doğumuma 5 gün var ve aldatıldığımı bugun öğrendim

Eger kadın olarak ayakta durmayı cesaretlı olmayı becerebılırsek ılerde oglumuz-kızımız da bızden bunu gorduklerı ıcın onlarda aynısını uygulayacaklar boyun egmemeyı acız olmamayı sececekler ...

selam arkadaşlar baya bi bişeyler yazılmış konuya ama hiçbirini okuyamadım çünkü okuyacak gücüm yok uyudum duş aldım bir rahatladım biraz toparlandımm..bu arada sabah beri msjlar atmış arkadaşlarına msjlar attırmış arkadaşlarına aratmış bana ..hiçbirine dönmedim cevap vermedim akşam gelsin yüzyüze konuşacaz bu konuyu..güya güven konuşunda eşlerini sınıyorlarmış bakalım hangimizin eşi güvencek güvenmicek iddiasına girmişler ..benden bu kadar arkadaşlar ...üzülmemem lazım karnımda bebeğim 5 gün sonra dünyaya gelecek onu üzüp etkilemeye hakkım yok onu ben rabbim bana bir evlat ver dedim çooook şükür o da hemen isteğimi kabul etti onu bana rabbim gönderdi şimdi onun emanetini üzmeye hakkım yok..görüşürüz kızlar akşam öğreneceğim ney ne değildir çıkıyorum şimdilik oturup yazacak fazlaca halim yok zaten
hepinizden allah razı olsun

Sevgili Ecrin,
Aralık annesisin, dolayısıyla aynı kaderi paylaşan değerli bir arkadaşımsın.. Bir konuda daha aynı kaderi paylaşıyoruz, ben bugün onu da dökeceğim buraya..

Konunu elimden geldiğince en başından beri okuyorum.. İyi bir niyet, insan olma adına bir geri adım görmek için... Ecrin, benim eşim beni evlendiğimizin üçüncü ayı aldattı... Üstelik aynı marka telefonu kullanıyor olduğumuzdan ötürü yanlışlıkla yakaladım. Mesajlarını kontrol etmek gibi bir durum içinde değildim.. Hatta biraz şaşırmıştım bile, o günü hatırlayınca gülüyorum nedense... Aldatmak derken, cinsel değil... Ama benim için daha ağırı olan "duygusal" bir aldatmadan bahsediyorum. Eski kız arkadaşı ile... O zamanlar toydum sanırım ya da fevriydim, hemen eşimi kaldırdım ve hesap sordum... İnanır mısın bir dayak yemediğim kaldı... "Sen bana güvenmiyor musun? Nasıl bir terbiyesizliktir bu telefonumu karıştırıyorsun=))))" bilumum üste çıkacağı şey... O kadar ustaydı ki, kendini savunmak zorunda kalıyorsun "Ben kendi telefonum sandım" diye sayıklıyorsun sadece... Olayları tam tersine çevirdi yani... Evden gitmeye bile kalkmıştı telefonunu karıştırıyorum diye... Ben bu hareketlerini beğenmedim.. Bu affedilecek bir şey değildi... Aldatması değil... Üste çıkmaya çalışması... Çok çirkindi... Evden ben gittim...
Yine uğraştı mesajlarla "Terbiyesiz... Ahlaksız.. Hem telefonu karıştır, hem çekip git..." vs.'ler gelmeye başladı.. Baktı bu işlemiyor bu kez "Onlar eski mesajlardı, sen tarihlerine bakmış mıydın?" diye nabız yoklamalar başladı... Hala beğendiğim, istediğim insan davranışı yoktu üzerinde... Bu nedenle tek bir şey yazdım;
"Ellerini kirlettiğin suyun kabını boşaltan ben iken, neden dibinde ki çamuru hala kendi üzerine saçıyorsun.. Neden temiz bir su koyup temizlenmeye değil?" Bu mesajı hala saklar...
Bir hafta sonra annemlerin yanına döndüm yurt dışından.. Kapıda arabanın içinde ağlıyordu.. "Ne olur konuşalım" diye... Geçmişti artık oysa... Beni ikna edebileceğine zerre inancım yoktu... Geçip gittim yanından... "Ne istiyorsun?" diye sorana kadar... "İkinizi aynı anda, aynı yerde istiyorum" dedim...
Çünkü yetmezdi Ecrin... Bir suç varsa, iki kişi paylaşıyorsa, ve sen onu dinleyeceksen Reann'ın söylediği gibi, iki kişiyi birden dinlemen gerekir... Eşimi affedeceksem, bilmem lazım, nereden nereye kadar taviz verdi.. Eşimi affedeceksem, dinleyeceksem, o kadını bilmem lazım... Mimiklerinden anlarım kimin yalan söylediğini.. Bilmem lazım... Eşek gibi süründürmem lazım Ecrin ki, bir daha elini bile harama kaldırsa bilinç altı "Cısssss!" diye cıslasın bir yerde...
Yalanlarla üste çıkmaya çalışan inkarcılar, aldatmaya devam edenlerdir..... Aldatmaya her koşulda devam edenlerdir....

