Doğumdan sonra derman bulamadığım derdim

Dogumdan sonra bel agrisi gibi de oluyor kimisinde. Dogumdan sonra da doguma yakin yari oturur gibi pozisyonda uyudunuz mu hic.?
Hep duz mu yattiniz?

Sağlıkla büyüsün inşallah oğlun canım çok şükür benimde oğlum var Rabbim onlara ve bize daima sağlık versin🤲 insanın içinde bazen ukdeler kalabiliyor bende de kaldı emzirme konusunda bide herşeyim normal olmasına rağmen sırf 41.haftaya geldim diye doktor beni hemen sezeryana aldığı için o içimde ukde kaldı sende 34 haftaya kadar yaşamışsın üzülme karnın yine büyüktü zaten son ay en zoru ben 41.haftaya kadar bekledim ama son ay en zoruydu senin başka çocuğun var mı 2.de inşallah istediğin gibi geçer
İlk bebeğimdi inşallah ama ikinciyi yapmam zor aynılarını daha erken haftalarda yaşayabilirsin diyor doktorlar göze alamam muhtemelen

Peki devam eden ağrı hamilelikten kalma mı yoksa doğumda bastırınca falan mı oluştu.
Hamilelikte böyle bir ağrım yoktu bebek yan yatıyordu genelde baskı oluyordu oraya ama böylr değildi genel anestezi oldu benim doğumda neler oldu bilemiyorum o yüzden

Fmf hastaliğini araştirin regl döneminde artiş gòsterir ayrica karin ve kasik ağrisi yapar kaburgalarda nefes alip verirken batma ve şiddetli sanci olur
Yok karnım ve kasıklarım ağrımıyor nefeslede ilgili değil hareketle artan bir ağrı teşekkür ederim

Hamilelikte şekerim çıktı aynı zamanda kan sulandırıcı iğne ve hap kullandım. Sonra idrar enfeksiyonu çıktı sürekli hastaneye yatmak zorunda kaldım bir sürü antibiyotik ilaç. Yani bir hamilelik ne kadar zor geçebilirse o kadar zor ve sancılı geçti benim için.
34. Haftamda karaciğer enzimlerim yükseldi ve hellp sendromuyla sezeryana aldılar apar topar hayatımda yaşadığım en kötü mide ve sırt ağrısını yaşadım benzetme bile yapamıyorum o kadar kötü bir ağrı nefes alamıyordum.
Bunları anlattım asıl sorunum doğumdan sonra başladı. Sol tarafımda memenin alt kısımından kaburga bölgesinde şiddetli ağrılar yaşıyorum. Gitmediğim bölüm ve doktor kalmadı kimse çözemedi. Çekinmediğim ultrason mr tomografi kalmadı. Reflüdür diyen mi ararsın dalaktır diyen mi. Hellp sendromu dalak ve karaciğerimde büyüme yaptı ama bunun ağrı yapmayacağını söylüyor doktorlar. En son tomografi sonucundan sonra kaburgada hafif çatlaklar olabileceğini söylediler fizik tedavi önerildi. Ama yok yok hiçbir şekilde geçmiyor ağrılarım ağrı kesici de geçirmiyor. Özellikle regl dönemlerinde ve ev işi, biraz fazla yürümek çocuğu kucağımda uyutmak gibi basit eylemlerde ağrım arşa çıkıyor. Çoğu zaman ağlaya ağlaya uyudum. Bugünde onlardan biri. Çok zor durumdayım çokta korkuyorum. Doğum yapalı 13 ay olmak üzere. Artık dayanmıyorum psikolojik olarakta yıprandım. Bu durumu yaşayan bilen var mı nolur bana yardımcı olsun. Bu konuda yardımcı olabilecek doktor biliyorsanız lütfen yazın maddi manevi çok yordu gittiğim doktorlar beni ve anlamadılar bile 😞
Okuyanlara teşekkür ediyorum
Benimde oyle oldu ordaki lenf bezlerim yirtilmis 5 yil oldu dogum yapali hala agir birsey kaldirim zorlayim agrir sadece kas gevsetici krem suruyorum

Öncelikle çok geçmiş olsun, iki sene önce uzun süren ve çok ağır bir bronşit geçirmiştim. Öksürmekten istifra ediyordum artık. Aynı bahsettiğiniz kaburga ağrısı bende de oldu ve çok uzun sürdü. En son olarak özel bir hastanede ultrasonla bakıldığında ince çatlaklar olduğu görüldü. Çatlaklara bağlıymış ne gariptirki o kadar ince çatlaklar yüzünden derin nefese alamıyordum, eğilemiyorsum yan yatamıyorum hayatım kabusa dönmüştü. Birkaç içerisinde azalarak geçti. Umarım sizin de yakın zamanda geçer:KK43:
Çatlaklar için fizik tedaviye gittim ben nöral terapi uygulanıyormuş bu tür durumlarda. Ama hala durum aynı böbreklerden şüpheleniyorum artık

