Diyetsiz Kalıcı Zayıflama Deneyimlerimiz

kızlar koyverin gitsin yaa sıkmayın kendinizi.. ben 6da fln yemiştm en son ohhh neler neler:KK70: şuan açlık hissediyorum ama emin dğilm yesem mi yemesem mi :S biraz daha bekliyeym bakaym geçmezse yerim ya da yatarım:)

vesper bizi öyle güzel kandırmışlar öyle güzel inandırmışlarki tokken yememiz gerektiğine.. tokken yemeye başladığımızda doyma sınırımız olmuyo.. ayrıca zayıf insanlar çok nadiren tokken yerler o da bizim tokken yediğimiz kadar yiyemezler bi noktada durmasını bilirler çünkü otomatik olarak açlık tokluk sinyallerini kullanmayı biliyolar.. ben şuan bir hafta olmasına rağmen yemek için acıkmayı beklemekte zorlanıyorum hep bu tokken yemeye alıştırdıkları için. şimdi düşününce çok saçma geliyo neden tokken yemek yiyeyim.. ayrıca açken yemek yediğimde yiyeceklerin tadını daha iyi alabiliyorum daha lezzetli oluyo. ve kısıtlama yapmadığım için gün içerisinde çikolatalar pastalar börekler.... aklımda uçuşmuyolar eskiden olduğu gibi..

vesper bizi öyle güzel kandırmışlar öyle güzel inandırmışlarki tokken yememiz gerektiğine.. tokken yemeye başladığımızda doyma sınırımız olmuyo.. ayrıca zayıf insanlar çok nadiren tokken yerler o da bizim tokken yediğimiz kadar yiyemezler bi noktada durmasını bilirler çünkü otomatik olarak açlık tokluk sinyallerini kullanmayı biliyolar.. ben şuan bir hafta olmasına rağmen yemek için acıkmayı beklemekte zorlanıyorum hep bu tokken yemeye alıştırdıkları için. şimdi düşününce çok saçma geliyo neden tokken yemek yiyeyim.. ayrıca açken yemek yediğimde yiyeceklerin tadını daha iyi alabiliyorum daha lezzetli oluyo. ve kısıtlama yapmadığım için gün içerisinde çikolatalar pastalar börekler.... aklımda uçuşmuyolar eskiden olduğu gibi..

aynen canım.neden tokken yiyoruz ki biz burdaki mantık ne?? gitgide taşlar yerine oturuyo çok şükür ..

kesinlikle haklısın aaah ah o kadar seviniyorum ki bu topiği açmana sanki birinin beni uyarmasını bekliyordum hea :KK70: Doğru neden yiyelim tokken? eğer tokken yersek ve doymadan da kalkarsak vücut nasıl anlıcak nasıl açlık-tokluk sinyallerini verecek?

Bence diyetlerdeki en büyük yanlış bu doğal mekanizmayı bozmak. Diyet bırakılınca normal yeme düzenimize geçtiğimizde bu yüzden kilo alıyoruz. Normal insanlar yeme düzenlerine müdahele etmez, zayıflamaya çalışırken de edilmemesi gerekiyor.

Aynen ben de artık öyle yapıyorum son zamanlarımda yediklerime dikkat ediyordum ara ana öğün yiyordum bugun tam olarak senin dediğini yaptım veeee süperdi ayrıca şimdi hesapladım da yediklerimi inan abartı yememişim ve dikkat ettiğim zamanın günlük kalorisiyle 100-200 anca oynar. az az ve sık sık yiyodum ama tam doymuyordum aklımda hep bi açlık oluyordu, bugun tam yedim saatlerce acıkmıyorsun e aynı yiyorsun toplamda ama kafan rahat

Hemen yediklerimi de yazayım bu arada :)

Sabah 10da kalktım süt ve nesfit cornflakes yedim ama bir iki saat sonra acıkıp biraz atıştırdım kestiği anda bıraktım.

saat 3buçukta bidaha acıktım burger çekti canım gittim yedim amaaa biraz farkla... Yavaş yavaş yedim ve doyma sinyalimin gelmesini bekledim normalde burgerda ne alırsam yerdim ama bu sefer böyle bir çabam olmadı aman patatesim kalmasın demedim veee hamburgerimi bitirip patatesleri yarıladığımda doyduğumu daha fazla istemediğimi farkedip bıraktım. ayranımı içtim:KK70:
(bu arada bu benim için bir başarıdır ben asla patates bırakmazdım :KK70: )

Bu öğle yemeği beni akşam 7ye kadar tok tuttu. Bir ara simitçi görüp çatal alsam mı dedim canım çekti ama karnım toktu bunu hatırlattım kendime ve yemedim akşam yedide biraz midem kazınınca dışarda olduğum için yanımdaki kuru meyvelerden attım ağzıma kessin diye.

