Doğumdan sonra derman bulamadığım derdim

Hamilelikte şekerim çıktı aynı zamanda kan sulandırıcı iğne ve hap kullandım. Sonra idrar enfeksiyonu çıktı sürekli hastaneye yatmak zorunda kaldım bir sürü antibiyotik ilaç. Yani bir hamilelik ne kadar zor geçebilirse o kadar zor ve sancılı geçti benim için.
34. Haftamda karaciğer enzimlerim yükseldi ve hellp sendromuyla sezeryana aldılar apar topar hayatımda yaşadığım en kötü mide ve sırt ağrısını yaşadım benzetme bile yapamıyorum o kadar kötü bir ağrı nefes alamıyordum.
Bunları anlattım asıl sorunum doğumdan sonra başladı. Sol tarafımda memenin alt kısımından kaburga bölgesinde şiddetli ağrılar yaşıyorum. Gitmediğim bölüm ve doktor kalmadı kimse çözemedi. Çekinmediğim ultrason mr tomografi kalmadı. Reflüdür diyen mi ararsın dalaktır diyen mi. Hellp sendromu dalak ve karaciğerimde büyüme yaptı ama bunun ağrı yapmayacağını söylüyor doktorlar. En son tomografi sonucundan sonra kaburgada hafif çatlaklar olabileceğini söylediler fizik tedavi önerildi. Ama yok yok hiçbir şekilde geçmiyor ağrılarım ağrı kesici de geçirmiyor. Özellikle regl dönemlerinde ve ev işi, biraz fazla yürümek çocuğu kucağımda uyutmak gibi basit eylemlerde ağrım arşa çıkıyor. Çoğu zaman ağlaya ağlaya uyudum. Bugünde onlardan biri. Çok zor durumdayım çokta korkuyorum. Doğum yapalı 13 ay olmak üzere. Artık dayanmıyorum psikolojik olarakta yıprandım. Bu durumu yaşayan bilen var mı nolur bana yardımcı olsun. Bu konuda yardımcı olabilecek doktor biliyorsanız lütfen yazın maddi manevi çok yordu gittiğim doktorlar beni ve anlamadılar bile 😞
Okuyanlara teşekkür ediyorum
Merhaba sezeryandan sonra benimde aynen böyle kaburgadan baslayip bacaklarima kadar vuran kramp agrilar oldu.Cocugumu emziremiodum o kramplar girince sadece bağırıp sekil değiştirmeye calisiodum.Hastanede yatıyordum zaten beni agri bilmem neyine goturduler.Dogumdan kaynakli vücudum soka girmiş kaburgalarim incinmis.Surekli agri kesiciyle desteklendim.İlerleyen haftalar kendiliginden geçti.Sizin doğum ne kadar oldu?Dogumunuz nasil geçti?

Geçmiş olsun.
Hamilelik sebebi ile değil ancak bir dönem stresli idim, genetik olarak alerjim var ve karaciğer rahatsızlıklarına yatkın bir bünyem var.
Üniversite yıllarında çon ciddi bir şekilde karaciğerin tam arkası sırt bölgemde ağrı vardı ama dayanamıyordum. Doktorlar karaciğer değil midedir dese de ağrıyan yerimi çok iyi biliyorum. Ülseri olan biri olarak midem ağrıdığında o bölgem ağrımaz. Sonra hacamat ve akapunktur yaptırdım uzunca bir süredir de o bölgem de ağrım yok. Yine şekersiz 21 günü de önerebilirim.
Teşekkür ederim doğumdan sonra şekerim düzelmedi ilaç kullanıyorum hala. Şekeri hayatmdan çıkardım çaya bile atmam. O sırt ağrısı neydi öyle gece 10 gibi başlayıp ertesi gün 15 e kadar çektim Allah bir daha yaşatmasın.Hacamat düşünüyorum korona geçince

Teşekkür ederim aynen öyle benimde çok zordu hele doğum sonrası rahat geçirip çabuk düzelenleri görünce hayret ediyorum bünye meselesi heralde ben bide lohusayken tek başımaydım 😔 annem rahatsızdı kalamadı yanımda kaynanam 10 gün kalıp gitti onunda bana hiçbir faydası olmadı aç kalırdım çoğu zaman açlık ve stres yüzünden sütüm erken kesildi😢 inşallah sağlıklı bi bebeğim daha olurda onu sonuna kadar emziririm anne olmak ne zormuş yaşayınca anlıyor insan
Emzirme konusuda hamileliğin son aylarını yaşayamamakta içimde ukte kaldı benimde çok özeniyorum görünce. Herşeye rağmen oğlum sağlıklı olduğu için şükrediyorum. Hala ilaç kullandığım için sütümü beğenmeyip bıraktı benimkide

