diyet günlüğüm

Bu sabah 2 dilim kara buğday ekmeği, 2 dilim çedar peynir, 1 dilim hindi füme, domates, salatalık ve 4 zeytinden oluşan bir kahvaltı yaptım.
Akşam 1 kase kırmızı mercimek çorbası, 200 g balık ve 2 porsiyon yeşil salata, çayın yanında da 4 kare bitter çikolata yedim. Toplam aldığım kalori 1400.
Artık ayda yarım kilodan fazla vermek istemediğim için günlük kalori alımımı 1400-1450 civarı tutmaya çalışacağım.

Bugün 3200 kalori aldım. wooooowwww diyorum ama çok iyi hissediyorum. çünkü hedefimin altına indim ve orta boy bir pizza, cips, çikolatayla kutlama yaptım kendimce. kesinlikle vicdan azabı hissetmiyorum tam tersi gayet iyiyim. yarın sağlıklı bir şekilde ve 1200 kaloriyi geçmeden beslenicem. yıllardır beceremediğim şeyi ilk defa kırmak istiyorum. battı balık yan gider yapmıycam asla.

yıllardır yaptığım hatayı nasıl yeni farkederim ya. geç kaldım belki yıllarca kilo alıp vermekle uğraştım ama şu an o kadar kafam rahat ki. artık kalori farkındalığı ve denge sistemiyle ilerleyeceğim. yani ideal kiloya ulaştıktan sonra salmak yok bu 1, ikincisi de denge, yani 2 gün saldım diye ondan sonraki on günü de salmak yok. işte bu kadar😇

sabah ekmeksiz klasik kahvaltım
öğlen yoğurt meyve
akşam bir dolu tabak kıyma kavurma, 2 dilim karabuğday ekmeği
çayın yanında 2 kare bitter çikolata
toplam kalori 1350

Bugün 1400 kalori aldım. Bir kaç gün 1200lere inmem lazım. Yoksa 1 kasımda tartıda artı görmem kaçınılmaz bu gidişle

Son düzenleme:
X