Benim eşimi bu yola sürükleyen annesi idi, benden boşanması için baskı yapıyor ve üstelik o kızı arıyormuş "Evlilikleri kötü, sen destek ol" diye... Eşimde tam bir anne manyağı idi o zamanlar, korkusundan yok diyemeyerek mesajlaşıyormuş "Şurada görüşelim..." "Şunu yapalım" diye... Ben bunu sonrasında kaynanamla da konuştuğum için biliyorum...

Eşimi bu yüzden affettim....
Eşini affedeceksen neden affedeceğini bil Ecrin, yoksa ömrünce unutamazsın....
Eşini affedeceksen, her ikisini de dinle Ecrin, bir kişinin anlattığı ile önünü göremezsin....
Eşini affedeceksen, öncesinde süründür Ecrin, süründürmezsin kıymetini bildiremezsin.....
Ve hiç korkma...
Bunu sana Rahman yakalattıysa eğer, her işte bir hayır, her zorlukla beraber bir kolaylık vardır... Kocişçi ablaları değil, yüreğini dinle...

iddia yalanını mesaj atmadığı 1 saatte kurguladı arkadaşlarını tembihledi, bu durumda şu soru geliyo aklıma kadını nasıl deniceklerdi, mesajları kendi mi gösterecekti yani nedir anlamadım ben

bence de aynen öyle..

madem iddiadı getirsin telefon dökümlerini "erkek" ya .. biraz erkek olsun da ispatlasın !!

--
ayrıca kim karnı burnunda bir insana oyun oynamak ister ki ? elalem bile düsünür de yapmaz bunu hamile bayana.

Hayır bi yalan uyduruyorsun azcık inanılır olsun değil mi

Buna çocuklar bile kanmaz

Bi tane mesaj attın iki tane attın yetmedi role fazla girdin de balım karım şunu şunu yapalım yazdın dimi

Tabi tabi..

ruyasında gormus canım sonrada bakmıs ıste mesajları gormus

Evet:) O kısmını okumuştum, hani şey anlamında dedim, önceden ara ara telefon karıştırıyorsa, eşi de bunu biliyorsa, bu söylediği saçma bahanenin bir anlamı olurdu, hani idda yaptık, sen sürekli telimi karıştırıyorsun , görürsün tepkini merak ettik diyebilirdi.

Ama konu sahibi karıştırmıyorsa, o zaman hiç mi hiç bir mantığı yok zaten.

Yani zaten yok da:) Adama karşı sürebileceği kozlar açısından: Ben senin telini normalde karıştırmıyorum kiii, diyebilir..

hamileyken cinsellik yaşayamıyo diye aldatan bi adama vereceksin şapı, sonra diceksinki hayatım beni tatmin edemiyosun ihtiyacım var kusura bakma
reann peki kaç kere affedebilirsin

bunu sorduğuna göre hiçbişi anlamamışsın söylediklerimden.onun için uzatmayalım.

Bana ya da bi başkasına katılmak zorunda değilsiniz zaten

İstediğinizi düşünmekte özgürsünüz..

Ama kimseyi suçlamadan olmalı bu.. Ben aldatan adam dahil kimseyi suçlamadım, bana ters dedim terkedilmeli dedim o kadar..

Siz kalkmış hamile kadınlar aldatılırsa bunu affetmeyip boşanırsa 'bencil' dir diyorsunuz.. Kime ve neye göre bu ? Siz mi belirliyorsunuz bunu bilmiyorum ancak o aldatan kişinin en hafif sıfatı bile bencilden çok daha aladır..

