Doğum korkusuuu

Boyle dedım dıye zor ve korkunc gornmesın
Ben Buna ragmen asla zor degıldı dıyorum

Sancılar beni korkutuyor sürekli değil arada kesiliyor dimi sancı birde sizi neden sezeryana aldılar
Devlet hastanesinde de epıdural veriyorlar diye blıyorum ben
Benım arkadas epıdural aldı normal dogumda
Ama sehır hastanesi olsa gerek

Bence doğumu düşünmek için daha çok erken. Sağlıkla kucağıma alayım diye dua edin. Zaten doğum başlayınca korku felan kalmıyor bir an önce bitsin istiyorsunuz. Bebeğinizi kucağınıza alacağınız anı hayal edin kokusunu içinize çekeceğiniz anı düşünün doğumu değil

Evet bunları hayal edince insanın yüzünde bir gülümseme oluşuyor :)

Merhaba
Bende kaygi seviyesi yüksek biriyim , muayeneler esnasında bile ayılıp bayilan biriyim ama dogum hakkında şunu düşünüyorum içimizde kalmayacak ya
Belki şunları yapabilirsiniz;
Dogum ameliyathane orada kendinizi düşünün, sizi strese sokan o duyguyu yakalayin duygularin icinde duygu vardir bunu kabul edin ve yer açın . Ornegin streslisiniz ama altinda kaybetme korkusu olabilir ,ozgurluk alaniniza mudahale olabilir. Bunlari somut bir nesne gibi dusunup nefes alarak yer acabilirsiniz.netten tekniklerine bakabilirsiniz.

2. Olarak yine kendinizi orada düşünün ve strese sokan bu duyguyu tutup ilk nerede öğrendiniz ona ulaşmaya çalışın .Çağrışım yapacak saçma sapan anılar gelebilir.ilk ana inmeye calisin. Onlara gidip şimdiki yetişkin benliğiniz ile olması gereken tepkiyi verebilirsiniz. İmgeleme deniyor netten bakabilirsiniz detayina

Belki biraz rahatlatır.

Çok teşekkür ederim desteğiniz için

Ben de gebelik planlamaya başladım bir yanım hamile kalmayı umarken bir yanım da sonrasını düşünüp korkuyor. Kendime kızıyorum önce bir nasip olsun da hamilelik sonrasını sonra düşünürsün diye

Ben kendimi söyle rahatlatmaya çalışıyorum, ben hep herşeye önden strest yapan korkusunu kaygısını çok yaşayan biriyim. En basitinden en ufağına kadar herşeyi çok büyütürüm kafamda ama zamanı gelince yaşadıklarım kafamda yaşadıklarımdan daha kolay oluyor. Boşa kendimi korkuttuğum eziyet ettiğimle kalıyorum yani
İnsana hiç beklemediği anlarda bir dirayet güç geliyor bence umarım sana da öyle olur kolaylıkla ve sağlıkla kucağına alırsın bebeğini

Aynı bende böyleyim işte kafamda çok büyütüyorum inşallah sağlık olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…