Diyetisyenim, sorusu olanlara yardımcı olurum!

Yardımların için teşekkürler diyetzey :) Benim 13 aylık bebeğim var ve cla ve l carnitinie gibi destekler kullanırsak sütten bebeğe geçer mi? Teşekkürler..

ben bu tarz takviyeleri pek önermiyorum açıkçası.zayıflamak için mi kullanmak kullanmak istiyorsun? kaç kilosun? diyet yaptınmı ?neler uyguluyosun biraz ayrıntı verirsen yardımcı olabilirim

çok güzel bilgiler çok tesekkürler peki size sorum bu kısır döngüden nasıl kurtuluruz çünkü ben sanırım bu kısır döngüdeyim:26::26:

karatay diyeti yaparak sıfır ekmekle 66 dan 58.5 kiloya 12 haftada indim boy 1. 58. aslında inme süremide değerlendirirseniz iyi olur. sporlarım asağıda imza mda yazıyor ortalama her gün

50 dk tekabül ediyor. genel bakarsak verdiğim kilo bu sporla ancak bu olabilirdi burdan az yemediğimde ortaya çıkıyor.

ben doğumla 85 çıktım diyetisyenim ezgi hanımla 60 kiloya indim bazı nedenlerle bıraktım.66 oldum sonra tekrar diyetisyen yolu olmadı bu kez istikrarlı olamadım. karatayı

bulup buna basladım ve çok memnunum aslında siskinliğim kalmadı eskiden karnım sis gezeridm .

size yediklerimi yazmakk istiyorum

sabah 2 köy yumurtası
10 zeytin
1 avuç ceviz yada badem kavrulmamıs
yeşillikler
1 avuç peynir

öğlen bir kase ev yapımı yoğurt

16-17 de solgar l carnıtın içip 1 saat 10 dk yürüyüş 20 dk spor aletleriyle çalısma parklardaki 200 200 yapıyorum sekillenmek için yada ordaki kaslarımı çalıstırmak için

aksamda ne yemek varsa salata yoğurt da ekleyerek menüme yiyorum ekmek yok yemekte pirinç patates bezelye , baklagillerde bulgur pilavı da yemiyorum işte sorun bu

yediğimde kilo vermem duruyor onun dısında hersey olabilir

omega 3 içiyoum antioksidant alıyorum

3 lt su
2 fincan yesil çay içiyorum

tabiki arada pasta börek kaçamaklarım oldu omasa iyidi ama

Son düzenleme:

arkadaşım 2 haftada 2 kilo yağ kaybı ideal :) ancak sorunu tam anlamadım.2 kilo yağdan verdim ancak kilomdan 200 gr eksilmişmi demek istedin ?vucut kitle endeksi farklı bişey ve kilo eksilmesi olmaz.
eğer sorun bu şekildeyse , bu durum normal hatta senin için iyi bile diyebilirim. yağ kitlen azalırken, kas kitlende bir artış olmuş ki bu da ilk aylarda beklenen bir durumdur.kas kitlen normalde yeterli seviyede olmadığı için doğru bir proğramla ilk zamanlar artar ve olması gereken ağırlığa gelir .kilo kaybında esas olan yağ kaybıdır ve ne kadar yağ kaybedersen o kadar kilo vermiş sayarız.:)velhasılı iyi gidiyorsun devam et :)

evet tartıya yansıyan 200 gr ama ölcümlerde dr 2 kg gıtmıs yagdan dedi
bu hafta yulaf ezmesı verdı 2 ögün aksamada hergun ızgara et verdı ama ben yulaf ezmesını yıyemıyorum normal dıyet yapıyorum onun yerıne
yulafa ıkame baska bısey yıyebılırmıyım??
bıde akapuntur hamılelıkte sakıncası varmı? zira gebeykende tedavıme devam etmek ıstıyorum

arkadaşım benim en hasas olduğum hasta grubu içerisindesin.:) malum işin içine bebek giriyo , pko lu hastaların kilo vermesi biraz daha zaman alır. hem hasta açısından , hem den bizler açısından biraz daha sabırlı olmamız gereken bir dönem.benimde bu şekilde hastalarım oluyo ben özenle itinayla ilgileniyorum fakat onlardan da sizin yazdığınız gibi cevaplar alınca haliyle çok üzülüyorum.bence motivasyonunu yüksek tutcak bir meslektaşımla bir proğrama başlamalısın.kendi kendine bişeyler yapmak ki bunlarda genellikle yanlış uygulamalar oluyor, hem sıkılmana hemde bir kısır döngüye girmene sebep olcaktır.

kilo kaybımız güzel fakat benim burdan başka bir doktorun verdiği listeye müdahale etmem etik bir davranış olmaz.doktorununzu arayarak değiştirmesini isteyebilirsiniz:) hamilelik sürecinde kilo vermeye devam etmek istiyorsanız bu kesinlikle çok yanlış bir davranış olacaktır.gebelik döneminde en az 8 kilo kadar bir artış mutlaka olmalıdır.fakat ben minimum olan bu 8 kilodan fazlasını almamak gebelik döneminde sağlıklı beslenmek için devam edeceğim diyorsanız bunu doktorunuzla konuşarak uygun gördüğü taktirde devam edebilirsiniz.

