Aile Planlaması Doğum Kontrol Yöntemi Seçimi.

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
H

heyheyli

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi heyheyli
merhabalar kızlar, iki buçuk aylık evliyim ve doğum kontrol yöntemiyle ilgili pek bir şey bilmiyorum soruma cevap verirseniz çok mutlu olurum

ilk zamanlar dışa boşalma yöntemiyle sonra da bir aydır falan prezervatifle korunuyorduk ve her adet olduğumda ohh çekiyordum çünkü şimdilik bebek istemiyoruz.

bugün mide ağrısı şikayetiyle aile hekimime gittim bu konudada bilgi istedim fakat çok yoğun olduğundan olsa gerek kesinlikle başından savmak için değil beni doğrudan enjeksiyon odasına gönderip aylık iğne vurdurdu. her reglinin 3. günü gelip vurulacaksın dediler aylık iğne yani

sadede geliyorum, bugün korunma amaçlı aylık iğne oldum yumurtalıklarıma bir zararı olur mu. oh bitti

• Konu Sahibi heyheyli
zararı olacağını sanmıyorum da,
neden doğum kontrol hapı gibi bir yöntem kullanmıyorsun?

• Konu Sahibi heyheyli
doktora danıştım bu konuyu hap mı iğne mi yada başka ne önerirsiniz diye bilgi almak amaçlı fakat kadın beni direk iğneye gönderdi vardır dedim bir bildiğin heralde bana iğneyi önermiş oldu =)

• Konu Sahibi heyheyli
doktora danıştım bu konuyu hap mı iğne mi yada başka ne önerirsiniz diye bilgi almak amaçlı fakat kadın beni direk iğneye gönderdi vardır dedim bir bildiğin heralde bana iğneyi önermiş oldu =)

yok yok bildikleri bişey yok.
ben de jinekologa gittim ne kullanayım diye, git istediğini kullan dedi.
ben de deneye deneye kendime uygun bi hap buldum.
şimdi de Nuvaring kullanıyorum. tavsiye ederim.

geçen gün de arkadaş gitti ona da bi hap yazmış tahlil falan yapmadan. :44:

• Konu Sahibi heyheyli
En dogru yontem dogal yontemdır.
Dogum kontrol yontemını asla tasvıp etmıyorum
haberlerde daha 2 gun once haptan olenı bıle duydum kadınların hormonlarını bozan tek seydır...
Takılabılıyosa spıral takılamıyosa dogal yontem en dogrusudur...ıgne fılan vucuda gıren kımyasal bı yerde ınsanada rahımede zarar verır...

• Konu Sahibi heyheyli
iğne sakıncalı olduğu için mi hapı öneriyorsunuz ilk kez iğne vuruldum zaten deneme yanılmaya zamanım olmadığı için kesin çözümü doktorda aradım.

• Konu Sahibi heyheyli
doğal yöntemden kastınız içe boşalmamak mı?
onu denedik ama eşim çok zorlanıyor benim korunmmı istedi.

• Konu Sahibi heyheyli
iğne sakıncalı olduğu için mi hapı öneriyorsunuz ilk kez iğne vuruldum zaten deneme yanılmaya zamanım olmadığı için kesin çözümü doktorda aradım.

yeni nesil hapların içindeki hormon oranı iğnelerden çok daha düşük.
Nuvaring halkasında ise daha da düşükmüş. Bir bunları da araştırın derim.
herkese göre değişebilir ama ben yıllardır hepsini denedim, en son bu halkaya karar verdim.

• Konu Sahibi heyheyli
doğal yöntemden kastınız içe boşalmamak mı?
Onu denedik ama eşim çok zorlanıyor benim korunmmı istedi.
vucuda gırmeyen kımyasal olmayan yontemlerı deneyebılırsınız
dısarı boşalma
prezervatif
spiral
fıtıller var ilişkiye girmeden once rahıme atılan boşalma ıle beraber dışarı atıo kendını amac spermı etkısız hale getırmek bu kadar ...

