Diş Hekiminde Diş Beyazlatma..Diş taşı..Paylaşalım..

cumartesi günü mecidiyeköy oral dent studio da dişlerimi temizlettim(diş taşı temizliği)
cok memnun kaldım bir sürü tas cıktı inanamadım
bu hafta da işlemin kalan kısmı yapılacak parlatma toplam 100 tl ödedim

bunun dişlere zararı var mı peki??

bende diş taşlarımı temizlettikten sonra diş etlerime bakmayı ve dişlerimi beyazlatmak istedim hemen hiç bir zararı yan etkisi yapan bi işlem geçirmedim daha sonrasında doktorum tavsiyelerine uyarak evımde de kolaylıkla uygulamaya başladım şuanda devam ediyorum diş etlerimin rengi dişlerimiz beyazlığı aynaya baktığımda sürekli gülmek istiyorum . doktorumun muayehanedeki beyazlatması gitmesin diye evde kullanmam için verdiği şefaf plaklada verdiği özel jeliylede evde uyguluyorum şuanda muayehanedeki yapılan işlemde de daha beyaz bide çok tatlı doktorum....

bende dşünüyorum. anladığım kadarı ile sonuç alınabilir gibi gözüküyor. ya sonra ? her hangi bir yan etki olabiliyor mu

bu işlem kaç gün sürdü ve çok acılı bir işlem mi? fiyatı da gayet uygunmuş

ben diş beyazlatmalarında mesela tırnağı nasıl törpülüyorsak dişi de öle törpülüyolar ve alttan beyazı çıkıyo gibi bişey duydum öyle değil ?

Benim şuan diş tellerim var bu çarşamba günü randevum var tellerin çıkması olası. Çıktığında ne renk olacağını bilmiyorum ama büyük ihtimal beyazlattıracağım. Fiyatları inceledim bazıları 100 demiş bazıları 300-700-1000 anlamadım ben bunu. Arada okuduklarım arasında karbonat ve adaçayı ilgimi çekti karbonat haftada bir yapılırsa uygun fakat her gün kullanımı zararlı o yüzden adaçayına yöneldim. Adaçayı şansıma evde varmış ezdim havanda diş fırçamı ıslattım adaçayına batırdık annemle fırçaladık onun dişlerinde pek bir fark göremedik bende kendi dişlerimde göremedim ama annem bariz beyazladığını söyledi sarılığın azaldığını belirtti. Malum diş telleriyle çok sararıyor dişler. Yani diş tellerim çıkana kadar çıktıktan sonra kısacası beyazlattırana kadar adaçayına son gaz devam ağızda ferahlık sağlıyor fırçalarken pek hoş değil tadı yalnız Eğer beyazlattırırsam detaylı bilgi aktarırım merak edenlere.

bende diş taşlarımı temzilettiryorum bugun son seansım var ama bu genel temizlik diş yapımdan çok memnunum doktorum çürüğünde yok dedi ama taşlar öyle dibe yerleşmişki aslında local anesteziyle temizlenmesi gerekiyor o pahalı olduğu için biraz ertelemek zorunda kaldım..diş hekimim gargara verdi hergün 2 kere yapılcak hem beyaz kalması hemde tartar için..

peki bu beyazlatmanın maliyeti ne kadr cnm? ne kadar ödüyosun

diş beyazlatma diye bişe yok bence yapsalarda geçiçi diye dusunuyorum gun içerısınde içilen çay sigara dişin eski rengine geri dondurebılecegıne ınanıyorum her nekadar beyazlaılmıs olsada bence diş minesi ile alakalı bi durum bu diş beyazlıgı kimisinde sarı kimisinde acık sarı kımısınde ise beyaz oluyor hangi diş macunundan kım ne fayda görmüş yada dişçide beyazlatılan dişler hep oylemı kalıyor açık oturum:)

Arkadaşlar bende diş doktorunda beyazlatma işlemi yaptırdım.Aslında köprülerimi değiştirmek için bir ark.tavsiyesi üzerine bir diş dr. buldum.Diğer işlemlerim sürerken beyazlatmada istedim,dr. lazerle yada jelle evde uygulama olduğunu ve lazeri tavsiye etmediğini söyledi.Önce genel bir temizlik yaptıktan sonra evde uygulamam üzere 2 tane enjektör içinde jel verdi,4 gece kullanmamı ve bu arada 1 hafta çay,kahve,sigara yasak dedi.4 gece uyguladım ama kahve ve sigarayıda içtim.Beyazlamasına beyazladı ama meğerse kazıklanmışım.bu işlem için 300 $ ödedim.Sonra nette gezerken yurt dışında bana verdiği jelin 5 katı fazlasını(paket halinde) 5-10 dolara buldum:)))siz siz olun enayi gibi diş hekimlerine bu parayı vermeyin.