Bahsettiğiniz ağrıyı doğumdan sonra ben de yaşadım gerçekten çok kötü bir ağrı, kıvrılarak doğru pozisyonu bulmadan yatamıyordum bile. Eğilip doğrulmak hepten ölüm zaten. Ben çocuğu emzirirken boğulur gibi oluyordu ve o yüzden kendimi kasıyordum biraz, ondan olmuştur diye düşünmüştüm. 1 hafta kontrolüne doktoruma gittiğimde söyledim ve bu duruma çok üzüldüğünü, kendisi ne kadar dikkat etse de karşıdaki ebenin bastırması sonucu kaburgayı incittiğini ve hatta bazen çatlatabildiğini söylemişti. Ben de sezaryen doğum yaptım bu arada ve epidural yaptıysanız siz de gerçekten o esnada bi yerlere bastırıldığını anlamışsınızdır. Bir ağrı kesici ilaç verdi ve sanırım 1 hafta daha geçtikten sonra geçti benim ağrım. Sizinki çatlak olduğundan daha uzun sürmüştür muhtemelen. Bu arada ağrı kesiciler kırık ve çatlak iyileşmesini geciktirir, mümkün olduğunca az kullanmaya çalışın. Geçmiş olsun.
Sizede çok geçmiş olsun ben genel anestezi ile oldum doğumda neler oldu hiç fikrim yok 😞 bana da bebeği iterlerken oldu gibime geliyor ağrı kesici almıyorum zaten geçirmiyor hiç 🥺

Doktor bilgim yok kan pıhtılaşmanızmı vardı iğne kullandım dediniz onu Merak ettim bende 5 aylık bebeğimi kaybettim :KK43: inş çözüm bulursunuz ağrınıza
Kan pıhtılaşmam yoktu gebelikte şekerim çıktı önlem olarak kullanmıştm başınız sağolsun çok üzüldüm 🥺 rabbim yine nasip etsin 🤲🏻

Hamilelikte şekerim çıktı aynı zamanda kan sulandırıcı iğne ve hap kullandım. Sonra idrar enfeksiyonu çıktı sürekli hastaneye yatmak zorunda kaldım bir sürü antibiyotik ilaç. Yani bir hamilelik ne kadar zor geçebilirse o kadar zor ve sancılı geçti benim için.
34. Haftamda karaciğer enzimlerim yükseldi ve hellp sendromuyla sezeryana aldılar apar topar hayatımda yaşadığım en kötü mide ve sırt ağrısını yaşadım benzetme bile yapamıyorum o kadar kötü bir ağrı nefes alamıyordum.
Bunları anlattım asıl sorunum doğumdan sonra başladı. Sol tarafımda memenin alt kısımından kaburga bölgesinde şiddetli ağrılar yaşıyorum. Gitmediğim bölüm ve doktor kalmadı kimse çözemedi. Çekinmediğim ultrason mr tomografi kalmadı. Reflüdür diyen mi ararsın dalaktır diyen mi. Hellp sendromu dalak ve karaciğerimde büyüme yaptı ama bunun ağrı yapmayacağını söylüyor doktorlar. En son tomografi sonucundan sonra kaburgada hafif çatlaklar olabileceğini söylediler fizik tedavi önerildi. Ama yok yok hiçbir şekilde geçmiyor ağrılarım ağrı kesici de geçirmiyor. Özellikle regl dönemlerinde ve ev işi, biraz fazla yürümek çocuğu kucağımda uyutmak gibi basit eylemlerde ağrım arşa çıkıyor. Çoğu zaman ağlaya ağlaya uyudum. Bugünde onlardan biri. Çok zor durumdayım çokta korkuyorum. Doğum yapalı 13 ay olmak üzere. Artık dayanmıyorum psikolojik olarakta yıprandım. Bu durumu yaşayan bilen var mı nolur bana yardımcı olsun. Bu konuda yardımcı olabilecek doktor biliyorsanız lütfen yazın maddi manevi çok yordu gittiğim doktorlar beni ve anlamadılar bile 😞
Çok geçmiş olsun. İnşallah derdine bir derman bulunur. Benim de düşme sonrası 2 yıldır sırr ağrım oluyor, öyle böyle değil. Arada nüks ediyordu. Dediğin gibi Kaç doktora gittim bir şey yok denildi. Hatta en son bir doktor eşinize çok naz yapıyorsunuz sanırım dedi ve ciddi demişti bunu. Çok sinir olmuştum. Canımız burnumuzda ama çözümsüz kaldım. Şükür şu sıralar yok ama dediğin gibi çok yorulursam yatakta tek başıma 1 hafta dönemiyorum, o kadar yani. Tekrar çok geçmiş olsun.

