Aile Planlaması Dogum kontrol hapı, Yasmin gercekden tehlikelimi?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
kızlar merhaba ben yasmin kullanıyorum on gündür. Adetimin ilk günü başladım.Normalde adetim 6 günde biter ama 10 gün oldu hala az da olsa leke geliyor. ben anlamadım bu işi bana zarar vermiş olabilir mi?

Bence vücudun dengesini şaşırdı,
Ben mesela, bu hapı 2 hafta bile olmadı, buraktim
Çünkü kullandığımdan beri hiç istek olmuyordu ve karnim şişiyordu:KK53:
adet oldum, 7 gün dolduğunda hapa başlamam gerekiyordu ve ben 1, 2 gün aldım hapı ve sonra hep düzensiz kulandim,
8 gün bile gecmeden tekrar adet oldum ve 7 gün boyunca kanamam geldi.
Yani 8 gün sonra tekrar adet oldum, ben korktum ve doktoru aradım.
Bana normal olduğunu, vücudum dengesini şaşırdıgini söyledi.

Karnımin şişmesinede, pompalandigi icin, hava giriyor ve şişiyor dedi.

Isteksizlik içinde, normal dedi :s
Bazı kadınlar hiç rahatmadigini söyledi, böyle yaşamak sorunda kala bilirsin, bazı kadınlar için, sarılıp öpmek yediğinden bahsetti ve ben fitirdim.
Hapı şimdi tamamen buraktim o konuşmadan sonra, buraktıgımı söylemedim,
Sa.ak adam, en azından bir Muhane etire bilirdi...
Sanki acı çekmeye mecburuz:KK43:

Şimdi hem acı azaldı, hemde karnim okadar şişmiyor:KK66:

Yani sendede böyle bir şey olursa, şaşırma..
Ben başlarda tam bana göre sanıyordum, ama şimdi bu haptan çok şüpelendim ve burakma kararı aldık. .
Ama 10 gün boyunca, adet olmak normalde olmaya bilir..
Doktoruna arayıp, sora bilirsin. .

Bu haplarin etkileri gercekten kişiden kişiye değişiyor. Yasminden cok memnun olan arkadaşlarim var ama bende bir ay boyunca yogun kanamaya sebep oldu biraktim.

yazz 24+4 kullandım 1 ay, ağrılarım için. Ara ara çok lekelenme yapıyordu, onunla mı uğraşcam deyip bırakmıştım. Zararlı olduğu iddiaları olduğu gibi kanıtlanmış bir çok da faydası var doğum kontrol hapının. Test yapılmadan kullanılmaması gerek bence de, sonuçta rahmim yumurtalarım ne alemde bilmiyor doktor.

1 aylık 3 aylık iğneler var o yöntemi de kullanabilirsin, kullanan kadınlarda şikayet görmedim ben. Sağlık ocağında çalışıyorum kondom kullanımı revaçta şu sıralar :KK1: 50lik teyzeler bile her ay 12şer 12şer götürüyo maşşallah.

yazz 24+4 kullandım 1 ay, ağrılarım için. Ara ara çok lekelenme yapıyordu, onunla mı uğraşcam deyip bırakmıştım. Zararlı olduğu iddiaları olduğu gibi kanıtlanmış bir çok da faydası var doğum kontrol hapının. Test yapılmadan kullanılmaması gerek bence de, sonuçta rahmim yumurtalarım ne alemde bilmiyor doktor.

1 aylık 3 aylık iğneler var o yöntemi de kullanabilirsin, kullanan kadınlarda şikayet görmedim ben. Sağlık ocağında çalışıyorum kondom kullanımı revaçta şu sıralar :KK1: 50lik teyzeler bile her ay 12şer 12şer götürüyo maşşallah.

Doktorum hiç testte bile gerek bulmadı, ölsek sanırım, hastahaneye yönlendirmeyecek:KK14:
Bizim burda, okadar rahat hastahaneye gidilmiyor...

Biz buraktik artık ilacı ama, bu gidişle bebişler heran gele bilir:KK53:

etkisinin markaya göre değiştiğini sanmam neticede bütün doğum kontrol haplarında aynı etken madde yokmu..erkan topuz geçenlerde bir programda doğum kontrol hapının uzun kullanımda göğüs kanserine yol açabileceğini söylediçç

Doktorum hiç testte bile gerek bulmadı, ölsek sanırım, hastahaneye yönlendirmeyecek:KK14:
Bizim burda, okadar rahat hastahaneye gidilmiyor...

