diş hekimiyim

Morgxuxl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2007
885
10
43
selam arkadaşlar kk üyesi olarak diş konusunda bu kadar meraklı arkadaşlar olduğunu bilmiyordum yardımcı olabileceğim bir konu olursa sorularınızı beklerim

bak seni burdada buldum canım korkum zatan yumurtalıklarım ilaçla büyüdü çatlatma öncesi antibiyotikle çatlatma iğnesinin birbirini etkilemesi birde bu antibiyotik yumurta kalitemi bozarmı diye kafam karışıyor dişçime söylemedim hamile kalmaya çalıştığımı çünkü eşimin akrabası yanında çalışıyor ve benim hamile kalmakta zorlandığımı bilimiyorlar

canım seni bilgilendirdim zaten bu konuda ama en iyi kararı verecek olan kişi jinekologundur
güzelce anlatırsın derdini o da sana yardımcı olur

merhaba benimde bir sorum olacak. 7 yaşında bir oğlum var ve süt dişleri dökülmeye başladı. yerine çıkan dişi sapsarı bu neden olabilir yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden teşekkürler...

canım benım 20lık dısım alınacak.yan duruyor.azıcık bır kısmı dısarda.rontgende hemen yanında kemık war.kemık kaldırılacak dedıler.sınıre yakın dedıler.2saat surer ıslem dedıler.korktum.napacagım.kemık kesılırken cok acı olurmu.offff ya.

merhaba benimde bir sorum olacak. 7 yaşında bir oğlum var ve süt dişleri dökülmeye başladı. yerine çıkan dişi sapsarı bu neden olabilir yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden teşekkürler...

öncelikle çıkan daimi dişler neye göre sarı???
ağzında var olan süt dişlerine göre sarıysa bu normal bişeydir çünkü süt dişlerinin rengi adından da anlaşılacağı üzeri daha beyazdır biz bu renge mavi-beyaz diyoruz
daimi dişlerin genel rengi ise sarı-beyazdır.... dolayısıyla da daimi dişler süt dişlerine nazaran daha sarı dururlar.... korkulacak bişey yoktur

bu işlemlerin hepsi lokal anestezi altında yapılacak yani dişin, o bölgedeki dişetin ve kemik uyuşmuş olacak dolayısıyla yapılan işlem esnasında ağrı duymayacaksın sadece o bölgede yapılanların farkında olacaksın işlemden sonrada antibiyotik ve ağrı kesici baskısı altına alınacaksın
işlem sonrasında rahatsızlıkların olabilir ağrı,ödem vs... gibi reçete edilecek ilaçlarda bunları daha kolay atlatmanı sağlayacak
şimdiden geçmiş olsun canım

bende sorım barı bı soru benım kızım 4 aylık ve dısı cıkıo ne kulana bılırım acaba bu konuda cocuk doktoruna gıttı ya bıde dısı beyazlatmak ve dıs etı kanamasını onlemek ıcın ne yapa bılırız sımdıkten tesekkur

:uhm:benimde bir sorum olucak.Ben dişlerimi ne kadar çook fırçlsam bir türlü beyazlamıyor.Acaba başka bir yöntemle beyazlarmı.yoksa sarımı kalır.birde en iyi diş macunu hangisi diş fırçası hangisini kullanayım?:enbuyukkk:

benimde bir sorum olucak.Ben dişlerimi ne kadar çook fırçlsam bir türlü beyazlamıyor.Acaba başka bir yöntemle beyazlarmı.yoksa sarımı kalır.birde en iyi diş macunu hangisi diş fırçası hangisini kullanayım? ewt bnde tutku arkadaşımıza katılıyorum benimde dişlerim ne yaparsan yapıyım beyazlamıyor

merhaba sıgara ıcen bırı olarak dıslerımdekı lekelerden bu sekılde kurtulmak mumkunmu dıs mınelerını cızer mı zeytıyagı koyunca cılmemesı mumkun mu bılgı verırsenız cok sevınırım.
Alıntı
bir cay kasigi karbonat
iki cay kasigi Limon suyu ve
bir cay kasigida Zeytin yagi ( disler cizilmesin yipranmasin diye)

deneyin haftada iki kez, disler fircalandiktan sonra..

