Diyet Gruplari ve Diyet listelerinin olusturulmasi hakkinda !

Kazen

Yönetim
Administrator
14 Kasım 2001
21.355
69.553
Merhaba

Diyet gruplari neye gore olusturuldu hepimzi biliyoruz. Kilo araliklarina gore gruplar kuruldu/

Grup listeleri ise hangi kriter esas alinarak olusturulmali bunu burada su sebeple bu sekilde olmali diye sizlerin yorumlari ile karar alinmalidir.

Bu konu çok iyi oldu.Nasıl Cuma zayıflama yarışması takımlarının kuralları varsa ve disiplin içinde herşey tıkır tıkır işliyorsa,diğer diyet gruplarına da böyle kurallar getirilmeli.Tabi bu kuralları yine Diyet grubu sakinleri belirlemeli.Eline sağlık Kazen

düzenli paylaşım yapan menü ve kilo bildirimini düzenli yapan herkes o grupta kalmayı hakedio bence
forumumuz çok zengin karbon ,monti zayıflama takımları zayıflama grupları var isteyen istediği yerde yazar bunda sınırlama yok bildiğim kadarıyla
hem ne kaaaa sohbet o kaaaa motivasyon

diyet guruplarında belli başlı kurallar var genel olarak bilinen.
ancak bizim için sorun teşkil eden listede kimlerin bulunması gerekli tartışmasına buradan genel olarak ışık tutabilmek adına:
arkadslarımın dile getirmek istedigi seyin kısaca özet yapayım listede hakedenler bulunsun. aslında söylemek istedikleri bu.
listede hakedenler bulunsunki haksızlık olmasın.
hakenler nasılmı olmalı. topigimizde sadece cumadan cumaya gelip bildirim yapan. hiç bişekilde sohbette olmayan. hatta sohbette olmadıgı gibi kırk da bir hiç alakasız paylaşımlar yapanlar var. bunları listeye almak. cuma günleri listeyi dört gözle bekleyenlere haksızlık.
öyleki bazen buda kim dedigim kişiler oluyor listede. ha bu demek degilki topige gelmesinler ne hakla bunu istebilirizki. sadece cabamız liste için. listeyi yapmak kesinlikle sorun degil hiç birimiz için özellikle aylardır listemizi yapan kişi için.

birde bu size zıt gelsede 2-3 listede birden olmak niye. biz diyoruzki madem diger listedede varsın. gel sohbet et falan ama bizim listemizde olma. zaten bulundugun bi liste var. zaten 2-3 listede birden olan kişilerde oyle cok paylaşımda bulunmuyorlar haliyle.
yani sonuc olarak söyle desekte sorun cözülür sanırım. aktif olmayıp sadece cumadan cumaya bildirimini yapan kişileri listemizde istemiyoruz. bu o listeyi dört gözle bekleyenlerede o liste için caba harcayanlarada haksızlık oluyor

1) egerkii şahıs sadece cumadan cumaya gelip
bildirimde bulunup çıkıyor isee listede olmasın
2)iki listede olanlar sohbete gelsin tabikii bunuu engelmek degil amacımız
amaa biizm listemizde yer almasınnn

1) egerkii şahıs sadece cumadan cumaya gelip
bildirimde bulunup çıkıyor isee listede olmasın
2)iki listede olanlar sohbete gelsin tabikii bunuu engelmek degil amacımız
amaa biizm listemizde yer almasınnn

tesekkurler

yalniz anlamadigim bir konu var burasi 80-89 araligi ise baska listede nasil olunur ?

Zaten evet kilon 83 ise burada listede olursun bu mantikli. hem 83 kilo olup hemde 70-79 listesinde olmak mantikli degil acikcasi.

Buna ek olarak 40 kilo olsam bile gelip burada da paylasim yapabilmeliyim degil mi ?

bunlari burada yazmak yerine 3. kisileri rahatsiz etmek yerine neden diger yeni actigim konuya yazmiyorsunuz ? Bu sebeple burada sorularinizi cevaplamayacagim cunku sadece amaci paylasim yapanlara saygisizlik yaptigimi dusunuyorum bu durumda....

