Doğum sonrası bebişler kaç kilo? hadi paylaşalım...

mrb arkadaşlar benim kızımda 3500 doğdu sarılık oldu hastaneden çıkarken 3000 grdı 23 günlükken dra götürdüm 3600 olmuştu 3500 doğum kilosu deyince mamaya başla beslenememi şdedi zaten kayınvalidem başımda emzirirken emiyomu yutkunuyomu doymadımı mama wrelim bu gün sütün iyi bugün kötü diye diye psikolojimi mahvetti bidegörenler aaaaaaaaaaa ne küçüüük diyince mahvoldum şimdi mama veriyorum memede emiyo gece memeyle idare ediyoruz mama werenler günde nekadar mama yiyo neysen mesela cevap yazarsan sevnirim gördüğünde.35 günlük olduğunda 4150 gr olmuş kızım şimdi hıı bak besleniyo artık diyolar ayyyy gıcık oluyorum hadimama vermeye yawaş yawaş alışıcam da nekadar sıklıkla ne kadar weriyosunuz onu merak eşdyorum

valla ben vermiyorum versem dicem ama yinede sütün varsa fazla vermemeye çalış bırak millet desin nederse. dediğin gibi bende gıcık oluyorum diyenlere. göğüslerim patlıcak sütten hala doymuyormu bu çoçuk sütmü yok var diyorum kaliteli değildir yok yağlı olucak. bebişim 2 aylık 3 aylık gelişiminde gidiyor daha ne yapim ben hava verip şişireyimmi çocuğu.

buarada benim bebiş doğduğunda 4kg 52.5cm 1.ayda 4790 56cm 2.ay kontürolünde 6180 gr 61.5cm

Son düzenleme:

Kardelencim demek ki herkes aynı şeyleri yaşıyor..benim oğlum için de ne kadar zayıf sütün yaramıyor mu, doymuyor mu, sütün yağsız olabilir gibi kehanette bulunuyorlar..Allah vermiş sütü anneye bebişler için, hiç yaramaz mı? Yaradan'dan daha mı iyi biliyorlar aceba..hiç birşey sebepsiz yaratılmamıştır..bence yok şekeri yok yağı az yok yarayışlı değil demek çok yanlış..Yaradanın şanına yakışır mı noksan yaratmak..
sağlıklı olsunlar da zayıf olsunlar ne olmuş yaniii kızıyorum böyle yorumları dinledikçe..
bebişimi henüz tarttırmadım ama kendimle birlikte tartınca 5 kg filan oluyor, boyunu ölçtüm 61 olmuş neredeyse..51 cm doğmuştu..
Rabbim tüm bebişleri korusun..sağlıkla büyütsün..

mrb kızlar sizin çocukların aşıs ne durumda bizimkisi iraz karıştı. 9 mayıs doğumlu ama 2. aydai verem aşısın daha yapmadılar 28 ine attılar iyice kafam karıştı şimdi 9u değilde 28 mi olcak aşılar

mrb tanyeri. benim bebiş 20 mayısta 3450 gr sezeryanla oldu. kan şekeri düşük olduğu için dr hemen mama verin demiş. mama yemiş kızım. beni emmekte zor geldi. sonra sütüm çok azdı mama takviyeli gittik. 25 günlükken ağzında pamukçuk oldu ememedi. o gün vermedim göğsümü. zaten tek göğsümde az süt vardı. ucuyda yaraydı üstelik. vermediğim günün akşamına göğsüm iltihap kaplamış. demekki yaralı emmiş bebiş beni. iltihabını sıktık. yok iltihabı aksın damarlar açılsı diye soğan sardık :1shok: ağzı geçmeye başladı. 3. gün kaç gündür vermiyorsun dediler. dedim bugün 3. gün. emmesin artık durgun süt iyi olmaz dediler. kestim bende. ikimiz içinde eziyetti. biliyorum anne sütü çok sağlıklı yerini hiçbirşey dolduramaz ama olmayınca da olmuyor. benimde çok psikolojim bozulmuştu artık rüyamda emziriyordum. süt gelsin diye yemediğim içmediğim kalmadı. 25 günlükken tamamen mamaya geçtik. şimdi mamayla büyüyor. 30 mg mamadan başladık şimdi 3 saatte bir 120 miligram mama yiyor. gelişimi iyi diyor doktorumuz. dün aşımız vardı. 5 li karma aşıyla verem aşımız vardı. sorunsuz atlattık geceyi. hayırlısı neyse o olsun kimsenin bebişlerine nazar değmesin

Son düzenleme:
Bu gece bebişimin burnu çok tıkantı doktora gittik kızımı tarttılar biraz zayıflamış gibide gelmişti bana ama 5500 gr olmuş yavru kuşum doktor teyzesi de iyi gidiyor dedi. Grip olmuş kuzucum damla kullanıyorum şimdi (

geçmiş olsun cananmert. inşallah en kısa zamanda iyileşir. kızının ismini bende kızıma koymayı çok düşündüm. ama söylemesi zor diye eşim istemedi. ama çok güzel. bebişine de çok yakışmış.

