Aile Planlaması Dogum kontrol hapı kullanmali miyim ?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Prezervatifle kasinti yanma oluyosa latekstir maddesi ve sizin lateks alerjiniz vardir. Lateks icermeyen kondomlari bir deneyin. Mikrop kaptırıyordan kastiniz anlamadim ama ben yasmin kullaniyorum 2 bucuk yildir bir zararini görmedim kilo falan almadim yani. Tabi emzirirken ilac kullanilmaz ama geri cekilme yontemiyle de gayet guzel hamile kalınıyor guvenmeyin. Spiral tekrar cocuk dusunmeyenlere takılıyor ama dış gebelik riskini artıyor yani bebek rahme yerlesmiyor ama tuplerde vs gebelik olusuyor. Tabi bu sadece risk, gerceklescek diye kesin bisey yok. Tekrar cocuk dusunmuyorsaniz spiral, olur belki diyorsaniz simdilik lateks icermeyen kondom kullanin en azindan sadece ovulasyon doneminde. Emzirmeden sonra da dogum kontrol hapina gecersiniz.

bnm doktorum hap onerdı emzıren annelere ozel.kullandım ve kotu bı yanını hıc gormedım fıyatı bıraz yuksek 30 35 cıvarı

merhaba arkadaşlar 5 aylık bi oğlum var korunmak için herhangi birsey yapmiyorum sadece esime güvenmekten baska carem yok suanlik.. doğum kontrol hapı kullanaym diyorum doktora falanda basvurmadm emzirdigim icin sakncali olur mu bilgisi olan aydınlatsn lütfen..
Adet olduğun gün, kadın doğuma git spiral taktır hayatım. En rahatı.

evet, baştan söyleseydi ne biz yanlış anlardık ne de o bizi yanlış anlayıp kızardı
neyse canım yanlış anlaşılmalardan ibaret olmuş
o daha lohusa biraz onun gerginliği de vardır şimdi üzerinde :KK68:
5 aylık oğlum var lohusami oluyorum komiksin cnm beni yargilayacaginiza kendi yazdiklariniza bakin 'sinirlenmiyim diyorum ama' ymiss sinirlensen nee... senden fikir istedik sinir değil gerekte yok ikinizin fikirlerine anlamayan sizsiniz

Prezervatifle kasinti yanma oluyosa latekstir maddesi ve sizin lateks alerjiniz vardir. Lateks icermeyen kondomlari bir deneyin. Mikrop kaptırıyordan kastiniz anlamadim ama ben yasmin kullaniyorum 2 bucuk yildir bir zararini görmedim kilo falan almadim yani. Tabi emzirirken ilac kullanilmaz ama geri cekilme yontemiyle de gayet guzel hamile kalınıyor guvenmeyin. Spiral tekrar cocuk dusunmeyenlere takılıyor ama dış gebelik riskini artıyor yani bebek rahme yerlesmiyor ama tuplerde vs gebelik olusuyor. Tabi bu sadece risk, gerceklescek diye kesin bisey yok. Tekrar cocuk dusunmuyorsaniz spiral, olur belki diyorsaniz simdilik lateks icermeyen kondom kullanin en azindan sadece ovulasyon doneminde. Emzirmeden sonra da dogum kontrol hapina gecersiniz.
kasinti yanma yapiyo kondom. Teşekkür ederim fikriniz icin

Konu sahibi, kondomdan mikrop kapıyorsunuz. Eşime güveniyorum diyorsunuz ama güvenmiyorsunuz aslında bu konuda. Herhalde o geri çekme yapıyor ama bu bir doğum kontrol yöntemi değil. Spirale de pek sıcak bakmıyor gibisiniz. Siz en iyisi doktora gidin, ondan yardım alın.

Öyle de olmuyorsa ya çocuk düşünmediğiniz dönemlerde ilişkiye girmeyeceksiniz o zaman ya da kendinizi kısırlaştıracaksınız. Başka ne kaldı ki geriye?

Uamrım doktordan olumlu sonuç alırsınız.

Onunda garantisi yokmuş çıkıyormus

spiral en güvenli yöntemdir, çıkmaz sadece kayma ihtimali var o ihtimalde de kanama ve ağrı olur taktırdıktan 1 ay sonra kontrol edilir vücut kabul ettiyse kayam ihtimali düşük ama dediğim gibi farkedilir.

