Aile Planlaması Dogum kontrol hapı kullanmali miyim ?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

yaban gulu34

Üye
Kayıtlı Üye
23 Mart 2015
56
9
33
merhaba arkadaşlar 5 aylık bi oğlum var korunmak için herhangi birsey yapmiyorum sadece esime güvenmekten baska carem yok suanlik.. doğum kontrol hapı kullanaym diyorum doktora falanda basvurmadm emzirdigim icin sakncali olur mu bilgisi olan aydınlatsn lütfen..

ben emzirirken doktorum, iğneye bile karşı çıktı ki o kullanılabilir denmişti emzirirken başka biri tarafından.
ilaca kesinlikle hayır dedi

ben kirkim cikmadan spiral taktirdim ustelik sezeryanla dogum yapmisdim cok rahat en guzel korunma sekli bana gore kondomdan ben cok mikrop kaptim hep alerji olurdum hapda hormonlarla oynuyormus dr onermedievet kesinlikle spiral 1 numara :KK68:

Onunda garantisi yokmuş çıkıyormus
iyi bir dr takarsa hicbir sey olmuyor canim arastir biraz arkadaslarimdan birkaci memmun degildi hepsine ayni dr takmisdi memmun olanlarin nerede kime takdirdiklarini arastirdikdan sonra bende gittim takdirdim kesinlikle takan drdanda kaynakli olabiliyor sorunlar ben cok memmunum

Doktora başvurmak sizin en önemlisi bebeğinizin sağlığı için daha önemli. Doktor büyük ihtimal ya eşiniz korunsun yada spiral diyecektir. Eşiniz dururken siz niye kara karar düşünüyorsunuz ki

Teşekkürler cnm arastiraym ben ozaman
arastir canim hatta benim idrar yollarimdan cok rahatsizligim olurdu spiral takdirdim takilali hicbirseyim kalmadi kondomdanmis butun mikrop kapmam 4 yil oldu hicbir sorunum yok cok sukur dogum kontrol hapi kullananlardada kil ve kilo problemi cok duydum ben hic kullanmadim ama yapilan yorumlar hic ic acici degildi etrafimda bende spiralde karar kildim iyikide oyle yapmisim :KK68:

bence de nemi.. ama ne yani
11 yıllık evliyim çocuk düşünme evrelerimiz hariç hep eşim kondomla korundu
tabi kondoma alerjisi olanı tenzih ediyorum..

aynen, diğer yöntemlerin hepsi kadının bedenini alt üst ediyo bence, düşün ayın 30 günündede de seks yapmıyosun ama 30 günün tamamında hap içmek zorundasın ama kondom gerekli olduğunda takılan sonra çıkarılıp atılan bişey

X