diyecek zaten adam benim düşündüklerimi düşünse zamanında böyle olmazdı. Çok haklısınız ben durup dururken kendi huzurumu bozacağım. Hatta iş yerinde bi kız doğum günü eş ailesi kavga etti ve boşandılar. Doğum yaptığı gün eşinin ailesine gelmesinler gitsinler vs yapmış kocasıda onlar gitmeyecek çocuğu da al defol demişti. Onu duyduğum da kız da ne var sanki 1 gün katlansaymış iyi mi oldu şimdi demiştim. Aynısını yaşama ihtimalim çok yüksek çok haklısınız

Kendi ödeyebileceğim kadar masraf yaparım kimseye minnet etmem burda da kaynanam para vermiyor diye ağlamam

Başkasıyla karıştırdın bana bilezik falan hiç bir şey hediye etmediler. Eşim kredi çekti aldı. Düğünden sonra gelen çeyreklerle gelinliğimi aldığı 30 Gr bileziği ödedi.

Kendi ödeyebileceğim kadar masraf yaparım kimseye minnet etmem burda da kaynanam para vermiyor diye ağlamam
Öyle yaptım hayatım zaten sadece zorunlu ihtiyaçları aldık oturduk. Onlar alacak diye beklemedik. Düğünden sonra zaten ikimiz de çalıştık bütün evi dizdik durumum da kötü değil bu arada. Sadece çok üzüldüm kalbim kırıldı

Paranız yoksa eşya bile alamadıysanız evlenmeseydiniz,herkesin kendi parası evine aldığının hesabını size mi verecek kaç yaşında insanlar size almak zorunda değil sizde evlenmeyi biliyorsanız eşyanızı da almayı bilseydiniz

Başkasıyla karıştırdın bana bilezik falan hiç bir şey hediye etmediler. Eşim kredi çekti aldı. Düğünden sonra gelen çeyreklerle gelinliğimi aldığı 30 Gr bileziği ödedi.
iki bilezik takti yazmizsiniz pardon 4 degil ? yahu kredi cekip bilezik mi alnir ya bak ben sifir bilezikle evlendim hic bisi olmadi borcsuz kimseye bulasmadan cicek gibi evlendik kavga dovus maddi problem yasamadik .

Madem çalışıp aldınız ki çoğu insan öyle yapıyor ne diye kendine şunu aldı bunu aldı diye laf ediyorsunuz ki,eliniz ekmek tutuyor niye minnet ediyorsunuz

iki bilezik takti yazmizsiniz pardon 4 degil ? yahu kredi cekip bilezik mi alnir ya bak ben sifir bilezikle evlendim hic bisi olmadi borcsuz kimseye bulasmadan cicek gibi evlendik kavga dovus maddi problem yasamadik .
Bizde kavga sorun etmedik de benim bakış açım ailem bana çeyiz aldı üstüne düşeni yaptı bunlar da yapar sanıyordum ama düğün salonuna kadar ya hiç bir şey ama hiç bir şeyde destek olmadılar resmen komşu gibi geldiler düğüne.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…