Bende yeşilsiyah arkadşıma katılıyorum. Nacizane olarak fikrimi belirtmek gerekirse; Topiğimizde herkes birbirini seviyor koruyor ve kolluyor. Herdaim dediğim gibi birimiz düşer gibi bile olsa topikteki tüm kızlar koşar, destek olur ve arkaşımızı kaldığı yerden devam etmesi için elinden geleni yapan insanlarız. Ben mesela sürekli girip yazamıyorum ama inanın elimden geldiğince takip ediyorum ve listeyi içinde olsamda olmasamda dörtgözle bekliyorum. beim gibi arkadaşlarda var ama birde laf olsun torba dolsun diyenlerde var bence bunlarsız liste daha zarif olur diye düşünüyorum.

evettt anlatmak istediigm buu benim bir grupta var isem eger
60-69
70-79
80-89
bu gruptan bir grupta listede olamlıyım
ama tabiki paylaşım yaparımmm ama listede olamammm

Sizin de belirttiğiniz gibi, bence kurallar topik kaptanı tarafından belirlenip oylamaya sunulmalı. Eğer mantıksız ya da kişisel ilişkilere dayanan kurallar ise topik sakinleri onaylamaz hepsi bu!
Ama onaylandığı taktirde de topik dışı kişiler tarafından eleştirilmemeli. Benim görüşüm budur, yeterince açık sanırım.

ben mi yanlış anladım ilk 3 cümlenizle son iki cümlenizdeki tezatı....

ilk 3 cümleniz bizimle hemfikir olduğunuz sonucunu çıkarıyor iki ayrı listede olmak saçma ve yinede 40 kilo olsanızda tabiki burda paylaşım sohbet herkese açık...

arkadaşlarımın anlatmaya çalıştığı özetle paylaşımın yoksa listede de olman anlamsız heleki bu ikinci listense......

madem bi listede varsın artık tercihin başka bir kilo aralığı olan topik o zaman neden buraya da haftada bir gelip son sayfadaki iki menüyee ımmmm güzel olmuş deyip kaçıyorsun ve neden halaaaa iki listede de olamk istenir onu anlamış değilim ki taaaa editöre kadar ulaşmış bi konu olmuş...

burda bir gün akşam girmeyince acaba nesi var iyimi dediğimiz insanlar var veya grip oldum deyince 20 kişiden geçmiş olsun cevabı alan insanlar var ama gelin görünki cuma öncesi gelip iki satır bişiler yazıp gidenler var konu asıl onlar....

evet paylaşım önemli ... ve katı kuralların olması da anlamsız belkide tanımadığımız bir insanın hayatında aldığı en önemli karardan vazgeçmesine bile sebeb olunabilir ....

banucum daha çok şey yazmıştım biraz önce ama can sıkmaya gerek yokkkkk...

siz zaten son sözü söylemişsiniz .....

enerjimizle topiğimize dewam......

iki çocuğunla bize desteksin ve hep burdasınnn....

buradaki birçok kişi gibi...

arkadaşlar 80-89 kg arası olan bir kişinin başka kilo aralığındaki bir listede olması tabiki saçma.Yani 80-89 topiğindeki listede 65 kg bir insan olamaz,bunu konuşmak bile saçma bence..ama hem yaptığı diyetin topiğinin listesinde hem de bulunduğu kilonun topiğinin listesine olabilir kişiler,bunda anormal bir durum yok.Mesela Montignac liste yapıyor diyelim ve lisetede yer alıyor bir üye,aynı zamanda 85 kg ve 80-89 topiği listesine de giriyor.bu gayet mantıklı.Forumda böyle olan bir sürü üye var zaten

ama bu çok komikkk yani ben 79 olunca 79 topiğine geçmeliyim ve 80-89 arası deneyimlerimi yeni gelen hiç bir kişiyle paylaşmamalıyım öylemi...
nie ayrılayım topiğimden arkadaşlarımdan bu uzun bir süreç aynı topikte 2 yıldır olanlar var ve bu iş birikim ve tecribe işi... ...

konu tamamen boyut değiştirdi...

benim bahsettiğim böyle bir şey değil.yukarıdaki mesajlara ve 80-89 topiğinde yapılan oylamaya yönelik yazdım bunu.Oylama hem 80-89 da hem 60-69 da bulunulmasın şeklinde açıldı!

