doğumuma 5 gün var ve aldatıldığımı bugun öğrendim

Reann, fikre saygı duyarak konuşmayı bilmiyor demek en kolay yoludur bu işin, önceki mesajlarını şimdi alıntılamakla uğraşamayacağım ama sen de sonuçta " boşan" diyenleri kışkırtacak tarzda yorumlar yazdın.

eğer henüz doğmamış bir çocuğum varsa ve kocam böyle birşey yaptıysa..hemen boşanırım.bırakır giderim vs..e çocuk ne olucak.
böyle durumda çekip gitmek kadınlık onuru değildir bence.bencilliktir.hiçbirşeyin önünü arkasını düşünmemektir.kendinden başka hiçbişeyi düşünmemektir.bu noktada kadınlık onuru dediğimiz şey pekte mühim bi olgu değil bence.

Yani sonuçta burda hemen boşanırım bırakır giderim, e çocuk ne olacak? diye sorarsanız, üzerine kadınlık onuru değil bencilliktir derseniz, bu tamamen karşıt düşüncedekilere ataktır.

karşıt olan her düşünce bir ataktır zaten.bunun pekte konuşulur bi tarafı yok.bazıları öyle düşündü.bazıları böyle.bunun konuşulucak tarafı neresi.

mecburiyetler dışında aldatılmayı affeden kadınları anlamaya çalışıyorum ama bir tek sebeb geliyor aklıma demekki karı koca mezhepleri geniş ki kadın kocasını görmezden geliyor erkek karısını gelirmi görmezden bilmem ama kadın zaten çaktırmadan yapçağını yapıyor ( bu hep benim kafamda böyledir sözüm meclisten dışarı ) böyle bir tanıdığım olduğu için belki de bu düşüncedeyim

Epey uzun yazmıştım ama sadece bu kısmına odaklanmışsın, zaten ben de adam bencil değildir demediğin için şöyle yazdım:

Sen aldatılmışsın ve adamın yaptığı bencillik değil de ne peki?
He şimdi o bencillik yaptı diye ben de mi yapayım diyeceksin sanıyorum...

Demek istediğim bu durumda adam da bencil olmuyor mu? Adam bencil oluyorsa, kadının ki niye bencil oluyor? Ya da ilk bencilliği zaten adam yapmış oluyor demek istedim :KK70:

Neyse,
Bence tartışmanın bir anlamı yok.
Konu aldı başını gitti zaten.
Karşılıklı olarak herkes birbirini kışkırttı diyelim ve uzamasın.

gerçekten sıkıcı bi hal aldı.kadınlık güdüleri delirtti herkesi.gerek yok.

Yorumlarını beğendiğime göre katılıyor oluyorum arkadaşa,burdan o sonucu cıkaramadın sanırım :) neyse takip kabiliyetin mikkemmel ama vesselamm.

selam arkadaşlar baya bi bişeyler yazılmış konuya ama hiçbirini okuyamadım çünkü okuyacak gücüm yok uyudum duş aldım bir rahatladım biraz toparlandımm..bu arada sabah beri msjlar atmış arkadaşlarına msjlar attırmış arkadaşlarına aratmış bana ..hiçbirine dönmedim cevap vermedim akşam gelsin yüzyüze konuşacaz bu konuyu..güya güven konuşunda eşlerini sınıyorlarmış bakalım hangimizin eşi güvencek güvenmicek iddiasına girmişler ..benden bu kadar arkadaşlar ...üzülmemem lazım karnımda bebeğim 5 gün sonra dünyaya gelecek onu üzüp etkilemeye hakkım yok onu ben rabbim bana bir evlat ver dedim çooook şükür o da hemen isteğimi kabul etti onu bana rabbim gönderdi şimdi onun emanetini üzmeye hakkım yok..görüşürüz kızlar akşam öğreneceğim ney ne değildir çıkıyorum şimdilik oturup yazacak fazlaca halim yok zaten
hepinizden allah razı olsun

saygı :)

burada hiç kimse bu hassas dönemindeki bir insana bencil demedi..evet hamile eşine bunları yapan adama laf saydı arkadaşlar..haklısınız,ikisini aynı kefeye koymaları gerekirdi..doğru..

ayrıca kimsenin susması ya da konuşması size bağlı değil..saygıdan bahsedip de bunu gösterememeniz ne acı.

daha yazışmayalım,ayrı dünyaların insanlarıyız :)..

of.neler diyorsun allah aşkına.
ayrıca kimsenin susması ya da konuşması size bağlı değil..saygıdan bahsedip de bunu gösterememeniz ne acı.bu nedir yahu.
neye dayanarak söylüyorsun bunu sen.
herneyse uzadı gerçekten.

hamileyken cinsellik yaşayamıyo diye aldatan bi adama vereceksin şapı, sonra diceksinki hayatım beni tatmin edemiyosun ihtiyacım var kusura bakma
reann peki kaç kere affedebilirsin

: )

yani kızlar size gerçekten inanamıyorum.biriniz dışında kimse fikre saygı duyarak konuşmayı bilmiyor.
bu derece eleştirilecek birşey yok ortada.
siz öyle düşünürsünüz ben böyle..
pişmanlık diye birşey vardır..insanların keşkeleri vardır.
yani düzelme ihtimali olan hatta eskisinden çok daha iyi olabilecek bir duruma şans vermemek bence aptallık.
BENCE..
bunu kabul etmek zorunda değilsiniz ki : )

Evet kabul etmıyoruz etmıycez de !
Sen ve senın gbılerın zıhnıyetıyle yasatılmaya calısan yuvalarda kı cocuklar bunu normal kabul edıp ılerde eslerıne aynısı nı yasatacak cunkı

Allah bildiği gibi yapsın...Zaten yapar da...
Şu an beli doğru bir zaman değil, neler yazıldı çizildi, son durum nedir bunu da bilmiyorum...Lakin gidebileceğiniz bir yer varsa gidin ve en kısa sürede boşanın bu şahsiyetsiz ahlaksızdan...

gerçekten sıkıcı bi hal aldı.kadınlık güdüleri delirtti herkesi.gerek yok.

