Diyetsiz Kalıcı Zayıflama Deneyimlerimiz

Böyle doyulan ve istenilenin yendiği her türlü programa sıcak bakıyorum. Çeşitli diyetler yaptım önceden, sonuç almadığımı söyleyemem, verdiğim 30 kiloyu o diyetlere ve spora borçluyum. Ama şimdi kalori hesaplıyorum ve de çok daha mutluyum. Kendimi kasıp mutsuz olacağıma, azar azar veririm de işkence olmaz. Az yenilen diyetler insanın hayatından çalıyor adeta. Tamam çok sağlıksız tek tip olanları yapmıyorum ben de ama yine de dışarı çıkınca yiyeceğim şeyi bulamamak ve aç kalmak gibi sorunlarım oluyor. Sana da başarılar diliyorum inşallah tam istediğin kiloya bu yöntemle pes etmeden gelirsin, ama unutma ki bu tip serbest diyetlerde kendi disiplinin olmalısın, rahata kaçarak bıraktığın anlar olmasın. Emin adımlarla devam et, sporunu ihmal etme. Kolay gelsin :KK8:

yamoo, crnky hoşgeldiniz...
Evet bugün tam 14 gün oldu.. kilom 69 olmuş.. :KK49:yani 14 günde 1 kilo vermişim.. Gayet güzel aslında yediğim şeyleri düşününce.. demekki abur cuburlar kilo yapmıyomuş aksine yiyerekte verebilirmişiz..:KK64::KK66:

yamoo, crnky hoşgeldiniz...
Evet bugün tam 14 gün oldu.. kilom 69 olmuş.. :KK49:yani 14 günde 1 kilo vermişim.. Gayet güzel aslında yediğim şeyleri düşününce.. demekki abur cuburlar kilo yapmıyomuş aksine yiyerekte verebilirmişiz..:KK64::KK66:

Tebriklerrr :KK70: Üstelik kaçamaklarım da çok oldu bir kaç gün acıkmadığım halde yedim demiştin:KK70: Şimdi beslenme düzenin daha iyi oturduğunu düşünürsek gelecek 14 gün için sonuç çok daha iyi olacaktır :)

Başarılar :KK34:

Dilşahım, Vesper çok sağolun kızlar.. bir sonraki tartı günüm 20 haziran olcak.. evet tokkende yiyorum bazen kendime hakim olamayıp veya stresten(bahane).. Ama yavaşta olsa öğreniyorum bu yöntemi yemek için acıkmayı bekleye özen gösteriyorum bakalım ikinci 14 gün sonunda nekadar kilo gidicek:KK66:

Son düzenleme:
Bu arada ben de kendi durumumdan bahsedeyim. Dün arkadaşlarlaydık patates kızartması et döner tatlı biraz alkol...Kısacası yok yoktu menüde :KK70:

E ne yapayım dedim açlık-tokluk sınırmı belirleyeyim yeter. Et döner salata ve patates yedim sırada tatlı da olduğundan ve iyice doyup acıkmayı bekleyemeyeciğimi bildiğimden doyma hissim tam gelmeden yani henüz bişiler beni tıkamadan yemeği kestim üztüne su içtim ancak öyle tıkandım :KK70: Tabi az da yemedim hesaplarıma bakılırsa en az bir 600 kalori olmuştur o yemekler :KK61:

Aradan 3-3.5 saat falan geçti nihayet midem boşalır gibi oldu hemen yedim tatlıyı ama çok abarttığımı kabul etmek zorundayım:KK17: Midem yeter dedi ama bu sefer yedim geçtim sınırı:KK17:

Saat 6 buçuk gibi(1 saat arayla hala karnım doluyken) 2-3 çatal daha tatlı yedim:KK17: ama neseki bu kadar dolu bir mide akşam başka yemek yememe izin vermedi aman gözümde kalmamıştı başka bir şeyde zati :KK70:

Sabah tartıldım kilo almamışım:KK52: Demek uygulamam başarılı oldu ama bi kaç gündür çok kötü bir düzenim olduğunu kabul etmem lazım çok sağlıksız gidiom çook :KK70:

