doğum sonrası depresyonu yaşayanlar

Canım ya kıyamam seni çok iyi Anlıyorum ben ben Şuan hamileyim ve çok kötü durumdayım bebeği hiç istemiyorum sonrasından korkuyorum hayırlı kandiller

gr, post: 40982093, member: 679114"]Canım ya kıyamam seni çok iyi Anlıyorum ben ben Şuan hamileyim ve çok kötü durumdayım bebeği hiç istemiyorum sonrasından korkuyorum hayırlı kandiller[/QUOTE]
Neden bebegi istemiyordum canım kaç aylık hamilesin ilk hamilelikmi

gr, post: 40982093, member: 679114"]Canım ya kıyamam seni çok iyi Anlıyorum ben ben Şuan hamileyim ve çok kötü durumdayım bebeği hiç istemiyorum sonrasından korkuyorum hayırlı kandiller
Neden bebegi istemiyordum canım kaç aylık hamilesin ilk hamilelikmi[/QUOTE]
Canım Şuan 7 haftalık oldu bende işte sonrasından korkuyorum eşimle ilgili her şeyi kafama takmaya başladım bir şey yaptığı yok ama bana her söylediği söz kötü geliyor sen beni anlamıyorsun diyorum tek söyleyebildiğim bu :) sonra onun yerine kendimi koyuyorum ya ben istedim bu bebeği e şimdi istemiyorum o da anlam veremiyor tabi Allah yardımcımız olsun biraz önce akıl fikir versin eşime baktıkça için gidiyor bazen yanına gidiyorum sımsıkı sarılıyorum bazen elimi bile tutmasına izin vermiyorum bana neler oluyor anlamıyorum sanırım Aklımı yitiyorum ya bebeğe bakamazsam diyorum ya sevmezsem ya onu iyi yetiştirmezsem ya iyi eğitim veremezsem bunun gibi bir Sürü şey eşimde artık resti çekti bana haklı olarak hep böyle olacaksa olmaz dedi çok üzgünüm ama daha önce düşünecektim bunları artık oldu.eşim her şeye rağmen sinir anında bir Şeyler desede en çok istediğim şey çocuk diyor kıyamıyorum ona

Neden bebegi istemiyordum canım kaç aylık hamilesin ilk hamilelikmi
Canım Şuan 7 haftalık oldu bende işte sonrasından korkuyorum eşimle ilgili her şeyi kafama takmaya başladım bir şey yaptığı yok ama bana her söylediği söz kötü geliyor sen beni anlamıyorsun diyorum tek söyleyebildiğim bu :) sonra onun yerine kendimi koyuyorum ya ben istedim bu bebeği e şimdi istemiyorum o da anlam veremiyor tabi Allah yardımcımız olsun biraz önce akıl fikir versin eşime baktıkça için gidiyor bazen yanına gidiyorum sımsıkı sarılıyorum bazen elimi bile tutmasına izin vermiyorum bana neler oluyor anlamıyorum sanırım Aklımı yitiyorum ya bebeğe bakamazsam diyorum ya sevmezsem ya onu iyi yetiştirmezsem ya iyi eğitim veremezsem bunun gibi bir Sürü şey eşimde artık resti çekti bana haklı olarak hep böyle olacaksa olmaz dedi çok üzgünüm ama daha önce düşünecektim bunları artık oldu.eşim her şeye rağmen sinir anında bir Şeyler desede en çok istediğim şey çocuk diyor kıyamıyorum ona[/QUOTE]
Ilk hamileliğim değil buarada bu üçüncü ama düşük oldu hep onlarda bu kadar şey hissetmeme hiç fırsat olmadı

Canım seni çok iyi anlıyorum. Ben de 8 haftalıkken aldırmayı bile düşündüm. Su an bebeğim 5 aylık. Ona baktıkça bu düşüncelerimden dolayı vicdan azabı cekiyorum. Bir an oönce kendine gelmeli mantıklı düşünmeli ve davranmalisin. Ben öyle yapamadim ve hala depresyon dayım. İnan Allah yardim ediyor. Bu zor süreçte eşinin destek olmasi lazim sana. Ben uykusuz geceleri, rahatimin kacacigini düşündükçe de daha bir istemiyordum bebeği. Ama hic de korktuğum gibi olmadı hamdolsun. Sen de hic düşünme bbunları. Yoksa daha kotu olursun inanki. En kısa zamanda duruma adapte olmaya çalış. Rabbim nasip etmişonun emanetini tasiyirsun. LLütfen bunu bbebegine yapma. Hissediyorlar inan. Eğer bu durumu simdi asamazsan bebek doğduktan sonra hic asamiyirsun. Ben insanlara bagimli hale geldim. Hala annemler KV ler bizde kalıyor sıraylacçünkü tek basıma kalamiyirum. 11 yasında oğlum da var. Araya çok zaman girdi diye sil bastan oldu.bu da beni mahvetti. Keşke hamileyken durumu kabullenip kendimi alistirsaymisim.Olmazsa bi psikolog falan git derim ben. Çok geçmiş olsun Rabbim yardımcı olsun canım.

Aynen cnm kabullenmekten başka çıkış yolu yok. Onlarla yaşamaya al şıcaz. Bende tek nasıl bakarım diyodum ikiz bide.ama eninde sonunda kaldım ve korktuğum gibi olmadı.eşim çok yardımcı sağolsun
Xesa hanım. Sende bi kaç gece yalnız kal gerisi geliyor sonra

Peki seviliyor mu yani gerçekten sevgisi büyük mü daha hamile Olduğum için bunu anlayamıyorum

Peki seviliyor mu yani gerçekten sevgisi büyük mü daha hamile Olduğum için bunu anlayamıyorum
Tabiki büyük bi sevgi yoksa o kadar zahmet e nasıl katlanılır ki.bunu daha iyi anlıyorum çünkü ilk aylarda çok kötüydüm ben.çökmüştüm resmen .ama şu anki düşüncelerimi o zaman akıl etseydim keşke.bide yanımda psikolojik olarak destek veren kimse yoktu.Evim çok kalabalıktı fakat ruhen yanımda sadece annem ve eşim vardı .varsa yoksa ye sütün olsun iç şu olsun kapıya çıkma lohusasın .
Ama akıllandım şimdi üçüncüyü keyfini çıkara çıkara büyütücem .ha şu da yok değil bbunaldigin zamanlar olucak tabi sabır çekiyorum bol bol .bazen de akışına bırakmak en iyisi

En basiti gülüşleri yok mu içi eriyo insanın içi

Ay ne güzel ya üç çocuk annesinin Allah seni onların başlarından eksik etmesin

Ay ne güzel ya üç çocuk annesinin Allah seni onların başlarından eksik etmesin
Amin cnm. Bu arada ikizleri bi büyüteyim inşllh bide kızım olsun istiyorum
bide hiç sıkıntı stres yapma cnm. Ne kadar rahat hamilelik geçirirsen o kadar mutlu bebekler dünyaya geliyo.

merhaba benim hamileliğimde depresyon halinde devam ediyor siz ne yaptınız Şuan nasılsınız yazalı olmuş baya

Merhaba şimdi nasılsınız?

Merhaba şimdi nasılsın? Merak ettim bende çok korkuyorum

Merhaba Şuan hamileyim ve şimdiden annelik Rolü bana çok ağır ve itici geliyor bununla nasıl başa çıkıcam bilmiyorum hiç istemiyorum ya diyorum ben bir şey yapmadan o benden gitsin ama sıkı sıkı tutundu.. Şimdi nasılsın durumun nasıl bana biraz yazar mısın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…