O yaşadığınız sıkıntıların aynısını bende yaşıyordum. Hatta mide ve sırt ağrısından acillik oluyordum. Dediğiniz gibi nefes bile alamıyordum. Sonra karaciğer enzimlerim olduğundan 10 kat yüksek çıktı. Safra kesemde taş varmış. Apar topar hastaneye yattım 5 günlük tedaviden sonra. Ameliyat oldum. Safra kesem alındı. Ondan sonra bütün ağrılarım gitti. Genel cerrahi bölümüne gittiniz mi acaba?
Gerçekten dahiliye gastroloji fizik tedavi hepsi birbirine sallayıp durdu hepsine gittim acaba memem mi ağrıyor diye cerraha gittim sadece oğlum birden bire emmeyi bırakınca süt kanallarımda tıkanıklık olmuş basit kistler yani ultrason mr tomografi hepsini çekindim ne taş çıktı ne birşey enzimlerim doğumdan sonra hızla düzeldi ve bir daha çıkmadı üç ayda bir bakılıyor. Kaburga ağrısı dediler en son fizik tedavi ama hala aynıyım sanki çözümü bulamıcakmışım gibi geliyor artık

Merhaba sezeryandan sonra benimde aynen böyle kaburgadan baslayip bacaklarima kadar vuran kramp agrilar oldu.Cocugumu emziremiodum o kramplar girince sadece bağırıp sekil değiştirmeye calisiodum.Hastanede yatıyordum zaten beni agri bilmem neyine goturduler.Dogumdan kaynakli vücudum soka girmiş kaburgalarim incinmis.Surekli agri kesiciyle desteklendim.İlerleyen haftalar kendiliginden geçti.Sizin doğum ne kadar oldu?Dogumunuz nasil geçti?
Geçmiş olsun 13 ay olacak az kaldı doğumda travma olabilir geçer dediler o zamanlar geçmedi

Emzirme konusuda hamileliğin son aylarını yaşayamamakta içimde ukte kaldı benimde çok özeniyorum görünce. Herşeye rağmen oğlum sağlıklı olduğu için şükrediyorum. Hala ilaç kullandığım için sütümü beğenmeyip bıraktı benimkide

Sağlıkla büyüsün inşallah oğlun canım çok şükür benimde oğlum var Rabbim onlara ve bize daima sağlık versin🤲 insanın içinde bazen ukdeler kalabiliyor bende de kaldı emzirme konusunda bide herşeyim normal olmasına rağmen sırf 41.haftaya geldim diye doktor beni hemen sezeryana aldığı için o içimde ukde kaldı sende 34 haftaya kadar yaşamışsın üzülme karnın yine büyüktü zaten son ay en zoru ben 41.haftaya kadar bekledim ama son ay en zoruydu senin başka çocuğun var mı 2.de inşallah istediğin gibi geçer

Tomografi çekildi yok dedi doktor nasıl anlatsam böyle çok yorulunca dalak ağrısı oluyor ya onun gibi şiddetli ağrı oluyor
Anladım. Benim doğumdan yaklaşık 7 ay sonra bir iki sefer iki göğsümün arası kalp krizi gibi, gelip giden doğum sancısı gibi dehşet ağrıyordu. Sonum acillik oluyordu. Benim bütün belirtilerim safra kesesi taşına çıkıyor annem ve ablamda da olduğu için kesin diyebilirim. Belki o sancı da o olabilir mi demek istedim. Ne olduğu bilinmeyen rahatsızlıklar çok daha zor. Allah yardımcınız olsun..

Diğer bir kaç üye gibi ben de safra kesesi ağrısı diye düşündüm. Taş olmasa da iltihap veya çamur da ağrı yapıyor. Allah acil şifalar versin. Çok geçmiş olsun..

Hamilelikte şekerim çıktı aynı zamanda kan sulandırıcı iğne ve hap kullandım. Sonra idrar enfeksiyonu çıktı sürekli hastaneye yatmak zorunda kaldım bir sürü antibiyotik ilaç. Yani bir hamilelik ne kadar zor geçebilirse o kadar zor ve sancılı geçti benim için.
34. Haftamda karaciğer enzimlerim yükseldi ve hellp sendromuyla sezeryana aldılar apar topar hayatımda yaşadığım en kötü mide ve sırt ağrısını yaşadım benzetme bile yapamıyorum o kadar kötü bir ağrı nefes alamıyordum.
Bunları anlattım asıl sorunum doğumdan sonra başladı. Sol tarafımda memenin alt kısımından kaburga bölgesinde şiddetli ağrılar yaşıyorum. Gitmediğim bölüm ve doktor kalmadı kimse çözemedi. Çekinmediğim ultrason mr tomografi kalmadı. Reflüdür diyen mi ararsın dalaktır diyen mi. Hellp sendromu dalak ve karaciğerimde büyüme yaptı ama bunun ağrı yapmayacağını söylüyor doktorlar. En son tomografi sonucundan sonra kaburgada hafif çatlaklar olabileceğini söylediler fizik tedavi önerildi. Ama yok yok hiçbir şekilde geçmiyor ağrılarım ağrı kesici de geçirmiyor. Özellikle regl dönemlerinde ve ev işi, biraz fazla yürümek çocuğu kucağımda uyutmak gibi basit eylemlerde ağrım arşa çıkıyor. Çoğu zaman ağlaya ağlaya uyudum. Bugünde onlardan biri. Çok zor durumdayım çokta korkuyorum. Doğum yapalı 13 ay olmak üzere. Artık dayanmıyorum psikolojik olarakta yıprandım. Bu durumu yaşayan bilen var mı nolur bana yardımcı olsun. Bu konuda yardımcı olabilecek doktor biliyorsanız lütfen yazın maddi manevi çok yordu gittiğim doktorlar beni ve anlamadılar bile 😞
Allah şifa versin inşallah