Arkadaşlar dişlerinizi beyazlattıktan sonra çay-kahve-kola gibi renkli şeyleri fazla tüketmemelisiniz. Yoksa boş yere para vermiş olursunuz. Beyazlattıktan sonra içtiğiniz 1 bardak çay, 5 bardak çay gibi etki eder dişlere. Eğer yemenize-içmenize dikkat ederseniz beyazlığı uzun bir süre korursunuz.

ya arkadaşlar ben biraz bu konuyu araştırmıştım bir ürün duydum ve kullananlar çok memnun bir diş bandı 1 hafta sonra alıcam uygulamalı videolarıda gordum kullananlar tarafından cekılen cesıtlı vıdeolar .. adı crest whitestrips metini baya duydum ısterseniz sizde bir araştırın derım. acıkcası ben cok urun kuıllandım advanced whıtenıng eczanede satılan diş macunu...veee kesınlıkle tavsıye etmıyorum dıs etımı cektı ve yaralar oldu bellı bır sure sonra..dıscıye gıdıncede bıraz daha devam etseymısım dıslerımı kaybedecegmı soyledı cok korkmustum..sonrada İmportance Diş Parlatma Seti aldım oda mahfettı 2 haftada dıslerım anca kedıne geldı. ve acıkcası doktorda beyazlatıcaktım arastırıyrdum bu urun hakkında konusmalar gordum ve urunu arstırdım henuz kımse ben memnun deglm demedı ve bende acıkcası ne kaybederımkı dedım sonucta bant ısın yok ılac yok ...fakat yanılmıyorsam dıkkatlı kullanımda yılda 1 kez uyglamak yeterlı olur dıyordu ama sızde bır arastırın derım ben

dişlere zarar veriyo mu peki, ben sordugumda diş minesine zarar verdiğini söylemişlerdi

beyazlatma iki çeşittir birincisi ofis tipi beyazlatma 20 dakika arayla ışın alırsn ve yaklaşık bir saat ağzın açık kalır aslında hekimin pek sevmediği tiptir ayrıca hastada ani hassasiyet oluşur bir kaç saat zonklayan ağrılar yapar sonucu kesindir ve kesinlikle renkte değişiklik olmaz eğer hastanın sigara kahve gibi alışkanlıkları yoksa.. ikincisi ev tipi beyazlatma diş hekiminiz size bir plak hazırlar ve 15 günlük kullanmak için yeticek jellerden verir bu jeller diş etinde tahrişe yol açabilir dikkat edin derim. ev tipinde de kalıcı beyazlık elde edersiniz ancak ofis tipi gibi bir saatte değilde 15 günde beyazladığı için yeternce tatmin olmazsnız bu yüzden beyazlatmadan önce ve sonra mutlaka foto alın ve farkı görün.
dişlere zararına gelince: ikisininde hassasiyet yapma olasılığı vardır ama diş renginiz sizin için önemliyse sosyal hayatınızı etkiliyorsa insanlarla iletişim içinde olmak zorunda olduğunuz bir işiniz varsa kesinlikle öneririm zaten hassasiyet içinde mine güçlendirici bir çok kremler var alır kullanırsınız :)
bazı arkadaşlar yazmış karbonatla dişlerini fırçala diye baziları demiş diş pastaları (beyazlatıcı) kullandım işe yaramadı diye.Doğaldır yaramaz hatta onlar dişlerinizi gözle göremediğiniz mikron düzeyde pürüzlendirir ve bu pürüzler daha fazla plak leke birikimine yol açar. her duyduğunuz yöntemi değil bilimsel yöntemleri tercih edin bunun içinde en iyi yol bir diş hekimine danışıp hem bilgi edinmek hemde en sağlıklı gülüşleri elde etmektir. Herkese içten mutlu bembeyaz gülüşler

Kendi kendinize yaptiginiz beyazlatma yöntemleriyle dislerinizde kalici leke birakirsiniz yapmayın derim. Dis kendini en zor yenileyen dokulara sahiptir. Cildinizi bile en kötü ihtimalle peeling yapıp soyarak aynı tona ulaştırırsiniz ama dis Cok zor. Karbonat falan sakin kullanmayın. Günde iki defa dan fazla ve bezelye tanesinden fazla macun sıkarak fircalamak bile sarartir dişleri. Sigara kullanmayın düzenli iki kere fircalayin diğer tum sikayetler için hekime başvurun. Yoksa mali açıdan ve saglik açısından sorunlar yaşarsınız.

dişleri beyazlatmanın bir zararı var mı acaba bi bilginiz var mı? arkadaşımın ablası beyazlatmış ilk etapta olumlu sonuç elde etmiş fakat sonradan dişleri eski halinden daha sarı olmuş =(

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…