diş hekimiyim

herhangi bir zararı olmaz canım estetik olması açısından değiştirebilirsin

günaydın.dr hanım benim bir sorum olacak üst ön dişlerim porselen kaplama estetık dursun dıye yaptırmıştım yaptıralı 5 yıl oluyor fakat şimdi problem yaşıyorum bir şey yerken ön dişlerimle ısıramıyorum ve diş etlerimde çekilme var üst ön dişlerimden de koku hissediyorum diş taşı problemım yok.dişlerimi çok sıkıyorum düzenli fırçaladığım halde bu sorun neden kaynaklanıyor hijyene çok önem veririm ve dişlerimdekı bu problem benı çok rahatsız edıyor bana ne önerirsiniz? sevgilerimle..

diş etlerinizde çekilme sonucunda artık protezinizin içinde gıda birikimleri dolayısıyla da kokuşmalar meydana geliyordur
bunun tek tedavisi vardır o da protezinizin değişmesi bir diş hekimi arkadaşa başvurun birde o incelesin malum bizde görmek çok önemlidir geçmiş olsun

merhabalar doktor hanım.öncelikle ilginizden dolayı teşekkür ederim.ben 1 hafta önce ön dişimden kanal tedavisi oldum.dolgu için gitmiştim ama kanal tedavisi uyguladı.sorunum su.daha önceden hassas deeğildi tedavi olan bu dişim ama artık cay kasıgı değse hemen acı oluyo.neden bu kadar hassas oldu bilmiyorum ve bu gecici bir durummu yoksa kalıcımı bunu öğrenmek istiyorum.cevaplarsanız sevinirim.çok tesekkür ederim..

merhaba morgül hanım.öncelikle oğlum var 10 yaşında dişleri çok çürüyor onun için ne yamalıyım .birde nerede yeriniz belki geliriz:)teşekkürler

Merabalar Doktor Hanim Cumartesi Günü Dişimde Agri Olduğu Için Doktora Gittim Dişimde Iltihap Olduğu Ve Yanindaki Dişede Siçradiği Söylendi Antibiyotik Verdi Ve Kanal Tedavisi Uygulancağini Söledi Kanal Tedavisinde Dişim Tamamen Kurtulacakmi? Bide Fiyatlari Nekadardir Acaba?

kanal tedavisinde başarı kriterleri vardır
bazen hiç ummadığımız bir dişte çok başarılı olurken hiç sorun çıkarmaz dediğimiz bir deişte tam tersi olabilir
başarılı bir kanla tedavisi sonucunda dişiniz size uzun süre dişlik etmeye devam edecektir
ayrıca fiyat konusunda istanbulla farklıyız biz o yüzden bişey söyleyemeyeceğim
geçmiş olsun

doktor hanım benim öndeki dişimin üzerinde mercimek kadar biryeri bembeyaz.normalde dişlerim kendinden sarıdır ve hali ile bu beyazlık çok sırıtıyor.
beyazlığın sebebi nedir? tedavisi varmıdır?

merhabalar benim sanırım 20 lik dişim çıkıyor ve 2 gündür ağrı çekiyorum ne yapabilirim ayrıca elme gibi birşey yediğim zamanda alttaki diş etlerim kanıyor sizce nedeni nedir?şimdiden çok tşk ederim.

merhaba benim 6 aylık bebeğim var ve ona ferrum kullanıyorum.bu ilaç kızımın çıkan dişlerini sarartırmı yani kalıcı leke bırakırmı?şimdiden teşekkürler

ilk zamanlar dişiniz biraz farklı gelebilir ama gitgide rahatsızlığınızın geçmesi şikayetlerinizin azalması gerekir eğer hala aynıysa veya artıyorsa kanal tedavinizin yenilenmesi gereklidir geçmiş olsun

merhaba morgül hanım.öncelikle oğlum var 10 yaşında dişleri çok çürüyor onun için ne yamalıyım .birde nerede yeriniz belki geliriz:)teşekkürler

