Doğumdan sonra derman bulamadığım derdim

_D_O_

Allahım merhametine muhtacız eksik etme bizden ❤️
tek ayak cezası
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2018
1.634
1.654
Hamilelikte şekerim çıktı aynı zamanda kan sulandırıcı iğne ve hap kullandım. Sonra idrar enfeksiyonu çıktı sürekli hastaneye yatmak zorunda kaldım bir sürü antibiyotik ilaç. Yani bir hamilelik ne kadar zor geçebilirse o kadar zor ve sancılı geçti benim için.
34. Haftamda karaciğer enzimlerim yükseldi ve hellp sendromuyla sezeryana aldılar apar topar hayatımda yaşadığım en kötü mide ve sırt ağrısını yaşadım benzetme bile yapamıyorum o kadar kötü bir ağrı nefes alamıyordum.
Bunları anlattım asıl sorunum doğumdan sonra başladı. Sol tarafımda memenin alt kısımından kaburga bölgesinde şiddetli ağrılar yaşıyorum. Gitmediğim bölüm ve doktor kalmadı kimse çözemedi. Çekinmediğim ultrason mr tomografi kalmadı. Reflüdür diyen mi ararsın dalaktır diyen mi. Hellp sendromu dalak ve karaciğerimde büyüme yaptı ama bunun ağrı yapmayacağını söylüyor doktorlar. En son tomografi sonucundan sonra kaburgada hafif çatlaklar olabileceğini söylediler fizik tedavi önerildi. Ama yok yok hiçbir şekilde geçmiyor ağrılarım ağrı kesici de geçirmiyor. Özellikle regl dönemlerinde ve ev işi, biraz fazla yürümek çocuğu kucağımda uyutmak gibi basit eylemlerde ağrım arşa çıkıyor. Çoğu zaman ağlaya ağlaya uyudum. Bugünde onlardan biri. Çok zor durumdayım çokta korkuyorum. Doğum yapalı 13 ay olmak üzere. Artık dayanmıyorum psikolojik olarakta yıprandım. Bu durumu yaşayan bilen var mı nolur bana yardımcı olsun. Bu konuda yardımcı olabilecek doktor biliyorsanız lütfen yazın maddi manevi çok yordu gittiğim doktorlar beni ve anlamadılar bile
Okuyanlara teşekkür ediyorum

Sağolun

3 sene once normal dogum yaptim. Dogum sonrasi deli dehset kaburga agrilarim oldu. Varolsun k.validem bakti bize 6 hafta. Ve o, kemiklerin yerine oturuyor onun agrisi bu diyordu. Yuz ustü yatamaz hatta hic yatamazdim.ama sizin ki sezeryam da olsa insanin kemik yapisi degisiyor. Ve 13 ay cok uzun bir sure. Allahim tezce sifalar versin. Analik zor

Ahhhh Rabbim acil şifalar versin keşke önerebileceğim bişey olsaydı
Kaburga ağrısını bende hamileyken çok yaşamıştım sağ alt kaburga altım ağrırdı benimde o kadar ultrasonla baktılar bişey çıkmadı bide hamilelikte başlayan ve doğumdan sonra devam eden inanılmaz bir mide sancım olurdu hamileyken 2 defa olmuştu doğum sonrası 4 kere daha oldu acillerde serumlar bile fayda etmedi bende sezeryan oldum bu arada doğumumda çok zor geçmişti insanın bi yeri ağrıyınca canı orda olurmuş Allah sağlık versin bu dünyada sağlık kadar büyük bi nimet yok

Evet canları sağolsun ama evlat doğurmakta büyütmekte zor birde çok hareketli bir yavrum var bazen ona yetişemiyorum çok üzülüyorum o zamanda

Çok geçmiş olsun biz de doğursak da kaburga ağrısı bitse diyoruz meğer geçmeme durumu da var oy

Sizede çok geçmiş olsun hamilelik insandan çok şey götürüyor ya çok rahat geçirende var tabi de. Beni çok yıprattı

Çok geçmiş olsun biz de doğursak da kaburga ağrısı bitse diyoruz meğer geçmeme durumu da var oy
Üzülmeyin burdaki gebelik sayfasındaki arkadaşların hiç problemi olmadı hatta ikinciyi yapan düşünen var çoktan unuttular yani birinci doğumu sağlıkla kavuşun

Sizede çok geçmiş olsun hamilelik insandan çok şey götürüyor ya çok rahat geçirende var tabi de. Beni çok yıprattı
Ben 32’ye kadar prenses gibiydim topuklu ayakkabılarla işe giderdim 32’den sonra şaftım kaydı karnım büyüdü uyku yalan oldu kaburga ağrısı çatı ağrısı oh mis tertemiz
Sonra düşünüyorum hamileliğin tamamını zor geçirenlere üzülüyorum

Ya maşallah ne kadar güzel son ayların tadını bilmiyorum yaşamadım çok içimde kaldı karnım bile çok büyümeden doğum yaptım ikincide yine aynı hatta daha erken haftalarda olma riski varmş o yüzden bir daha hamile kalamam benim yerime tadını çıkarın bol bol çok özleniyor herşeye rağmen

Geçmiş olsun.
Hamilelik sebebi ile değil ancak bir dönem stresli idim, genetik olarak alerjim var ve karaciğer rahatsızlıklarına yatkın bir bünyem var.
Üniversite yıllarında çon ciddi bir şekilde karaciğerin tam arkası sırt bölgemde ağrı vardı ama dayanamıyordum. Doktorlar karaciğer değil midedir dese de ağrıyan yerimi çok iyi biliyorum. Ülseri olan biri olarak midem ağrıdığında o bölgem ağrımaz. Sonra hacamat ve akapunktur yaptırdım uzunca bir süredir de o bölgem de ağrım yok. Yine şekersiz 21 günü de önerebilirim.

Teşekkür ederim aynen öyle benimde çok zordu hele doğum sonrası rahat geçirip çabuk düzelenleri görünce hayret ediyorum bünye meselesi heralde ben bide lohusayken tek başımaydım annem rahatsızdı kalamadı yanımda kaynanam 10 gün kalıp gitti onunda bana hiçbir faydası olmadı aç kalırdım çoğu zaman açlık ve stres yüzünden sütüm erken kesildi inşallah sağlıklı bi bebeğim daha olurda onu sonuna kadar emziririm anne olmak ne zormuş yaşayınca anlıyor insan

O yaşadığınız sıkıntıların aynısını bende yaşıyordum. Hatta mide ve sırt ağrısından acillik oluyordum. Dediğiniz gibi nefes bile alamıyordum. Sonra karaciğer enzimlerim olduğundan 10 kat yüksek çıktı. Safra kesemde taş varmış. Apar topar hastaneye yattım 5 günlük tedaviden sonra. Ameliyat oldum. Safra kesem alındı. Ondan sonra bütün ağrılarım gitti. Genel cerrahi bölümüne gittiniz mi acaba?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…