Değer yargılarınız sizi ilgilendirir ancak konu sahibesi boşanırsa bencil olacak gibi bi kavram çıkartıyorsunuz ortaya, herkesin dur dediği nokta bu şu an.. Yoksa sizin ne düşündüğünüz kimseyi o kadar ilgilendirmiyor..

hamile kadınlar aldatılırsa bunu affetmeyip boşanırsa 'bencil' dir.dedim öyle mi.ilginç.

zekasız adam bula bula bu yalanı mı bulmuş :KK14:

ecrin ben olsam o numarayı adamın telinden alıp biyere kaydetmiştim
bi şekilde kime ait olduğunu da bulurdum

hala yok biz oyun oynadık bakalım kimin karısı güvenmicek diye ergen ergen yalanlara başvurursa madem öyle yüzleş derdim
ama sanmam o kadar cesareti olsun

çok yazık

yüzü var mı sence kızın suratına bakmaya??????

yüzüne bakmak ne demek ya ne olursa olsun normal bir insan hemen karısının yanına gider. gerçekten aldatmış olsa da olmasa gider. 5 gün kaldı doğuma diyor Ecrin. çok ama çok fena bir anormalliktir bu. bir arkadaş demiş ya karakteri ile ilgili hiç iç açıcı haberler değil diye.

insan fevridir. yüzüne bakamam ki diye bir düşüncenin akla geleceği şartlar altında değiller ki. karısından herşeyi biliyorum vs diye mesaj gelecek karısının doğumuna 5 gün kalmış arkadaşlarını aratacak yok iddiaya girmişler de şöyle de böyle de ayakları poposuna değerek koşarak karısının yanına gider. şu kadarcık vicdanı varsa o vaziyette bir kadını evde yalnız bırakmaz...

Sevgili Ecrin,
Aralık annesisin, dolayısıyla aynı kaderi paylaşan değerli bir arkadaşımsın.. Bir konuda daha aynı kaderi paylaşıyoruz, ben bugün onu da dökeceğim buraya..

Konunu elimden geldiğince en başından beri okuyorum.. İyi bir niyet, insan olma adına bir geri adım görmek için... Ecrin, benim eşim beni evlendiğimizin üçüncü ayı aldattı... Üstelik aynı marka telefonu kullanıyor olduğumuzdan ötürü yanlışlıkla yakaladım. Mesajlarını kontrol etmek gibi bir durum içinde değildim.. Hatta biraz şaşırmıştım bile, o günü hatırlayınca gülüyorum nedense... Aldatmak derken, cinsel değil... Ama benim için daha ağırı olan "duygusal" bir aldatmadan bahsediyorum. Eski kız arkadaşı ile... O zamanlar toydum sanırım ya da fevriydim, hemen eşimi kaldırdım ve hesap sordum... İnanır mısın bir dayak yemediğim kaldı... "Sen bana güvenmiyor musun? Nasıl bir terbiyesizliktir bu telefonumu karıştırıyorsun=))))" bilumum üste çıkacağı şey... O kadar ustaydı ki, kendini savunmak zorunda kalıyorsun "Ben kendi telefonum sandım" diye sayıklıyorsun sadece... Olayları tam tersine çevirdi yani... Evden gitmeye bile kalkmıştı telefonunu karıştırıyorum diye... Ben bu hareketlerini beğenmedim.. Bu affedilecek bir şey değildi... Aldatması değil... Üste çıkmaya çalışması... Çok çirkindi... Evden ben gittim...
Yine uğraştı mesajlarla "Terbiyesiz... Ahlaksız.. Hem telefonu karıştır, hem çekip git..." vs.'ler gelmeye başladı.. Baktı bu işlemiyor bu kez "Onlar eski mesajlardı, sen tarihlerine bakmış mıydın?" diye nabız yoklamalar başladı... Hala beğendiğim, istediğim insan davranışı yoktu üzerinde... Bu nedenle tek bir şey yazdım;
"Ellerini kirlettiğin suyun kabını boşaltan ben iken, neden dibinde ki çamuru hala kendi üzerine saçıyorsun.. Neden temiz bir su koyup temizlenmeye değil?" Bu mesajı hala saklar...
Bir hafta sonra annemlerin yanına döndüm yurt dışından.. Kapıda arabanın içinde ağlıyordu.. "Ne olur konuşalım" diye... Geçmişti artık oysa... Beni ikna edebileceğine zerre inancım yoktu... Geçip gittim yanından... "Ne istiyorsun?" diye sorana kadar... "İkinizi aynı anda, aynı yerde istiyorum" dedim...
Çünkü yetmezdi Ecrin... Bir suç varsa, iki kişi paylaşıyorsa, ve sen onu dinleyeceksen Reann'ın söylediği gibi, iki kişiyi birden dinlemen gerekir... Eşimi affedeceksem, bilmem lazım, nereden nereye kadar taviz verdi.. Eşimi affedeceksem, dinleyeceksem, o kadını bilmem lazım... Mimiklerinden anlarım kimin yalan söylediğini.. Bilmem lazım... Eşek gibi süründürmem lazım Ecrin ki, bir daha elini bile harama kaldırsa bilinç altı "Cısssss!" diye cıslasın bir yerde...
Yalanlarla üste çıkmaya çalışan inkarcılar, aldatmaya devam edenlerdir..... Aldatmaya her koşulda devam edenlerdir....