Ardından 8buçuk gibi eve geldiğimde biraz türlü ve yoğurt aldım sınır koymadım ne kadar yedim tam biliyorum ama doyma sinyali geldiği anda yemeği kestim. 1 saat önce kadar da biraz meyve yedim ama hemen tıkadı zaten.

Veee şu an hesapladım diyet yaptığım zamankine oranla 200 kalori falan fazla almışım ama gayette doydum canımın istediğini de yedim yok arkadaş ben bu işi sevdim baya beslenme düzenimi değiştirip AÇLIK-TOKLUK sinyallerime göre yaşayacağım.

Ömür boyu sürebilecek bir program olduğundan herkese de tavsiye ederim.

Başarılar size de ayrıca yaptıklarımızı paylaşalım :)

kolaylar gelsin :KK66:

Son düzenleme:
evet arkadaşlar artık bilinçliyiz ve vücudumuzun kontrolü artık bizde. şimdi tek yapmamız gereken sabretmek kilolarımız yavaş yavaş gidecek bunu biliyoruz.. Bugün benim 9. günüm kilo verdiğimi henüz sanmıyorum çünkü açlık tokluk düzenine alışmaya çalışıyorum bazen tokken yediğim oluyo ama öğrendim artık canımın istediği şeyi yemek için acıkmayı beklicem bundan sonra.

overandover sen bir kilo vermiştin şu an kaç kilosun peki.. vesper sen kaç kilosun şuan öğrenebilirmiyim..

evet arkadaşlar artık bilinçliyiz ve vücudumuzun kontrolü artık bizde. şimdi tek yapmamız gereken sabretmek kilolarımız yavaş yavaş gidecek bunu biliyoruz.. Bugün benim 9. günüm kilo verdiğimi henüz sanmıyorum çünkü açlık tokluk düzenine alışmaya çalışıyorum bazen tokken yediğim oluyo ama öğrendim artık canımın istediği şeyi yemek için acıkmayı beklicem bundan sonra.

Aynen alışmak da önemli, tokken kaçırmak çok kolay bir şey ben bugun tuzlu bisküvilerden aldım başlangıçta açtım kesince bıraktım ama sonradan aç olmama rağmen canım çekti ağzıma attım bir kaç tane daha:KK70: Bugunlük tek aşırım buydu sanırım:KK70: ama olsunnn öğrenirim dert yook

overandover sen bir kilo vermiştin şu an kaç kilosun peki.. vesper sen kaç kilosun şuan öğrenebilirmiyim..

Ben 62ydim hep ama nasılsa 65.5e çıktım sonra bir süre gaza gelip dikkat ederek 2 haftada 62ye düştüm yine neyseki :KK70: Şimdi 62den devam ediyorum hedef 56 :)

Bu yöntemle oldukça yavaş gidecek biliyorum ama olsun en azından sıkıntım olmaz. Diğer türlü diyetler bozuluyor zaten ben de bozma aşamasına girmiştim kiii senin topiğin yetişti imdadıma. diyet yaptığımı falan düşünmeden sadece ben beslenmemi düzenliyorum ve kilo almıcam telkinleriyle devam ediyorum.

Kolay gelsin :)

Tamamdır olcak bu iş.. Dünden beri ilk iltifatlarımı almaya başladım.. kilo mu verdin? ama çok yiyosun? sen zayıflamışsın yaa.. demeye başladı insanlar:21::KK52:
Ama tartılmaya korkuyorum az kilo verdiysem veya yerimde sayıyosam moralim bozulur motivasyonum düşer:18:

Tamamdır olcak bu iş.. Dünden beri ilk iltifatlarımı almaya başladım.. kilo mu verdin? ama çok yiyosun? sen zayıflamışsın yaa.. demeye başladı insanlar:21::KK52:
Ama tartılmaya korkuyorum az kilo verdiysem veya yerimde sayıyosam moralim bozulur motivasyonum düşer:18:

aaaa gerçekten mi çok sevindim haha çok süper ya o çok yediği halde kilo almayan aksine kilo veren bizim de özendiğimiz insanlara dönmüşsün demek :KK70: :KK70:

Aman bence de tartılma biraz zaman geçsin hele :KK70: Başarılarrr :KK70:

aaaa gerçekten mi çok sevindim haha çok süper ya o çok yediği halde kilo almayan aksine kilo veren bizim de özendiğimiz insanlara dönmüşsün demek :KK70: :KK70:

Aman bence de tartılma biraz zaman geçsin hele :KK70: Başarılarrr :KK70:

vesper çok güzel demişsin "çok yiyen kilo almayan özendiğimiz insanlar" demekki zor değilmiş onlar gibi olmak.. açlık tokluk sinyallerimizi dinlersek bizde onlar gibi (güya metabolizmaları hızlı) olabiliyoruz demekki..