Siz bu güdülere sahip değil misiniz ki acaba:KK14:

karşıt olan her düşünce bir ataktır zaten.bunun pekte konuşulur bi tarafı yok.bazıları öyle düşündü.bazıları böyle.bunun konuşulucak tarafı neresi.

Saygı diyorsunuz ya o yüzden yazdım, yani hem saygı diyip, hem de hemen boşanırım diyen kadınlara dolaylı yoldan bencil diyen sizken, hangi saygıdan bahsediyoruz? demek istedim özetle.

selam arkadaşlar baya bi bişeyler yazılmış konuya ama hiçbirini okuyamadım çünkü okuyacak gücüm yok uyudum duş aldım bir rahatladım biraz toparlandımm..bu arada sabah beri msjlar atmış arkadaşlarına msjlar attırmış arkadaşlarına aratmış bana ..hiçbirine dönmedim cevap vermedim akşam gelsin yüzyüze konuşacaz bu konuyu..güya güven konuşunda eşlerini sınıyorlarmış bakalım hangimizin eşi güvencek güvenmicek iddiasına girmişler ..benden bu kadar arkadaşlar ...üzülmemem lazım karnımda bebeğim 5 gün sonra dünyaya gelecek onu üzüp etkilemeye hakkım yok onu ben rabbim bana bir evlat ver dedim çooook şükür o da hemen isteğimi kabul etti onu bana rabbim gönderdi şimdi onun emanetini üzmeye hakkım yok..görüşürüz kızlar akşam öğreneceğim ney ne değildir çıkıyorum şimdilik oturup yazacak fazlaca halim yok zaten

Adamda yazık batmış bataklığa şimdide çırpınıyor, çürük çalı çırpıya tutunuyor çıkmak için. Bu uydurduğuna ilkokul çocuğu bile zar zor inanır. Tabi günahı boynuna

Canım benım ya Allah senın yardımcın olsun tez zamanda atlat bu durumları ınsallah kendını fazla uzmemeye calıs sınırlenmemeye calıs nolursun

konu sahibi arkadaşım daha fazla yıpratma kendini..bebeğini düşün ve git dinlen..hele bir doğumunu yap sen zaten ne istediğini bilen güçlü ve olgun bir kadınsın..Allah büyük..şimdi odaklanman gereken tek şey karnındaki yavrun..strese girdikçe o da hissedecek bunu.moralli olmak durumundasın.

Hani bazı kadınlar aldatmayı derecelendirir ya, duygusal aldatma, cinsel aldatma v.s. diye, benim için hepsi aynıdır, eğer ihanet derecelendirilecekse aklıma gelen en aşağılık hali, bir erkeğin yeni doğum yapmış ya da hamile karısını aldatmasıdır... Allah yardımcınız olsun çok çok zor bir durum, ama siz güçlü olun sağlam durun, bikaç gün kalmış sadece doğuma, doğumdan sonra düşünürsünüz neler yapacağınızı...

İhaneti affeden kadınlara lafım yok, herkesin dünya görüşü, ilişkiye bakışı farklı, bazı insanlar eşini bile paylaşabilecek kadar paylaşımcı ruhlu olabiliyorlar...
Ama lüften 1 kez yaptı, affettim diye kendinizi kandırmayın, yalan söylemek, ihanet etmek, şiddet uygulamak, bunların hepsi alışkanlıktır, bir kez affederseniz, bu ömür boyu çekmeyi kabullendiğiniz anlamına gelir.

Son düzenleme:
Canım benım ya Allah senın yardımcın olsun tez zamanda atlat bu durumları ınsallah kendını fazla uzmemeye calıs sınırlenmemeye calıs nolursun

Bayan son derece soğuk kanlı; duşunu almış yatmış uymuş dinlenmiş. Ben olsam o mesajları okuduğum an kafasını kırmıştım, Allah büyük konuşturmasın

Ecrin46,

Eminim ki çok yorgunsundur ve onca sayfa mesajı okuyamaman da çok normal. Sana tek diyeceğim güçlü olman ve evet gerçekten de kendini üzme çok kısa süre sonra doğumun gerçekleşecek sakin kalmaya çalış.
Eşlerimizi deniyorduk, güvenlerini sınıyorduk, da oldukça ucuz bir yöntem fakat senin zaten konuştuktan sonra herşeyi daha iyi anlayacaksın, eş de senin eşin nihayetinde karar da senin kararın, bizler sadece kendi bildiklerimizden ve yaşanmışlıklarımızdan yola çıkarak yol göstermeye çalışıyoruz..
Sevgiler

X