Diyetisyen Önerilerimiz...

Yazılanları okudum ama İstanbul'da ilgili bir diyetisyene giden ve sonuçlardan memnun olan göremedim henüz. Şu teknolojik aletlerle yağ-kas ölçümü yapan, kişinin hastalıklarına ve sağlık durumuna uygun bir liste hazırlayan, düzenli görüşmelerle hastasının moral-motivasyonunu sağlayan bir diyetsiyen öneriniz yok mudur? := Bu defa gerçekten karar verdim, sağlam bir diyetisyen ve spor desteğiyle bu işi halledeceğim.

ist da yaşayıp da dıyetısyen yok dıyene şaşıyorum tv de program yapan gürkan bey var mesela ben ist yaşasam mutlaka ona giderdim...

ist da yaşayıp da dıyetısyen yok dıyene şaşıyorum tv de program yapan gürkan bey var mesela ben ist yaşasam mutlaka ona giderdim...

Artık sadece İstanbul'da değil hemen hemen Türkiye'nin her yerinde elinizi nereye uzatsanız diyetisyen bulursunuz bir şekilde. Binlerce diyetsiyen var elbette ama daha önceki deneyimlerimden de biliyorum ki sayısal loto oynar gibi diyetisyen seçilmiyor. Ben İstanbul'da diyetisyen olmamasından yakınmıyorum dikkat ederseniz, birilerinin "Ben bu diyetisyene gittim, bana şunları şunları yaptı ve gerçekten iyi sonuçlar aldım." diyerek diyetisyeninden övgüyle bahsetmesini ve tavsiye etmesini istiyorum. Aksi takdirde binlerce diyetsiyen arasından herhangi birinin kapısını çalmak zaten zor değil.

merhaba arkadaşlar ben de istanbul'da kalıyorum devlet hastanesine gitmek istiyorum kan tahlili yağ kas ölçümü yapmak için dahiliyeden randevu alınıyormuş sanırım merak ettiğim sigortalıysan ücret alıyorlar mı ayrıca tavsiye ettiğiiz bir yer/doktor var mı:)

merhaba arkadaşlar ben de istanbul'da kalıyorum devlet hastanesine gitmek istiyorum kan tahlili yağ kas ölçümü yapmak için dahiliyeden randevu alınıyormuş sanırım merak ettiğim sigortalıysan ücret alıyorlar mı ayrıca tavsiye ettiğiiz bir yer/doktor var mı:)

Daha önce devlet hastanesine gittim canım. Dahiliye ya da endokrinoloji bölümüne gitmen gerekiyor, daha sonra doktor yönlendiriyor diyetisyene. Sosyal güvencen varsa normal muayenede alınan paranın haricinde ekstra bir ücret alınmıyor ama devlet hastanelerinden memnun değilim. Yeni yağ-kas ölçüm cihazlarından yok devlette, ayrıca sana özel liste de vermiyorlar. Önceden hazırlanmış 1200,1400,1600 vs kalorilik diyet listeleri var, onları tutuşturuyorlar eline. Ben hiç memnun kalmadım ama devlet hastanelerinden memnun kalan varsa ve bizlerle paylaşırsa ben de sevinirim.

Daha önce devlet hastanesine gittim canım. Dahiliye ya da endokrinoloji bölümüne gitmen gerekiyor, daha sonra doktor yönlendiriyor diyetisyene. Sosyal güvencen varsa normal muayenede alınan paranın haricinde ekstra bir ücret alınmıyor ama devlet hastanelerinden memnun değilim. Yeni yağ-kas ölçüm cihazlarından yok devlette, ayrıca sana özel liste de vermiyorlar. Önceden hazırlanmış 1200,1400,1600 vs kalorilik diyet listeleri var, onları tutuşturuyorlar eline. Ben hiç memnun kalmadım ama devlet hastanelerinden memnun kalan varsa ve bizlerle paylaşırsa ben de sevinirim.

çok teşekkür ederim cevap için :) aynen anlattığın gibi, istanbul'da övdükleri bir devlet hastanesi malesef ben de duymadım özellikle öyle de arattım ama. umarım bir bilen çıkar

Arkadaşlar bursa bahar hastanesideki Dyt.Şule Çınar hakkında bilgisi olan var mı acaba?? gitmeyi düşünüyorum ama karar veremedim...?????????????????

selam canım... benimde randevum önümüzdeki hafta ama sen gittin mi memnunmusun?ben haladaha kararsızımda:KK1:

iyi bir diyetisyen arıyorsanız Nazan Desticioğlunu tavsiye etmek isterim.çok ilgili bir dr.muayene ücreti de 70 tl.3 sene önce onun verdiği diyetle ideal kiloma ulaşmıştım.doğumdan sonra yine aldım şimdi tekrar başlayacağım.diyet yaptırmaktan çok yemek alışkanlıklarının değiştirilmesi taraftarı.hem böyle olunca verilen kilo da kalıcı oluyor

izmirde olan arkadaşlar haftaya diyetisyen nükhet turandan randevum var gittikten sonra mutlaka bilgi vericem

Pegasus merhaba;
Bugün diyetisyen alanında yeni bir diyetisyenle bu hafta için bir randevun olduğunu yazmışsın. Gittiysen nasıl geçtiğini, memnun kalıp kalmadığını ve muayene ücretini anlatır mısın? Şimdiden teşekkür ederim :KK3:

Artık sadece İstanbul'da değil hemen hemen Türkiye'nin her yerinde elinizi nereye uzatsanız diyetisyen bulursunuz bir şekilde. Binlerce diyetsiyen var elbette ama daha önceki deneyimlerimden de biliyorum ki sayısal loto oynar gibi diyetisyen seçilmiyor. Ben İstanbul'da diyetisyen olmamasından yakınmıyorum dikkat ederseniz, birilerinin "Ben bu diyetisyene gittim, bana şunları şunları yaptı ve gerçekten iyi sonuçlar aldım." diyerek diyetisyeninden övgüyle bahsetmesini ve tavsiye etmesini istiyorum. Aksi takdirde binlerce diyetsiyen arasından herhangi birinin kapısını çalmak zaten zor değil.

