Doğdun, seslendim sana Emirim gözlerini açtın, 10 saat sonra kaybettim seni annem

Yaşamayan anlamaz , biz ne desek boş tabi ama Allah'ım tekrar yaşatmasın , Allah sana öyle bir evlat versn ki acın en aza insin canım , sabırlar diliyorum...

ahhh,içimi yaktın be arkadaşım,ne zor şey yaşamışsın,ben ancak bir parçasını anlayabilirim,seninse için yanar.rabbim sabır,kuvvet versin sana inşallah.yeni bir bebekle acın hafifler umarım.dilden başka ne gelir?tez zamanda yeni bir bebek sarar acılarını inşallah..

geçen yıl ekim ayınıda öğrendim hamile olduğumu nihayet 10 yılın mucizesi geliyordu
tam 10 sene bekledim ikinizin gelmesini ,ama biriniz geldiniz, hani öteki kardeşin ,damlam nerde kızım ,neden getirmedin ki, şimdi nerde, soğuk toprağın altında üşüyordur o, battaniyesini götürsem ısınırmı acab anne diye bağırıyomu ,geceleri korkarmı, sen büyüdün 6 aylık oldun,kardeşinde büyüdümü, bir mezar bile yapmadılar sana bebeğim, gelemiyorum yanına ,diyorlar ki...! seslenmeyen bebeğe mezar yapılmaz, neden yapılmasın ki ,8 ay sizi içimde ben hissettim ,sesini duymasam bile ,sanki bir gün ,bir yerlerden çıkıp gelicekmişsin gibi ,yavrum benim, kapıya gelmesen bile ,bir kerecik olsun , rüyama gel nolur annem göreyim yüzünü hasretimi dindir hiç aklımdan çıkmıyorsun ,gelip gidip battaniyene dokunuyorum ağlıyorum elime aldığımda elim battaniyede ısınıyo işte o zaman hemen bırakıyorum yavrum ,çünkü sen üşüyosun orda bazen geceleri üzerime yorganı almıyorum, ısıtmıyorum kendimi ,yavrum üşüyo ben nasıl ısınırım ,bende üşüyorum 6 aydır ısınmıyorum miniğim ,kardeşin büyüdükçe sende büyiyceksin avimizde yeni yaşında sende bizimle olacaksın sende kesiceksin pastayı yerini ayırıcam seninde sanada hediye alıcam seninde ismini yazdırıcam pastanın üstüne sensiz olurmu hiç meleğim

Bütün gönül ve kader arkadaşlarıma acımı benle paylaştığı için tekrar teşekkür ediyorum. Boncuk1985 yazını okudum. ikizlerinden birini kaybetmişsin çok zor çok acı. Birine bakarken diğerine özlem duymak. Fakat senin bir tane evladın var en azından Allah sana onu nasip etmiş. Ona bakıp ona dokunup onu öpüp kokusunu içine çekip mutlu olabiliyorsun en azından. senin kanın senin canın. Ya ben. Gözümün önünden götüremediğim Emirim , evladım.

canım benim seni çok iyi anlıyorum
elbette haklısın
ama sakın üzülme isyan etme
allahın gücüne gider
her zaman şükret ben hiç isyan etmedim ama tabiki çok ağladım halada ağlıyorum ama şükür bir tane umudum var
elbet ki bir gün mutlaka ama mutlaka senin de bir evladın olucak buna inan
bütün acılarını unutturacak bir meleğe sahip olursun bunu diliyorum

ağlayarak okudum
evet dediğin gibi kader arkadaşıyız seni çok iyi anlıyorum
yüreğinin acısını yangınını çok iyi anlıyorum teselliye söz yetmezmiş
tek tesellimiz biza şefaatçi olacak inş bizi cennetin kapısında karşılayacak meleklerimiz annem babam olmadan cennete girmem dicek
isyan etme sakın olurmu arkadaşım oda bizimle kavuşacağı günü bekliyor çünkü meleklerimizde bize doyamadı...