burası sanal ortam isteyen istediği topikte paylaşım yapar soru sorar cevap alır arkadaş olur sınırlama olamaz ama iki listede de olmamalı ...
bizim topikte 58 den 90 lara kadar her kilodan insan var ve her türlü diyeti yapan var kimse kimseye nie burdasın demiyor aksine insanlar kilo vermiş insanların hala orda olmalarından azimlenip şevkleniyorlar buda herhalde sınırlanamaz hayır sen 60 olmuşsun git denilemez....

sadece varsan 1 listede olmalısın .......

bu son söz.....

benim bahsettiğim böyle bir şey değil.yukarıdaki mesajlara ve 80-89 topiğinde yapılan oylamaya yönelik yazdım bunu.Oylama hem 80-89 da hem 60-69 da bulunulmasın şeklinde açıldı!

ayy galiba anlaşılmayan bişi var son olarak yazmıştım .....

özenle okuyun lütfen.......

Yaklaşık 3 aydır bu topikteyim. siteye de üyeliğim bu topik için oldu. Kendimi gayet net ifade edebildiğim samimi bir ortam burası. Ben neden her toğpiğin kuralları varken bizim kaptanımız da kural koymak isteyince bir problem oldu temelde bunu anlayabilmiş değili. Asıl konumuz bu değil ama bu da çok önemli bir nokta. Buraya pek çok arkadaşım emek harcıyor. Zaman harcıyor.Günümüzün en önemli 2 değeri. Ben de düzenli menü paylaşımında bulunan ve bildrimlerini düzenli yapan kişilerin-ki sadece tek şartımız bu- listemizde yer alması taraftarıyım kişinin tek listede olması gerektiğini ve paylaşımın mutlak gerekliğiliğini savunuyorum. Belli konuların kaptan insiyatifinde olması gerektiğini kaptanın da topiğin fikirlerini alarak son kararı veermesi gerktiğini düşünüyorum.

ayrıca belirtmeyii unuttum 87 ile başladım şimdi 7leri gördüm diye topik mi değiştirceğim?50 olursam ne olacak peki? Her 10 kg da topik değişmez ki... Bu bence doğru olmaz. Arkadaşlar saymışlar sebeplerini.

Merhabalar Efendim

Fikirlerimizi Burada Beyan Edmemiz Istenmi$ 80-89* Topigimizde ,
Ozaman Bende Kanimca Kendi Fikirlerimi Yazmak Istiyorum ...
Umarim Yanli$ Anla$ilmam ..

Ba$tan $unu Söylemek Istiyorum Ki ,
Ilk 80-89* Topigine Geldigimde ( 11.Mart.2011 Tarihi) 88 Kiloydum
ve Bir Cuma Günü Katilmi$tim O Topige, Ertesi Günü Listeyi Görmü$tüm ve Masumm - Darkolive'in
Listedeki Kirmizi Yaziyla Yazilan Isimleri Gözüme Ili$mi$ti , 20 Kilo Üzeri Verenler Kirmizi Yaziliyordu ..
Gözlerime Inanamami$tim .. 60'li Kilolara Gelen Iki Genc Kadin ve Hala 80'li Rakamlar Topigindelerdi ..
Önce Sacma Bulmu$tum Itiraf Ediyorum Ama Ilerleyen Günlerde Baktim Ki O 20.Kilo Üzeri Veren
Ablalarim Öyle Iyi Destek ve Önerilerde Bulunuyorlardi Ki , Resmen Insanin Icindeki Diyet Canavarini Cikariyorlardi Meydana ..
Sizlerde Bizim Gibi 20.kg Verebilirsiniz Biz Size Inaniyoruz Diyip Gaza Getiriyorlardi Diyete Yeni Ba$layan Arkada$lari ..

1.Hafta Sonrada Darkolive'in Ba$ari Öyküsünü Okuyup Benim Gibi Dombik 90'Rakamina 2.Kala Birisini
Diyeti Sevdirmeye Ba$armi$ti .. $uan 9.Aydir Diyetteyim ve Hala 80-89* Topiginden Ayrilmadim ve 18.kg Verdim ..
Darkolive-Masumm-AcapellaSoul'lun Büyük Destekleri-Tecrübeli Bilgileri ve Motivasyonlari Sayesinde !!