Ben 32’ye kadar prenses gibiydim topuklu ayakkabılarla işe giderdim 32’den sonra şaftım kaydı karnım büyüdü uyku yalan oldu kaburga ağrısı çatı ağrısı oh mis tertemiz 🤥
Sonra düşünüyorum hamileliğin tamamını zor geçirenlere üzülüyorum 😔
Hiç üzülme onlara onlar simdi diyorlar ki başkasına hamileliğin tadını çıkar. Yani geçmişlerini cok çabuk unuttu nankörler.. Bu arada az kalmış doğumuna sağ salim sağlıkla sıhhatle kavuşun insallah🧡🤩🤲

Fmf hastaliğini araştirin regl döneminde artiş gòsterir ayrica karin ve kasik ağrisi yapar kaburgalarda nefes alip verirken batma ve şiddetli sanci olur

Öncelikle çok geçmiş olsun, iki sene önce uzun süren ve çok ağır bir bronşit geçirmiştim. Öksürmekten istifra ediyordum artık. Aynı bahsettiğiniz kaburga ağrısı bende de oldu ve çok uzun sürdü. En son olarak özel bir hastanede ultrasonla bakıldığında ince çatlaklar olduğu görüldü. Çatlaklara bağlıymış ne gariptirki o kadar ince çatlaklar yüzünden derin nefese alamıyordum, eğilemiyorsum yan yatamıyorum hayatım kabusa dönmüştü. Birkaç içerisinde azalarak geçti. Umarım sizin de yakın zamanda geçer:KK43:

Hiç üzülme onlara onlar simdi diyorlar ki başkasına hamileliğin tadını çıkar. Yani geçmişlerini cok çabuk unuttu nankörler.. Bu arada az kalmış doğumuna sağ salim sağlıkla sıhhatle kavuşun insallah🧡🤩🤲
Teşekkür ederim amin sen de inşallah.
Ama bu dediğin gerçekten var, biri x derdini atlatıyor y’ye geçiyor. Sen x derdini yaşarken sana acıyor üzülüyor bunlar iyi günlerin sen bi de y’yi gör diyor 😆😆 yav sırayla geliyoruz işte ne gerek var anlamsız bilmişlikler.

Bahsettiğiniz ağrıyı doğumdan sonra ben de yaşadım gerçekten çok kötü bir ağrı, kıvrılarak doğru pozisyonu bulmadan yatamıyordum bile. Eğilip doğrulmak hepten ölüm zaten. Ben çocuğu emzirirken boğulur gibi oluyordu ve o yüzden kendimi kasıyordum biraz, ondan olmuştur diye düşünmüştüm. 1 hafta kontrolüne doktoruma gittiğimde söyledim ve bu duruma çok üzüldüğünü, kendisi ne kadar dikkat etse de karşıdaki ebenin bastırması sonucu kaburgayı incittiğini ve hatta bazen çatlatabildiğini söylemişti. Ben de sezaryen doğum yaptım bu arada ve epidural yaptıysanız siz de gerçekten o esnada bi yerlere bastırıldığını anlamışsınızdır. Bir ağrı kesici ilaç verdi ve sanırım 1 hafta daha geçtikten sonra geçti benim ağrım. Sizinki çatlak olduğundan daha uzun sürmüştür muhtemelen. Bu arada ağrı kesiciler kırık ve çatlak iyileşmesini geciktirir, mümkün olduğunca az kullanmaya çalışın. Geçmiş olsun.

Doktor bilgim yok kan pıhtılaşmanızmı vardı iğne kullandım dediniz onu Merak ettim bende 5 aylık bebeğimi kaybettim :KK43: inş çözüm bulursunuz ağrınıza

43. Haftam bittiğinde mecburi sezaryen oldum. Oğlum karnımdayken kaburgama çok baskı yapıyordu ve o doğduktan sonra bende sağ tarafımda tam bir ağrı ile dolandım öyle böyle bir ağrı değildi, özellikle geceleri üstüne yatarsam sabah ağlayarak kalkıyordum. Gitmediğim doktor kalmadı Ne sorunu bulan ne de çare bulan oldu, çok şükür sonra kendiliğinden geçti

X