10 yaşındaki bir çocuğun ağıznda daimi diş olarak olması gereken dişler
alt-üst ön kesiciler (altta ve üstte toplam 8 adet)
1. küçük azı dişleri (" " " " " " " 4 adet)
ve süt köpeklerinin sallanmaya başlaması gerekir
ayrıca en önemlisi 6 yaşında ağızda ilk daimi diş olarak çıkan süt dişlerinin en arkasında ki 1. büyük azı dişi vardır
geriye kalanlar süt dişidir ve değişecektir öncelikle çocuğunuza iyi bir ağız hijyen eğitimi vermelisiniz diş fırçalamayı anlatmalı gerekirse birlikte fırçalamalısınız alışkanlık edinmesi açısından......
1. büyük azı dişine fissür örtücü uygulatabilirsiniz korunması açısından

doktor hanım benim öndeki dişimin üzerinde mercimek kadar biryeri bembeyaz.normalde dişlerim kendinden sarıdır ve hali ile bu beyazlık çok sırıtıyor.
beyazlığın sebebi nedir? tedavisi varmıdır?

canım o beyazlık dişi gelişimi sırasında meydana gelen bir anomalidir kalıcıdır eğer rengi seni çok rahatsız ediyorsa estetik dolgularla rengi düzeltilebilinir

merhaba benim 6 aylık bebeğim var ve ona ferrum kullanıyorum.bu ilaç kızımın çıkan dişlerini sarartırmı yani kalıcı leke bırakırmı?şimdiden teşekkürler

ferrumun renklendirici özelliği vardır ancak daha çok çıkmış dişler üzerinde bu etkiyi gösterir kızınız ilk dişlerini 6-12 arasında çıkaracak ondan sonrasında biraz özenle bu renklenmeyi aşabilirsiniz ancak bunun daimi dişlerine etkisi olmayacaktır

dişetlerinin kanamasının sebebi diş eti iltihabıdır ki genellikle sebebi diş taşıdır öncelikle diş taşlarını temizletmelisin eğer diş taşın yoksa yanlış veya düzensiz fırçalamadan da kaynaklanabilir
20 yaş dişin içinse antibiyotik ve ağrı kesici alabilirsin seni rahatlatacaktır
geçmiş olsun

Morgül merhaba sana özelden bir soru sormuştum ama sanırım vaktin olmadı?CADIARZU

Merhaba Morgül..Benim sorumu da yanıtlarsan çok memnun kalırım ben 2 buçuk aylık gebeyim sağ taraftaki üst kök dişim çürük gebe kalmadan önce diş hekimine gittim ağrıdan tam dişimi çekicekti röntgen çekti ve dişimi çekemeyeceğini sinüsümün yırtılabileceğini söyledi özel hastaneydi..bana çapada çektirmemi söyledi yırtılırsa sinüs orda müdahale ederler dedi ve bi daha ağrımadığı için bende üstüne düşmedim fakat şimdi gebeyim 3. aydan sonra diş çekilebiliyo ben bu dişimi nerde çektirmeliyim sence çokta korkuyorum sinirleri açıkta dişimin oraya kadar çürüdü..senağlama

merhaba morgül.Benim sıkıntım ağız kokusu.Dişlerimde çürük vardı ve bundan olabileceğini düşünmüştüm.Tedavi oldum şimdi çürük yok,dolgularım var.Fakat hala ağızkokusu geçmedi.nedeni ne olabilir?

Merhaba Morgül,
benim de dişlerim ne kadar fırçalarsam fırçalayayım ve sigara, çay kullanmamama rağmen sarı. Bir arkadaş sormuştu önceki sayfalarda siz de ona diş hekimi ile beyazlatması için görüşebileceğini söylemiştiniz. Benim sorum, diş beyazlatıcı jeller eczanelerde satılıyor, plus white, million & smile, blanX vs. gibi setler varmış. Acaba bunlar gerçekten işe yarar mı yoksa geçici midir ve dişe zarar verir mi? Sürekli kullanım mı gerekiyor? Ben dişe zarar veriri diye çekiniyorum. Bir de diş hekiminin uygulayacağı yöntemler zarar verir mi ve ne kadar süre kalıcıdır ne kadar sıklıkta yapılmalıdır? Çok soru sordum kusura bakmayın yanıtlarsanız çok çok sevinirim. Şimdiden çooook teşekkürler....a.s.

Merhaba, öncelikle teşekkürler sorularımıza yanıt verdiğiniz için.

Ben dişlerimi fırçalarken inanılmaz mide bulantısı yaşıyorum. Çok kötü oluyorum. Artık dişlerimi fırçalamak bile istemez oldum. Neden böyle oluyor?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…