Benim eşimi bu yola sürükleyen annesi idi, benden boşanması için baskı yapıyor ve üstelik o kızı arıyormuş "Evlilikleri kötü, sen destek ol" diye... Eşimde tam bir anne manyağı idi o zamanlar, korkusundan yok diyemeyerek mesajlaşıyormuş "Şurada görüşelim..." "Şunu yapalım" diye... Ben bunu sonrasında kaynanamla da konuştuğum için biliyorum...

Eşini affedeceksen, her ikisini de dinle Ecrin, bir kişinin anlattığı ile önünü göremezsin....
Eşini affedeceksen, öncesinde süründür Ecrin, süründürmezsin kıymetini bildiremezsin.....
Ve hiç korkma...
Bunu sana Rahman yakalattıysa eğer, her işte bir hayır, her zorlukla beraber bir kolaylık vardır... Kocişçi ablaları değil, yüreğini dinle...

ben size bayılıyorum biliyor musunuz? her yorumunuza hayranım..siz yazın ben okuyayım :)

hele şu son cümleniz..ne diyebilirim ki
:KK42:

ecrin46 kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
selam arkadaşlar baya bi bişeyler yazılmış konuya ama hiçbirini okuyamadım çünkü okuyacak gücüm yok uyudum duş aldım bir rahatladım biraz toparlandımm..bu arada sabah beri msjlar atmış arkadaşlarına msjlar attırmış arkadaşlarına aratmış bana ..hiçbirine dönmedim cevap vermedim akşam gelsin yüzyüze konuşacaz bu konuyu..güya güven konuşunda eşlerini sınıyorlarmış bakalım hangimizin eşi güvencek güvenmicek iddiasına girmişler ..benden bu kadar arkadaşlar ...üzülmemem lazım karnımda bebeğim 5 gün sonra dünyaya gelecek onu üzüp etkilemeye hakkım yok onu ben rabbim bana bir evlat ver dedim çooook şükür o da hemen isteğimi kabul etti onu bana rabbim gönderdi şimdi onun emanetini üzmeye hakkım yok..görüşürüz kızlar akşam öğreneceğim ney ne değildir çıkıyorum şimdilik oturup yazacak fazlaca halim yok zaten

arkadaşım yaşadıklarına çok çok üzüldüm...ama konu güven sınamak olsa bile senin bu hamile halinle yapılmaması gerektiğini bilmesi gerekirdi ki bu olmadığı çok açık Allah yardımcın olsun.sen sağlıklı bir şekilde bebeğini kucağına alda o ne hali varsa görsün.ona söylenecek çok söz varda ağzını bozmaya bile değmez böyleleri..... Allah sana ve yavruna sağlık ömür nasip etsin arkadaşım...

''reann'' gibi kadınlar olduğu sürece erkekler her zaman aldatıp, bunu bir bahaneye bağlayabiliceklerdir. Bir de çocuklarını bu zihniyette yetiştirenler olduğu sürece vay halimize. ''Aldatan erkeği anlamak'' nedense toplum aldatan erkeği anlamaya çalışıyor hep ''reann'' düşünce tarzıyla... Yazık...

değil mi.haklısın.benim gibi kadınlar olduğu sürece erkekler aldatır bide bahane bulur.benim gibiler olmasa erkekler aldatmıcak.taşlayın bence.