Bu arada madam_curie ben hala kısıtlama mikrobundan kurtulamadım bunu itiraf etmem lazım. Gördüğün gibi hala kalori hesabı yapıyorum, kilo alma korkularım da var:KK17: Bazen az yemeye çalıştığım da oluyor ama kısıtlama yapanlar kilo almaya mahkumdurlar örneği... Bugün tartıyı da düşük görünce az yiyeyim dedim akşama kadar elimde olmadan çok az yemişim ama en sounda başım döndü gidip koca bi tabak pilav ve yoğurt yedim oh be huzurum geldi :KK70:

Yine de benim gidecek çook yolum var çok

Hepimize kolay gelsin inşallah :KK34:

Son düzenleme:
Versper paniğe kapılma zamanla kısıtlama mikrobunu atlatacaksın.. birden olmaz zaten sen moralini bozmadan devam et yeterki.. yazdığın linke bakıyorum şimdi

Versper paniğe kapılma zamanla kısıtlama mikrobunu atlatacaksın.. birden olmaz zaten sen moralini bozmadan devam et yeterki.. yazdığın linke bakıyorum şimdi

Ben de zamanla oturur diye düşünüyorum.

Aslında hala biraz dikkat etmemin nedeni açtığın konuyu ilk gördüğümde kendimce bir diyet yapıyor olmam :) 16-17 günde 3.5 kilo verdim devam da ediyordum ama sonra düşündüm ki senin de burada yazdığın gibi metabolizmamı iyice düşürmüş olmalıyım az az yiyerek. Şİmdi birden yüklenmek istemiyorum metabolizma düşük alacağım çok belli o yüzden yavaş yavaş DKZ ye geçiyorum :KK61: Ara öğünler yapıp ana öğünlermi az tutuyordum şimdi araları kaldırdım acıkınca doyana kadar yiyiorum ama kalorilerini hesaplıyorum hala çünkü diyetimde 1300lerde kalıyordum şimdi de 1600-1700lere çıkardım yavaşça normale döneceğim:KK61: Birden fazla yüklenme olsun istemiyorum :KK1:

Kalorilere bakmak dışında diyet yaptığım yok acıkınca yiyorum istediğimi :KK16: Ama zaten farkettim ki fazla da olmuyor böyle ana öğün sağlam yapıp ara öğün kesince yine toplamda az kalori alıyorsun en azından kafam daha rahat :KK70:

Yavaş yavaş bu düzene tam geçebilmeyi umuyorum:KK61:

Link güzel oradan da paylaşımlar yapabiliriz ayrıyetten diye düşündüm ben amacımız aynı sonuçta ama oraya da bu sayfanın linkini vermek lazım:KK1:

Son düzenleme:

canım cok merak ettım bu topıkte yıne anlatılıyor tabı ama sen yınede kendı uyguladıkları kendı agzından anlatırmısın..
mesela sımdı bır gun ıcınde en cok yemıs halın neler.. ekmegın yada yaglı yagsız yedıklerıne dıkakt etmıyormusun..
ozellıkle abur cuburlar ıcın soruyorum mesela çıkolatadır cıpstır cekırdektır kuruyemıstır yada her neyse pasta borek kılo yapan ne varsa bunlarla aran normalde nasıldır.. anlatabılırsen sevınırım.. :KK71:
canımm yeni görüyorum mesajını hemen yazıyım.Ben kahvaltıda pek yiyemiyorum ama börek falan varsa yerim:)) yarım simit yanında peynir falan yumurta yiyorum evdeysem.değilsemde pop kekle çay işimi görüyor.öğlen burger yiyebilirim dışardaysam ama çocuk menüsü bana yetiyor açıkçası.yarım ekmek döner,dürüm..akşamları da pilav tavuk yoğurt olabilir.abur cbura bayılırım.hergün akşam çekirdek yemeden yatmam=) çikolata,dondurma,hamurişi..bunlar günlük yemek listemi oluşturabilir mesela.ama tel şeye dikkat ediyorum oda: tokken yememek.bazen çok fazla yiyorum ama 5-6 saat hiçbirşey yemiyorum sonra acıkmıyorum çünkü.

kızlarrr süpersinzzz hepinizzzzzzzzzzzzz.bana da diyorlar yiyor kilo almıyor diye artıkkkk:))) bu harika birşeyyyyyyyy.yaşasın diyetsz yaşamakkk

Nasıl gidiyor arkadaşlar diyetsiz zayıflamanız.. Ben yine arada kaçırıyorum unutup yiyorum bişeyler:KK30:
Ama çok da dert etmiyorum çünkü artık formül belli yavaşta olsa olcak yani:KK64:

ufff ben buara saçmaladım yani akşam illah tok olsamda abur cubur yiyorum ya.ama karar aldım akşam yemeğimi yicem sonra 8den sonra birşey yemiycem artık yoksa kahvaltıda edemiyorum ertesi gün.

