Aile Planlaması Doğum Kontrol Yöntemi Seçimi.

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
  • Konu Sahibi heyheyli
Bünyeden bünyeye değişebilir ama doğum kontrol hapını bıraktıktan 1 ay sonra hemen hamile kalana da çok rastladım sadece 1 gün kullanmayı unuttuğu için hamile kalanı da duydum. Doğum kontrol hapının kısırlık yapacağına pek inanmıyorum...

Yalnız doktorlar uzun yıllar kullanılmasını doğru bulmuyorlar. Kendi fikrim hiç doğum yapmamış birinin doğal yöntemleri kullanması. Spiral de doğum yapan biri için daha uygun. Bence sizin için en iyisi kondom, yani eşiniz korunmalı...

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi heyheyli

Nasıl yani.
Daha ilk dakikada mı boşalıyor?
Eşinizin erken boşalma sorunu var o halde....
Doktora gitmesinde ya da buna bir çözüm bulmasında fayda var.

Geri çekilme doğum kontrol yöntemi değildir.
Spiral doğum yapanlara takılıyor.
Dogum kontrol hapını da kullanan çok insan var,
madem hamile kalmak istemiyorsunuz, eşiniz de erken boşalıyor,
mecburen doğum kontrol hapı kullanmanız gerek.

Ayrıca iğnelerin aşırı derecede kilo aldırdığını söyleniyor...

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi heyheyli
Ben doktora sormuştum..
İğneyi asla önermiyorum dedi...

• Konu Sahibi heyheyli
bende spiralle hamile kaldım...
ayrıca bi arkadaşım spiral yüzünden enfeksiyon kapmış, ne acılar çekti..
bende 3 ay oldu yasmin kullanıyorum..
tek değil ama artı prezrvatf :)

• Konu Sahibi heyheyli
ben jasmine hapini kullanmistim ve hic bir yan etkisini görmedim.Sadece üc ayligina recete olmadan tricular diye bir hap kullandim ve bütün yan etkilerini yasadim.Migren, gögüslerde asiri hassasiyet, kanama ve koltukaltina olusan pigment sorunu nedeniyle kararma...
diyecegim odur ki eger hap kullanicaksaniz mutlaka doktora danisin.Jasmine genelde bir cok kadin tarafindan sorunsuzca kullanilir.hatta regl sorunlari olan genc kizlara da kullandirtilir.
spirale gelince bazi kadinlarin bünyesine uyum saglayamadigindan sorun olusturabilir.
Bunun disinda eger düzenli regl oluyorsaniz yumurtlama tarihlerinizden eminseniz takvim yöntemini de kullanabilirsiniz.Tabi o zaman bir kazara hamile kalma oraniniz da yükselir

• Konu Sahibi heyheyli
benim de bebeğim 6 aylık olduktan sonra sağlık ocağında aylık iğne yaptırabilirsin dediler yaptırdım... 3 aylık olanlar adet düzenini bozuyor dediler... çok güzel sütüm vardı... fışkırıyordu bile bazen..bir hafta içinde sütüm kesildi... gece bile yetmiyor artık... kilo falan almadım, adetimin de düzeni bozulmadı ama olan bebeğin sütlerine, maaşların mamaya gitmesine sebep oldu. ama bu bebek işi zormuş o yüzden kazayla çocuk olmasından çok korktuğum için bebeğin sütüne rağmen vurdurmuştum... ama bu kadar da kesileceğini tahmin etmemiştim. tavsiye eder miiym etmem. çünkü zaten bebek yüzünden çok fazla birlikte olmaıyoruz ..değmezdi...

• Konu Sahibi heyheyli
korkuttunuz beni kızlar ama tek seferden bir şey olmaz heralde
bende daha kapsamlı bir araştırma yapıp öyle seçmeye karar verdim artık hap mı olur prezervatif mi bilmiyoru

aslında bir on kilo falan alsam çok ta güzel olur çünkü 168 boyla 48 kilodayım 37:

yok canım ya şeyy ne erken boşalma sorunu heyecandan o heyecandan

:

• Konu Sahibi heyheyli
birgun hamıle kalmaya calısırsanız o zaman ne demek ıstedıgımı anlarsınız...
Hormonları bozdugu bılımsel kanıttır arkadasım yınede tercıh sızlerın ve sevgılı konu sahıbı arkadasımındır
en hafıf bozan ılacın adınıda yazdım.
Anlamadıgım bı nokta var ben 4 yıldır evlıyım %75 gerı cekılme yontemı kullandı esım erkekler nasıl kendını kontrol edemez cozebılmıs deglım bir tek kaza yasamadım elhamdullıllah %25 kısmıda prezervatıftır.
Yanlıs su fıtıl olayını cok kısıden duydum spremı notralıze edıp onunla beraber dısarı atıldıgını hıc denemedım en zararsızlarından bırıde bu prezervatıften sonra tabı :26:
Spiralı taktırmayı ıstıyorum ama malesef eşimi ikna edemiyorum sankı ona takılcak sınırımı bozuyo ıcınde bı aletlemı dolascan ınsan ozellıklede hamıle kalma cabalarından sonra prezervatıf ve gerı cekılme ıle olsun ıstemıyor nasıl bı cozum bulabılırım bılmıyorum kesınlıkle yenı yontemler ıcat edılmelı bız bayanlar ıcın

• Konu Sahibi heyheyli
beni de bu konu düşündürmüyor değil...güncel olduğu için yazmak istedim, ben 22 yaşındayım.8 ay sonra düğünüm var, 2 yıla kadar bebek istemiyoruz.iş yerimde oturarak çalıştığım bi anda yumurtalıklarıma doğru aşırı ağrı (bıçakla kesiyomuşçasına) ile doktora çıktım.zaten hastanede çalışıyorum.hemen ultrasonla baktı bende rahim kalınlığı ve de ara ara büyüyüp kaybolan kistlerim var 7 ve 5cm olmak üzere. sonraki 3 adetimde aşırı ağrılı oldum.doktorum yumurtalıklarında tembellik var dedi..yasmin kullandım iki ay acayip dengesizleştim adet oldummu olmadımmı bi haller sinirlerim gerginleşti bıraktım...

bu gibi yumurtalıklarımla ilgili halihazırda problemim varken çevremdekiler korunmamamı söylüyor...hadi 2 sene bi şekilde korundun sonra düşünmeye başladın bebek istedin sonra bi 1 sene daha olmazsa olucak 3 sene bu giden seneler gelmiyor diyorlar...nişanlım da 30 yaşında..ne yapsam bilemiyorum ben de sizin gibi....

• Konu Sahibi heyheyli

daha zararsız yöntemler geliştirilmeli bence de...

• Konu Sahibi heyheyli
3 aydır nuvaring kullanıyorum. Hormon oranı haplara göre çok düşük ve karaciğer ve böbrekten geçmediği için vücuda etkisi de minimum düzeyde. Türkiye'de çok yaygın değil kullanımı, ama ben memnunum.

• Konu Sahibi heyheyli
ben de yeni evlencem ama kesınlıkle en az ıkı yıl cocuk ıstemıyoruz cunku ben ayrıca öğrencıyım dogum kontrol hapı ne kadar korur guvenlı mıdır spıral taktırmaya korkuyorum yardımcı olun lutfen sadece 1 ay kaldı evlenmeme

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…