Sevgili Ecrin,

Ve hiç korkma...

sen her konuyu nasıl bu kadar güzel anlatabiliyosun, bu kadar okunası yorumlar yapabiliyosun
seviyorum seni

Sevgili Ecrin,

Ve hiç korkma...

Seviyorum senin yorumlarını.

Ben de aynı mantıktan hareket etmiştim; bildiklerimden değil bilmediklerimden korkarım. Anlat. Anlat çabamız bundan kaynaklı.

çok ilginç nasıl akşama kadar bekliyor hemen yanına gelmesi gerekmez miydi. bahanesi cidden saçma doğumuna günler kala olan eşi bu şekilde mi sınıyor yalanı da yalan olsa bari:KK37:

değil mi.haklısın.benim gibi kadınlar olduğu sürece erkekler aldatır bide bahane bulur.benim gibiler olmasa erkekler aldatmıcak.taşlayın bence.

reann bence uzatmayın artık lütfen. Konusahibinin derdi kendine yetiyor.

Yok artık yaa.. Karnı burnunda karısına destek olacağına üzerine iddiaya mı giriyormuş.. Yersek... :KK47: :KK47:

Allah bildiği gibi yapsın ne diyim.. :KK47: Yüz yüze konuşun msj attığı noları sizin yanınızda arasın konuşsun kimmiş.. fatura ayrıntılarını görün gerekirse arkadaşlarının telini de görün... bu iddiaya dair bi eski tarihli bi msj face de yazı msn de yazı bir şey varsa görün.. Kafanızda nokta kadar endişe kalmayıncaya kadar temizlesin yediği haltı...

yalan bile olsa hamile bir kadını üzmek affedilmez bir şey.... :KK47: :KK14:

yüzüne bakmak ne demek ya ne olursa olsun normal bir insan hemen karısının yanına gider. gerçekten aldatmış olsa da olmasa gider. 5 gün kaldı doğuma diyor Ecrin. çok ama çok fena bir anormalliktir bu. bir arkadaş demiş ya karakteri ile ilgili hiç iç açıcı haberler değil diye.

insan fevridir. yüzüne bakamam ki diye bir düşüncenin akla geleceği şartlar altında değiller ki. karısından herşeyi biliyorum vs diye mesaj gelecek karısının doğumuna 5 gün kalmış arkadaşlarını aratacak yok iddiaya girmişler de şöyle de böyle de ayakları poposuna değerek koşarak karısının yanına gider. şu kadarcık vicdanı varsa o vaziyette bir kadını evde yalnız bırakmaz...

o lafı dıyen de bendim canım:))
gitmez gidemez,baksana senaryo yazıp,rolün içine girip,oynamaya başlamış bile
aldatan koca olarak o yüzle gidemez
beni yanlış anladın,güven oyunu oynuyoduk diyen kişi olarak gidecek akşam...

Hani minareyi çalan kılıfını hazırlardı. Allahım böyle şahsiyetsiz salakalrı hayatlarımızdan uzak tutsunlar.

Bir tiyatro izlemiştim adını unuttum aslında çok bilindik, işte kadın neden yakalar? diye bir soru var bunun cevabını veriyorlar. :)

Çünkü kadın erkek arkadaşları ve beğendikleri olduğunda bunu saklamak zorunda kalır, saklarken yalan söylemeyi öğrenir bir nevi..
Mesela lise öğrencisi bir kız ve erkeği komşu görür, kız yalan söyler: okuldan arkadaşım kütüphanede ders çalıştık der, eve gider annesi bir ton azara başlar..
Sonra erkekse başka gördükleri komşuya, yaaa benim sevgilim işte anlarsın der...
Eve gider, baba oğlum kiz yapmışsıınnn??? der... :KK70:

Erkek saklama ihtiyacı duymadığı için, beyni buna otomatik olarak çalışmaz, bu yüzden aldatsa da yakalanır beceremez :KK70:

Komikti ama sanırım öyle, tabi aldatma üstadlarından bahsetmiyorum, yeni aldatanlardan :) Yeni öğrenenlerden:) İlla ellerine yüzlerine bulaştıracaklar işte:)

Son düzenleme:
X