Diyetisyenim, sorusu olanlara yardımcı olurum!

Merhabalar kolay gelsin :)
benım cok sorunum yok aslında ben 1.65 boyunda 57 kıloyum vucumda tek sıkayetım ust bacak kısım bıraz kalın ve spor yapmayı sevmıyorum zaten zamanımda pek yok bana basıt cozum soylersenız coooooooooooooooooook mutlu olurummmm teşekkürler :)

arkadaşım zaten dediğin gibi kilon gayet normal.şu önerilere dikkat edebilirsin
spor mutlaka hayatında olmalı en basit olarak yürüyüş, buna ek olarakta sıkıntılı bölgeyi çalıştıracak egzersiz ve de iyi bir beslenme alışkanlığı özellikle şeker ve un içeren besinler karın bölgesi yağlanmasını artırır bunlardan uzak durmak , öğün sayısını artırmak sıkıntıda çözüm olabilir ancak beslenme tamamen kişiye özgüdür.birde giyim tarzın bu bölgeyle ilgili problemini tetikliyor olabilir.düşük belli çok dar kıyafetlerden uzak durmalısın.

diyetisyenin verdiği listeyimi uyguluyorsun?listen kaç kalorilik?

cvp için teşekkürler. ara öğünlerimde genelde 3 adet form bisküvü yiyorum. meyve yedim mi o beni tutmuyor malesef

meyveyi tek başına değil süt veya yoğurtla birlikte önermiştim zaten :) bunun amacıda tokluk sağlamak ,kan şekerini daha uzun süre sabit tutmaya çalışmaktır.tek başına meyve bu etkiyi gösteremez

Teşekkür ederim peki kaç kalorilik bir diyet yapmalıyım?

arkadaşım burdan şu kaloride diyet yap demek çok doğru bir yaklaşım olmaz :) bu bir çok şeye göre değişebilir çünkü, ama ortalama 1500 kkallik bir diyet ve yeterli spor uygun olacaktır.zaten yazdığım önerileri uygularsam sonuç alırsın :)

merhaba banda yardımcı olursanız sevinirim
boyum1.62 kilo 73 9 aylık bir bebeğim var emziriyorum, doğumdan sonra hipotroidi olmuşum 3 aydır levetiron kullanıyorum tsh değerim 1 aydır düzene girdi, 63 kilo ile hamile kaldım 75 kilo ile doğuma gittim, doğumdan sonra 70 kilo idim 3 aydan sonra kilo almaya başladım 78.5 oldum ondan sonra troidimde sorun olduğunu öğrendim tedaviye başladık, birazda dikkat ediyorum 3-4 dilim ekmek yiyorum tatlıyı kestim, akşamları 8 den sonra bişey yememye çalışıyorum .çayı şekersiz içiyorum, 2 fincan yeşil çay içiyorum, haftada 3 yada 4 gün 45 dk yürüyüş yapıyorum 73kiloya indim ama emziriyom diye yemeklerimden çok kısmak istemiyorum, bana bunların dışında ne önerebilirsiniz şimdiden teşekkürler

selam diyetzey ben 24 yaşındayım 8 aylık evliyim. evlendiğimde 86 kiloydum şu anda 103kg oldum. bi zaman önce dikkat etmeye başladım ama sadece formumu koruyorum. yarın inşallah special k yemeye başlayacağım. önerir misiniz?

sizi buraya allah gönderdi heralde burda bir çok insanın duasını alıcağınıza eminim :) bende danışmak istiyorum izninizle
ben 157 boyundayım ve 50-51 arasında kilom. Baleyle uğraşıyorum o yüzden hedefim 46 kilo olmak haftanın 3 günü spora gidebiliyorum ancak . Çok yediğim zamanlardada 51i geçmiyorum yani yiyince kilo almıyorum yakıyorum sanırım ama kilo da veremiyorum kolayca ne yapmamı önerirsiniz? göbeğim var ama bu sizden çıkıyor daha öncei yazdıklarınızı da okuyunca mekik çekmeye daha çok ağırlık vermeliyim sanırım :44:

Yardımların için teşekkürler diyetzey :) Benim 13 aylık bebeğim var ve cla ve l carnitinie gibi destekler kullanırsak sütten bebeğe geçer mi? Teşekkürler..

günaydın

2 haftadır akapuntura gıdıyorum 2 kg cıvarı yagdan vermışım ama vucut kıtle end. yansımamıs görünenı 200 gr bu normalmı???
bide bende pko (polikistikover)var çok zor kılo verıyorum ve metabolızmam cok yavaş ne yapmalıyım??