$imdi Ben Nasil 70-79* Veya 60-69* Topigine Gidebilirim Ki ?
En Zor Dönemimde , Agladigimda Sizladigimda Motivasyonumun Sifira Dü$tügünde 80-89* Topigi Üyeleri Vardi Yanimda ,
Okadar Samimi Bir Ortam Kurduk Ki Onlarin Bu Emegini Hice Sayip
Ben 70 Kg. Oldum Daha Ne Yapayim 80-89* Topiginde Diyemem .. !

Liste Olayina Gelince, Ba$ka Bi Topikte Olmalarina Kar$i Degilim 80-89* Topigindede Olan Arkada$larin
Tabiki Ba$ka Bir Diyet Topiginde Sohbet Etceklerr - Tecrübe Edinip Payla$caklar vs.
Buna Kimse Kari$amaz ..
Bende Okuyorum Ba$ka Diyet Topiklerini Neyapmi$lar Acaba Diyip Merak Ediyorum ..

Ama $una Kar$iyim .. ve Diger Ablalarimada Katiliyorum Bu Konuda ..
Son Zamanlarda Yeni Büsürü Arkada$lar Geldi Topigimize ,
Hepsini Ayri Ayri Kar$iladik, Ilk Günden Degi$im resimleri -Videolari Ekledik Motivasyonlarini Tavan Yaptik ,
Önerilerde Bulunduk .. Topigimizin Ufak Tefek Kurallarini Belirtik ..
Hepsi Ba$tan Onayladi Ilk 2. Gün Gelip Menülerini Yazdilar Cuma Günü Gelip Bildirim Yaptilar ..

Peki Ertesi Hafta ???? Eser Yoktu Menü Paylasimindan .. Ama Cumalari Gelip Bildirim Yapiliyordu ..
Cünkü Neden .. LISTE VARDI VE LISTEYE GIRMEK ISTENILIYORDU ..

Bide Ba$ka Diyet Topiginde Sohbet Ettigini ve Hergün Orada Düzenli Paylasim Yapildigini Gördügümüz Zaman
Bu Listeye Girmeye Gercekten Hakkedenlere Haksizlik Oluyordu Diye Dü$ünüyorum ...
Sonucta Biz 1.Hafta Boyunca Bu Motivasyon Dolu Listeyi Bekliyoruz ., Topikte Vaktimiz Oldugu Kadar Paylasim ve Sohbet Ediyoruz ..

O Yüzden Sadece Listede Olmak Icin Haftada 1.Defa Ugrayan ve Sadece Bildirm Yapip Cekip Giden Üye Arkada$lari
Bende Listemizde Görmek Istemiyorum ...

Uzun Yazdim Biliyorum .. Ama Ben Kendimi Anca Böyle Ifade Edebiliyorum Kusura Bakmayin ..

Umarim Anla$iliyordur Yazdigim $eyler ve Cok Kari$ik Degildir .. Tesekkürler ..

Saygilarla :
BurCuumm

merhaba yaklaşık 2 senedir 80-89 topiğindeyim.sorunların yaşandığı bir topik olarak anılmak istemem şahsen.

neden yanlış anlaşıldık anlamıyorum..

biz sohbetlere kimse katılmasın bizbize kalalım demedik.sadece, sohbet etmeyip sırf listeye girmek için cumadan cumaya gelen kişilere sitem ettik.hem sen tüm hafta gelme kimseye yorum yazma.hadi yorum yazmadın düzenli paylaşımda bulunma.sonrada beni de listeye alın.olur canım.listeyi ypan arkadaşımız bizi sevdiği için katlanıyor o kadar zahmete.ona bunu yaptıran güç bize duyduğu sevgi ve saygı.e sen cumadan cumaya gelirsen o zmaan bu listeyi yapana da o listeye girmeye çalışana da haksızlık.

bi de bu liste açgözlüğünü anlamıyorum.seç olmak istediğin listeyi onda yer al.ama kk yı tepe tepe gez.istediğin topikte istediğin gibi muhabbet et.yok şu listede nerdeyim yok bu listede nerdeyim allah gözünüzü doyursun be kardeşim..

üstelik diğer topiklerdeki kuralları duyunca tüylerim diken diken oldu valla.ne rahat topikmişiz be?

seviyorum sizi 80-89 topiği

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…