diş hekimiyim

MAHSUNMENEKŞE
sorun kanallı dişindense çekim olmak zorunda ama arkasındaki sızlayan dişindeyse ki şikayetin ondan neden kanal tedavisi denemiyorlar
32 tane diye her önümüze gelen dişi çekersek ağızda diş mi kalır başka bir arkadaşa daha muayene olun sızlayan dolgulu dişinize bir daha bakılsın bence....

canım 20lik dişlerin sana ilerde faydası olması için normal diş morfolojisinde olması gerekir kendin bile farkındasın onlar gibi olmadığının ayrıca bu dişlerin önünde 2. büyük azı dişin yok mu senin canım o ne güne duruyor
dişlerinin sıkışmasının sebebide bu 20likler bence alınsın rahatlar dişlerin

QUOTE=Morgül;2202901]MAHSUNMENEKŞE
sorun kanallı dişindense çekim olmak zorunda ama arkasındaki sızlayan dişindeyse ki şikayetin ondan neden kanal tedavisi denemiyorlar
32 tane diye her önümüze gelen dişi çekersek ağızda diş mi kalır başka bir arkadaşa daha muayene olun sızlayan dolgulu dişinize bir daha bakılsın bence....[/QUOTE]

sanırım o ve önündeki dişin arsında hava mı alıo bilmiyorum ama çok kötü yapıyo sızlaması soğuk sıcakta etkiliyo yani zaten korkuyourm dişçiden senağlamasenağlama teşlekkür ederim cvp verdiğiniz için

peki canım sağ alt ve üsttekini çektirirsem
ön dişlerim rahatlayıp düzelirmi

canım anlattığına göre ağız hijyenin iyi ama bir dişeti probleminin bu kadar sıklıkta olması çokta normal değil
acaba diştaşların tam anlamıyla temizleniyor mu temizlendikten sonra antibiyotik ve gargara veriliyor mu uygulanan tedavi sadece kısa süreli şikayetlerini giderecek şekilde galiba
iyi bir diş eti tedavisinin arkasından bu kadar sürede kanama dönmemeli bulunduğun yerde diş hekimliği fakültesine gitsen daha ayrıntılı baksalar daha iyi olur bence

kanal tedavili dişin ağrıdığından eminsen; tekrar ağrıması tedaviye doğru cevap vermemesinden kaynaklanır önceki şikayetin kısa süreliğine geçmiş ancak tekrar etmiş yani enfeksiyon nüks etmiş ya kanal tedavisi yenilecek yada dişin çekimi gerekecek
tanıdığım dr. arkadaşım yok o bölgede canım malasef

merhabalar benim kızım 4 yaşında halen ön kesinilerle köpek dişleri arasındaki yan kesicileri çıkmadı. çokta aralıklı eksik olduğundan ne yapmalaıyım. bir tedavisi falan varmı?

merhaba benim bir sorum olacak size benim diş etlerim diş taşlarımı temizlettiğim halde yine de kanamaya devam ediyor özellikle fırçalarken ne yapmamı önerirsiniz şimdiden teşekkürler

merhabalar benim kızım 4 yaşında halen ön kesinilerle köpek dişleri arasındaki yan kesicileri çıkmadı. çokta aralıklı eksik olduğundan ne yapmalaıyım. bir tedavisi falan varmı?

canım süt dişleri olduğu için herhangi bir tedavisi olmaycak ancak önemli olan acaba bu dişlerin daimisi ne durumda onlar var mı
bunu öğrenmek için kızınızdan film çekilmeli tabi kızınız buna izin verirse....
eğer ki daimi dişleri varsa problem değil yoksa zamanı geldiğinde bunun tedavisine bakılmalı

merhaba benim bir sorum olacak size benim diş etlerim diş taşlarımı temizlettiğim halde yine de kanamaya devam ediyor özellikle fırçalarken ne yapmamı önerirsiniz şimdiden teşekkürler

canım diştaşların temizlendikten sonra düzenli fırçalamayla, gargarayla gerekirse antibiyotik kullanımıyla kanamanın durması gerekir
ama öncelikle diş taşlarının tamamen ortadan kaldırılması gerekir bazen üstün körü bir temizlik yapılabiliyor bu da kanamaya sebep olan etken ortadan kalkmadığı için iyileşmeyi sağlamıyor
başka bir dr.a görünsen acaba diş taşların hakkında o ne diyecek