Bizde isim konusunu düşündük bide karadenizliyiz acaba herkes söyleyebilirmi dedik ama ananem bile alıştı söylüyo :)

oğlum bugün 59 günlük oldu.aşılarını yaptırdık. 5800 gr. 60 cm olmuş. gelişimi gayet iyi dedi doktor.

canancım geçmiş olsun tez zamnda iyileşsşn yavrun
canım benimkininde burnu hep tıkalı dr ilk 4 ay olabilir serum fizyolojik kullanın demişti kullanıyoz ama bu aralar daha çok tıkalı amaburnu akmıyo aksırma öksürme yok
sizin damladamı serum fizyolojik acaba
bide sizinkininde burnu tıkalı olduğu için böyle hırıltı gibi bir sesi oluyomuydu

canacım seni okuduktan sonra telaş yaptım ve dr olan kardeşimi arayıp beni acile götürmesini istedim oda bana kıza kıza götürdü çünkü daha önceden onu mauayne etmişti bişiyi yok demişti
neyse götürdük acile dr baktı bişiyi yok tıkanıklık olabilir dedi hafif boğazı kızarmış önemli bişiy yok viral bilmemne varmış oda burun tıkanıklığını arttırmış falan bişiy dedi tabi yanımda dr oaln kardeşim olunca drlarda bilmediğim dilden konuşuyolar bişiy anlamadım özetle bişiy yok okyanus sularını kulalnmaya devam edeceğimi morarama ateş(37.5 un üstü) solunumda güçlük olsa getirin dediler
bizde eve geldik şuana yatırım burnu hala tıkalı ses çıkarta çıkarta yatıyor kuzucumm

haklısın canım sağlıklı olsunlarda mama yesinler napalım zorladıkça daha kötü oluyo Allah bebişlerimizi bize bağışlasın şimdi biraz daha iyiyim çok şükür a.s.

geçmiş olsun canan benim kızımında burnu tıkanıyo sürekli gece terliyo uyurken sabah bi kalkıyo tıkanmış bizede dr serum fizyolojik werdi ama oda kurutuyo gibi geldi burnunu bilmiyorum inş tez zamanda düzalirler

pıtışım 3.900 gr doğdu;şuanda 9 .ayında ve 10.900 gr..
Rabbim hepimizin bebişini bağışlasın;hayırlı uzun ömürler versin..

benim oğluşumda 3200 gr doğdu...
1. aylık kontrolümüzde 4140 gr 56 cm di..
2. aylık kontrolümüzde 5640 gr 60 cm olmuş kuzucum dr teyzemiz maşallah dedi...
hem enine hem boyuna olacak dedi...
ayda 800 gr alması gerekirken benim minnoşum tam 1.5 kilo almış...

bencede kimseyi takmayın kızlar bebeğinizin doyup doymadığını en ii siz anlarsınız etrafınızdakileri dinlemeyin...dr lar ne diyosa o...her çocuk kilolu olacak diye bi kural yook..
aman banada izinde neler neler dediler ağlıyo doymuyo zayıf yok mama ver zırt pırt...yok mama verme emzir sanki biz bilmiyoz 40 aklıdan 40 fikir... daha ne kadar olacak çocuk zaten boyu uzun yaşıtlarına göre bebeklerde 1 cm bile çok farkedermiş...
drumuz boyu uzun olacak dedi maşallah benim minnoşuma ve hepinizinkilere arkadaşlar....

yavrukuşumu salı günü aşıya götürdüm öyle çok ağladıki içim paramparça oldu onunla beraber bende ağladım kilosunada baktılar kuzumun 6200 gr olmuş benim kızım. Canım benim yaa ilk doğdu zamanki fotoğraflarına bakıyorum ne kadar ufak görünüyo şimdi sanki kocaman kız oldu

maşallah canancığım, kardelenciğim çok iyi kiloları. maşallah bütün bebişlerimizin gelişimleri çok iyi kusursuzlar rabbim sağlık verimiş onlara elleri ayakları düzgün kilonun ne önemi var..... :)))))

dr gittik kontrole 3. ayımız 6900 gr 65boy

4kg doğdu 52.5cm
1. ay 4780 gr 56cm
2.ay 6160 gr 61.5cm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…