şimdiki aklım olsa evlenir evlenmez spiral taktırırdım ilaç bende kilo ve hormonal dengesizlik yapmıştı. bi de emziriyorsunuz emziren anneler için özel hap var ama sonuçta o da hormon :KK43:

Korunma yontemlerinden en mantıklısı RİA yani rahim içi araç.emzirme doneminde hap kullanman zararlı olabilir hem haplar vajinal enfeksiyona mantara ortam hazırlıyo ria en zararsız olanı sadece 2 3 ayda kontrollerin oluyo

himmm benim gibiymis seninde problemin canim kesinlikle spiral taktir inan kondomun verdigi aci daha buyuk yanma kasinti kasiklarimda agri olurdu simdi birkereye mahsus canim acidi cok rahatim hamile kalma korkum yok yanmam kasinti sorunum yok takdir canim korkma bak memmun kalacaksin demedi deme:KK68:

ben de bebeğim üç aylıkken taktırmıştım adetlerim çok daha sonra başladı rahim duvarı inceydi doktor bana da canın yanabilir dedi ama yanmadı, ya bünye meselesi ya da normal doğum avantajı bilemiyorum. hem yansa da bir dakikalık acı ne olacak :KK66: ben de spiralden o kadar memnunum ki sokaktaki kadınları çevirip öneresim var :rolleyes:

işaretlediğim yerdeki bilgi "hayatının geri kalanında" gibi bir biçimde ise yanlışınız var :) spiral çıkartıldığı an çocuk çalışmaları kaldığı yerden devam edebilir :)
ben de birkaç ay hap kullanıp bıraktıktan sonra hamile kalmıştım fakat haplar yumurtalıkları tembelleştirdiği için yumurtalık faaliyetlerinin eski haline dönmesi kişiden kişiye farklı zamanlar alabiliyor.
her yöntemin riski var ama yasminden daha yan etkisiz bir ilaç kullandığım halde ilaç bana her ay bir kilo ve bozulan tiroit hormonları olarak geri döndü
bence doğru yapmıyoruz aslında her bünyede her korunma yöntemi farklı yan etkilere yol açabilir birine iyi gelen diğerine gelmez doktorlar bile garanti veremiyorlar.
bünyemize en uygununu bulup tavsiye ediyoruz ama doğru mu yapıyoruz bilemedim şimdi :eek:

5 aylık oğlum var lohusami oluyorum komiksin cnm beni yargilayacaginiza kendi yazdiklariniza bakin 'sinirlenmiyim diyorum ama' ymiss sinirlensen nee... senden fikir istedik sinir değil gerekte yok ikinizin fikirlerine anlamayan sizsiniz
bilmiyorsan öğren lohusalık 2 seneye kadar sürebilir
ben sana sinirlenmiyim diyorum ama diye bi cümle kurmadım sadece karşılıklı yanlış anlama olmuş dedim anlayış gösterdim tabii anlayana.
anlamayan sensin neye sinirliysen bizden çıkaramazsın
yazdıklarımı bi düzgün oku doğru anla
kusura bakma sana yardım eden de suç
adam gibi cevap yazdım sana önerilerde bulundum işte iyilik yap denize at dedikleri bu olsa gerek
neyse ne ne düşünüyosan düşün
git de gerginliklerini başkalarından çıkar benden değil

edit: neyse yine de kusura bakma, yanlış anlaşıldım en başta kızgınlığının yoktan yere olduğunu söylemek istemiştim
yoksa ben niye sana kızayım tanımam etmem seni
ama yanlış anladın her cümlemi seni kırmak kızdırmak rencide etmek falan değildi amacım kusura bakma
hadi iyi günler, umarım sorununa en doğru çözümü bulursun

Son düzenleme:
bilmiyorsan öğren lohusalık 2 seneye kadar sürebilir
ben sana sinirlenmiyim diyorum ama diye bi cümle kurmadım sadece karşılıklı yanlış anlama olmuş dedim anlayış gösterdim tabii anlayana.
anlamayan sensin neye sinirliysen bizden çıkaramazsın
yazdıklarımı bi düzgün oku doğru anla
kusura bakma sana yardım eden de suç
adam gibi cevap yazdım sana önerilerde bulundum işte iyilik yap denize at dedikleri bu olsa gerek
neyse ne ne düşünüyosan düşün
git de gerginliklerini başkalarından çıkar benden değil

edit: neyse yine de kusura bakma, yanlış anlaşıldım en başta kızgınlığının yoktan yere olduğunu söylemek istemiştim
yoksa ben niye sana kızayım tanımam etmem seni
ama yanlış anladın her cümlemi seni kırmak kızdırmak rencide etmek falan değildi amacım kusura bakma
hadi iyi günler, umarım sorununa en doğru çözümü bulursun

Diger argumaninizi bilmem de, lohusalik dogumdan sonra ilk 6 haftadir. 2 sene filan surmez yani. Bilmiyorsaniz siz ogrenin bence.

lohusalık 40 gündür, 2 sene sürmez.. yeni yeni bilgiler türetmeyin..
2 sene sürsede fena olmazdı,düşünsenize herkes 2 sene bu kızcağız lohusa diyecek ve size hassas davranacak:KK48:emzirme süresiyle karıştırılmış.emzirirken doğumkontrol hapı kullanılmaz,ya da östrojen içeren düzenleyici ilaçlar fln kullanılmıyor.spiral en mantıklısı gibi düzenli kontrollerle taktırılabilir.piyasadaki en düşük etkili hap qlarista bildiğim kadarıyla.

X