sağol canım bilgi verdigin için bı sorum daha olucak cene amelıyatı cok zor bi amelıyat diyorlar riskleri var diyorlar varmıdır bilgi verirsen sevinirim

canım her ameliyatın zor yanları ve riskleri vardır
ameliyat konusunda dr.larla görüşürsen yarar-zarar oranını sana anlatırlar ve sen karar verirsin

merhaba.benim sorunum estetik açıdan.azı dişlerimde kanal ve dolgular var,ön dişlerimde çarpık çurpuk.bi arkadaşımın tanıdığı dişçi zirkonyum dişi önerdi ve tanesi 250 ytl gibi fiyat veriyo.size sorum şu:zirkonyum sağlıklımıdır yani içte kalan dişler zamanla çürürse ne olacak ve fiyatı sizce uygunmu?teşekkürler

canım öncelikle protezin altında kalacak dişler güzelce elden geçmeli hiç problemli diş kalmamalı sonrasında protez yapımına geçilmeli
zirkonyum oldukça estetiktir fiyatıda fena değil

merhaba morgül öncelikle yardımların için teşekkürler benimde bir sorum olacak.alt ve üst çenemdeki diş etlerimde dişlerimin köküne doğru olan yerde mor lekeler var(kendimi bileli bir tarihten itibaren)sadece 2 yerde var bunun için bir diş hekimine gittiğimde bana enfeksiyon olabileceğini söyleyip antibiyotik verdi hiç bir işe yaramadı..patisyen doktor olan bir arkadaşım ise doğumsal olabileceğini söyledi bu arada diş etlerimde kanama yada başka şikayetim yok senin fikrini öğrenebilirmiyim??

canım tarifinden anladığım kadarıyla büyük ihtimalle esmersin ve diş etlerindeki bu renklenmelerde melanin pigmentinden kaynaklanıyor yani doğal bir renklenme eğer açılmasını istersen lazer deneyebilirsin ama bence gerek yok tabi genede kararı verecek olan sensin

morgülcüğüm canım ben beyaz tenli açık kumral saçlı biriyim
bu lazer nasıl oluyo morlukları siliyormu
cevabın için çok teşekkür ederim

Günaydın Morgülcügüm;
Benim de bir sorum olacak 6,5 yaşında bir erkek kardeşim var. 2006 yılının sonunda öndeki dişinin birinin altından küçük bir diş çıktıgını farkettik ve lanet olsun doktora götürdü babam. Üstteki dişi çekmiş ve yanındaki dişi de hafif sallanıydu bunu da çekelim bu da öbürü gibi olucak demiş sonuçta öndeki iki dişini çekti ve alttan gelen diş incecik ve diğer sağlam dişin yeri 2006 aralıktan beri boş. Film çektirip bir doktora gösterdik ve dişlerinde problem var çapaya gidin dedi ve çapaya 3 ay sonraya gün verdiler.o dişin yerine diş gelmeyecekmiş ve 20 lik dişleri görünmüyomuş. Bunun için bize ne tavsiye edersin canım? Herhangi bir yöntem ya da İst bildigin iyi bir doktor var mı?
Yardımın için şimdiden sonsuz teşekkürler

canım zaten bütün tetkikleri yapılmış eğer alttan diş gelmeyecekse yapılacak bişey yok kardeşin gelişimini tamamlayana kadar çocuk protezleri var estetik amaçlı anlardan kullanacak gelişimini tamamladıktan sonrada eksik dişlerinin yerine implant yapılır böylece hem estetiğini hemde fonksiyonuna kavuşur
bencede bütün işlemlerini diş hekimliği fakültesinde yaptırın
geçmiş olsun canım

merhaba doktor hnm. bnm üst dişime doktor daha dayanıklı olur diye siyah dolgu yapmıştı. fakat güldüğümde gri tonlarında görünen bu dişim beni rahatsız ediyor. bu siyah dolguyu çırkartırıp beyaz dolgu yaptırmam dişime zarar verirmi?

bende bondingi merak ediyorum estetik olarak kabamı yoksa normal diş gibimi görünüyor birde fiyatını merak ediyorum sevgiler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…