konular kısmında başlığını görüyordum ama bir türlü açıp okumaya cesaretim olmadı.Ha şimdi diyordum ama içim cız edip geri dönüyordum çünkü yine benim gibi yüreği yanmış bir annenin feryadı özlemi hayırkırışını okuyacaktım..uzun zaman görmezden geldim ama bugün girip okumak ve yanında olduğumu hissetmen için geldim ve yazıyorum..Bende 9 yıl bir sürü tedavi çeşitleri bir çok dr. gezip deneyip herşeyi deneyip araştırrak orası mı burasımı o tedavimi bumu diye çalışıp para biriktirip gece gündüz demeden eşimle birlikte çalıştık didindik bebeğimize bir an önce kavuşmak için ve 9 yılın zorlu savaşın sonunda bebeğime bebeklerime kavuştum..ohh allahıma şükürler olsun dedim dünyam benim oldu ama 7.haftada bir meleğimin kalbi atmadı ve kaybettim.1 tane meleğim keremim biricik canım oğlum benimleydi..annesini yoruyordu acıktırıyordu ama annesi ona kurban olurdu bi dediğini iki etmiyordu..sürekli herşeyin en iyisi olsun diye mağazaa mağazaa gezer dururdu..ama oğlum sonra beslenmeye başladı annesini üzmeye başladı dinlen diyordu dinleniyordum am her geçen gün eriyip gittiğini büyüyemediğini görünce durumun ciddiyeti belirlenince ve dr. son yümlesi dışarıya alınmalı yoksa ölecek dediler ama doğsada yine ölür yaşamaz en büyük sorun sakat kalır dediler..karar verin..Ben annesi nasıl karar veririm..oğlum henüz 7 aylıktı ama büyüyememişti kimse garanti vermiyordu bense internette yurtdışında doktorlara raporları gösterip çağre ararken ve hepsinden imkansız elden birşey gelmez derlerken nasil yaa nasıl benim oğlum ölemez yaşayacak cicilerini giyecek beşiğinde uyuyacak ben anne olacaktım derken kimse sesimi duymazken minik oğlum paşam keremim ve bu ismini koymak için 9 yıl savaş verdiğim oğlum canım oğlum bir sabah babasını işe yolcu ettikten sonra ansızın benden sessizce gitti..dünyam yıkıldı sesim kesildi boğazım düğümlendi hep ümit yaşayacak doğacak derken cansız USG de yumulmuş olarak son kez gördüm.Yüzünü göremediğim cennet kuşumu kucağıma alıp öpüp kokliyamadığım cennet kuşum keremimi soğuk tahtasındaki ismini okşıyarak ıslak nemli toprağınla konuşarak gelen böcek kelebeklerini izleyerek özlem gideriyorum..Arkadaşım yazını hıçkıra hıçkıra ağlıyarak okudum...allahın bize bol sabır vermesinden bol bol dua ettmekten ve umutla meleklerimizin bize kardeşlerini sağlıklı göndermelerini beklemekten başka birşey gelmiyor..zaman geçdikçe anna yüreği alışıyor dayanıyor ve mücadelesine devam ediyor allah bize daha büyük acılar vermesin..allah bizi böyle sınavlarla bir daha sınamasın..tez zamanda sağlıklı yavrularımıza kavuşmak nasip etsin...başın sağolsun kader arkadaşım

Ne yapalım be kader arkadaşım, bizim de kaderimiz bu. Kara toprağa bakıpta özlem gideren,yüreği acı acı özlemle yanan kader arkadaşım. Gerçek dünyada sen kaybettiğin bebeklerinle bende Emirimle birlikteyken karşılaşmak ümidiyle. Ne yapalım be kader arkadaşım ben Emirimsiz yanoyorum ama yok ki yok kara topraktan başka birşey yok. Ağlıyorum ağlıyorum yine susuyorum. Ama bu yüreğimin acıması hiç dinmiyor. Anneyiz biz anne . Ana yüreği bilir evlat acısını. Allah inşallah bizim elimize sağlıklı evladımızı verir de bu yüreğimiz biraz diner.

amin arkadaşım amin...bugün günlerden 14 aralık ve ben bu tarihi hiç sevmiyorum..ayın 14 ü hiç gelsin istemiyorum çünkü 14 ocakta oğlum keremimi melek ettim...bugün sabahtan beri yataktan kalmak iş yapmak alışverişe gitmek yemek yapmak istemiyorum...içimdeki çarpıntıyı dindirmek için kapı arıyorum ama bulamıyorum tek bulduğum yer burası..hava kararıyor soğuk esiyor ve ben oğluma ulaşamıyorummm..allah sen bize yar ve yardımcı ol sabırlar ver ve acımızı dindireceğimiz kucucuklarımızı gönder..

Nasıl bir tabir nasıl bir teselli cümlesi kurulabilir hikayenize bilmiyorum gözyaşlarıyla okudum hikayenizi rabbim sabırlar versin bidaha yaşatmasın evlat acısını
4 aylık hamileyim geçen rüyamda bebeğimi kaybettiğimi gördüğüm için uzunca süre hıçkırıklarla ağladım. Ve siz malesefki rüya olmayan acıyı yaşamışsınız rabbim sabırlar ve dayanma gücü versin. Hepimize sağlıklı hayırlı evlatlar verip büyütmek nasip olsun inşallah

demek 1 kerem daha melek olmuş he
benim meleğimin ismide keremdi

inan ki şuan tüylerm diken diken oldu arkadaşım

bende keremimi 17 ocakta kucağıma aldım öpüp kokladım 14 şubatta kollarımdan uçup gitti 14 rakamını bende sevmiyorum arkadaşım

canım Allah sana sabır versin inan bu satırları zar zor yazoyorum hiç anne olmadımama inan her satırında acını hissettimiliklerimde içimacıdı acıdıkça ağladım. Yuce rabbim sana sabırlar versin

canım çok kötü oldum ya...seni anlıyorum desemde senin kadar derinden bilemem...off...dayanamadım...ağlıyorum...bebeklere hiç dayanamıyorum...çok üzüldüm....çok...

Rabbım sana emırıne kavusacagın zaman gelene dek en buyuk sabrı versın..
sana ve aılene sabırlar dılıyorum
oglun en guzel meleklerle beraber..
ruhunun tamırı ıcın zamana ııhtıyacın var..
Allaha emanet ol.. Sevdıklerıne cokkkutsal olan gorevıne sarıl.. unutmakı dıger cocuklarınında sana ıhtıyacı var.. ve acını doyasıya yaşa saklanmadan..

offf offff
çok fena oldum...ağlamaktan zor okudum sonunu ....
Tek diyebileceğim Allah çok çok sabır versin, ve inşlh Ahirette şefaatçin olsun meleğin ...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…