Biz buraktik artık ilacı ama, bu gidişle bebişler heran gele bilir:KK53:

Yan etkilerini iyice anlat sen eşine, yumurtalarını kalitesizleştirdiğini de ilave et. Bencillik yapmasın :KK47:

Konu içeriği sebebiyle uygun bölüme taşınmıştır...

Son düzenleyen: Moderatör:
Canim,
Konu sayibi benim. ...
Ama ben kapatılması, gibi bir şey istemedimki:26:

Yapmur perisi ahahahah sinirlerim bozuldu :KK1: Konuyu uygun bölüme tasıdım yerine, bunu yazmışım :KK1: iyi ki söyledin :KK1: Düzelteyim hemen

Son düzenleme:
Yan etkilerini iyice anlat sen eşine, yumurtalarını kalitesizleştirdiğini de ilave et. Bencillik yapmasın :KK47:

Teşekürler canım:KK19:
Zaten, son zamanlarda çok korktu ve bu severde ben ısrar etmeme rağmen, o iki hafta önce falan burakdırdı bana:)
Tabi baktı bende tık yok, acida var,
Anladı anyayı, konyayi:)

Tek üzüldügum şey, cildimi çok güzel gelmişti:KK55:

Yapmur perisi ahahahah sinirlerim bozuldu :KK1: Konuyu uygun bölüme tasıdım yerine, bunu yazmışım :KK1: iyi ki söyledin :KK1: Düzelteyim hemen

Vallah bende korktum, biri Şifremi'mi biliyor galiba sandım:KK53: tabi aklıma hemen eşim geldi:)

Ozaman, sende kusura bakma, yanlış yere açtığım için:KK19:

yasmin bende kullanıyorum. kokrtum bende ama banada en iyisi dendi hep:KK31:
yan etki olarak 4 kilo aldım ben bu ve bunun yanında kullandııgm haplardan dolayı ve aşırı sinirli agresif bi insan oldum diyebilirim :26:

yan etki olarak 4 kilo aldım ben bu ve bunun yanında kullandııgm haplardan dolayı ve aşırı sinirli agresif bi insan oldum diyebilirim :26:

bende adetim kesilmediği için korktum şimdi adetim kesilmez de düğünüme denk gelir diye korkuyorum.Ama kullanıcam galiba iki ay kadar sonra da bırakıcam.Heerkes birşey söylüyor aslında korkmuyor da değilim yani.

Sanirim herşeyin tam tersi oluyor, ben adet olacağım sıra çok sinirlerim bozulurdu, Yasmin beni baya sakin tutuyordu, yani yan etki:)
Ayrica bende 7, 8 kilo aldım ama çok tatlı, şekerli şeyler yediğim için aldığımı düşünüyordum, gerçi hala bu konuda şüpe duymuyorum.
Sen ne kadar süredir kulaniyorsunki? Ve yediğin, içtiğinde benim gibi tozunu kaçırdımı hiç?

Banada en iyisi demişlerdi, ama çok kötü diyenlerde oldu, sırf kilo almamak icin ve bir kaç sebepden dolayı bu hapı seçtim:KK6:

bende adetim kesilmediği için korktum şimdi adetim kesilmez de düğünüme denk gelir diye korkuyorum.Ama kullanıcam galiba iki ay kadar sonra da bırakıcam.Heerkes birşey söylüyor aslında korkmuyor da değilim yani.

Bence kesinlikle burakma, kanama gelse bile! Kendiliğinden kesilir, de...
Kaç gündür şimdi kanaman var? Ve sırf düğün veya balayı sebebi ilemi kulaniyorsun?
Çok iyi hatırlamıyorum ama, sanırım ilk ay benimde kanama ile sorunum oldu,
Kullandığım halde, 2ci ay beklemediğim bir günde adet oldum.
Doktora aradım, oda içmeye devam etmemi söyledi.
Bu yüzden, ilişkiye girmeden 3 ay önce kullanmayı tavsiye ediyorlar ya, vücudun alışması gerekiyor. ..