Fburcu sen şuan ideal kilondasın dimi doğru hatırlıyorum.. o yüzden çok dert etmene gerek yok gayet başarılısın bence:nazar:
turkuaz86 hoşgeldin karatay,monti nasıl bişey anlatabilirmisin..

kötü karbonhidratlari hayatimdan cikartiyorum yani. Beyaz unlu gidalar falan tüketmeyecegim!

Biliyorum DKZ ye biraz ters gelebilir, ama bende hipoglisemi var ve bu yüzden hem aciktigimda yyiecegim hemde doydugumda birakacagim, canim ne istiyorsa yiyecegim ama ne olduguna dikkat derek. Seker hastasi olmak istemiyorum cünkü. Umarim anlatabilmisimdir.:KK37:

Fburcu sen şuan ideal kilondasın dimi doğru hatırlıyorum.. o yüzden çok dert etmene gerek yok gayet başarılısın bence:nazar:
turkuaz86 hoşgeldin karatay,monti nasıl bişey anlatabilirmisin..

canım 1.70 boyundayım işte 59-60 gidip geliyorum aama 58 dim ben ya.oyuzden alınca direk paniğe kapılıyorum ama buara tokkende yedim ondan olabilir,55 olmak istiyorum aslında ama epeyce zor :)))

Nasıl gidiyor arkadaşlar diyetsiz zayıflamanız.. Ben yine arada kaçırıyorum unutup yiyorum bişeyler:KK30:
Ama çok da dert etmiyorum çünkü artık formül belli yavaşta olsa olcak yani:KK64:

ay ay hiç sorma hele ben hele ben:KK1:

2 gündür neler neler yedim regl öncesi dönemdeyim diye mi böyle oluyor acaba şekere doymuyorum sürekli bi tatlı çikolata bisküviler amaninnn:18:

Acıkmayı da bekleyemiyorum, ama şöyle bir şey yaptım 7-8 gibi kwsiyorum yemeyi yatana kadar acıkmış olduğum için yani yatağa aç girdiğim için pek bişi oynamadı tartıda neseki:KK1: Ben 63 oldum mu derken hala 62 yim:KK52:

Vücudumu şoklamak için 2 gün bişi uygulayabilirim diyorum ama nedense hiç havamda değilim DKZyi öğrendiğimden beri diyet modum kayboldu iyi mi kötü mü oldu bilmiyorum valla:KK1:

overandover sen ne zamandır uyguluyosun bu yöntemi ve kilo verebildinmi?
akşam yemeğimi az önce yedim 1 dolu tabak tavuklu mantar, biraz pilav ve yoğurt çeyreğe yakın ekmek.

Değerli arkadaşım, açlık-tokluk sinyalini dikkate alarak belki doğru bir formülle gidiyorsun ama bence şöyle bir hata yapıyorsun.
Mesela "akşam yemeğini az önce yedim" dediğin saat 21:36... yani akşam 10'a doğru 1 dolu tabak tavuklu mantar, pilav, yoğurt ve ekmek yemişsin.
Yatma saatini bilmiyorum ama gece 1 olduğunu düşünsek bile, yatmaya yakın 3-3 buçuk saat kala bu kadar ekmek, pilav yemek doğru değil bence.
Dediğim gibi belki açlık-tokluk sinyalinin dikkate alınması, gittiğin yol doğru olsa da akşam yemek bu doğru yolda yanlış kaçar diye düşünüyorum.
En azından 6 veya 7'den sonra pilav, makarna, ekmek gibi şeyler yenilmemelidir, daha hafif şeylerle doymaya çalışılmalıdır.
Paylaşım için teşekkür ederiz:)

Ben burayı okuduğumdan beri diyet yapmıyorum ve çok mutluyum :KK52:
allah razı olsun arkadaşlar.
gerçi ben kilo da vermedim ama almadım.
Benim için DKK oldu yani Dİyetsiz Kİlomu Koruyorum :)
Diyet yapmak depresyonmuş da benim haberim yokmuş. Gerçekten süper bişey diyet yapmamak.

X