Merhaba, ben doğum yapalı 7 ay oldu, doğum öncesi 48 kiloydum boy 153, yaş 28.

Doğumda 18 kilo aldım şimdi ise hiç diyet yapmadan 53,5 kiloyum. Göbek malumunuz kaldı, spora yeni başladım haftada 3 kez 1,5 saat spor yapıyorum. Şuan 38 bedenim.

Yediklerime dikkat ediyorum ama nasıl yapacağım bilmiyorum yorumlarınızdan sonra ne kadar yemeliyim kaç kalori almalıyım bilemiyorum.

48-49 tam ideal kilom, ayrıca spor salonunda yağ oranım 33,1 - kas ise 26,4 çıktı. 1 ay sonra tekrar bakılacak.

Beni nasıl yönlendirisiniz merakla cevabınızı bekliyorum.

NOT: Bebeğim emmeyi 20 gün önce bıraktı, emzirmiyorum artık.

Öncelikle herkese yardımcı olduğunuz için teşekkürler ,ben PKO hastasıyım ve kilo vermekte gerçekten çok zorlanıyorum,dietisyene gittim daha önce, verdiği listeye uymama rağmen ,bitki çayı,sağlıklı beslenmeme rağmen,bir türlü kilo veremiyorum ,ve bu durum oldukça canımı sıkıyor ,son 1 ay metabolizmamı hızlandırsın die spora yazıldım haftada 5 gün 5 km yürüdüm,sadece bacaklarım toparlandı biraz ,onun dışında hiç kilo veremedim ,açıkcası bu kısır döngüden çok sıkıldım ,bir dilim pasta yediğim zaman bile kilo alıyorum ,ama diyet yapmama rağmen kilo veremiyorum ,birde pko hastalarında insülün direnci olduğu için acaba ilaç alsam zayıflamama yardımcı olur mu ?Yardımcı olursanız sevinirim...

tsk ederım cvbnız ıcın pekı sızın onerecegınız bır egzersız var mı benım ıcın?

bana cevap vermemissiniz neden kii:26: sürçi lisanmı ettim

yok arkadaşım estağfurullah ama yetiştiremiyorum malum bir yandan çalışıyorum hastanedeyim ,vakit buldukça cevap yazabiliyorum sıra senin sorundaydı zaten birazdan yazcaktım bende :)

slmlar ben 30 yaşında şu an 76 kiloyum diyetisyene başladıgımda 87 kiloydum yani bi 10 kilo verdim 3 ayda ama bu ay kilo vermem çok yavaşladı drum glisemik diyet verdi çok uyamadım ama siz ne önerirsiniz yaparsam kilo verebilirmiyim günde 45 dk spor yapmamaı söyledi ama ben haftada 3 gün yapabiliyorum ne yapmalıyım iyi gidiyormuyum birde bende hem pko hem triot var endokrin uzmanında 3 ayda kontrollerim yapılıyor

Son düzenleme:
bacaklarım normal vücudumun gerisi zayıf. nasıl orantılı yapabilirim. sırf bacaklarım normal kalsın diye zayıf kalıyorum. göğüslerden kilo nasıl alabilirim. bir de kollardan

arkadaşım öncelikle diyetisyen olarak yaptığın diyete tamamen karşıyım, karatay diyeti, dukan diyeti gibi protein ve yağdan zengin diyetlerin zararları yararlarından daha fazla malesef.bir diyetisyen olarak ilk kuralım sağlıklı beslenmedir.zayıflamak için bu kuralın ihlal edilmesine tamamen karşıyım.
ki daha önceden ezgi hanımla diyettte yapmışsınız az çok bu konuda fikriniz vardır.karatay diyetine devam ederken bi yorum veya öneride bulmam söz konusu değil.kilo veriminin durmuş olması gayet doğal bu süreçte, ya bir uzmandan destek almanı yada diğer arkadaşlar için yazdığım sağlıklı beslenme önerilerine bir göz atarak beslenmeni düzene sokmanı önerim :)

yeni annenler bu konuda biraz aceleci davranıyor:)bizim hastalarımıza söylediğimiz gebelikte normal düzeyde kilo aldıysanız ki sizin kide normal sayılır çünkü zayıf başlamışsınız gebeliğe, eski kilonuza 1 yıl içerisinde dönmenizi bekleriz:)
suan ki durumuna bakarsak gayet iyi gidiyorsun :) şuan kalori hesabına girerek bir diyet yapmana ve bunu kafana takmanada hiç gerek yok sporuna devam et yağ oranın biraz fazla düzenli spora devam ederek ve bahsettiğim genel beslenme kurallarına uyarak yakın zamanda eski formuna kavuşursun.
önemli bi not düşmek isterim: keşke bebeğini emzirmeye devam etseydin .bütün annelere sesleniyorum burdan lütfen bebeklerinizi 2 yaşına kadar emzirin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…