arkadaşım öncellikle bebeğini mümkünse 2 yaşına kadar emzirmeni öneririm:)bu hem senin hemde bebeğinin sağlığı için çok önemliyukarıda arkadaşlara genel beslenme önerilerinde bulunmuştum senin içinde benzerleri geçerli fakat emzikli olduğun için ayrıca dikkat etmen gereken önemli hususlar şunlar:
6 öğün mutlaka yap ve her öğününde mutlaka 1 çay bardağı süt ve yoğurt bulundur.
öğlen veya akşam öğününde 2-3 yumurta büyüklüğünde et-tavuk-balık tüket bunlar bulunmadığı zaman aynı miktarda peynir tüket
kansızlık(anemi) durumun yoksa kepek, çavdar ve tam tahıllı ekmekleri dönüşümlü kullan ve her öğünde mutlaka 2-3 dilim ekmek tüket
su tüketimi çok önemli 2-3 lt mutlaka tüket
yürüyüşlere devam et ve gidemediğin günler evde egzersiz yap ,ip atlaya bilirsin (çok güzel kalori harcatır)
günlük 1 ara öğününde süt veya yoğurdunun yanında 1 küçük avuç içi ceviz ,fındık veya badem tüket
günlük 3-4 adet (küçük boy) meyve tüket

arkadaşım hanzade63 için yazdığım cevabı okumurmusun.senin içinde benzer bir durum söz konusu

Merhabalar.. Ben PKO hastasıyım ve PKOluların kilo vermesi hakikaten güç. Ve aşırı iradesizim defacalarca başladım diyete ama sonunu getiremedm hiç. Doktorum zayıflamam gerektiğini söyliyor hamile kalabilmem için. Benim tek sorunum karın ve bel bölgesi.

Merhabalar.. Ben PKO hastasıyım ve PKOluların kilo vermesi hakikaten güç. Ve aşırı iradesizim defacalarca başladım diyete ama sonunu getiremedm hiç.. Doktorum zayıflamam gerektiğini söyliyor hamile kalabilmem için.. Sanırım ben bu hususta düz fikirliyim herşey sende bitiyor diyorum bu yüzden diyetiysene gitmedm .. Benim tek sorunum karın ve bel bölgesi.

Son düzenleme:
Son düzenleme:
Merhabalar.. Ben PKO hastasıyım ve PKOluların kilo vermesi hakikaten güç. Ve aşırı iradesizim defacalarca başladım diyete ama sonunu getiremedm hiç. Doktorum zayıflamam gerektiğini söyliyor hamile kalabilmem için. Sanırım ben bu hususta düz fikirliyim herşey sende bitiyor diyorum bu yüzden diyetiysene gitmedm ..Benim tek sorunum karın ve bel bölgesi.

arkadaşım keşke öyle basit bir çözüm yolumuz olsaydı :) benim hastalarımda hep benzer isteklerle geliyorlar :) ancak vücudumuzun bir çalışma şekli var onun bu durumuna uyum sağlamadan ne kilo verebilir ne de sıkılaşabiliriz.ben bu gibi durumlarda hastalarıma ' bi dakika sihirli deyneğimi çıkarıyorum ' diye cevap veriyorum.yani spor yapmadan beslenmemizi düzene sokmadan o söylediğin basit çözüm ancak mucize olur :) mutlaka üst bacağını çalıştıracak doğru bir spor yapmalısın

burda işi en zor olan sensin aslındaçünkü şuan ideal kilondasın , en zoru normal kiloda olan kişilerin kilo vermesidir malesef birde bunun yanında hayatında bale var , vucudun spordan dolayıda ideal bir kas yağ dağılımına sahiptir.yağ ağırlığın çok fazla olmadığı için kilo kaybetmen o kadar zor olacaktır.yine kısa boylu olmakta zor kilo kaybetme nedenlerinden biridir.çok mu karamsar oldu
bütün bunlaedan sonra anlamış olmalısın ki kolayca yapabileceğin bişey yok
sana ilk önerim bir diyetisyenle kilo vermeye çalışman
onun dışında ise yazdığım genel önerilere bir göz atabilirsin

Selam boyle bir konu actigin icin cok tesekkur ederizz
bende diyetteyim ama herseyden yiyorum acikinca ama az miktarda boyum 162 kilom 68 cok zor kilo veriyorum malesef. Kalori saymaya basladim gunluk 1100 kalori aliyorum diyetten once 1700 aliyordum ve. nerdeyse bir yildir boyle bazen 1100 kaloriyi geciyorum haftada 2 kere. cok hareketliyim ve gunde 1 sate yakin yurus yapiorum ama kilo vermiyorum hic ne zaman 1000 kalorinin altina inersem o zaman verebiliyorum anca. ne yapmaliyim kaloriiktarini 700-900 arasimi yapsam o zamn haftada 1 kiloya yakin verebiliyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…