demekki dişinin kendi rengi sarı canım illa beyaz olsun istiyorsan beyazlatma yöntemleri vardır bunlardan sana en uygun olanını uygulaması için bir diş hekimine başvurursun sana yardımcı olur
en iyi diş macunu ve fırçaya gelince farketmez canım günde 2 kere düzenli fırçalaman yeter sadece bir macun ve fırça olması yeterli markası önemli değil

tutkuyla aynı soruyu sormuşsunuz canım cevabınızda aynı yerimseniben

canım senin anlattığın kadarıyla ön açık kapanışın var galiba alt çenende önde....
her nekadar filmlerini görmesemde tahmini tedavi sürecinde cerrahi operasyon olma ihtimali var sonuçta bunların hepsi acısız işlemler olacak operasyondan sonrasında ağrıların şişliklerin mutlaka olacak tedavi elbetteki zaman alacak
ama önemli olan sen şimdiki görüntünden memnun musun eğerki değilsen emin ol meydana gelecek görüntün yaşadığın bütün sıkıntılara değecektir
bence bir ortodontisle görüş işin en ayrıntısına kadar öğren sana tedavi prosedürünü anlatsınlar şimdiden geçmiş olsun

karbonat partikülleri olan bir malzemedir ve serttir dolayısıyla da ister istemez dişin minesine zarar verir mantıken düşünüldüğünde diş macunu ve fırçanın geçiremediği lekeyi bu karışım nasıl geçirir diye mineyi yıpratarak cevabı çıkar ortaya sigara kullanarak zaten yeterince diş ve dişetlerine zarar veriyorsun keşke bırakabilsen

Bende bi soru sormak istiyorum.1 sene kadar önce üst köpek dişimin yanındaki dişe kanal tedavi ve sonrasında dolgu yapıldı.2 haftadır o dişimde hafif hafif ağrı var.Kanal tedavi yapılmış bir dişte çürüme olurmu?Bu ağrının sebebi nedir?Şimdiden çok teşekkür ederim..

kanal tedavili diş tabi ki çürür dişin çürümesini sağlayan şey canlı olması değildir ancak kanal tedavisi yapılmış bir diş senin bu şikayetlerini veriyorsa kanalda bir problem var demektir enfeksiyon yenilemiş olabilir ancak yanlardaki dişlerde kontrol edilmeli acaba başka bir çürük var mı diye
geçmiş olsun canım

benimde bir sorum var lütfen cvplarmısınız?sağ üst azı dişimde sorun vardı kanal tedavisi yapıldı arkasına da dolgu ama sızlıyo ve arasıra ağzıma bi tad geliyo.gittim dişçiye o bişey yok diye başkasına gittim çekilmesi gerekir diyo ama ben oamnrılabilcekken çekimesini istemiyorum kafam karışrı yardımcı olurmusunuz:1no2:

morgül benim sorunum 20lik dişler
30 yaşındayım ve 20liklerimin 3 tanesi seneler önce çıktı.yanuk değiller fakat diğer dişlerimin yarısı kadarlar.hamilelik döneminde çok iyi fırçalayamadığım için sağ taraftakilerin içleri hafif çürümeye başlamış. birde son 2 senedir fark ettim.ön dişlerim yamulmaya başlamış.birbirinin üstüne gemlmiş. bununla ilgili 2 doktora gittim
1-)sağdaki 20liklerin içini dolgu yapalım.ilerde köprü falanda ihtiyaç olu.çektirsende önler rahatlamaz düzelmez dedi.
2-) çekelim. böylece önler biraz olsun rahatlar dedi.hem 20 likler insana faydalı dişler değil dedi
2 doktorunda görüşleri böyle.
sizce çektirirsem önlerim biraz olsun rahatlarmı?yoksa ilerde bu dişler bana yarar mantığı ile dolgumu yaptırmalıyım.çektirmezsem önler iyice sıkışmazmı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…