• Konu Sahibi heyheyli
yanlış biliyo olabilirsiniz eşim tıbbı mumessil ılaçların ıcınde ne var ne yok bılıyorum bende
oran olarak en dusugu jasmıne dır gerısıde fasa fıso ne olursa olsun vucuda gıren kımyasal kımyasaldır oranı dusuk olmus cok olmus bısıyı degıstırmıyo sole soylıyım ıkı arkadas aynı zamanda bebege nıyetlenmıstık ben 2 ayda o 8 ayda hamıle kalabıldı dusunun artık zararını ...

• Konu Sahibi heyheyli

spirallerin de bir kısmı hormon içeriyor.. bunu da göz önüne almak lazım.

"Üzerinde hiçbir katı maddesi olmayanlar hormonlular ve bakır içerenler olmak üzere RİA'nın birçok çeşidi bulunmaktadır." (alıntı)

• Konu Sahibi heyheyli
sanırım biraz da kolaya kaçmak oldu benimkisi aylık vuruluyorsun her gün hapla uğraşmıyorsun diye ama siz çok haklısınız sağlık her şeyden önemli. zaten iğneyi vurulduğu günden itibaren koruyor mu onu bile bilmiyorum, dedim ya hiç bişey bilmiyorum.

kalçamın ağrısıyla kaldım desenize.

• Konu Sahibi heyheyli
Yanı o payıda var elbette ama en azı demıstınız ya ben ona nazaran yazdım en dogalı
dışarı boşalma
prezervatif
fitil

• Konu Sahibi heyheyli
İlgilendiğiniz için teşekkür ederim 2nize de

önerilerinizi dikkate alacağım.

• Konu Sahibi heyheyli
[sıze=3]ilgilendiğiniz için teşekkür ederim 2nize de

önerilerinizi dikkate alacağım.[/sıze]
ne demek her zaman arkadasım
erkeklere gore korunmak zor ıs nedense bencılce davranıp kadının korunmasını ıstıyolar
çok şükür ki bilinçli bir eşim var bole seylerı bana soyletmıyor bıle

• Konu Sahibi heyheyli
3 senedir doktor tavsiyesiyle doğum kontrol hapı kullanıyorum, hiçbir kötü etkisini görmedim, aksine adet gününün belirli olması kanamanın çok fazla olmaması ve doktorumun söylediği, hayatının bir döneminde 1 sene düzenli doğum kontrol hapı kullanan bayanların rahim kanserine yakalanma riski minimumdur dedi. Yani doğum kontrol yntemlerini öcü gibi göstermemek lazım, spiral benim annemde kanama yapmıştı, ölümden döndü vücudu kabul etmedi. Yani hepsinin bir yan etkisi var ama doğum kontrol hapı artık genç kızlarda adet düzenleme için bile kullanılabiliyor. Bence doktorda hormon tetkikleriniz yapıldıktan sonra deneyebilirsiniz :)

• Konu Sahibi heyheyli
eşimin de benim de ilk deneyimimiz gerdek gecemizde oldu o da bilmiyor ve hala çok heyecanlı.
dakikası dolmadan boşalıyor ve ben hamile kalmak istemiyorum eğitimim bile bitmedi hnüz.
yani benim başımın altından çıkıyor bu korunma olayları=) ona kalsa şimdiden baba olsun

• Konu Sahibi heyheyli
Yanı o payıda var elbette ama en azı demıstınız ya ben ona nazaran yazdım en dogalı
dışarı boşalma
prezervatif
fitil

arkadaşın durumunda bence geri çekilme bir yöntem değil bence. (çocuk istemiyormuş çünkü) kaza durumu olabilir..
spirali çocuk doğurmadan bi türlü takmıyolar, ben çok ısrar ettim olmaz dedi doktor :44:

bence benim gibi alerjisi yoksa prezeratif uygun olabilir, ama onu da erkekler istemiyor

bu korunma işi kadına hormon yükleyerek olmamalı ya.. başka yöntemler de geliştirilmeli

• Konu Sahibi heyheyli
Canım bence iğne kullanma bir arkadaşım o iğnelerden inanılmaz kilo aldı.

• Konu Sahibi heyheyli
aylik ignelerden agzi yananlardanim bende.3 kez yaptirmistim igneyi ve bu 3 ay, iki hafta da bi lekelenmem oldu.berbat bi surecti.adet duzenimde bozulmustu tam 7 ay sonra duzelebildim.aklin varsa sakin sakin yaptirma bi daha canim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…