Arkadaşlar, belki tekrar başlasam doğum kontrol hapına, yine bu hapı sece bilirdim, sonunda hepsi kötü. .
Benim hapı burakma sebebim, eşim istediği için ve baştan beri ilişki sorunum var.
Başka bir hap kullanmış olsaydım, belki yine aynı sorunları yaşardım!
Ben emin değilim bu sorunlarımın haptan kaynaklandığını, suçu hapa atarsam belki yanlış olur!
Çünkü sorunu bulmak için, bana göre bir hap olup olmadığını dahi bir test veya muhane olmadım. ..

Ben zadece olma ihtimali ve burdaki arkadaşların verdiği uyarıları dikkate aldım. ..

3 aydır kullanıyorum canm ben . ama şu var ben normalde çok yiiyp kilo alamayan biriydim.çok ilaç kullandım kilo almk için işe yaramamıştı ama bu haplar aldırdı kesinlikle.
cidden herkez farklı bişi diyo ya bu aydan sonra bende bırakıcam sanırım :KK31:

3 aydır kullanıyorum canm ben . ama şu var ben normalde çok yiiyp kilo alamayan biriydim.çok ilaç kullandım kilo almk için işe yaramamıştı ama bu haplar aldırdı kesinlikle.
cidden herkez farklı bişi diyo ya bu aydan sonra bende bırakıcam sanırım :KK31:

Doktor bana herkeste farklı etkiler gösterir ve kişi üzerinde farklı etkiler vere bilir demişti,
Örnek, adet dönemin de ağrıların oluyorsa, bu hap yan etki yapa bilir demişti. .
Belki bende bu hap yüzünden almışımdır, kim bilir:)

Burakmadan önce, korunmak için önce ne yapmak istediğine karar ver canım. .

Biz condom kulanacaktık, ama vallah adam kendini saldı, yapamıyor. .
Yani şuan yanlızim, ama heran bir bebiş ola bilir, olursa olsun da,
Condomla olcak bie şey değil korunmak ( bizim icin)

Doktor bana herkeste farklı etkiler gösterir ve kişi üzerinde farklı etkiler vere bilir demişti,
Örnek, adet dönemin de ağrıların oluyorsa, bu hap yan etki yapa bilir demişti. .
Belki bende bu hap yüzünden almışımdır, kim bilir:)

Burakmadan önce, korunmak için önce ne yapmak istediğine karar ver canım. .

Biz condom kulanacaktık, ama vallah adam kendini saldı, yapamıyor. .
Yani şuan yanlızim, ama heran bir bebiş ola bilir, olursa olsun da,
Condomla olcak bie şey değil korunmak ( bizim icin)

demekki kişiden kişiye değişiyo canım olabilir bu :) aynı hapı benim yakın arkadaşımda kullanıyo oda git gide zayıflıyo kız :)
bu arada evli değilim ve korunmak için kullanmıyorum canım ben. erken menopozum bunu verdi bikaç hap daha var tabi.
şimdiden böle sıkıntılar çekiorum d.k. hapıyla bilmiorum neyle korunurum ne ederim onu evlcengım zaman düşüncem artık :)

demekki kişiden kişiye değişiyo canım olabilir bu :) aynı hapı benim yakın arkadaşımda kullanıyo oda git gide zayıflıyo kız :)
bu arada evli değilim ve korunmak için kullanmıyorum canım ben. erken menopozum bunu verdi bikaç hap daha var tabi.
şimdiden böle sıkıntılar çekiorum d.k. hapıyla bilmiorum neyle korunurum ne ederim onu evlcengım zaman düşüncem artık :)

Anladım canım:)
İnşallah car çabuk atlatirsin bu sıkıntını ve umarim faydasıni görürsün!

Merhaba .Ben de ilk bebeğimden önce yani evlenince doğum kontrol amaçlı tam 5 sene kullandım yasmin'i. Doktorum verirken özellikle kilo yapmadığı için tavsiye etmişti.Yanlız 2 senede bir kontrole gitmemi istedi.Dediği gibi de yaptım çok şükür bir problem yaşamadım.5 senenin ardından ilacı bırakır bırakmaz 1 ay içinde hamile kaldım çok şükür.Yani bana hiç bir yan etkisi olmadı.
İlk bebeğimi 2 sene emzirdiğim için tekrar hap kullanamadım son 1 senedir eşim korunuyordu ama sürpppriiizzzz:)6 aylık hamileyim:)Yani bu da hapın değil ama eşimin korunmasının yan etkisi oldu bana:)

X