bu anlattıklarınızdan çıkardığım tartıyı hayatımızdan çıkarmak galiba.
ama ben sürekli tartılıyorum.sanırım takıntılıyım bu konuya:-)

bu anlattıklarınızdan çıkardığım tartıyı hayatımızdan çıkarmak galiba.
ama ben sürekli tartılıyorum.sanırım takıntılıyım bu konuya:-)

sürekli tartılmak ta doğru değil ama işin özü diyet psikolojisinde çıkmak diyetsiz yaşamak zayıflamak:KK19:

vesper çok güzel demişsin "çok yiyen kilo almayan özendiğimiz insanlar" demekki zor değilmiş onlar gibi olmak.. açlık tokluk sinyallerimizi dinlersek bizde onlar gibi (güya metabolizmaları hızlı) olabiliyoruz demekki..

Aynen aynen :KK70: Ya bu konuda bi hafta öncesine kadar hiç umudum yoktu ama senin topiği okuduktan beri psikolojik olarak yediğim halde kilo almayan insanlardan görüom kendimi de:KK70: bence işin sırrını çözdük (tabi senin sayende ne kadar teşekkür etsek az :107: ) Asıl kısım uygulamakta :KK70:

Bu arada arkadaşlar açlık-tokluk sinyaliyle ilgili bir uyarım var :KK70: Sağlam bi yemek yediniz henüz bir iki saat geçti diyelim acıktığınızı hissediyorsunuz hemen yemeyin o açlık olmayabilir biraz su için durun geçmiyorsa ancak o zaman yiyin. Normalde sağlam bi yemek insanı 4saat falan tutuyor çünkü. Aralarda midenin kazınır gibi olması heralde ara öğünlere alışık olduğumuzdan psikolojik bir şey :KK70:

Herkese kolaylar gelsin :KK34:

Dokunmaz olur mu hiç :KK70: Sağol var ol :KK70:

Evet su çok önemli :) Bir de bir tavsiyem daha arkadaşlar sakın ekmeği çok kısmayın inanın ekmek sizi tok tutuyor diğer öğüne kadar özellikle sabah kahvaltısında 2-3 dilim ekmek yiyin. Sabah kahvaltısı güçlü olmalı öyle bir domates bir salatalık bir tadımlık peynir 1 dilim ekmekle olmaz bu iş hesaplayın zaten kalorisi 200 ya oluyor ya olmuyor :/ 200 kaloriyle öğleye kadar durulmaz ki

Sabah kahvaltısında peynir ve ekmeği doyduğunu hissedene kadar yemeli bence. Bu öyle abartı da değil. Ben bugün büyük bir dilm tam buğday ekmeği ( 2-2.5 ince dilim kepek ekmeğine denk gelio sanırım tam buğday dilimleri çok büyük de), peynir (bi türlü ölçemiyorum ne kadar yediğimi peynirde, genelde 60-70 gram deyip çıkarım işin içinden 2-3 kibrit kutusu vardır heralde ama daha fazla da olabilir), domates, marul maydanoz bir de kandil simidi yedim, yeşil çay içtim :KK70:

Saat 10u geçiodu yediğimde, 2 buçuk saat oluyor hala oldukça tokum, su da içiyorum iyice dolu olduğunu hissediyorum midemin şu an zorlasam bir şey yiyemem e kahvaltım abartı mı hayır değil demek ki neymiş peynir ekmek önemli :KK70: Ve neymiş öğünlerde sağlam yersek(ABARTI DEĞİL DOYANA KADAR!!) ara öğünlere ihtiyacımız kalmazmış :KK34:

Kalori olarak isteyenlere de söyleyeyim 450 kalori diye hesapladım daha fazla değildir heralde ama ara öğün olmadığı düşünülürse 450 oldukça iyi :KK70:

Bunlar da bugunkü tespitler, yazmaya devam edeceğim gelişmeleri herkese kolaylar gelsin:KK34:

Artık daha mutluyum ve huzurluyum bu yöntem sayesinde:KK16: Ne kadar yavaş zayıflarsam zayıflayaym bi önemi yok yavaşta olsa verdiğim kiloların kalıcı olacağını bilmek çok güzel bi duygu..
pazartesi tartı günüm tam 14 gün olcak.. Ama yöntem henüz yeni oturdu yerine.. Bu arada su içerek acıkmayı anlama çok daha iyi oluyo keşfeden arkadaşım çok sağolsun güzel bi ayrıntıydı..

eskiden bende öyleydim :KK43: ama diyet yapa yapa balina oldum sporla da desteklersen canım tam süper olur bende bundan sonra böyle yapmaya karar vermiştim yasak yok bende sadece dikkat edecem herşeyden yiyicem ama abartmadan demekki acıkmadan yemek yememek lazımmış vay :KK47::KK47:

X