Ben tam da bu konuda önceki sayfalarda yazmıştım , İstanbul'da diyetisyen tavsiyeleri başlığıyla . Şurada:

http://www.kadinlarkulubu.com/diyet-yontemleri-deneyimlerimiz/257909-diyetisyen-onerilerimiz-mesaj20326320.html#post20326320

ankarada diyetisyen arıyoruum :KK43: şöyle baştan sıkı bi programa girmek istiyorum.maddi kaygıyla sağlıklı besleniyoruz ayağına hftada 500 gram verdirenlerden değil!
çağlayan şahin e gittm batıkentte.internette bi sitedeki yazılara aldanıp..tavsiyeediyorum. ....
ben oraya 27 kilo verip gitmişim az yemeye alışmışım.bana bi liste verdi, ekmek bisküvi falan ohh.neymiş yağ yakcakmışız.yahu ben 27 kilo vermişim metobolizmam illaki yavaşlamıştır az yiyorum sonuçta uzun süredir! sen neden bana ilk başlayan gibi liste veriosun:S
gidiyorum -500 gram gidiyorum +500 gram :S listenin dışınada hiç çıkmadım bu arada.neyse..ve beni motivede etmedi..neyse.. :))

yani şöyle motivasyonu yüksek bi diyetisyen arıyorum.baştan güzelce verip sonra korumak istiyorum.çok yoruldum artık..
ANKARA diyetisyene giden arkadaşlardan tavsiye bekliyorum.:KK71:

Pegasus merhaba;
Bugün diyetisyen alanında yeni bir diyetisyenle bu hafta için bir randevun olduğunu yazmışsın. Gittiysen nasıl geçtiğini, memnun kalıp kalmadığını ve muayene ücretini anlatır mısın? Şimdiden teşekkür ederim :KK3:

Benim bildiğim kadarıyla fiyatlar 100-300 arası değişiyor izmirde. Ama şöyle birşey var ben devlet hastanesinin diyetisyenine gittim, bir arkadaşım özel bir hastaneninkine. Ben ücret vermiyorum, arkadaşım her gidişinde 100 lira veriyor. Diyet listelerimize bakıyoruz çok da bir fark yok listeler arasında. Ben daha yeni başladım ama o ağustos sonundan beri sporla beraber yapıyo ve 8 kilo verdi.

bende gizem tutara gitmeye başladım 20 eylülde ilgili bi kadın ilk görüşmemiz 1 saat sürdü daha öncekiler gibi listeyi elime tutuşturup yollamadı :)

bende 2 aydır gizem tutara gidiyorum pco hastası olmama rağmen 9 kilo verdim ve herseyi, yedim. her hafta seni çağırıyor aradığında cevap veriyor mail atıyor seni takip ediyor. taksimde yeri aylık 300 tl

bende gizem tutara gitmeye başladım 20 eylülde ilgili bi kadın ilk görüşmemiz 1 saat sürdü daha öncekiler gibi listeyi elime tutuşturup yollamadı :)

bende 2 aydır gizem tutara gidiyorum pco hastası olmama rağmen 9 kilo verdim ve herseyi, yedim. her hafta seni çağırıyor aradığında cevap veriyor mail atıyor seni takip ediyor. taksimde yeri aylık 300 tl

arkadaşlar gamze kaçar'a gidenlerin öne çıktığını gördüm ve bişey sormak istiyorum. gamze hanım vücut testlerini kendisi yapmıyor mu, devlet hastanesine mi yönlendiriyor bizi?

arkadaslar
berrin yigite yakin zamanda gitmis olan ya da su an devam eden var mi acaba
sistemi nasil her hafta mi cagiriyor ucreti nasil
her seyden once ilgi alakasi nasil
testler istiyor mu
ona baslayip sonuc alan oldu mu

ünlü dıyetısyenede gittim,ünsüz olanınada,giden herkesin dıyetlerini inceledim,internetten çok okudum listeleri,96-63 düştüm,kılo sorunum olduğu için yanı alma meyilli olduğum için hala dıkkatle yaşıyorum,arada 5-6 kılo aldığım oluyor,sonra tekrar dıkkat

uzun lafın kısası hep aynı hepa aynı

sabah peynır yeşillık

öğle yoğurt,sebze,ekmek

akşam etbalık tavukdan biri,salata,ekmek,

aralara meyve ve kuruyemış,biskuvi ile renklendırıyorlar

tabı olmazsa olmazı SUUUUUUUUU

hanımlar başka bır numara yok.toplam bu,siz yerlerini değiştirip,renklendırebilirisniz

astronomık rakamlar istiyorlar,sonrada türk toplumu obez,türk kadınları kendıne bakmıyor,bunlara vermeyın paraları,bir kere çok iyi bir diyetısyene gidin,mantığı çözün,araştırın,okuyun,mutraf tartısı alın,herşeyı önce tartarak yıyın,sonra eliniz gözünüz alışıyor.küçük tabalar ve yemek kapları çok işe yaıryor,ben işyeırne yemek getiriyorum,her gün,küçük kaplarda,büyük getirsem onu yıyeceğim,

X