43. Haftam bittiğinde mecburi sezaryen oldum. Oğlum karnımdayken kaburgama çok baskı yapıyordu ve o doğduktan sonra bende sağ tarafımda tam bir ağrı ile dolandım öyle böyle bir ağrı değildi, özellikle geceleri üstüne yatarsam sabah ağlayarak kalkıyordum. Gitmediğim doktor kalmadı Ne sorunu bulan ne de çare bulan oldu, çok şükür sonra kendiliğinden geçti
Bende o tarafa hiç yatamıyorum kolumu bile koyamıyorum hamileyken oğlumun kafası hep aynı yerdeydi gerindikçe ağrırdı

Dogumdan sonra bel agrisi gibi de oluyor kimisinde. Dogumdan sonra da doguma yakin yari oturur gibi pozisyonda uyudunuz mu hic.?
Hep duz mu yattiniz?
Yok hep sağıma soluma yatardım sırtüstü çok zararlı demişti doktor o zamanlar. duruş bozukluğundan olabileceğini mi düşündünüz? Uyurken öyle uyumazdım ama gündüz genelde yarı oturur şekilde dururdum

Benimde oyle oldu ordaki lenf bezlerim yirtilmis 5 yil oldu dogum yapali hala agir birsey kaldirim zorlayim agrir sadece kas gevsetici krem suruyorum
Tam olarak nereniz ağrıyor? Benim sol kaburga bölgem

Çok geçmiş olsun. İnşallah derdine bir derman bulunur. Benim de düşme sonrası 2 yıldır sırr ağrım oluyor, öyle böyle değil. Arada nüks ediyordu. Dediğin gibi Kaç doktora gittim bir şey yok denildi. Hatta en son bir doktor eşinize çok naz yapıyorsunuz sanırım dedi ve ciddi demişti bunu. Çok sinir olmuştum. Canımız burnumuzda ama çözümsüz kaldım. Şükür şu sıralar yok ama dediğin gibi çok yorulursam yatakta tek başıma 1 hafta dönemiyorum, o kadar yani. Tekrar çok geçmiş olsun.
Sizede çok geçmiş olsun genellemek istemem ama teşhis konusunda çok iyi değiller yani ağrıyor diyorum ilaç veriyor bir umut kullanıp gittim geçmedi diyorum Allah Allah niyeki diyor :)) bilmem niyeki onun için geldim 🤷‍♀️

Sizede çok geçmiş olsun genellemek istemem ama teşhis konusunda çok iyi değiller yani ağrıyor diyorum ilaç veriyor bir umut kullanıp gittim geçmedi diyorum Allah Allah niyeki diyor :)) bilmem niyeki onun için geldim 🤷‍♀️
Teşekkür ederim. Dediğin gibi, misal bir de meme cerahına gitmiştim o sıralarda, cerrah momografimi 2 ay sonra tekrar alalım demişti. Küçük küçük kistler mi ne var demişti. Ama ben büyüme varmı görmem gerek demişti. Ama Korona dan her şey kaldı tabii. Tekrar geçmiş olsun.

Kaburga çatlağı büyük ihtimalle. Arkadaşımda da oldu bebek tekmeleye tekmeleye çatlatmış uzun süre teşhis koyamadılar. Doğumdan bi süre sonra kendiliğinden düzeldi ama çok ağrılar çekti

Merhabalar
Genel olarak gün içinde duruşunuz nasıl? Ayakta yada özellikle otururken? Buna bi dikkat edin eğer öne doğru daha eğik duruyorsaniz omuzlardan kendinizi geriye doğru iterek tam dik durun 1 hafta kadar geçmezse duruş bozukluğundan değildir.

Benim tanıdığım aynı sizin gibi olayları yaşadı benzetmek gibi olmasın en sonunda teşhis akciğer kanseri konuldu. Acaba gitmediysenjz birde göğüs hastalıkları mı görse.

Çok geçmiş olsun.Madem çok Dr gezdiniz tedavi olamadınız alternatif tıptan yararlanın derim.Hacamat ve sülük tedavisi olun, emin olun hiç pişman olmazsınız dua edersiniz banada yapanada😍 Güvenmediğim hiçbirşeyi hiç kimseye önermem, lütfen deneyin sağlığınıza kavuşun❤️💐

X